Exchange CEX.io: Sprievodca recenzovaním používateľov kryptomeny

Výmena názorov CEX.io

Ako používať, obchodovať a zaregistrovať sa na burze CEX.io

CEX.io je burza kryptomien založená už v roku 2013. Všetko, čo potrebujete vedieť o dlhotrvajúcej kryptomene, nájdete dnes v našej recenzii a používateľskej príručke.

Vlastnosti

  • Londýnska burza kryptomien funguje od roku 2013 bez problémov
  • K dispozícii pre obchodníkov v 99% krajín sveta (a 31 štátov USA)
  • K dispozícii je viac kryptomien a fiat menových párov

Spôsoby vkladu

  • Bankový prevod (SEPA, ACH, SWIFT, rýchlejšie platby)
  • Kreditné karty (Visa a MasterCard)
  • Krypto (BTC, ETH, BCH, BTG, DASH, LTC, XRP, XLM…)

Pros

  • Vysoko regulované obchodné prostredie
  • Funkcie rýchleho nákupu a rýchleho predaja
  • Konkurenčné obchodné poplatky

Zápory

  • Intenzívnejší proces KYC / AML ako väčšina ostatných búrz

Úvod

CEX.io je londýnska burza kryptomien založená v roku 2013.

V roku 2013 bolo CEX.io prvým poskytovateľom cloudovej ťažby na svete. CEX.io dnes ponúka medziplatformové obchodovanie s kryptami prostredníctvom svojich webových stránok a mobilných aplikácií. CEX.io tiež umožňuje obchodníkom pripojiť sa k burze cez WebSocket a REST API, čo umožňuje komukoľvek získať prístup k knihe objednávok CEX.io s vysokou likviditou.

čo je CEX.io Exchange

CEX.io používajú maloobchodní aj inštitucionálni obchodníci. Platforma má viacúrovňový systém účtov, ktorý slúži obchodníkom všetkých veľkostí. Medzi ďalšie kľúčové funkcie, ktoré ponúka CEX.io, patrí celosvetové pokrytie, možnosti viacerých platieb a podpora 24/7.

CEX.io ponúka prekvapivú škálu platobných možností vrátane Visa, MasterCard, bankových prevodov (SWIFT, SEPA, ACH, rýchlejšie platby) a kryptomien. Obchodníci môžu tiež obchodovať s až 10-násobnou pákou bez toho, aby si museli vytvárať ďalší účet.

CEX.io kedysi poskytoval cloudovú ťažbu prostredníctvom fondu GHash.io. CEX.io získala aktíva do tohto ťažobného fondu v októbri 2013. Za mesiac sa z GHash.io stala svetová jednotka ťažby. Do januára 2015 však spoločnosť CEX.io pozastavila služby cloudovej ťažby.

CEX.io má ústredie v Londýne, hoci ústredňa má korešpondenčnú adresu aj v Jersey City, New Jersey, USA. CEX.io je oficiálne zaregistrovaný vo Veľkej Británii a prostredníctvom spoločností FinCEN má štatút spoločností poskytujúcich peňažné služby.

CEX.io založil Oleksandr Lutskevych, ktorý je držiteľom magisterského titulu v kybernetike na Kyjevskej národnej univerzite. Pred založením CEX.io pracoval Lutskevych ako vývojár a konzultant v IT a hernom priemysle. Lutskevych je stále generálnym riaditeľom CEX.io.

Od decembra 2019 sa CEX.io radí tesne medzi 100 najlepších búrz podľa objemu obchodov s objemom obchodov okolo 2 miliónov dolárov za deň (podľa CoinMarketCap v súčasnosti # 136 na zozname).

Kľúčové vlastnosti

Medzi kľúčové vlastnosti súboru CEX.io patria:

Registrované a regulované: CEX.io je oficiálne registrovaný vo Veľkej Británii. Burza má tiež status Money Services Business (MSB) prostredníctvom amerického FinCEN. CEX.io dodržiava právne požiadavky každej krajiny alebo jurisdikcie, v ktorej funguje, a CEX.io blokuje používateľov z nepodporovaných jurisdikcií. Celkovo ide o dôveryhodnú a dobre regulovanú burzu.

Zákaznícka podpora 24/7: CEX.io sa pýši nepretržitou zákazníckou podporou a tvrdí, že „každý člen podporného tímu prechádza starostlivo navrhnutým intenzívnym školením, aby bol schopný čeliť všetkým možným problémom.“

50+ párov: CEX.io v súčasnosti podporuje viac ako 50 kryptomien a fiat menových párov. Medzi najobľúbenejšie páry na CEX.io patria BTC / USD, BTC / EUR, XRP / USD, ETH / USD a BTC / GBP.

Viacero podporovaných mien Fiat: Rovnako ako iné dobre regulované burzy, aj CEX.io vám umožňuje zameniť nekryté meny za kryptomeny. CEX.io má momentálne páry denominované v USD, EUR a GBP.

Vyžaduje sa KYC a AML: Rovnako ako iné regulované burzy, aj server CEX.io vyžaduje, aby používatelia pred obchodovaním na platforme absolvovali overenie Know Your Customer (KYC) a Anti-Money Laundering (AML). To znamená, že musíte overiť svoju totožnosť a nahrať doklad o dokumentácii adresy.

Výhody kryptomeny CEX.io

Sprostredkovateľské služby: CEX.io funguje ako burza a sprostredkovanie. Noví používatelia môžu využiť sprostredkovanie CEX.io na čo najjednoduchší nákup kryptomien, hoci zaplatia vysoký poplatok. Sprostredkovateľské transakcie CEX.io sú založené na príkazoch fill or kill (FOK).

Lacné poplatky za obchodovanie: Za štandardné obchody na CEX.io sa účtuje poplatok 0,25%.

Obchodovanie s maržou: V roku 2019 ponúkla obchodovanie s maržami priamo zo svojej obchodnej platformy. V roku 2019 však spoločnosť CEX.io otvorila špecializovanú službu obchodovania s maržami s názvom CEX.io Broker. Túto službu môžete využiť na prístup až k 10-násobnému pákovému efektu. CEX.io tiež tvrdí, že má negatívnu ochranu zostatku na účte.

Podpora kreditných kariet: CEX.io podporuje vklady prostredníctvom kreditnej karty alebo debetnej karty vrátane kariet Visa a MasterCard.

Podpora bankového vkladu: CEX.io podporuje aj vklady pri bankových prevodoch alebo domácich bankových prevodoch. CEX.io podporuje platby SEPA, ACH, SWIFT a rýchlejšie.

Štyri úrovne overenia účtu: CEX.io má štyri úrovne overenia účtu, vrátane identity, adresy, vylepšenej a korporátnej. Na najnižšej úrovni môžu používatelia úrovne overenia identity kúpiť až 1 000 BTC za deň a 3 000 BTC za mesiac. Účty s adresou, vylepšené a firemné účty nemajú žiadne obmedzenia.

Celosvetová podpora pre obchodníkov v 99% krajín: CEX.io inzeruje skutočnosť, že je k dispozícii v „99% krajín po celom svete“, vrátane 31 štátov v Amerike. Niektoré krajiny (ako sankcionované krajiny) nie sú schopné vkladať peniaze kreditnými kartami a bezhotovostnými prevodmi. Všeobecne však má CEX.io najsilnejšiu medzinárodnú podporu v oblasti kryptoburzy.

Ochrana a bezpečnosť DDoS: CEX.io ponúka úplné šifrovanie dát a je v súlade s normami PCI DSS.

Cross-platform obchodovanie: CEX.io podporuje obchodovanie prostredníctvom webu, mobilnej aplikácie, WebSocket alebo REST API.

Vysoká likvidita: CEX.io sľubuje rýchle vykonávanie pokynov, nízke rozpätie a prístup k knihe objednávok s vysokou likviditou pre najlepšie menové páry.

3 milióny + zákazníci: CEX.io má užívateľskú základňu viac ako 3 milióny.

Osvedčený záznam od roku 2013: CEX.io funguje bez problémov od roku 2013. Finančné prostriedky používateľov neboli z burzy nikdy odcudzené.

Funkcie výmeny kryptomeny CEX

Meny a páry CEX.io

CEX.io podporuje okolo 15 kryptomien a tri fiat meny.

Podporovaná je väčšina hlavných kryptomien, vrátane BTC, XRP, ETH, XLM, TRX, DASH, BCH a LTC. CEX.io podporuje množstvo menej známych kryptomien vrátane MHC, BTG, BTT, ONG, ONT a OMG.

Tri podporované fiat meny zahŕňajú USD, EUR a GBP. CEX.io podporuje tiež stablecoin Gemini US Dollar (GUSD).

CEX.io Podporované spôsoby vkladu a výberu

CEX.io podporuje viaceré spôsoby vkladu a výberu, vrátane bankových prevodov (ACH, SWIFT, SEPA a rýchlejšie platby), kreditných kariet (Visa a MasterCard) a kryptomeny (ktorákoľvek z kryptomien podporovaných na burze).

Proces registrácie a prihlásenia na CEX.io.

Rovnako ako väčšina regulovaných búrz, aj server CEX.io vyžaduje, aby všetci používatelia pred obchodovaním na platforme overili svoju totožnosť, adresu a ďalšie informácie. Na serveri CEX.io sú štyri úrovne účtov:

Totožnosť: Overte svoju totožnosť a potom nakupujte a predávajte bitcoiny iba pomocou kariet Visa alebo MasterCard. Maximálny denný limit 1 000 dolárov, maximálny mesačný limit 3 000 dolárov.

Adresa: Overte svoju adresu, aby ste odstránili akékoľvek denné alebo mesačné limity. Umožňuje vám tiež financovať účet bankovým prevodom alebo kreditnou kartou.

Vylepšené: Dokončite ručné overenie KYC / AML a získate pre svoj účet prioritnú podporu a rozšírené limity vrátane vyšších limitov pre vklad a výber.

Spoločnosť: Založte si firemný účet na CEX.io a úplne tak odstráňte väčšinu limitov financovania z vášho účtu.

Aj keď na adresách, vylepšených a firemných účtoch nie je stanovený maximálny limit vkladov, na úrovni adries narazíte na limity vkladov (200 000 dolárov za deň, 500 000 dolárov za mesiac). Vylepšené a podnikové účty majú denné a mesačné limity financovania kreditnými kartami, aj keď bez obmedzenia bankových prevodov.

CEX.io obchodovanie

CEX.io má podobné obchodné rozhranie ako štandardná kryptomenová burza. UI bude známe každému, kto v minulosti obchodoval na iných kryptoburzách.

Ak ste v obchodovaní s kryptami úplne nová, potom má CEX.io funkciu rýchleho nákupu, ktorá vám umožní okamžite nakupovať kryptomeny pomocou kreditných kariet, hoci budete platiť poplatky až 7%. Je to podobné ako služba nákupu kryptomeny kreditnou kartou, ktorú ponúka Coinbase a ďalšie spoločnosti, s podobne vysokými poplatkami.

Poplatky CEX.io

Väčšina obchodníkov na webe CEX.io zaplatí poplatok za príjem 0,25% a poplatok za tvorcu 0,16% za predpokladu, že obchodujete za menej ako 5 BTC za každých 30 dní. S nárastom objemu obchodov poplatky klesajú. Ak obchodujete viac ako 6 000 BTC mesačne, zaplatíte poplatok za príjem 0,10% a poplatok za vytvorenie 0,00%..

Poplatky CEX.io

CEX.io medzitým účtuje rôzne sumy za rôzne poplatky za výber. Napríklad za väčšinu vkladov Visa a MasterCard zaplatíte 2,99%, hoci bankové vklady sú zadarmo. Pri výbere peňazí zaplatíte pri použití kreditných kariet poplatok za službu až 3%, zatiaľ čo za výbery z banky sa účtujú poplatky vo výške 0,3%. Všetky vklady a výbery prostredníctvom ACH, SEPA a rýchlejších platieb sú úplne zadarmo.

Poplatky za výmenu CEX.io

Problémy so zabezpečením a výpadok servera CEX.io

CEX.io má prekvapivo čistú históriu zabezpečenia. Burza bola spustená úplne v roku 2013 a tvrdí, že nikdy nestratila finančné prostriedky používateľov. CEX.io taktiež nezaznamenal žiadne väčšie výpadky. Celkovo je zrejmé, že CEX.io významne investoval do bezpečnosti od svojich počiatkov ako popredný ťažobný fond až po súčasnosť ako burza.

CEX.io Ľahké použitie

CEX.io je ľahko použiteľný pre začiatočníkov, stredne pokročilých aj pokročilých obchodníkov s kryptomenami. Je to priame výmenné rozhranie pre bežné obchody. Môžete tiež prvýkrát rýchlo kúpiť bitcoin a ďalšie kryptomeny – povedzme pomocou kreditných kariet.

Dôvera a ochrana osobných údajov na webe CEX.io

CEX.io je dôveryhodná, dobre regulovaná a rešpektovaná spoločnosť. Inštitúcia dodržiava príslušné zákony vo všetkých jurisdikciách, v ktorých pôsobí. Je k dispozícii v 99% krajín sveta a 31 štátoch USA. CEX.io má navyše postavenie obchodníka s peňažnými službami (MSB) prostredníctvom amerického finančného regulátora FinCEN a CEX.io je oficiálna registrovaná spoločnosť vo Veľkej Británii.

Zákaznícky servis CEX.io.

CEX.io ponúka zákaznícke služby nepretržite prostredníctvom e-mailu a lístka podpory.

Zákaznícky servis CEX.io.

Telefónne číslo kancelárie CEX.io London je tiež k dispozícii online.

ako funguje CEX.io

Užívateľská príručka pre CEX.io: Ako nastaviť a používať CEX.io

CEX.io má jednoduchý proces nastavenia a prihlásenia. Pokračujte v čítaní a objavte, ako nastaviť a používať CEX.io po prvýkrát.

1. Zaregistrujte sa

Ako nastaviť a používať CEX.io

Navštívte stránku CEX.io a na hlavnej stránke kliknite na položku „Registrovať“.

zaregistrujte sa na CEX.io

Zadajte svoju e-mailovú adresu a heslo. CEX.io pošle overovací kód do vašej doručenej pošty na potvrdenie vašej adresy.

Nastavenie výmeny CEX.io

Obchodná platforma CEX.io

E-mail CEX.io

CEX.io bude od vás vyžadovať potvrdenie telefónneho čísla.

Zabezpečenie CEX.io

2. Overenie

Ako regulovaná kryptoburza vyžaduje CEX.io všetkých používateľov, aby pred akoukoľvek interakciou s platformou absolvovali určitú úroveň overenia KYC / AML..

Overenie CEX.io

Väčšina používateľov bude chcieť dokončiť overenie identity úrovne 1 a overenie adresy úrovne 2. S účtom 1. úrovne môžete svoj účet financovať iba pomocou kreditných kariet a máte konkrétne denné a mesačné limity. S účtom Tier 2 môžete vkladať bankovým prevodom a inými spôsobmi, bez obchodných limitov a mesačných limitov vkladov okolo 500 000 dolárov.

Overenie identity úrovne 1:

Zadajte svoju krajinu pobytu. Z rozbaľovacieho zoznamu vyberte svoju krajinu a vyberte štát, provinciu alebo jurisdikciu.

Všetci obyvatelia USA musia v tomto okamihu zadať svoje číslo sociálneho zabezpečenia (SSN).

Ak nie ste rezidentom USA a máte daňové identifikačné číslo (DIČ), musíte ho uviesť. Ak nemáte DIČ, zrušte začiarknutie políčka a stlačte Ďalej.

Ďalej nahrajte doklad totožnosti. CEX.io prijíma pasy, občianske preukazy alebo vodičské preukazy. Nahrajte fotografiu tohto dokumentu. V prípade vodičských preukazov a identifikačných kariet budete musieť poslať fotografiu oboch strán dokumentu (spredu aj zozadu).

ako používať CEX.io

Fotografie môžete nasnímať pomocou svojho mobilného zariadenia, naskenovať QR kód na obrazovke pomocou svojho smartphonu a potom nasnímať fotografie. Prípadne môžete nahrať súbory s fotografiami z počítača (podporované sú formáty PDF, PNG, JPG a GIF).

Na záver si budete musieť so svojím dokumentom urobiť selfie a ručne napísanú poznámku s textom „Som zákazníkom CEX.IO“ s aktuálnym dátumom a podpisom. Môžete si urobiť selfie pomocou mobilného zariadenia alebo nahrať súbor z počítača.

Tipy na výmenu kryptomeny CEX.io

Zadajte svoje pohlavie, meno, priezvisko, priezvisko, národnosť a dátum miesta narodenia.

Potom zadajte informácie z dokladu totožnosti vrátane sériového čísla, dátumu vydania, krajiny vydania a dátumu exspirácie.

Overenie adresy úrovne 2

Ak chcete zvýšiť limity účtu a umožniť financovanie bankovými prevodmi, budete musieť dokončiť overenie adresy Tier 2 na adrese CEX.io. Po dokončení všetkých vyššie uvedených krokov budete musieť nahrať dokumenty, ktoré preukazujú vašu adresu.

Najskôr odfoťte dokument, ktorý potvrdzuje vašu aktuálnu adresu. CEX.io prijíma účty za elektrinu a elektrinu, bankové výpisy, dokumenty k daňovým priznaniam a akékoľvek ďalšie dokumenty s vašou adresou a menom a priezviskom. Zaistite, aby bol dokument vydaný za posledné tri mesiace. Dokument môžete nasnímať naskenovaním QR kódu do telefónu. Alebo ho môžete nahrať z počítača.

Overenie CEX.io

Potom uveďte svoju adresu bydliska vrátane adresy, bytu a apartmánu, mesta, PSČ, štátu / provincie a krajiny. Obyvatelia USA tiež musia uviesť svoj kraj.

Na záver môžete zadať svoje profily sociálnych sietí, aby ste zvýšili svoje šance na schválenie overenia. CEX.io odporúča ponechať odkaz aspoň na jeden z vašich profilov na sociálnych sieťach, ako je váš Facebook, LinkedIn alebo Twitter.

Odošlite všetky tieto informácie a potom sledujte svoj stav overenia:

Autentifikácia CEX.io

Vylepšené a podnikové overenie úrovne 3 a 4

Ak chcete zo svojho účtu odstrániť všetky obmedzenia alebo si zriadiť inštitucionálny účet, budete musieť dokončiť vylepšené (3. úroveň) alebo podnikové (4. úroveň) overenie.

Táto úroveň overenia vyžaduje manuálne schválenie a na dokončenie procesu je potrebné kontaktovať špecializovaného manažéra CEX.io..

3. Overenie dvoma faktormi

CEX.io dôrazne odporúča nastaviť pre váš účet dvojfaktorovú autentizáciu (2FA). Ak nenastavíte 2FA, budete musieť začiarknuť viac varovných políčok.

Zabezpečenie výmeny CEX

Vďaka ochrane 2FA budete musieť pred prihlásením do svojho účtu, uskutočnením obchodu alebo výberom potvrdiť kód SMS alebo kód mobilnej aplikácie..

4. Spôsob platby

Teraz ste pripravení vložiť peniaze na stránku CEX.io. CEX prijíma vklady prostredníctvom kreditnej karty (Visa alebo MasterCard), bankovým prevodom (ACH, SWIFT, SEPA alebo rýchlejšie platby) alebo kryptomenou (všetky podporované kryptomeny).

Zabezpečenie výmeny kryptomeny CEX.io

Ak chcete uskutočniť vklad pomocou bankového prevodu, kliknite na tlačidlo „Vklad“ na stránke Financie vedľa meny, ktorú chcete vložiť. Môžete tiež kliknúť na „Vložiť“ v pravom hornom rohu ľubovoľnej stránky na serveri CEX.io.

5. Obchodovanie s kryptomenou

Hneď ako sú peniaze na vašom účte CEX.io, ste pripravení obchodovať alebo nakupovať kryptomenu.

CEX obchodovanie s kryptomenou

Kryptomenu si môžete kúpiť okamžite kliknutím na tlačidlo „Kúpiť“. Vyberte svoju kryptomenu a spôsob platby, potom zadajte podrobnosti o debetnej alebo kreditnej karte Visa alebo MasterCard.

kúpiť krypto na cex.io

Alebo, ak chcete uskutočniť konvenčný obchod, navštívte stránku „trade“ na stránke CEX.io. Na ľavej strane grafu sa zobrazí zoznam dostupných mien. Vyberte pár, ktorý zodpovedá fiat mene, ktorú ste vložili. Ak máte na svojom účte USD a chcete napríklad kúpiť bitcoin, prejdite na pár BTC / USD.

CEX.io kupuje krypto opcie

CEX.io vám umožňuje umiestniť trhový alebo limitný príkaz. Trhové objednávky sa zadávajú za najlepší dostupný aktuálny trhový kurz, zatiaľ čo limitné objednávky sa zadávajú pri konkrétnom limite nákupu alebo predaja.

Kryptoburza CEX.io kúpiť BTC

6. Odstúpenie

Ak chcete z CEX.io kedykoľvek vybrať peniaze, stačí kliknúť na „Vybrať“ v pravom hornom rohu obrazovky. Výbery sú možné prostredníctvom kreditnej karty, bankového prevodu a kryptomeny.

Záverečné slovo

CEX.io je dlho fungujúca kryptoburza s malým počtom fiat mien a kryptomien dostupných na obchodovanie. Je to vysoko regulovaná burza dostupná pre 99% krajín sveta (a 31 štátov USA).

Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o CEX.io alebo začať obchodovať ešte dnes, navštívte stránku https://cex.io

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map