Bisq Exchange: Sprievodca recenziou používateľa Master The Crypto

recenzia výmeny bisq

Ako používať, obchodovať a zaregistrovať sa do Bisq DEX

Bisq je desktopová aplikácia typu peer-to-peer otvoreného zdroja, kde môžete nakupovať a predávať kryptomeny za národné meny bez nutnosti registrácie. Zistite, ako Bisq dnes funguje, v našom sprievodcovi a recenzii.

Čo je Bisq?

Bisq, ktorý je k dispozícii online na adrese Bisq.network, je aplikácia na výmenu meny dostupná pre desktopové platformy. Platforma otvoreného zdroja spája obchodníkov s menami v prostredí peer-to-peer. Pomocou Bisq môže ktokoľvek obchodovať s kryptomenami a fiat menami bez nutnosti registrácie.

kontrola decentralizovanej výmeny bisq

Bisq je k dispozícii na stiahnutie zadarmo pre systémy Windows, Mac, Debian / Ubuntu, Red Hat / Fedora a Arch Linux.

Bisq tiež ponúka mobilné aplikácie pre iOS a Android, aj keď mobilné aplikácie nepodporujú úplné obchodovanie s Bisq; Namiesto toho vám mobilné aplikácie jednoducho umožňujú zostať v obraze o vašich obchodoch Bisq a dostávať upozornenia na mobilný telefón.

Bisq vám umožňuje obchodovať s prakticky ľubovoľnou národnou menou na svete spolu s desiatkami kryptomien. Jediným obmedzením je, že jedna strana každého obchodu Bisq musí byť vždy v bitcoinoch. Okrem tohto obmedzenia môžete prostredníctvom spoločnosti Bisq obchodovať prakticky s čímkoľvek.

decentralizovaná krypto burza bisq

Bisq je podobný LocalBitcoins v tom, že neobchodujete s centralizovaným serverom alebo nevymieňate swap; vyberáte svoju národnú menu a prechádzate zoznamom ponúk na kúpu alebo predaj pre túto národnú menu. Ak napríklad kupujete alebo predávate USD za bitcoin, môžete peniaze prevádzať pomocou Zelle alebo inými platobnými metódami. Všetky platby sú realizované prostredníctvom platformy Bisq a pre všetky konflikty má Bisq zavedený systém riešenia sporov, arbitráže a úschovy..

ako bisq funguje

Bisq bol predtým známy ako Bitsquare. Spoločnosť bola založená v roku 2014 v Barcelone.

Funkcie Bisq

K dispozícii pre viac operačných systémov: Bisq je k dispozícii na stiahnutie zadarmo pre systémy Windows, Mac, Debian / Ubuntu, Red Hat / Fedora a Arch Linux.

Open Source: Zdrojový kód spoločnosti Bisq je k dispozícii pre všetkých online.

Výmena P2P: Sieť Bisq peer-to-peer zahŕňa všetkých, ktorí používajú softvér Bisq. K tejto sieti P2P sa pripájate pri obchodovaní cez Bisq.

Podpora Tor: Bisq sa automaticky pripája k sieti Tor pri každom spustení, aby zabezpečil maximálne súkromie. Všetka komunikácia je šifrovaná end-to-end a smerovaná cez Tor.

Súkromné: Nikto okrem obchodných partnerov si nevymieňa osobné identifikačné údaje. Všetky osobné údaje sú uložené lokálne vo vašom počítači.

Decentralizované: Sieť P2P spoločnosti Bisq je decentralizovaná bez jediného bodu zlyhania. Na rozdiel od centralizovaných výmenných platforiem, ktoré je možné vypnúť, je Bisq sieťou peer-to-peer distribuovanou a decentralizovanou po celom svete..

Neväzobné: Bisq nikdy nedrží vaše prostriedky. Je to neväzobná výmenná platforma. Kryptomeny jednoducho vymieňate s ostatnými používateľmi.

Decentralizovaný arbitrážny systém a bezpečnostné vklady: Bisq má decentralizovaný rozhodcovský systém na riešenie akýchkoľvek sporov na platforme. Spoločnosť Bisq tiež používa bezpečnostné vklady na ochranu obchodníkov.

Prejdite si ponuky Marketplace: Podobne ako LocalBitcoins a ďalšie P2P trhy, Bisq zobrazuje zoznam ponúk zameraných na vašu národnú menu. Ak máte USD a chcete napríklad BTC, môžete si prezrieť knihu ponúk Bisq pre ľudí ochotných predávať BTC výmenou za americké doláre.

Žiadne automatické párovanie objednávok: Bisq nemá automatické párovanie objednávok. Obchodníci musia ručne vyhľadávať a vyberať konkrétne ponuky, ktoré chcú využiť. Používatelia majú úplnú kontrolu nad tým, s ktorými protistranami obchodujú.

Mobilné aplikácie: Bisq ponúka mobilné aplikácie pre iOS alebo Android. Mobilné aplikácie vám umožňujú prijímať upozornenia a prezerať si obchodné informácie na mobilnom zariadení, hoci v súčasnosti nepoužívate softvér Bisq ani nemôžete obchodovať z mobilného zariadenia..

Platby mimo pásma Fiat: Bisq sa nijakým spôsobom priamo neintegruje s bankami ani s inými platobnými systémami v národnej mene. Namiesto toho obchodný protokol Bisq umožňuje kupujúcim a predávajúcim vyrovnať fiat platby mimo aplikácie Bisq (povedzme vykonaním bankového prevodu).

Nakúpte krypto pomocou bankových prevodov: Pretože Bisq organizuje platby mimo pásma, môžete použiť Bisq na nákup kryptomeny bankovými prevodmi. V závislosti od vašej národnej meny by ste mali byť schopní nájsť ponuky od ľudí, ktorí sú ochotní akceptovať národné bankové prevody výmenou za bitcoiny. Austrálčania nájdu predajcov ochotných napríklad použiť BPay, zatiaľ čo Kanaďania môžu využiť miestne bankové prevody, napríklad Interac.

Nevyžaduje sa žiadna registrácia alebo overenie totožnosti: Bisq vám umožňuje obchodovať s kryptomenami bez nutnosti registrácie alebo centralizovaného overovania identity. Na rozdiel od výmeny nemusíte svoju identitu overovať na nejakom centralizovanom serveri.

Nie spoločnosť alebo centralizovaná spoločnosť: Bisq opakovane zdôrazňuje skutočnosť, že nejde o spoločnosť. Je to iba kód. Bisq nie je začlenený a nie je centralizovaný na žiadnom mieste. Je to decentralizovaný subjekt, ktorý sa nedá odstaviť. Pokiaľ softvér Bisq používajú najmenej dvaja kolegovia, môžu dvaja ľudia cez Bisq obchodovať.

Systém úschovy s 2-z-3 Multi-Sig: Bisq používa systém úschovy, ktorý blokuje prostriedky na adrese s dvoma podpismi typu 2 z 3. To zaisťuje, že kupujúci a predávajúci (alebo jedna strana a Bisq) musia transakciu schváliť, aby sa uvoľnili prostriedky.

Transakčné poplatky idú rozhodcom: Poplatky spoločnosti Bisq za transakcie idú čiastočne vývojárom a čiastočne arbitrom.

Lacné poplatky: Poplatky za reklamácie Bisq sú potrebné „na ochranu pred spamom v ponuke kníh, manipuláciou s trhom a získavaním identity“. Poplatky sa tiež platia arbitrom za ich služby. Vytvorenie ponuky alebo prevzatie ponuky z ponukovej knihy Bisq stojí 0,001 BTC a pripočítava sa tiež poplatok za ťažbu 0,0009 BTC. Toto sú jediné poplatky, ktoré platíte.

K dispozícii kdekoľvek na svete: Bisq je anonymný obchodný softvér, ktorý používa protokol Tor. Môže byť použitý kdekoľvek na svete. Vývojári spoločnosti Bisq však odporúčajú opatrnosť pri obchodovaní s bitcoinmi v častiach sveta, kde sú bitcoiny nelegálne. Bisq tvrdí, že „agenti v utajení môžu konať ako rovnocenní obchodníci“ s Bisqom, a obchodníkom môžu hroziť tvrdé tresty.

Limit 1 BTC: Bisq uplatňuje limit 1 BTC na obchod, aby sa znížilo riziko trestnej činnosti na platforme. Táto hranica by sa však mohla v budúcnosti zvýšiť. Niektorí predajcovia alebo spôsoby platby môžu mať tiež nižšie limity. Platobné limity pre Bisq sú vo všeobecnosti dosť nízke, aby odradili od využívania platformy na trestnú činnosť.

Ako funguje Bisq?

ako bisq dex funguje

Na rozdiel od väčšiny kryptoobchodných platforiem je Bisq prevádzkovaný prostredníctvom stiahnutého softvéru. Je to preto, že Bisq nespúšťa centralizovaný server na vytváranie a prijímanie ponúk, takže obchodovanie na webe Bisq nie je možné..

Namiesto toho softvér spoločnosti Bisq spravuje obchodné ponuky prostredníctvom siete peer-to-peer. Táto sieť P2P pozostáva z globálnej komunity ľudí, ktorí tiež prevádzkujú Bisq na svojich vlastných počítačoch.

Bisq považuje svoj desktopový softvér za výhodu oproti tradičným online výmenným platformám:

„Je to dobrá správa pre používateľov, pretože centralizované služby sa ľahko monitorujú, blokujú a vypínajú, zatiaľ čo siete typu peer-to-peer, ako sú BitTorrent, Bitcoin a Bisq, je ťažké prehľadať, cenzurovať a hacknúť.“

Z tohto dôvodu je Bisq decentralizovanou burzou postavenou na troch hlavných komponentoch:

Desktopová aplikácia: Bisq je desktopová aplikácia dostupná pre Windows, Mac a Linux. Pomocou aplikácie pre stolné počítače môže ktokoľvek nakupovať a predávať bitcoiny výmenou za národné meny alebo fiat meny.

Obchodný protokol: Bisq je tiež obchodný protokol, ktorý umožňuje jednotlivcom vymieňať si medzi sebou priamo cez internet, čím eliminuje potrebu dôveryhodných výmenných služieb tretích strán..

Sieť Peer to Peer: Bisq je sieť typu peer-to-peer (P2P) vytvorená aplikáciami Bisq pri vzájomnom objavovaní, pripájaní a spolupráci pri implementácii obchodného protokolu Bisq. Sieť Bisq je úplne rovnocenná v tom, že nevyžaduje žiadne centrálne riadené servery a nemá jednotlivé body zlyhania..

Po inštalácii softvéru sú uvedené základné kroky, ktoré použijete pri obchodovaní s Bisq:

Krok 1) Stiahnite a na svojom počítači spustite aplikáciu Bisq

Krok 2) Nakonfigurujte Bisq pomocou podrobností o spôsobe platby (Bisq pracuje s americkými dolármi a s akoukoľvek inou národnou alebo fiat menou na celom svete)

Krok 3) V zozname ponúk spoločnosti Bisq nájdete existujúce ponuky na predaj národnej meny za BTC; ak chcete napríklad zameniť kanadské doláre (CAD) za bitcoiny (BTC), prezeráte si ponukovú knihu a hľadáte niekoho, kto je ochotný kúpiť CAD výmenou za BTC

Krok 4) Národnú menu odošlete z banky do banky predajcu a potom v Bisq uvediete, že ste transakciu dokončili

Krok 5) Vy a predajca čakáte, kým platba v národnej mene dorazí do banky predajcu

Krok 6) Predajca prijme vašu platbu v národnej mene, potom oznámi, že prijal vašu platbu v službe Bisq

Krok 7) Dostanete bitcoiny predajcu a obchod je dokončený

Z technologického hľadiska je aplikácia Bisq postavená v prostredí Java 8 s JavaFX pre grafické užívateľské rozhranie. Na interakciu so sieťou bitcoinov používa Bisq knižnicu bitcoinj. Na decentralizované zasielanie správ a ukladanie dát používa Bisq sieť vlastnej záplavy (klebety) cez Tor.

Ceny a poplatky spoločnosti Bisq

Ceny a poplatky spoločnosti Bisq

Poplatky spoločnosti Bisq idú vývojárom a ľudským arbitrom.

Poplatok výrobcu: 0,001 BTC (vyplatené rozhodcom vrátane poplatku za ťažbu)

Poplatok za prevzatie: 0,001 BTC (platí sa aj rozhodcom)

Poplatok za ťažbu bitcoinov: 0,0003 BTC za každú transakciu (v každom obchode sú tri transakcie vrátane vkladu z externej peňaženky, obchodu a výberu do externej peňaženky), 0,0009 BTC za obchod.

Kaucia: 0,1 BTC (vráti sa obchodníkovi v celom rozsahu po transakcii, ak nie je nahlásená škodlivá aktivita)

Záloha rozhodcu: 2 BTC (časť každého vybraného arbitrážneho poplatku od nepoctivých obchodníkov je uzamknutá v kaucii a táto akumulovaná suma sa vráti rozhodcovi v celom rozsahu, keď rozhodca odstúpi od arbitrážnych povinností).

Rôzni predajcovia budú mať tiež rôzne výmenné kurzy – podobné tým, ktoré vidíte na LocalBitcoins a iných platformách. Všetky výmenné kurzy sú zverejnené vopred pred uskutočnením obchodu. Niektorí predajcovia majú rozpätie 0% výmenného kurzu, čo znamená, že účtujú aktuálny trhový kurz. Ostatní predajcovia si účtujú príplatok.

Ako používať Bisq

Bisq je jednoduché nastaviť a používať – ​​aj keď ste prvý obchodník s kryptomenami. Na začiatok nepotrebujete žiadne kryptomeny. Ak máte akúkoľvek národnú menu (napríklad americké doláre) a bankový účet, mali by ste byť schopní nájsť si obchodného partnera prostredníctvom siete P2P spoločnosti Bisq.

Bisq môžete používať takto:

Krok 1) Stiahnite a nainštalujte Bisq

Navštívte Bisq.network a choďte na „Súbory na stiahnutie“. V predvolenom nastavení Bisq zvýrazní verziu vášho operačného systému. K dispozícii sú verzie pre Windows, Mac a Linux.

Stiahnite a nainštalujte Bisq

Keď spustíte súbor.exe, aby ste nainštalovali Bisq, môže sa vám zobraziť varovanie systému Windows o blokovaní škodlivého súboru. Ignorujte toto varovanie a pokračujte v inštalácii.

pomocou siete bisq

Krok 2) Spustite Bisq

Po dokončení inštalácie spustite Bisq. Začiarknutím tohto políčka potvrdíte, že súhlasíte so zmluvou používateľa.

dohoda používateľa bisq

Znova môžete dostať upozornenie od programu Windows Defender o blokovaní funkcií Bisq. Začiarknutím políčok umožníte spoločnosti Bisq komunikovať v súkromných a verejných sieťach.

sprievodca bisq dex

Nakoniec Bisq dokončí proces nastavenia a spustí protokol Tor.

Krok 3) Vytvorte nový účet

Teraz používate Bisq a synchronizujete ho so sieťou bitcoinov (pomocou Tor).

používateľský účet bisq

Pred uskutočnením obchodu na Bisq si budete musieť vytvoriť nový účet. Otvorte aplikáciu Bisq a v pravom hornom rohu obrazovky prejdite na „Účet“.

pripojiť sa k účtu bisq

Kliknite na možnosť „Pridať nový účet“ a potom vyberte požadovaný spôsob platby.

platby bisq

V závislosti na zvolenom spôsobe platby budete musieť dokončiť rôzne možnosti nastavenia. Bisq tiež zobrazí všetky obmedzenia špecifické pre váš spôsob platby.

spôsoby platby bisq

Ako môžete vidieť napríklad tu, elektronické prevody Interac majú maximálnu dobu obchodovania 1 deň, maximálny nákup 0,01 BTC a maximálnu predajnú sumu 0,0625 BTC.

nový účet bisq dex

Po overení týchto informácií kliknite na „Uložiť nový účet“. Potom môžete začať obchodovať s Bisq.

Krok 4) Vyberte svoju národnú menu

Po nastavení platobného účtu môžete listovať v ponuke kníh spoločnosti Bisq a zobraziť ponuky v požadovanej mene.

obchodovanie s bisq

Ak chcete napríklad kúpiť bitcoin za kanadské doláre na svojom kanadskom bankovom účte, ponuky nájdete v Bisq.

Technicky Bisq podporuje akúkoľvek národnú menu na svete. Väčšie a známejšie meny však budú mať v ponuke kníh k dispozícii viac ponúk.

kryptomena bisq

Krok 5) Dokončite obchod

Ak kupujete bitcoiny vo svojej národnej mene, kliknite na tlačidlo „Kúpiť BTC“. Ak predávate, kliknite na tlačidlo „Predať BTC“..

bitcoinová obchodná burza bisq

Potom si prezrite dostupné ponuky vo vašom regióne. Každá ponuka obsahuje podrobné informácie o výmennom kurze, minimálnej alebo maximálnej sume a spôsobe platby. Zelle je napríklad populárna platobná metóda pre obchodníkov s USD, zatiaľ čo Interac je obľúbená pre obchodníkov s CAD. Bitcoiny by ste mali byť schopní kúpiť alebo predať pomocou akejkoľvek metódy bankového prevodu, ktorá je vo vašej krajine bežná.

Keď ste pripravení prijať ponuku, kliknite na tlačidlo „Využite ponuku na predaj BTC“ alebo „Využite ponuku na predaj BTC“.

Prípadne, ak chcete zaúčtovať ponuku do knihy objednávok Bisq, môžete kliknúť na „Vytvoriť novú ponuku na nákup BTC“ alebo „Vytvoriť novú ponuku na predaj BTC“.

Každý predávajúci má iný postup pri odosielaní a prijímaní peňazí prostredníctvom spoločnosti Bisq. Spravidla budete posielať prostriedky do úschovy spoločnosti Bisq, potom sa tieto prostriedky uvoľnia, keď predajca aj kupujúci potvrdia platbu.

Krok 6) Prispôsobte nastavenia

Po dokončení obchodu nie je potrebné vyberať peniaze od spoločnosti Bisq. Bisq je neväzobný obchodný systém, čo znamená, že finančné prostriedky už sú na vašom bankovom účte (ak ste predali BTC) alebo vo svojej bitcoinovej peňaženke (ak ste predali fiat menu).

prehľad výmeny burzy

Svoje nastavenia si však môžete prispôsobiť pre budúce obchody. V ponuke nastavení Bisq môžete prispôsobiť svoj jazyk, krajinu a preferované meny. Niektoré národné meny alebo kryptomeny môžete odstrániť napríklad z ponuky kníh.

Informácie o lokalite Bisq

Bisq opatrne vysvetľuje, že nejde o spoločnosť. Namiesto toho je Bisq slobodný softvér vydaný pod verziou 3 GNU Affero General Public License.

Bisq je vyvíjaný distribuovaným tímom jednotlivcov po celom svete. Títo jednotlivci sa spojili s cieľom vytvoriť bezpečný, súkromný a voči cenzúre odolný spôsob výmeny kryptomien a fiat mien cez internet..

Bisq bol predtým známy ako Bitsquare. Prvýkrát bol projekt zahájený v španielskej Barcelone v roku 2014.

Záverečné slovo

V konečnom dôsledku je Bisq ideálnou výmennou aplikáciou pre každého, kto nechce prepadnúť kontrole alebo súkromiu ústrednému orgánu pre obchodovanie s inými jednotlivcami. Je to desktopová aplikácia zameraná na súkromie, ktorá uľahčuje obchodovanie s desiatkami kryptomien a akejkoľvek národnej meny za bitcoiny.

Navštívte Bisq.network ešte dnes a stiahnite si Bisq pre Mac, Windows alebo Linux. Okamžite môžete začať prehľadávať ponuky P2P kryptomien vo vašej oblasti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map