Bitstamp Exchange: Sprievodca recenzovaním používateľov kryptomeny

recenzia bitstamp

Ako používať, obchodovať a zaregistrovať sa na burze Bitstamp

Bitstamp je dlhotrvajúca kryptoburza so sídlom v Luxemburgu. Zistite dnes všetko, čo potrebujete vedieť o Bitstamp, v našej recenzii a užívateľskej príručke.

Vlastnosti

 • Jednoduché kryptoobchodovanie vo vysoko regulovanom prostredí
 • Luxemburská burza kryptomien
 • Funguje bez problémov od roku 2011

Spôsoby vkladu

 • SEPA
 • Kreditné karty
 • Medzinárodné bankové prevody
 • Kryptomeny (BTC, ETH, XRP, LTC a BCH)

Pros

 • Poplatky výrazne klesajú pri vysokom objeme (0,0% poplatky za objem nad 10 miliárd dolárov)
 • Vysoko regulované, dôveryhodné a bezpečné
 • Ľahké bankové prevody a obchodovanie s fiat menami

Zápory

 • 0,5% obchodný poplatok (ak sa obchoduje za menej ako 10 000 dolárov mesačne)
 • Malý počet podporovaných kryptomien (5 kryptomien, 14 celkových párov)

Úvod

Bitstamp bol založený v auguste 2011 ako európska alternatíva k Mt. Gox. V tom čase mala japonská hora Mt. Gox dominoval v kryptoburzovom priestore a predstavoval viac ako 50% všetkých bitcoinových transakcií. Zakladatelia spoločnosti Bitstamp verili, že trh potrebuje alternatívu, a preto spustili spoločnosť Bitstamp.

bitstamp kryptomena

Bitstamp spoluzakladali Nejc Kodrič (CEO) a Damijan Merlak v auguste 2011 v ich rodnom Slovinsku, hoci by sa burza presťahovala do Spojeného kráľovstva v apríli 2013 a potom do Luxemburgu v roku 2016. Bitstamp sa usadil v Luxembursku po nájdení kryptoburzy predpisy v Slovinsku a Londýne nie sú dostatočné. V apríli 2016 vláda Luxemburska udelila licenciu na úplnú reguláciu Bitstampu v EÚ ako platobnej inštitúcie, čo spoločnosti Bitstamp umožňovalo podnikanie vo všetkých 28 členských štátoch EÚ..

Dnes sa Bitstamp naďalej posúva vpred ako dôveryhodná, renomovaná a regulovaná burza kryptomien. Burza je populárna medzi začiatočníkmi aj pokročilými obchodníkmi. Je obzvlášť populárny v Európe, kde obyvatelia môžu vkladať prostriedky do Bitstamp pomocou prevodov SEPA. Vklady SEPA na Bitstamp sú bezplatné a výbery SEPA sú len za 3,00 EUR.

Bitstamp je skutočne vhodný pre všetky úrovne obchodníkov, vrátane začiatočníkov kupujúcich BTC po prvýkrát a pokročilejších kryptoobchodníkov. Kryptomenu si môžete kúpiť napríklad pomocou kreditnej karty a v priebehu niekoľkých sekúnd okamžite overíte svoj účet. Ak ste európsky začiatočník v oblasti kryptomien, ktorý chce kúpiť kryptomenu prvýkrát pomocou EUR a bankového účtu v EÚ, potom vám to Bitstamp umožní do niekoľkých minút.

Bitstamp je vhodný aj pre pokročilých používateľov. Burza ponúka FIX a HTTP API, ktoré umožňujú pokročilým obchodníkom integrovať Bitstamp do svojich existujúcich nastavení. Poplatky za obchodovanie spoločnosti Bitstamp tiež výrazne klesajú s objemom obchodovania: nízkoobjemoví obchodníci (menej ako 10 000 dolárov mesačne) budú platiť poplatky vo výške 0,50%, hoci veľkoobchodníci (viac ako 10 miliárd dolárov mesačne) budú platiť poplatky vo výške 0,0%.

recenzia výmeny bitstamp

Bitstamp má ústredie v Luxemburgu, hoci si burza udržiava kancelárie aj v Londýne a New Yorku. Je to vysoko regulovaná a dôveryhodná burza kryptomien s osvedčenou históriou ponúkania bezpečného obchodovania s kryptomenami a fiat menami v užívateľsky príjemnom prostredí.

Kľúčové vlastnosti

Medzi kľúčové vlastnosti Bitstamp patria:

Špičková doba prevádzky v priemysle: Bitstamp tvrdí, že má najlepšiu dobu prevádzky v krypto priestore. Výmena prebieha od roku 2011 takmer nepretržite.

Pokročilé zabezpečenie: Bitstamp, rovnako ako väčšina búrz, tvrdí, že na ochranu zákazníkov a ich finančných prostriedkov používa pokročilé bezpečnostné postupy. 98% aktív je uložených v chladiarenskom úložisku, osobné údaje sú vysoko šifrované a interné kontroly obmedzujú chyby a prístup.

Jednoduché používateľské rozhranie: Bitstamp je vhodný pre začiatočníkov aj pokročilých obchodníkov. Bitstamp je však obzvlášť priateľský k začiatočníckym obchodníkom a tím investoval značné úsilie do toho, aby bola jeho výmena ľahko použiteľná, aj keď ste sa nikdy predtým kryptami nezaoberali. Môžete vkladať a vyberať priamo zo svojho bankového účtu, napríklad pomocou SEPA prevodov v EÚ.

Mobilné aplikácie: Bitstamp má mobilné aplikácie pre iOS a Android. Mobilné aplikácie obsahujú všetky rovnaké typy objednávok a obchodné nástroje ako verzia pre stolné počítače.

Inštitucionálna architektúra: Bitstamp je vhodný pre všetky úrovne kryptoobchodníkov vrátane inštitucionálnych obchodníkov so silnou likviditou, spoľahlivým vykonávaním pokynov a nepretržitou prevádzkou..

Viaceré API: Bitstamp ponúka FIX a HTTP API a používatelia sa môžu pripojiť k Bitstamp WebSocket pre streamovanie dát v reálnom čase, čo pokročilým obchodníkom uľahčuje integráciu Bitstamp do ich súčasného obchodného nastavenia.

Okamžité výbery: Vyberte si hotovosť z Bitstampu za niekoľko sekúnd pomocou viacerých spôsobov výberu a iba niekoľkými kliknutiami.

Vysoké poplatky pre maloobjemových obchodníkov: Bitstamp účtuje vyššie poplatky ako bežná burza. Ktokoľvek, kto má za 30 dní objem obchodovania menší ako 10 000 dolárov, zaplatí obchodný poplatok 0,50% za všetky páry. Kurzy klesajú až na 0,0%, ak sa obchodujete viac ako 10 miliárd dolárov mesačne.

Vklady a výbery SEPA: Bitstamp podporuje prevody SEPA pre obyvateľov EÚ, vďaka čomu je ľahké vkladať a vyberať peniaze z vášho európskeho bankového účtu na váš účet Bitstamp. Vklady SEPA sú bezplatné, zatiaľ čo výbery SEPA majú paušálny poplatok 3 EUR.

Krypto vklady a výbery: Bitstamp podporuje krypto vklady a výbery v BTC, ETH, XRP, LTC a BCH.

Vklady na kreditných kartách: Rovnako ako dobre regulované burzy ako Coinbase, Bitstamp vám umožňuje nakupovať kryptomenu pomocou kreditných kariet. Za všetky nákupy kreditnou kartou sa účtuje 5% poplatok, ale pomocou kreditnej karty môžete legitímne kúpiť ľubovoľné množstvo kryptomeny.

Pripojené k dôveryhodným finančným menám: Bitstamp je prepojený s niektorými z najdôveryhodnejších finančných inštitúcií na svete vrátane spoločností Swissquote, Credit Agricole a Chicago Mercantile Exchange. Niekoľko ďalších kryptomien má tieto typy partnerstiev.

Fiat Trading: Bitstamp podporuje obchodovanie s fiatom a má niekoľko fiat mien a párov kryptomien. Kryptomenu môžete nakupovať a predávať za USD alebo EUR. Bitstamp vám umožňuje používať švajčiarske franky (CHF) a britské libry (GBP), aj keď momentálne nemôžete obchodovať ani s jednou menou (pre obchodovanie sa prevedú na USD alebo EUR)..

Päť obchodovateľných kryptomien: Bitstamp podporuje obchodovanie s piatimi kryptomenami vrátane BTC, XRP, ETH, LTC a BCH.

Technické ukazovatele TradingView: Bitstamp plne integroval TradingView do svojich grafov, čo uľahčuje používateľom prístup k rôznym technickým ukazovateľom, možnostiam svietnikov a grafickým nástrojom.

Meny a páry bitových pečiatok

Bitstamp prešiel štýlom podporovaných mien Coinbase a namiesto uvádzania stoviek mien a párov sa rozhodol podporovať malý počet vysoko kvalitných mien a párov. Dnes má Bitstamp uvedených približne 15 párov. Páry zahŕňajú rôzne kombinácie fiat mien (EUR a USD) a kryptomien (BCH, BTC, XRP, ETH a LTC). Páry BTC / USD, BTC / EUR a XRP / USD sú najobchodovanejšie páry na bitstampi, ktoré tvoria zhruba 90% celkového objemu obchodov..

Meny a páry bitových pečiatok

Metódy vkladu a výberu podporované bitstampom

Bitstamp je dobre regulovaná burza, ktorá podporuje celý rad populárnych možností vkladov a výberov. Môžete vkladať a vyberať pomocou kryptomeny (BTC, XRP, LTC, ETH a BCH), bankových prevodov SEPA, kreditných kariet a medzinárodných bankových prevodov..

Proces registrácie a prihlásenia bitstamp

Rovnako ako iné regulované burzy, aj Bitstamp vyžaduje, aby používatelia pred obchodovaním na platforme dokončili overenie ID. Všetci používatelia musia dodržiavať predpisy KYC / AML. Pred vložením finančných prostriedkov alebo obchodovaním na Bitstamp budete musieť nahrať cestovný pas, vodičský preukaz alebo preukaz totožnosti s fotografiou vydaný štátom. Budete tiež musieť overiť svoje telefónne číslo a e-mailovú adresu. Celkovo je proces prihlásenia a registrácie plynulý a ľahký. Bitstamp podporuje 2FA prostredníctvom aplikácie Google Authenticator alebo Duo.

Obchodovanie s bitstampmi

Bitstamp má jednoduché obchodné / nákupné obchodné rozhranie, ktoré uľahčuje začiatočníkom aj pokročilým používateľom uskutočnenie obchodu. Pokročilé grafy TradingView sú k dispozícii pre pokročilejších obchodníkov a spoločnosť Bitstamp ponúka rozhrania FIX a HTTP API, ktoré uľahčujú integráciu s existujúcim obchodným nastavením..

Obchodovanie s bitstampmi

K dispozícii je iba malý počet obchodov vrátane okamžitých objednávok, limitných objednávok, trhových objednávok a stop príkazov. Všetky obchody sú k dispozícii na pravej strane okna obchodovania.

Poplatky za bitovú pečiatku

Bitstamp účtuje poplatky medzi 0,0% a 0,50%, v závislosti od vášho 30-denného objemu obchodov. Každý, kto obchoduje za menej ako 10 000 dolárov mesačne, zaplatí poplatok 0,50%, ktorý pri obchodovaní nad 20 000 dolárov mesačne klesne na 0,25%. Odtiaľ poplatky postupne klesajú s objemom:

Poplatky za bitovú pečiatku

Nákupy kreditnými kartami sú spoplatnené 5% bez ohľadu na sumu nákupu. Vklady SEPA sú bezplatné, zatiaľ čo výbery SEPA majú paušálny poplatok 3,00 EUR.

Náklady na bitovú pečiatku

Za medzinárodné vklady v hotovosti sa účtuje poplatok 0,05% (minimálny poplatok 7,50 USD alebo EUR a maximálny poplatok 300 USD alebo EUR), zatiaľ čo medzinárodné výbery bankovým prevodom sú spoplatnené 0,1% (minimálny poplatok 25 USD alebo EUR, maximálny poplatok ).

Krypto vklady sú zadarmo, aj keď pri výbere zaplatíte malý poplatok (napríklad 0,0005 BTC za výber bitcoinu).

Problémy so zabezpečením bitstamp a prestoje

Bitstamp čelil v priebehu rokov niekoľkým veľkým bezpečnostným problémom alebo výpadkom, čo je obzvlášť pôsobivé vzhľadom na to, že Bitstamp existuje od roku 2011. Vo februári 2014 Bitstamp dočasne pozastavil výbery na niekoľko dní po útoku distribuovanej služby odmietnutia služby. Ľudia stojaci za útokom poslali generálnemu riaditeľovi spoločnosti Bitstamp Nejcovi Kodričovi výkupné za 75 BTC. Kodrič to odmietol a o pár dní sa obnovili výbery.

Jediný ďalší pozoruhodný incident týkajúci sa Bitstampu sa stal v januári 2015, keď Bitstamp pozastavil obchodovanie po odcudzení 19 000 BTC. Burza sa otvorila o týždeň neskôr a Bitstamp prijal všetku zodpovednosť za hack. Ukradnuté BTC mali v tom čase hodnotu asi 5 miliónov dolárov (275 dolárov za BTC).

Dnes je 98% aktív Bitstamp uchovávaných v chladiarenských zariadeniach. Všetky osobné údaje sú „vysoko šifrované“ a spoločnosť Bitstamp tvrdí, že jej „interné kontroly obmedzujú chyby a prístup“.

Bitstamp Jednoduché použitie

Bitstamp má podobnú obchodnú platformu ako akákoľvek burza kryptomien a rozhranie bude okamžite známe, ak ste predtým burzu používali. Bitstamp má tendenciu byť ľahšie použiteľný a užívateľsky prívetivejší ako bežná burza kryptomien. Jednou z najväčších výhod pre nováčikov je, že na obchodovanie na bitstampu nemusíte vlastniť kryptomenu. Namiesto toho môžete kryptomeny nakupovať priamo pomocou SEPA, kreditných kariet alebo iných vkladových metód. Pokiaľ máte GBP, EUR, USD, CHF alebo jednu z piatich podporovaných kryptomien, budete môcť obchodovať na Bitstamp.

ako používať bitstamp

Bitstamp Trust a ochrana osobných údajov

Bitstamp je dôveryhodná a transparentná burza. Výmenu reguluje luxemburská vláda, ktorá spoločnosti Bitstamp udelila licenciu ako oficiálna platobná inštitúcia EÚ.

Ako dôkaz dôveryhodnosti Bitstampu vykonal newyorský generálny prokurátor v septembri 2018 prieskum 14 búrz kryptomeny, potom si od týchto búrz vyžiadal ďalšie informácie. Bitstamp bola jednou z 10 búrz, ktoré odpovedali na žiadosť, a jednou z iba 7 búrz, ktoré potvrdili, že požiadali o súhlas newyorské ministerstvo financií (DFS) so zákonnou činnosťou v štáte New York..

Bitstamp blokuje prístup VPN na burzu. Bitstamp tiež vykonáva pravidelné audity svojich držieb vo virtuálnej mene.

Zákaznícky servis Bitstamp

Bitstamp významne investoval do služieb zákazníkom. Burza je jednou z mála búrz kryptomien, ktorá ponúka telefonickú podporu zákazníkom 24 hodín denne. Mnoho konkurenčných búrz – dokonca aj niektoré z väčších búrz – má iba e-mailovú zákaznícku podporu s dlhými dobami odozvy.

Užívateľská príručka k Bitstamp: Ako nastaviť a používať Bitstamp

Bitstamp má jeden z najplynulejších a najjednoduchších procesov nastavenia, ktoré nájdete v priestore kryptomeny. Prvé nastavenie a overenie účtu je jednoduché. Tu je podrobný sprievodca:

1. Zaregistrujte sa

Navštívte stránku Bitstamp.net a zaregistrujte sa na platforme. V pravom hornom rohu stránky kliknite na „Registrovať“.

prihlásiť sa na bitstamp

Vyberte, či je váš účet určený na osobné alebo firemné použitie.

bitstamp účet

Zadajte svoje meno a e-mailovú adresu.

ako sa pripojiť bitstamp

2. Overenie

Bitstamp vám pošle e-mail. Kliknutím na odkaz v e-maile ho potvrďte.

bitstamp overenie

Potom budete musieť spustiť proces overenia. Bitstamp požiada o telefónne číslo a potom pošle text na overenie tohto čísla.

bezpečnosť bitstamp

Ďalej budete musieť nahrať fotku svojho štátneho identifikačného preukazu s fotografiou. Prijateľné formy občianskeho preukazu zahŕňajú pas, vodičský preukaz alebo občiansky preukaz.

3. Overenie dvoma faktormi

Bitstamp, podobne ako väčšina búrz s kryptomenami, dôrazne odporúča klientom, aby si pred vložením peňazí do platformy nastavili dvojfaktorovú autentizáciu (2FA). Bitstamp podporuje 2FA s Google Authenticator alebo Duo. Stiahnite si niektorú z aplikácií a potom naskenujte QR kód, aby ste potvrdili 2FA vo svojom účte.

užívateľská príručka pre obchodovanie s bitstamp

4. Spôsob platby

Po overení účtu môžete vkladať peniaze. Bitstamp podporuje niekoľko vkladových metód, vrátane SEPA (pre bankové prevody z bánk EÚ), medzinárodných bankových prevodov a krypto vkladov (BTC, XRP, LTC, ETH alebo BCH). Všetky vklady na Bitstamp sú bezplatné, okrem bankových prevodov a vkladov na kreditné karty.

spôsob platby bitstamp

5. Obchodovanie s kryptomenou

Obchodovanie s kryptomenou na Bitstamp je jednoduché. Stačí kliknúť na požadovaný pár a potom zadajte sumu, ktorú chcete kúpiť alebo predať. Môžete si zvoliť okamžité, trhové, limitné alebo stop objednávky.

obchodovanie s kryptomenami bitstamp

Bitstamp zobrazuje váš poplatok priamo na obrazovke obchodovania, takže je ľahké presne zistiť, koľko vás každý obchod stojí.

sprievodca bitstampom

6. Odstúpenie

Svoje prostriedky môžete z Bitstampu vybrať pomocou rovnakých možností, aké ste mali pri vklade finančných prostriedkov, vrátane SEPA, medzinárodných bankových prevodov a výberov kryptomien (BTC, XRP, LTC, ETH a BCH)..

prehľad bitstamp

Záverečné slovo

Bitstamp je Coinbase Európy. Luxemburská burza kryptomien ponúka pohodlné obchodovanie s kryptomenami v renomovanom a dôveryhodnom prostredí. Bitstamp má iba 14 kryptomien a fiat menových párov a podporuje dve fiat meny (USD a EUR) a päť kryptomien (BTC, ETH, XRP, LTC a BCH), s dôrazom na kvalitu pred kvantitou.

Jednou z veľkých nevýhod Bitstampu je, že priemerný užívateľ (obchodujúci za menej ako 10 000 dolárov mesačne) zaplatí pomerne vysoké poplatky za obchodovanie vo výške 0,5%. Poplatky za obchodovanie však s objemom výrazne klesajú, klesajú na 0,25% pri objeme 20 000 dolárov mesačne.

Ak hľadáte renomovanú európsku burzu kryptomien, ktorá podporuje prevody SEPA, platby kreditnými kartami a renomované obchodovanie s kryptomenami, môže byť pre vás Bitstamp tou správnou voľbou.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map