Cobinhood Exchange: Sprievodca recenzovaním používateľov kryptomeny

hodnotenie výmeny v rámci spoločného bývania

Ako používať, obchodovať a prihlásiť sa na kryptoburze Cobinhood

Cobinhood je burza kryptomien, ktorá sľubuje nízke poplatky a pohodlné obchodovanie s počítačom alebo mobilom. Zdá sa, že populárna burza v roku 2019 prežila určité kontroverzie, aj keď má stále svoj podiel problémov.

Vlastnosti

 • Minimálne obchodné poplatky
 • Žetóny zadarmo cez Candy Machine a Airdrop Center
 • Jednoduché vysokofrekvenčné obchodovanie

Spôsoby vkladu

 • Americký dolár
 • Krypto

Pros

 • Vernostný program bodov COB
 • Užívateľsky prívetivé desktopové a mobilné aplikácie
 • Nie je potrebné žiadne overenie

Zápory

 • Sesterská spoločnosť vyhlásila bankrot v máji 2019
 • Obmedzená transparentnosť alebo dôvera
 • Obmedzený dôvod na dôveru iným používateľom na burze

Úvod

Cobinhood je burza kryptomien registrovaná na Kajmanských ostrovoch, ale so sídlom na Taiwane. V máji 2019 prepukol internet so správami, že Cobinhood vyhlásil bankrot, a stiahol únikový podvod, zmizol s peniazmi všetkých používateľov na burze. Od októbra 2019 sa však zdá, že program Cobinhood je nažive a používatelia môžu od polovice septembra vyberať finančné prostriedky. Cobinhood je určite obklopený určitou kontroverziou, ale výmena stojí za pozretie pre priemerného používateľa kryptomeny?       cobinhood-exchange-bitcoin-crypto

Jedna z prvých vecí, ktoré si na Cobinhood všimnete, je, že sa za ne neplatia žiadne poplatky za obchodovanie. Cobinhood je jednou z mála búrz, ktorá si neúčtuje žiadne poplatky za obchodovanie, hoci budete stále musieť platiť poplatky za vklad a výber, úrok z pôžičky na obchodovanie s maržou a niektoré ďalšie poplatky v závislosti od toho, ako platformu používate.

Program Cobinhood zahájil v roku 2017 muž menom Popo Chen. Chen získal magisterský titul v odbore elektrotechnika už vo veku 22 rokov po tom, čo preskočil posledný ročník strednej školy, aby mohol vstúpiť na Národnú taiwanskú univerzitu (NTU). Pred založením Cobinhood vytvoril Chen spoločnosť na živé vysielanie s názvom 17. Spoločnosť je populárnou platformou na živé vysielanie v celej Ázii a má viac ako 5 miliónov aktívnych používateľov denne..

cobinhood-crypto-trading-platform

Dnes je Cobinhood známy svojou platformou ľahkého obchodovania a širokou škálou mincí. O výmene je tiež známe, že má obmedzený regulačný dohľad a náležitú starostlivosť.

Je ťažké hovoriť o Cobinhood bez toho, aby sme hovorili o bankrote z mája 2019. Začiatkom roku 2019 Cobinhood predala tokeny pre svoju materskú spoločnosť DEXON Foundation a za jediný mesiac získala DXN tokeny v hodnote 3,5 milióna dolárov. Nadácia DEXON potom vyhodila obrovské množstvo tokenov, čo spôsobilo pokles cien o 85%. Pôvodný token Cobinhood, COB tiež počas incidentu klesol o 50%. Internet sa rozsvietil správami, že Cobinhood potiahol východný podvod.

Nie je úplne jasné, čo sa stalo s nadáciou DEXON. Spoločnosť Cobinhood však krátko nato vydala vyhlásenie, že to nebude mať vplyv na jej každodenné fungovanie. O mesiace neskôr je veľká časť funkcií burzy opäť k dispozícii, hoci používatelia mali údajne počas leta problémy s výberom alebo vkladom meny.

Ak neberieme do úvahy polemiku, Cobinhood ponúka širokú škálu obchodných možností v prostredí s nízkou reguláciou. Pákové obchodovanie je k dispozícii až 10-krát. Spotové obchodovanie, trhové objednávky, limitné objednávky, stop limitné objednávky a ďalšie možnosti obchodovania sú k dispozícii vo verzii prehliadača Cobinhood aj v mobilnej aplikácii. K dispozícii je rozsiahly výber obchodných párov vrátane známych hlavných kryptomien a desiatok menších, menej známych tokenov.

Kľúčové vlastnosti

Medzi kľúčové vlastnosti Cobinhood patria všetky tieto vlastnosti:

Žiadne poplatky za obchodovanie: Cobinhood účtuje nulové poplatky za obchodovanie „s cieľom maximalizovať zisk obchodníkov a likviditu trhu“, vysvetľuje oficiálna webová stránka. Stále však budete platiť poplatky za úrok z pôžičky na obchodovanie s maržou a určité výbery.

Obmedzený regulačný dohľad: Ak vás kontroly KYC a AML otravujú, potom môže byť pre vás Cobinhood tou správnou výmenou. Používatelia môžu na platforme obchodovať bez požadovaného overenia KYC alebo AML (okrem e-mailovej adresy a hesla). Ak splníte overenie na úrovni dva podľa KYC, môžete vložiť USD a získať prístup k obchodovaniu s maržami, finančným produktom a verejným ICO.

Nevyžaduje sa KYC: Overenie KYC na úrovni 1 spoločnosti Cobinhood vám umožní vložiť neobmedzené množstvo kryptomeny, hoci si môžete „vybrať“ iba 3 BTC za deň. Ak nechcete dokončiť overenie KYC, potom je Cobinhood jednou z najpopulárnejších búrz, ktorú môžete použiť.

Candy Machine: Cobinhood má populárny systém s názvom Candy Machine, kde môžu používatelia získať bezplatné tokeny (vrátane tokenov výsadku) v prostredí podobnom súťaži..

COB tokeny: Cobinhood má svoj vlastný natívny token zvaný COB. Je to token ERC20 spojený s rôznymi výhodami výmeny.

Odmeny za odporúčanie: Odkážte používateľov na platformu a získajte odmeny vrátane odmien 50 až 100 COB za sprostredkovanie používateľov platforme.

Kontroverzná minulosť: Cobinhood bol obvinený z toho, že v máji 2019 zaviedol únikový podvod pri debakli nadácie DEXON Foundation. Niektoré funkcie vrátane výberov neboli k dispozícii pre niektorých používateľov niekoľko mesiacov až do konca roku 2019.

Podporuje viac jazykov: Cobinhood je k dispozícii v mnohých oficiálnych jazykových verziách vrátane angličtiny, nemčiny, ruštiny, čínštiny, španielčiny, francúzštiny, taliančiny, holandčiny, portugalčiny, turečtiny, japončiny a kórejčiny.

Upísanie ICO: Spoločenstvo nie je iba výmena; je to tiež služba upisovania ICO. Ako upisovateľ, Cobinhood pomáha ICO spoločnostiam prinášať ich ICO na trh – rovnako ako banka upisuje IPO tradičnej spoločnosti a prináša ich IPO na trh. Výmenou za poskytovanie upisovacích služieb si spoločnosť Cobinhood účtuje poplatok vo výške 5% zo všetkých finančných prostriedkov získaných počas ICO.

Nie je uvedený na Coinmarketcap: Jeden z vtipných vtipov s Cobinhoodom je, že burza nie je uvedená na Coinmarketcap. Coinmarketcap má politiku, podľa ktorej neuvádza burzy bez poplatkov za obchodovanie. Token COB je uvedený na Coinmarketcap, ale burza Cobinhood nie je uvedená ako aktívna, overená burza. Môžete si však pozrieť základné informácie o objeme obchodovania na neoverenej stránke Coinmarketcap.

Meny a páry spolužitia

Cobinhood ponúka desiatky rôznych obchodných párov vrátane hlavných kryptomien a menších kryptomien. Je to jedno z mála miest online, kde napríklad nájdete COB obchodné páry. Na obchodovanie sú k dispozícii BCH, USDT, BCHSV, BTC, CMT, DAI, ETH, LTC, MIOTA, NANO, LSK, XRP, XMR, ZEC, ZRX, FXT, GUSD, KWATT, LALA a celý rad ďalších tokenov. na nástupišti.

Cobinhood Podporované metódy vkladu a výberu

Cobinhood vám umožňuje vkladať a vyberať pomocou amerických dolárov a kryptomien. Ak chcete vkladať alebo vyberať v USD, musíte prejsť overením KYC na druhej úrovni systému Cobinhood. Väčšina hlavných kryptomien je akceptovaná pre vklady.

Proces registrácie a prihlásenia do programu Cobinhood

Cobinhood má tri úrovne overenia KYC. Prvá úroveň však prichádza s niekoľkými obmedzeniami (neobmedzené vklady, limit na výber 3 BTC za deň). Môžete sa zaregistrovať a začať obchodovať iba overením svojho e-mailu, výberom hesla a vložením kryptomeny.

Cobinhood Trading

Cobinhood má štandardné obchodné rozhranie pre používateľov počítačov a mobilných telefónov. Obchodovanie je podobné tomu, ktoré nájdete na iných burzách. Všeobecne sa ľahko používa a je užívateľsky prívetivý pre začiatočníkov aj pokročilých obchodníkov. Prehliadka vás prvýkrát predstaví v rozhraní. Na jednom displeji môžete vytvárať, zastavovať alebo obmedzovať objednávky a prezerať si údaje o výmene. Vyberte si trh a potom dokončite obchod nacenením zeleného „Exchange Buy“ alebo červeného tlačidla „Exchange Sell“.

cobinhood-exchange-app-review

Poplatky za spoločné bývanie

Cobinhood nemá vôbec žiadne poplatky za obchodovanie, vrátane 0 poplatkov za príjem a 0 poplatkov za sprostredkovanie. Rovnako sú nulové poplatky za vklad. Spoločnosť má poplatok za výber 0,001 BTC, čo je v porovnaní s väčšinou konkurentov vysoký. Celkovo má však Cobinhood jednu z najlacnejších poplatkových štruktúr na trhu, najmä pre obchodníkov s veľkým objemom, ktorým nevadí riziko riešenia pochybnej výmeny.

Problémy s Cobinhood Security a výpadky

Jeden z hlavných bezpečnostných problémov spoločnosti Cobinhood nastal v máji 2019, keď bola spoločnosť obvinená z vyhlásenia bankrotu a úniku z podvodu. Partnerská spoločnosť spoločnosti Cobinhood vyhlásila bankrot a zaplavila trh tokenmi, ktoré práve predala počas svojho ICO, hoci spoločnosť Cobinhood tvrdí, že to malo na ich každodenné fungovanie obmedzený vplyv. Okrem tohto veľkého incidentu v máji 2019 však spoločnosť Cobinhood od začiatku v roku 2019 nemala žiadne závažné bezpečnostné incidenty.

Cobinhood Jednoduché použitie

Rozhranie spoločnosti Bithoven je identické s rozhraním, ktoré používa prakticky každá iná burza kryptomien na planéte. Je to priame a ľahko pochopiteľné používateľské rozhranie, ktoré vám umožňuje rýchlo a ľahko uskutočňovať obchody a vykonávať ďalšie funkcie..

Cobinhood Trust a ochrana osobných údajov

Existuje obmedzený dôvod dôverovať Cobinhood. Spoločnosť zverejňuje mená troch zamestnancov vrátane zakladateľa spoločnosti Popo Chena. Cobinhood tiež odkazuje na kontaktné informácie každej osoby a profil LinkedIn. Výmena je však menej transparentná, pokiaľ ide o to, kde je založená, a je ťažké dôverovať výmene, ktorá vyžaduje, aby používatelia prešli obmedzeným overením KYC. Vďaka bankrotu v máji 2019 je dôvera v Cobinhood ešte ťažšia, najmä vzhľadom na to, že veľa používateľov malo problémy s vkladmi a výbermi v mesiacoch nasledujúcich po incidente.

Zákaznícky servis

Cobinhood má centrum pomoci, kde si môžete prečítať podrobné návody vo viacerých jazykoch, ktoré vysvetľujú, ako nastaviť rôzne účty, ako uskutočňovať rôzne obchody, ako vkladať a vyberať peniaze z platformy a vykonávať ďalšie základné a pokročilé úlohy. Môžete tiež odoslať správu prostredníctvom okna zákazníckych služieb spoločnosti Zendesk.

Používateľská príručka Cobinhood: Ako nastaviť a používať Cobinhood

1. Zaregistrujte sa

Ak chcete začať, navštívte stránku Cobinhood.com. Kliknite na Vytvoriť účet a potom vyplňte požadované informácie v telefóne.

vytvoriť-spoločný-výmenný účet

Zadajte svoj e-mail a heslo, prijmite zmluvné podmienky a potvrďte, že nie ste rezidentom v New Yorku alebo Japonsku.

2. Overenie

Na e-mailovú adresu, ktorú ste uviedli počas procesu registrácie, bude odoslaný aktivačný odkaz. Prejdite na svoju poštu a potom ju potvrďte kliknutím na aktivačný odkaz.

cobinhood-login-verifikácia

3. Nahrajte dokumentáciu

Bez ďalšieho overovania už môžete vkladať a vyberať kryptomeny a obchodovať. Ak chcete vložiť a vybrať USD, musíte dokončiť overenie KYC na druhej alebo tretej úrovni, ktoré si vyžaduje predloženie pasu alebo podobného identifikačného preukazu. Môžete však nakupovať a predávať kryptomeny s overením na úrovni 1 bez problémov – jediný limit je, že máte obmedzený výber 3 BTC za deň.

4. Overenie dvoma faktormi

Cobinhood vám umožňuje nastaviť dvojfaktorovú autentifikáciu. Môžete si zvoliť, či chcete dostať upozornenie zakaždým, keď sa niekto prihlási do vášho účtu. Rovnako ako v prípade iných búrz, Cobinhood odporúča zriadiť 2FA na zvýšenie bezpečnosti.

5. Spôsob platby

Vložte alebo vyberte hlavné kryptomeny alebo USD do Cobinhood, aby ste mohli obchodovať. Kliknite na svoju obrazovku na záložke Vklad / výber, ktorá obsahuje podrobné zobrazenie všetkých kryptomien na vašom účte vrátane hodnôt USD a odhadovanej sumy v USD alebo ETH..

spoločenstvo-vklad-výber

Ak chcete uskutočniť vklad alebo výber, kliknite na stĺpec Akcia na konkrétnej minci, ktorú sa pokúšate vložiť alebo vybrať, a potom pošlite prostriedky do tejto peňaženky.

6. Obchodovanie s kryptomenou

Obchodovanie s kryptomenou na platforme Cobinhood je jednoduché. Obchodovať môžete pomocou mobilnej alebo stolnej verzie Cobinhood. Oba sú jednoduché a majú podobný dizajn ako iné významné burzy. Kliknite na zelené tlačidlo „Kúpiť“ alebo na červené tlačidlo „Predať“ na požadovanom páre.

cobinhood-trading-cryptocurrency

Cobinhood automaticky vypočíta hodnotu vášho obchodu a potom ju zobrazí v sekcii Celková cena.

cobinhood-crypto-exchange-order-form

Rozhranie zobrazuje cenu s najvyššou ponukou (v zelených pruhoch) a najnižšou položkou (v červenej farbe). Väčšina trhov je veľmi likvidná (vďaka nulovým poplatkom za obchodovanie), takže objednávky sa vybavujú rýchlo po celý deň. Menej známe kryptomeny však nemusia mať dostatočnú likviditu – najmä po incidente z mája 2019.

7. Odstúpenie

Ak chcete uskutočniť výber, prejdite na rovnakú kartu Vklad / výber a potom kliknite na stĺpec Akcia vedľa kryptomeny, z ktorej si chcete vybrať. Zadajte sumu, ktorú chcete vybrať, a potom dvakrát skontrolujte poplatok (Cobinhood účtuje poplatok za výber 0,001 BTC, ktorý je v porovnaní s konkurenciou pomerne vysoký).

Záverečné slovo

Program Cobinhood bol spustený v roku 2017 počas vrcholenia kryptomeny. Burza vtrhla na scénu s prísľubmi, že nebudú žiadne poplatky za obchodovanie a ľahké obchodné prostredie. Výmena za nulový poplatok sa rýchlo stala populárnou, čo podporovali veľkoobchodníci, ktorí sa zaujímali o lacný trh s obmedzenou reguláciou.

Incident z mája 2019, kedy Cobinhood údajne vyvolal výstupný podvod po tom, ako za mesiac získal 3,5 milióna dolárov, utlmil nadšenie a objem pre Cobinhood. Používatelia sa sťažovali na problémy s výberom počas celého leta.

Vpred sa však zdá, že Cobinhood plánuje pokračovať v činnosti ako obvykle. Ak chcete obchodnú platformu s obmedzenou reguláciou bez poplatkov, potom je Cobinhood slušnou voľbou, aj keď určite existuje určité riziko.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map