BitMEX Exchange: 2020 Master The Crypto Užívateľská príručka pre používateľa

bitmex

Ako používať, obchodovať a zaregistrovať sa na burze BitMEX

BitMEX je jednou z najpopulárnejších búrz kryptomeny na svete. Dnes je BitMEX najznámejší pre svoje obchodovanie s pákovým efektom a termínové trhy. Pokračujte v čítaní a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o BitMEX.

Vlastnosti

 • Jednoduché kryptoobchodovanie v neregulovanom prostredí
 • Obchodujte s kryptami anonymne iba pomocou e-mailovej adresy
 • Spoločnosť bola založená v roku 2014 troma bývalými bankami

Spôsoby vkladu

 • Bitcoin

Pros

 • Žiadne obchodné limity pre žiadne účty
 • Jednoduché obchodovanie s kryptomenami vo viacerých kryptomenách
 • Získajte až 100-násobný vplyv

Zápory

 • Neregulované v žiadnej jurisdikcii
 • Podporované sú iba vklady v bitcoinoch

Úvod

BitMEX je burza kryptomien založená v roku 2014 spoločnosťou s názvom HDR Global Trading Limited. Túto spoločnosť založili traja bývalí bankári, vrátane Arthur Hayes, Samuel Reed a Ben Dello.

recenzia bitmex

Názov „BitMEX“ je skratka pre Bitcoin Mercantile Exchange. Spoločnosť je registrovaná na Seychelách, aj keď nie je regulovaná v žiadnej jurisdikcii.

Od roku 2020 je BitMEX jednou z najobchodovanejších búrz kryptomien na svete. Burza by bola pravidelne najväčšou svetovou burzou podľa objemu obchodov na Coinmarketcap, ale Coinmarketcap nesleduje trhy s derivátmi, čo znamená, že žiadny z objemov BitMEXu sa skutočne „nepočíta“. Od januára 2020 má však BitMEX objem obchodovania 24 hodín okolo 2,5 miliárd dolárov, čo z neho robí najväčšiu kryptoburzu na svete podľa objemu obchodovania.

Pretože však BitMEX nerozpoznáva obchodovanie s bitcoinmi, s týmto objemom obchodovania sa zaobchádza odlišne. BitMEX je výlučne platforma derivátov bitcoinov. To znamená, že BitMEX obchoduje s produktmi, ktoré sú spojené s bitcoinmi, ako sú bitcoinové futures kontrakty – ale BitMEX sám neobchoduje s bitcoinmi.

Jednou z prvých vecí, ktoré si na BitMEXe všimnete, je jeho úplná absencia regulácie: burza nie je regulovaná v žiadnej jurisdikcii. To znamená, že prístup používateľov k platforme v určitých krajinách je technicky nezákonný. BitMEX má však k zástupcom vynikajúci (neslávne?) Laxný prístup.

Ak sa nachádzate v Spojených štátoch alebo v iných zakázaných krajinách, mali by ste mať malý problém s prístupom k BitMEX. Ak sa však nachádzate v Spojených štátoch a nemáte proxy, potom vám BitMEX zakáže obchodovanie na burze.

Pretože BitMEX nie je regulovaný, nenájdu obchodníci nijaké požiadavky KYC alebo AML. Účet si môžete vytvoriť iba pomocou e-mailovej adresy. Budete tiež musieť potvrdiť, že máte viac ako 18 rokov (začiarknutím políčka). Po zaregistrovaní neexistujú žiadne obchodné limity: môžete vložiť bitcoiny a okamžite začať obchodovať s neobmedzeným počtom bitcoinov.

Ďalšou jedinečnou vecou BitMEXu je, že burza prijíma vklady iba prostredníctvom bitcoinu. Akonáhle vložíte bitcoiny na svoj účet, môžete s nimi obchodovať prakticky za akúkoľvek inú kryptomenu. BitMEX podporuje aj tri rôzne fiat menové páry, vrátane amerického dolára (USD), japonského jenu (JPY) a čínskeho jüanu (CNY), aj keď do BitMEXu nemôžete priamo uložiť žiadnu z týchto mien..

Obchodníci tiež oceňujú viac typov objednávok na BitMEX, vrátane limitných objednávok, trhových objednávok, stop-limitových objednávok, stop trhových objednávok, koncových stop objednávok, prijímania limitných objednávok zisku a prijímania trhových objednávok.

BitMEX je celkovo ľahko použiteľná burza kryptomien, ktorá vám umožní rýchlo vymeniť svoje bitcoiny za rôzne kryptomeny. Počas obchodovania s bitcoinovými derivátmi – ako sú bitcoinové futures – máte na vysoko likvidných trhoch prístup k finančnej páke. Ak hľadáte anonymnú kryptoburzu s veľkým objemom, dnes je jednou z možností služba BitMEX.

ako bitmex funguje

Kľúčové vlastnosti

Medzi kľúčové vlastnosti BitMEXu patria:

TradingView: BitMEX získava svoj mapovací systém prostredníctvom TradingView, čo obchodníkom poskytuje širokú škálu nástrojov na tvorbu grafov a rôzne spôsoby zobrazenia trhov.

Viaceré typy obchodovania: Limit, market, stop limit, stop market, trailing stop, take profit limit, and take profit market commands are all available.

Perpetual Swaps: BitMEX bol prvou burzou, ktorá zaviedla permanentné swapové krypto zmluvy, čo sú futures kontrakty, ktorých platnosť nikdy nevyprší.

Obchodovanie s maržou: BitMEX ponúka pri obchodovaní s XBT až 100-násobnú páku (a 5 až 50-násobnú páku u iných párov), vďaka čomu môžete maximalizovať svoje potenciálne zisky. Existujú dva typy obchodovania s maržami, vrátane izolovaného a krížového obchodovania.

Žiadne spotové obchodovanie: Keď nakupujete a predávate meny na serveri BitMEX, neobchodujete so skutočnými menami. Celé obchodovanie BitMEX sa uskutočňuje pomocou derivátov, čo znamená, že obchodujete iba s produktmi, ktoré sú prepojené s bitcoinmi. Neobchodujete napríklad s BTC, ale napríklad s XBT. Je to malý, ale dôležitý rozdiel, a preto sa objem obchodovania spoločnosti BitMEX nepočíta s Coinmarketcap.

Konkurenčné poplatky: BitMEX je jednou z mála búrz, ktoré ponúkajú negatívne poplatky tvorcom, čo znamená, že tvorcovia trhu dostávajú zaplatené za uskutočňovanie obchodov na BitMEX. Obchodné poplatky spoločnosti BitMEX sú podobne lacné, pohybujú sa od 0,05 do 0,075%. BitMEX môže tieto lacné poplatky účtovať, pretože trh sa skladá z bitcoinových derivátov – nie „fyzických“ bitcoinov.

Vklady a výbery iba v bitcoinoch: BitMEX podporuje iba vklady a výbery v bitcoinoch.

Nevyžaduje sa žiadne overenie: BitMEX nevyžaduje žiadne overenie. Overenie používateľa nie je ani možnosťou a BitMEX nemá zavedený žiadny pokročilý systém overovania používateľov.

Žiadne obchodné limity: BitMEX taktiež nemá žiadne obchodné limity. Prostredníctvom BitMEX so všetkými účtami môžete nakupovať a predávať neobmedzené množstvo meny.

Anonymné obchodovanie: BitMEX podporuje anonymné obchodovanie. Na registráciu potrebujete iba e-mailovú adresu.

Žiadni používatelia v USA: BitMEX už neumožňuje používateľom z USA používať platformu (z dôvodu obáv z porušenia právnych predpisov). Mnoho používateľov v USA však naďalej pristupuje k serveru BitMEX prostredníctvom serverov proxy.

Žiadne nariadenie: BitMEX je registrovaný na Seychelách, hoci nie je regulovaný žiadnou národnou agentúrou. Je to neregulovaná výmena, a preto používatelia nemusia vôbec dodržiavať žiadne požiadavky KYC / AML.

Tri meny Fiat: BitMEX podporuje tri deriváty fiat mien, vrátane amerického dolára (XBT), japonského jenu (XBJ) a čínskeho jüanu (XBC).

Podpora obchodných technológií (TT): BitMEX nedávno uzavrel partnerstvo s Trading Technologies, vysoko výkonným poskytovateľom obchodného softvéru, ktorý využívajú profesionálni obchodníci, makléri a poskytovatelia prístupu na trh. Tento softvér poskytuje používateľom širokú škálu obchodných nástrojov a ukazovateľov.

Poistný fond BitMEX: BitMEX vyvinul systém poistných fondov. Vďaka tomuto poistnému systému nemusia používatelia utrpieť stratu (t. J. „Zostrih“), ak BitMEX musí vyplácať víťazov v pákových obchodoch, keď na to jedna strana nemá finančné prostriedky..

Zákaznícka podpora 24/7: BitMEX poskytuje zákaznícku podporu nepretržite prostredníctvom e-mailového formulára. Podpora je k dispozícii v angličtine, čínštine, ruštine, kórejčine a japončine.

Spoločnosť založená v roku 2014: BitMEX bol založený ešte v roku 2014, aj keď sa za posledné dva až tri roky stal populárnym. V júni 2019 spoločnosť BitMEX vytvorila nový rekord so zaznamenaným objemom obchodovania 11 miliárd dolárov za jediné 24 hodinové obdobie. V januári 2020 sa objem obchodov spoločnosti BitMEX za 24 hodín pohybuje v priemere od 2 do 3 miliárd dolárov, čo z neho robí jednu z najpopulárnejších kryptoburz na svete..

Meny a páry BitMEX

BitMEX podporuje všetky nasledujúce meny:

Meny Fiat: Americký dolár (XBT), japonský jen (XBJ) a čínsky jüan (XBC).

Kryptomeny: Bitcoin (XBT), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC), Ripple (XRP), Monero (XMR), Dash (DASH), ZCash (ZEC), Cardano (ADA) ), Tron (TRX) a EOS (EOS).

Možnosti pákového efektu: 5x pákový efekt (ZEC), 20x pákový efekt (XRP, BCH, ADA, EOS, TRX), 25x pákový efekt (XMR), 33x pákový efekt (LTC), 50x pákový efekt (ETH) a 100x pákový efekt (XBT) a XBC).

BitMEX podporuje spôsoby vkladu a výberu

Vklady a výbery BitMEXu sú jednoduché: BitMEX prijíma vklady a výbery iba v bitcoinoch (BTC). Za vklad alebo výber bitcoinu sa neplatia žiadne poplatky, zaplatíte však štandardné poplatky za bitcoinovú sieť. Minimálny vklad je 0,001 BTC. Neexistuje žiadny minimálny limit pre výber.

Proces registrácie a prihlásenia BitMEX

BitMEX vám umožňuje zaregistrovať sa na platformu iba pomocou e-mailovej adresy.

BitMEX je neregulovaná burza kryptomien, čo znamená, že sa nevyžaduje žiadne overenie. Jediným skutočným obmedzením je, že zákazníci z USA sa nemôžu zaregistrovať na výmenu (hoci sa veľa používateľov vyhýba tejto požiadavke pomocou servera proxy)..

Obchodovanie BitMEX

BitMEX ponúka širokú škálu obchodných možností, vrátane všetkých nasledujúcich možností:

Limitná objednávka: Nastavte limit a váš obchod sa vykoná, keď cena dosiahne tento limit.

Trhová objednávka: Okamžite nakupujte alebo predávajte za najlepší trhový kurz.

Stop Limit objednávka: Rovnako ako stop príkaz, ale umožňuje vám nastaviť cenu objednávky po spustení stop ceny.

Zastaviť objednávku na trhu: Stop príkaz, ktorý sa nedostane do knihy objednávok a zostane nevidený, kým trh nestlačí spúšť.

Trailing Stop Order: Podobné príkazu na zastavenie trhu, ale používatelia nastavia koncovú hodnotu na umiestnenie trhového pokynu.

Vykonajte objednávku limitu zisku: Umožňuje nastaviť cieľovú cenu na pozícii podobnej príkazu na zastavenie, ale na zabezpečenie ziskov namiesto limitných strát.

Vykonajte objednávku na trhu so ziskom: Rovnaké ako príkaz na obmedzenie zisku, ale pokyn sa spúšťa na základe trhu, a nie konkrétneho limitu.

Futures: BitMEX podporuje obchodovanie s futures kontraktmi a umožňuje vám kupovať alebo predávať futures kontrakty. Každá futures zmluva vám umožňuje kúpiť alebo predať určité aktívum za určitú cenu v určitom okamihu v budúcnosti.

Perpetual Swaps: Perpetual swapy sú podobné futures, ibaže pre nich neexistuje dátum exspirácie a žiadne vyrovnanie. Neustále swapy sa tiež obchodujú blízko základnej referenčnej indexovej ceny, zatiaľ čo futures sa môžu podstatne líšiť od indexovej ceny.

Obchodovanie s maržou a páka: BitMEX podporuje pri určitých kontraktoch až 100-násobné obchodovanie s pákovým efektom. Na BitMEX existujú dva typy obchodovania s maržami, medzi ktoré patria Izolované a Cross-Margin.

Všetky obchody sa vykonávajú prostredníctvom konvenčného burzového rozhrania. BitMEX by mal byť ľahko použiteľný pre každého, kto predtým používal kryptoburzu.

Poplatky BitMEX

BitMEX má v porovnaní s tradičnými spotovými obchodnými burzami veľmi prijateľné poplatky (nezabudnite, že obchodujete s bitcoinovými derivátmi, čo znamená, že náklady BitMEXu sú oveľa nižšie).

Tu sú niektoré z pozoruhodných poplatkov na BitMEX:

 • Poplatok za trvalý kontrakt (XBT a ETH): -0,0250%
 • Poplatok za trvalého príjemcu zmluvy (XBT a ETH): 0,0750%
 • Poplatky tvorcu futures: -0,050% (BCH, ADA, EOS, ETH, LTC, XRP a TRX) alebo -0,025% (XBT)
 • Poplatky za príjem futures: 0,250% (BCH, ADA, EOS, ETH, LTC, XRP a TRX) alebo 0,0750% (XBT)
 • Poplatok za vklad: zadarmo
 • Poplatok za výber: zadarmo
 • Bitcoinové (XBT) dlhé poplatky za financovanie: -0,0198% (interval financovania každých 8 hodín)
 • Krátke poplatky za bitcoiny (XBT): 0,0198% (interval financovania každých 8 hodín)
 • Ethereum (ETH), dlhé poplatky za financovanie: -0,0225% (interval financovania každých 8 hodín)
 • Krátke poplatky za financovanie Ethereum (ETH): 0,0225% (interval financovania každých 8 hodín)
 • Poplatok za vysporiadanie: Zadarmo (BCH, ADA, EOS, ETH, LTC, XRP a TRX) alebo 0,050% (XBT)
 • Poplatky za zmluvnú spoluprácu Zadarmo (bez poplatkov za výrobu, príjemcu alebo vysporiadanie)

Pamätajte, že BitMEX prijíma vklady a výbery iba v bitcoinoch. Za vklad alebo výber bitcoinov do alebo z BitMEXu sa neplatia žiadne poplatky, aj keď budete platiť štandardný bitcoinový sieťový poplatok.

Je tiež dôležité poznamenať, že poplatky za príjemcu vo výške 0,075% sa s pákovým efektom znásobia, čo znamená, že pri použití 10-násobnej páky (10 x 0,075%) zaplatíte poplatky vo výške 0,75%..

Problémy so zabezpečením BitMEX a prestoje

BitMEX neutrpel žiadne významné verejne zverejnené hackery. Jediným významným bezpečnostným incidentom v histórii BitMEXu bol november 2019, kedy bol BitMEX na Twitteri bol nakrátko hacknutý. Hackeri použili účet na zaslanie tweetu s oznámením, že boli „napadnutí hackermi“ a že používatelia by mali „vziať vaše BTC a spustiť“, pretože dnes bol „posledný deň pre výbery“. Hacknuté tweety boli rýchlo odstránené a BitMEX neutrpel žiadne väčšie následky.

Pokiaľ ide o bezpečnosť, BitMEX používa na zabezpečenie svojich kryptomien schémy vkladov a výberov viacerých podpisov. BitMEX tiež používa pre svoje servery službu Amazon Web Services (AWS) a všetky servery sú chránené textovými správami, hardvérovými tokenmi a ďalšími systémami 2FA..

BitMEX je jedinečný aj tým, že obchodné rozhranie je napísané v kdb +, čo je databáza a sada nástrojov, ktoré používajú veľké banky vo vysokofrekvenčných obchodných aplikáciách. Obchodníci všeobecne chvália BitMEX za jeho rýchlosť a stabilitu.

BitMEX Ľahké použitie

BitMEX nie je používateľsky najpríjemnejšia kryptoobchodná platforma pre nováčikov. Pákové obchodovanie (najmä so 100-násobnou pákou) je pre neskúsených obchodníkov mimoriadne riskantné.

Rozhranie je však priame pre tých, ktorí využili iné burzy forex alebo kryptomena. Na hlavnej stránke BitMEXu sa zobrazuje graf a kniha objednávok, ktoré uľahčujú uskutočnenie obchodu s ktoroukoľvek z podporovaných kryptomien alebo fiat mien..

BitMEX Trust a ochrana osobných údajov

BitMEX je dôveryhodnejší ako priemerná neregulovaná burza. Poznáme mená zakladajúceho tímu, vrátane Arthura Hayesa (spoluzakladateľ a CEO), Ben Delo (spoluzakladateľ) a Samuel Reed (spoluzakladateľ a CTO). Arthur Hayes je známou verejnou osobnosťou v krypto komunite. Vieme tiež, že BitMEX je registrovaný na Seychelách. Ďalšie základné biografické údaje nájdete na stránke BitMEX o nás tu.

o bitmexe

Celkovo však existuje malý dôvod dôverovať BitMEXu. Rovnako ako iné neregulované burzy, aj BitMEX sa môže kedykoľvek vypnúť.

Zákaznícky servis BitMEX

BitMEX poskytuje zákaznícku podporu nepretržite prostredníctvom e-mailového kontaktného formulára. Zákaznícka podpora je k dispozícii v angličtine, čínštine, ruštine, kórejčine a japončine.

Užívateľská príručka BitMEX: Ako nastaviť a používať BitMEX

BitMEX prijíma používateľov z celého sveta (aj keď americkí používatelia nemôžu na platforme obchodovať). Tu je postup, ako sa zaregistrovať pre BitMEX a prvýkrát obchodovať:

1. Zaregistrujte sa

Navštívte BitMEX.com a kliknite na „Registrovať“ v pravom hornom rohu obrazovky.

Ako používať BitMEX

Upozorňujeme, že registrácia BitMEX nie je oficiálne k dispozícii obyvateľom USA, hoci mnoho používateľov v USA naďalej ľahko získava prístup k BitMEXu pomocou proxy servera. Zákazníci v USA si môžu na BitMEXe vytvoriť účet, aj keď bez proxy nebudete môcť obchodovať. Podmienky poskytovania služby BitMEX neumožňujú používateľom v USA používať proxy server, hoci web nepodniká nijaké kroky, aby vám zabránil v použití proxy servera.

nastavenie BitMEX

Zadajte svoju e-mailovú adresu, heslo a krajinu. Môžete zadať svoje meno a priezvisko, aj keď to nie je potrebné. Potom kliknite na „Registrovať“.

2. Overenie

BitMEX pošle e-mail na váš účet. Kliknite na položku „Overiť môj e-mail“.

bezpečnosť bitmexu

To je všetko, čo musíte urobiť, aby ste overili svoj e-mail v službe BitMEX. Teraz ste pripravení vložiť bitcoin a uskutočniť obchod.

bitmexový účet

3. Overenie dvoma faktormi

BitMEX podporuje dvojfaktorovú autentizáciu (2FA), aj keď to nie je potrebné.

sprievodca výmenou bitmexu

Všetky nastavenia 2FA sa spravujú v centre zabezpečenia BitMEX. Službu 2FA môžete povoliť prostredníctvom aplikácie Google Authenticator alebo Yubikey.

overenie používateľa bitmex

4. Spôsob vkladu

BitMEX prijíma vklady a výbery iba v bitcoinoch (denominovaných ako XBT na BitMEX). Ak chcete uskutočniť vklad, kliknite na položku „Účet“ a potom na zelené tlačidlo „Vložiť“. BitMEX vygeneruje adresu vkladu pre váš účet. Pošlite bitcoiny z vašej peňaženky do tejto peňaženky.

platby bitmexom

5. Obchodovanie s kryptomenou

obchodujte s kryptomenou na bitmexe

BitMEX má štandardné obchodné rozhranie, ktoré bude známe každému, kto používal iné kryptoobchodné platformy. Na ľavej strane môžete zvoliť požadované meny, zvoliť typ objednávky a zobraziť podrobnosti aktuálneho trhu.

objednávka na bitmex

Môžete tiež nastaviť obchodovanie s pákovým efektom pozdĺž ľavej strany. Môžete si zvoliť päťnásobnú až stokrát vyššiu páku v závislosti od toho, s ktorým párom obchodujete..

pomocou bitmexu v roku 2020

6. Odstúpenie

Ak chcete vybrať peniaze z BitMEXu, v hornom menu choďte na „Účet“, potom kliknite na modré tlačidlo „Vybrať“ a zadajte svoju bitcoinovú adresu.

recenzia výmeny kryptomeny bitmex

Záverečné slovo

BitMEX sa nakoniec rozrástol a stal sa jednou z svetovo najobjemnejších búrz kryptomien. Od januára 2020 by sa objem obchodov spoločnosti BitMEX v hodnote 24 miliárd dolárov za 24 hodín umiestnil na prvom mieste v grafoch Coinmarketcap, ak by CMC sledovala bitcoinové deriváty.

Existuje veľa dôvodov, prečo obchodníci majú radi BitMEX. Mnoho obchodníkov oceňuje napríklad nedostatok regulácie (prihlásiť sa môžete kdekoľvek na svete iba pomocou e-mailovej adresy). Môžete tiež získať prístup k pákovému efektu až 100-násobne alebo získať prístup k jedinečným obchodným produktom, ako sú trvalé swapy. Bez ohľadu na to, aké sú vaše predpovede ceny bitcoinu alebo čo urobí polovica BTC s kryptotrhom, BitMEX je svetový líder a sila, s ktorou treba rátať vo vnútri blockchainového finančného priemyslu.

Z týchto a všetkých ďalších dôvodov zostáva BitMEX jednou z najpopulárnejších búrz kryptomien na svete – hoci úplná chýbajúca regulácia niektorých obchodníkov odvráti..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map