Kategória trhu s kryptomenami: mince sociálnych sietí

Táto príručka sa zameriava na inú kategóriu trhu s kryptomenami a zameriava sa na 7. kategóriu, ktorá predstavuje mince na sociálnych sieťach. Toto je siedmy diel série, ktorá rozdeľuje kryptotrh na 12 hlavných kategórií.

Tento článok sa zameriava na siedmu kategóriu v Top 100 trhu s kryptomenami, ktorá obsahuje kryptomeny podporované sociálnou sieťou alebo platformou..

Siedma kategória trhu: Mince sociálnych sietí

Sociálne siete a médiá sú neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Mladšia generácia trávi v priemere 9 hodín denne na stránkach sociálnych sietí, ako sú Facebook, Instagram, Twitter a Snapchat. Hlavnou nevýhodou tradičných sociálnych médií je však to, že všetky naše osobné údaje sú ukladané a spravované centralizovanou databázou kontrolovanou spoločnosťou. To im umožňuje zhromažďovať a zbierať informácie o našom správaní, preferenciách, spojeniach, zvykoch a citlivých informáciách. So všetkou cennosťou, ktorú máme, je naša bezpečnosť a ochrana súkromia reálne ohrozená. Nerobte chyby, vyskytlo sa viac prípadov, keď došlo k porušeniu veľkých korporácií sociálnych médií alebo dokonca k neetickým dohodám o zneužívaní spotrebiteľských údajov..

(Viac informácií: Vývoj kryptomeny: dnešný problém s peniazmi)

Riešenie: Decentralizovaná sociálna sieť

Cieľom decentralizovanej sociálnej siete je vytvoriť dôveryhodnú a spravodlivú rovnováhu síl medzi všetkými zainteresovanými stranami v systéme, kde všetci používatelia majú kontrolu nad ich údajmi. V decentralizovanom systéme používatelia vlastnia a spravujú svoje osobné údaje alebo akékoľvek údaje spojené s ich identitou. S vyššou úrovňou bezpečnosti a súkromia sa zdá, že decentralizované sociálne siete výbušným spôsobom narúšajú naše tradičné systémy.

Tu sú 4 mince zo sociálnych sietí v zozname 100 najlepších kryptomien, ktoré práve toto robia.

Sociálna sieť, sociálna sieť, mince v sociálnej sieti, mince v sieti, sociálne mince

Reddcoin (RDD)

Sociálna sieť, sociálna sieť, mince v sociálnej sieti, mince v sieti, sociálne mince

Reddcoin ako sociálna kryptomena umožňuje používateľom okamžite odosielať a prijímať RDD bez poplatkov. Platobný systém peer-to-peer (P2P) spoločnosti Reddcoin umožňuje integráciu so širokou škálou sietí sociálnych médií, ako sú napr. Facebook, Reddit, Twitter Namiesto toho, aby používatelia iba dávali „lajky“ na Facebooku alebo Twitteri, môžu teraz používateľom tipovať tvorcov obsahu na všetkých platformách sociálnych médií pomocou mincí RDD..

Reddcoin je kryptomena s otvoreným zdrojom, ktorá je vidličkou od Litecoinu (LTC). Reddcoin debutoval v januári 2014 a pôvodne používal mechanizmus konsenzu o dôkaze práce, ale prešiel skôr k novému mechanizmu konsenzu s názvom Proof-of-Stake-Velocity. POSV bol natívne vyvinutý spoločnosťou Reddcoin so zameraním na vkladanie mincí a aktívnu účasť v sieti (rýchlosť). Sklápací systém Reddcoin je v súčasnosti už funkčný na Reddit a Twitter.

(Viac informácií: Kategória trhu s kryptomenami: Čistá kryptomena)

Steem (STEEM)

Sociálna sieť, sociálna sieť, mince v sociálnej sieti, mince v sieti, sociálne mince

Steem je decentralizovaná publikačná platforma, ktorá umožňuje tvorcom obsahu speňažiť ich obsah. Kedykoľvek bude schválený obsah na platforme Steem, tvorca obsahu a tí, ktorí ho spravujú, budú odmenení rodnou menou spoločnosti Steem (STEEM). Steem je tiež postavený na vlastnom natívnom blockchaine. Tento projekt je duchovným dieťaťom Dana Larimera, ktorý je tiež generálnym riaditeľom spoločností Bithshares a EOS. Na platforme Steem existujú 3 hlavné meny:

 1. Kmeň: Hlavná mena spoločnosti Steem s rozširujúcou sa ponukou o 100% ročne.
 2. Steem doláre (SBD): SBD je stabilná mena viazaná na americké doláre, pričom každý SBD predstavuje 1 USD. SBD bolo vytvorené s cieľom izolovať volatilitu STEEM coinov, ktoré boli úplne závislé od trhových síl. 50% z odmeny, ktorú tvorcovia obsahu dostávajú, sa vypláca prostredníctvom SBD coinov, ďalších 50% prináša Steem Power.
 3. Steemová sila: Toto je neobchodovateľný token založený na reputácii, ktorý symbolizuje vplyv a silu používateľa v sieti. Čím väčší počet hlasov má používateľ, tým viac sa jeho hlasov bude počítať a tým vyššia bude ich platba za zvolenie. Používatelia môžu konvertovať svoje tokeny Steem Power na STEEM, čo následne zníži ich vplyv.

Na prednom konci používa Steem algoritmus Proof-of-Brain (POB), ktorý vyžaduje, aby používatelia vytvorili obsah na ťažbu mincí. Základný blockchain Steem beží na mechanizme konsenzu Delegated-Proof-of-Stake (DPOS), čo je vysoko škálovateľný blockchain s vysokou priepustnosťou. Steem je príkladom projektu kryptomeny, ktorý je plne funkčný a získava si výraznú podporu medzi masami. Má viac ako milión používateľov a na globálnom rebríčku Alexa je zaradený ako 1335 webov.

(Pozri tiež: Sprievodca trhovou kapitalizáciou: Všetko, čo potrebujete vedieť o trhovej kapitalizácii)

Mithril (MITH)

Sociálna sieť, sociálna sieť, mince v sociálnej sieti, mince v sieti, sociálne mince

Mithril je decentralizovaná platforma sociálnych médií, ktorá rovnako ako Steem odmeňuje tvorcov obsahu za ich prínos. To, čo Steem nazýva „Proof-of-Brain“, sa v Mithrilovej sieti nazýva „social-mining“. Unikátnou vlastnosťou Mithrilu je jeho obchodná sieť, ktorá ponúka množstvo služieb, za ktoré môžu držitelia tokenov minúť svoje Mithy. Rozsah služieb zahŕňa kanály prémiového obsahu, živé vysielanie, online aplikácie a maloobchod.

Podobne ako Reddcoin, Mithril umožňuje integráciu s existujúcimi platformami sociálnych médií. Mithril bol uvedený na trh v 2. polovici roku 2017, čo je oveľa mladší produkt ako Reddcoin.

Mithril je postavený na ethereovom blockchaine a jeho rodná mena sa nazýva MITH, ktorá sa používa ako hlavná mena pre Mithrilin ekosystém. Pokiaľ ide o trakciu, Mithril uviedol na trh aplikáciu pre smartfóny s názvom LIT (beta verzia), aplikáciu pre sociálne médiá, ktorá vyzerá ako mix Instagramu a WhatsAppu. Zhromaždil značné množstvo inštalácií, ktoré dosiahli zhruba 20 000+.

(Prečítajte si viac: Mince, žetóny & Altcoiny: Aký je rozdiel?)

Kin (KIN)

Sociálna sieť, sociálna sieť, mince v sociálnej sieti, mince v sieti, sociálne mince

Kin je token spustený populárnou kuriérskou službou Kik. Na rozdiel od väčšiny projektov bez fungujúceho produktu má Kik silnú užívateľskú základňu viac ako 15 miliónov aktívnych používateľov a patrí k 7. najpopulárnejším platformám sociálnych médií spolu s Facebookom a WhatsApp. Nie je žiadnym prekvapením, že Kin vyzbieral pre svoje ICO takmer 100 miliónov dolárov.

Kin si kladie za cieľ byť decentralizovaným ekosystémom digitálnych služieb poháňaným ich rodnou menou s rovnakým názvom KIN. KIN sa použije na uľahčenie prenosu hodnôt v rámci ekosystému Kin, čo umožní priamu interakciu s tvorcami obsahu a používateľmi. Významnou vlastnosťou spoločnosti Kin je ich program Rewards Engine (KRE), natívny stimulačný mechanizmus, ktorý odmeňuje tvorcov obsahu na základe využívania digitálnych služieb, ktoré využívajú Kin. Kin je v súčasnosti postavený na platforme Ethereum, ale migroval by na svoj vlastný natívny blockchain, ktorý bude vidlicou mimo Stellar blockchain.

Hlavným dôvodom sú obavy zo škálovateľnosti existujúceho blockchainu. Kin je všeobecne označovaný za jednu z mála decentralizovaných aplikácií, ktoré môžu viesť k prijatiu kryptomien u bežných zákazníkov, a to kvôli ich veľkej užívateľskej základni a prirodzenej integrácii decentralizácie do ich existujúceho obchodného modelu. Skutočnosť, že Kin niekoľkokrát zmenil svoje smerovanie v rámci plánov migrácie blockchainu, sa však javí ako nedostatok vízie a predvídavosti.

(Mohlo by vás zaujímať: povedie zrútenie ceny bitcoinu k jeho zániku?)

Prínosné zdroje, ktoré vám pomôžu začať

Ak začínate svoju cestu do zložitého sveta kryptomien, tu je zoznam užitočných zdrojov a príručiek, ktoré vás dostanú na vašu cestu:

Sociálna sieť, sociálna sieť, mince v sociálnej sieti, mince v sieti, sociálne mince

Obchodovanie & Výmena

 • Sprievodca kryptovaním 101: Výber najlepšej kryptoburzy
 • Sprievodca po výmene bittrexov: Ako obchodovať na bittrexe
 • Sprievodca výmenou Binance: Ako otvoriť účet Binance a čo by ste mali vedieť
 • Sprievodca po výmene Etherdelta: Ako obchodovať na Etherdelte
 • Sprievodca základmi obchodovania s kryptomenami: Úvod do technickej analýzy kryptomeny
 • Obchodovanie s kryptomenami: Pochopenie párov obchodovania s kryptomenami & Ako to funguje
 • Sprievodca obchodovaním s kryptami: 4 bežné úskalia, ktoré zažije každý obchodník s kryptoobchodmi

Peňaženky

 • Sprievodca kryptomenovými peňaženkami: Prečo potrebujete peňaženky?
 • Sprievodca kryptomenovými peňaženkami: otvorenie bitcoinovej peňaženky
 • Sprievodca po kryptomenových peňaženkách: Otvorenie MyEtherWallet (MEW)

Prečítajte si tiež: Sprievodca kryptoobchodom: 4 bežné úskalia, ktoré každý obchodník s kryptomenami zažije, a Sprievodca základmi obchodovania s kryptomenami: Úvod do technickej analýzy kryptomeny.

Zaregistrujte sa teraz do nášho webinára o kryptomene zadarmo, aby ste sa dozvedeli všetko, čo potrebujete vedieť o investovaní do kryptomien.

Získajte naše exkluzívna elektronická kniha ktorá vás prevedie postupným procesom, ako začať zarábať peniaze prostredníctvom investícií do kryptomeny!

Môžete sa tiež pripojiť k našej skupine na Facebooku na adrese Master The Crypto: Advanced Cryptocurrency Knowledge klásť otázky týkajúce sa kryptomien!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me