Gemini Exchange: Sprievodca recenzovaním používateľov kryptomeny

preskúmanie gemini

Ako používať, obchodovať a zaregistrovať sa na burze Gemini

Gemini je jednou z najlepšie regulovaných a najdôveryhodnejších búrz kryptomeny na svete. V našej recenzii a užívateľskej príručke nájdete všetko, čo potrebujete vedieť o Gemini.

Vlastnosti

 • Mobilná aplikácia pre iOS a Android
 • Krypto úložisko inštitucionálneho stupňa
 • Pokročilé obchodovanie v najviac regulovanom a dôveryhodnom prostredí kryptomien

Spôsoby vkladu

 • Kreditné alebo debetné karty Visa, MasterCard a American Express
 • Miestne bankové prevody z bánk v USA

Pros

 • Značne regulované v štáte New York
 • Jednoduché použitie na stolnom aj mobilnom zariadení
 • Bezpečné riešenia úschovy na inštitucionálnej úrovni
 • Vynikajúci zákaznícky servis

Zápory

 • Vyššie poplatky ako menej dôveryhodné burzy
 • Vyžaduje sa rozsiahly KYC a overovací proces
 • Malý počet mincí a akceptovaných krajín

Úvod

Gemini Trust Company, LLC, známa jednoducho ako Gemini, je jednou z najlepšie regulovaných búrz kryptomien na svete. Spoločnosť založili v roku 2014 Cameron a Tyler Winklevoss – rovnaké dvojčatá Winklevossovci, ktorí hrali rolu v začiatkoch Facebooku.

Gemini je newyorská dôveryhodná spoločnosť regulovaná newyorským štátnym ministerstvom finančných služieb (NYDFS). V júni 2016 sa burza stala prvou licencovanou burzou ETH na svete. V máji 2018 sa spoločnosť Gemini stala prvou licencovanou burzou Zcash na svete.

Zatiaľ čo iné burzy ponúkajú obrovské množstvo mien a opcií, Gemini sa zameriava na to, aby urobila niekoľko dôležitých vecí správne. Burza prijíma iba používateľov napríklad z USA, Kanady, Spojeného kráľovstva, Južnej Kórey, Hongkongu a Singapuru. Gemini je tiež aktívny iba na niekoľkých trhoch a ponúka páry s kombináciou BTC, USD, ETH, LTC, BCH a ZEC.

Ďalšou príjemnou vecou na Blížencoch je, že je ideálny pre začiatočníkov aj pokročilých obchodníkov. Platforma má dostatok nástrojov a možností rozhrania vhodných pre začiatočníkov, aby uspokojila niekoho, kto si kúpi svoj prvý bitcoin. Má tiež rozsiahle pokročilé obchodné nástroje na upokojenie skúsenejších obchodníkov. Gemini má samozrejme aj plnohodnotné inštitucionálne riešenie kryptomeny, ktoré hlavným investičným inštitúciám uľahčuje skok do kryptomeny ako nikdy predtým..

Na doplnenie zoznamu dôvodov, prečo dôverovať spoločnosti Gemini, je burza ako jedna z mála v krypto priestore kontrolovaná jednou z účtovných spoločností veľkej štvorky: spoločnosť Gemini bola skontrolovaná spoločnosťou Deloitte. Vďaka rozsiahlemu regulačnému dohľadu a dôvere je ľahké pochopiť, prečo spoločnosť Gemini vyhlasuje, že „nastavila štandard pre krypto-kybernetickú bezpečnosť“.

Gemini nakoniec konkuruje niektorým z najväčších hráčov v tomto odbore – vrátane Kraken, Bitstamp, Binance, Bittrex a Coinbase – a zároveň prevádzkuje vysoko regulovanú kryptoburzu. Pokračujte v čítaní, aby ste odhalili výhody Blížencov vrátane toho, ako burza funguje.

Kľúčové vlastnosti

Medzi kľúčové vlastnosti Gemini patria:

Gemini USD (GUSD) Stablecoin: Po tom, čo sa objavili kontroverzie týkajúce sa Tetheru stablecoin, USDT, sa Gemini rozhodlo založiť svoj vlastný stablecoin. Gemini USD alebo GUSD je plne kolateralizovaný stablecoin používaný v mnohých obchodoch na platforme Gemini (a iných burzách). Každý GUSD v obehu je krytý 1 USD v rezervách spoločnosti Gemini a tieto rezervy sa každý mesiac kontrolujú a výsledky sú zverejnené online, aby si ich mohol pozrieť ktokoľvek..

Malý počet vysokokvalitných kryptomien: Namiesto pridania stoviek nekvalitných kryptomien na svoju platformu pridala spoločnosť Gemini malý počet vysoko dôveryhodných, decentralizovaných kryptomien. Dnes Gemini na svojej burze uvádza iba šesť rôznych kryptomien a fiat mien, vrátane BTC, USD, ETH, LTC, BCH a ZEC.

Vysoko regulované: New York bol jedným z prvých štátov, ktoré vytvorili regulačný orgán, ktorý by dohliadal na burzy kryptomien pôsobiace v tomto štáte. Gemini bola prvou licencovanou burzou digitálnych aktív, ktorá splnila požiadavky tohto orgánu. Gemini je dnes aj naďalej regulované newyorským štátnym ministerstvom finančných služieb, čo z neho robí jednu z najdôveryhodnejších kryptobúrz, aké dnes nájdete.

Mobilná aplikácia: Gemini nedávno spustilo mobilnú aplikáciu pre Android a iOS. Aplikácia umožňuje okamžitý nákup bitcoinov pomocou smartphonu alebo tabletu. Vytvorte si účet a potom okamžite kúpte kryptomenu pomocou debetnej alebo kreditnej karty bez toho, aby ste museli opustiť svoj telefón. Je to jeden z najrýchlejších, najjednoduchších a najbezpečnejších spôsobov nákupu kryptomeny z mobilného zariadenia.

Opakujúce sa nákupy: Gemini podporuje opakujúce sa nákupy, čo vám umožňuje naplánovať opakujúci sa nákup ľubovoľného diela uvedeného na zozname Gemini. Ak si chcete napríklad kúpiť 18 BTC každý mesiac napríklad počas nasledujúcich 18 mesiacov, môžete to urobiť pomocou služby Gemini.

Pokročilá kybernetická bezpečnosť: Gemini tvrdí, že stanovil štandard pre kryptocybernetickú bezpečnosť – a nie sú spustené. Depozitná služba spoločnosti Gemini udržuje aktíva zákazníkov v bezpečí. Spoločnosť Gemini tiež vyvinula svoj vlastný patentovaný offline systém chladenia. Z týchto dôvodov je Gemini jedným z najdôveryhodnejších mien v hre.

Plne poistený: V októbri 2018 spoločnosť Gemini oznámila, že získala poistenie digitálnych aktív, ktoré kryje žetóny a mince držané burzou. Toto poistenie sprostredkováva londýnska poradenská spoločnosť pre riziká Aon a uzatvára ju konzorcium globálnych poisťovacích spoločností. Je zrejmé, že táto poistná skupina bola dostatočne ohromená digitálnym zabezpečením aktív spoločnosti Gemini, takže sa cítila pohodlne pri poistení aktív.

Základné a pokročilé živnosti: Gemini ponúka celý rad obchodných možností, vrátane limitu nákupu / predaja, zastavenia nákupu / predaja, OCO, dobra do dňa (GTD) a trhových nákupov / predajov obchodov. Či už chcete nakupovať iba mince za aktuálny trhový kurz, alebo vytvárate zložitejšie typy objednávok, Gemini má možnosti obchodovania, ktoré vyhovejú vašim potrebám.

Vklad prostredníctvom bankových kariet: Mnoho búrz s menšou kvalitou kryptomien neakceptuje kreditné ani debetné karty z dôvodu obáv z podvodov. Spoločnosť Gemini však prijíma kreditné a debetné karty od spoločností Visa, MasterCard a American Express. Môžete tiež prevádzať peniaze na burzu z amerických bánk.

Kúpte si Cryptoverse: Chcete získať podiel v celom kryptopriemysle jediným nákupom? Chcete kúpiť viac kryptomien bez toho, aby ste každú kúpili jednotlivo? Gemini má možnosť nazvanú Buy The Cryptoverse (výraz, ktorý má spoločnosť v skutočnosti chránenú ochrannou známkou), ktorá vám umožní okamžite kúpiť niekoľko významných mien.

Meny a páry blížencov

Gemini ponúka všetky nasledujúce kryptomeny a fiat meny s rôznymi možnosťami párovania:

 • BTC
 • Americký dolár
 • ETH
 • LTC
 • BCH
 • ZEC

Gemini podporuje metódy vkladu a výberu

Spoločnosť Gemini prijíma vklady prostredníctvom bankových prevodov v USA alebo prostredníctvom kreditných a debetných kariet (Visa, MasterCard alebo American Express).

Môžete si vybrať peniaze z Gemini do BTC alebo ETH peňaženky. Alebo môžete výberom uskutočniť prevod na účet USD.

Proces registrácie a prihlásenia Gemini

Gemini je vysoko regulovaná burza, takže má zmysel, aby používatelia Gemini museli preskakovať ďalšie obruče. Proces registrácie a overovania Gemini je napriek tomu stále veľmi jednoduchý.

Ak chcete začať, navštívte stránku Gemini.com alebo si stiahnite aplikáciu Gemini. Môžete si zvoliť zriadenie bežného osobného účtu. Alebo si môžete zriadiť inštitucionálny účet. Overíte svoj e-mail, nastavíte dvojfaktorové overenie (2FA), nahráte fotku občianskeho preukazu s fotografiou a potom pridáte bankový účet. Keď prejdete týmito krokmi a spoločnosť Gemini potvrdí vaše informácie, ste pripravení začať obchodovať.

Obchodovanie s blížencami

Obchodný proces spoločnosti Gemini je priamy. Dostupné možnosti obchodovania zahŕňajú:

Trhové objednávky: Nakupujete alebo predávate za najlepšiu dostupnú aktuálnu trhovú cenu.

Obmedziť objednávku: Nakupujete alebo predávate za konkrétnu cenu (zadáte cenu alebo limit, za ktorý chcete nakupovať alebo predávať).

Obmedzte FOK (vyplňte alebo zabite): Objednávky FOK sú úplne zrušené, pokiaľ ich nie je možné vyplniť okamžite alebo za lepšiu cenu, ako je stanovená. Spravidla sa používa pre väčšie objednávky.

Obmedziť objednávky MOV (okamžité alebo storno): Objednávka IOC je okamžite spracovaná za konkrétnu alebo lepšiu cenu alebo inak zrušená.

Obmedziť objednávky MOC (vykonať alebo zrušiť): Objednávka MOC zostáva v knihe objednávok za konkrétnu cenu. Ak nie je možné okamžite vyplniť ktorúkoľvek časť objednávky, celá objednávka sa zruší.

Obmedziť objednávky AO (iba aukcia): Limitovaná objednávka AO spočíva v knihe objednávok aukcie a na konci aukcie je vyplnená alebo vyššia ako zadaná cena. Akékoľvek množstvo, ktoré nie je naplnené, je zrušené.

Limit IOI (údaj o záujme): Príkaz Limit IOI inicializuje pracovný postup obchodovania s blokmi spoločnosti Gemini na získanie likvidity pre veľké blokové množstvá.

Posledné dva obchody sú určené väčšinou inštitucionálnym investorom a je nepravdepodobné, že by ich retailoví investori využili. Pre tých, ktorí ich potrebujú, sú však k dispozícii pokročilejšie typy obchodu.

typy objednávok na výmenu gemini

Poplatky za blížencov

Gemini má konkurenčné poplatky podobné tým, ktoré vidíme u iných vysoko regulovaných búrz. Neplatíte špinačne lacné obchodné poplatky (0,05%), ktoré vidíte na shadier burzách, ale neplatíte ani vysoké poplatky, ktoré vidíte na niektorých iných burzách (0,5%). Namiesto toho sú Blíženci niekde uprostred.

 • Poplatok za prevzatie: 0,35%
 • Poplatok výrobcu: 0,10%
 • Aukčný poplatok: 0,20%
 • Poplatok za vklad: zadarmo
 • Poplatok za výber: zadarmo

Ceny výrazne klesajú s objemom obchodovania. Ak napríklad zobchodujete viac ako 1 milión dolárov za 30 dní, potom poplatok za príjemcu klesne na 0,25% a poplatok za aukciu na 0,15% (poplatok výrobcu zostane rovnaký). Pri obchodovaní nad 10 miliónov dolárov za 30 dní neplatíte nijaký poplatok za výrobu ani poplatky za príjemcu vo výške iba 0,10%.

poplatky za obchodovanie s Gemini

Aktuálne poplatky môžete kedykoľvek skontrolovať na obrazovke svojho účtu. Blíženci jasne označujú sumu, s ktorou ste obchodovali za posledných 30 dní, a poplatky, ktoré môžete očakávať.

gemini-poplatok-zľava-príklady

Vklady a výbery sú v prípade Gemini bezplatné, hoci pri určitých spôsoboch výberu (vrátane výberov BTC, ETH, LTC, BCH a ZEC) získate iba 10 bezplatných výberov mesačne. Po prekročení tejto sumy zaplatíte malý poplatok (0,001 BTC za výber). Výbery bankovým prevodom, výbery ACH a GUSD sú vždy zadarmo bez ohľadu na počet výberov, ktoré mesačne vykonáte..

Problémy so zabezpečením Gemini a prestoje

Napriek tomu, že je Gemini jednou z najväčších a najcielenejších búrz v kryptopriemysle, nemala žiadne zásadné bezpečnostné problémy, problémy s prestojmi ani výrazné narušenia bezpečnosti. Existuje dôvod, prečo sa dá veriť, že spoločnosť Gemini vlastní inštitucionálne fondy v hodnote miliónov dolárov: majú takmer bezchybný bezpečnostný rekord.

gemini-custody-crypto-storage

Blíženci použitia

Spoločnosť Gemini významne investovala do čo najjednoduchšieho používania svojej platformy. Používatelia počítačov a mobilných telefónov si môžu vychutnať prekvapivo ľahké obchodné skúsenosti na každom kroku operácie. Nová mobilná aplikácia Gemini je nepochybne najjednoduchší spôsob, ako si môže užívateľ Androidu alebo iPhonu kúpiť kryptomenu pomocou svojho mobilného zariadenia.

Dôvera a ochrana osobných údajov

Blíženci sú mimoriadne transparentní a dôveryhodní. Gemini je založená ako dôveryhodná spoločnosť v New Yorku pod jurisdikciou newyorského ministerstva finančných služieb. Blíženci sú transparentní v každej fáze svojej činnosti. Ich vklady Gemini USD (GUSD) sa kontrolujú každý mesiac a výsledky sa zverejňujú online. Spoločnosť Gemini tiež podrobila auditu účtovná firma Deloitte veľkej štvorky. Celkovo možno povedať, že Gemini je zaslúžene jedným z najdôveryhodnejších mien v krypto priemysle.

Zákaznícky servis

Gemini ponúka systém na odovzdávanie lístkov poháňaný Zendeskom. Môžete si vybrať z rôznych tém podpory, napríklad „Môj účet“ alebo „Zabezpečenie“, a potom vysvetliť svoju požiadavku. Služba je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni a spoločnosť Gemini má tendenciu odpovedať na lístky do 1 až 2 pracovných dní. Niektorých používateľov však môže rozčuľovať, že spoločnosť Gemini nemá linku na živý rozhovor ani bezplatné telefónne číslo.

Užívateľská príručka Gemini: Ako nastaviť a používať Bybit

1. Zaregistrujte sa

Gemini prijíma používateľov z Kanady, Singapuru, Spojeného kráľovstva, Južnej Kórey, Singapuru a Hongkongu. Navštívte Gemini.com a začnite proces registrácie.

príručka používateľa gemini

Kliknutím na tlačidlo Začíname sa zaregistrujete online pomocou prehliadača v počítači.

Prípadne si môžete stiahnuť aplikáciu Gemini z Obchodu Google Play alebo iOS App Store.

Po kliknutí na tlačidlo Začíname sa otvorí okno s otázkou, aký typ účtu chcete otvoriť.

Vyberte možnosť Otvoriť osobný účet a zadajte svoje meno, e-mailovú adresu a heslo. Ak je vaše heslo príliš slabé, môže ho Gemini odmietnuť.

Po dokončení procesu registrácie vám Gemini pošle e-mail do doručenej pošty.

2. Overenie

Kliknite na odkaz v e-mailovej schránke. Gemini vás potom požiada o telefónne číslo na nastavenie dvojfaktorovej autentifikácie (2FA). Dôrazne odporúčame nastaviť 2FA, aby ste zabezpečili svoj účet čo najviac.

Je však tiež dôležité poznamenať, že 2FA nie je nepriestrelná: vyskytlo sa množstvo príbehov, keď používatelia kryptomeny prišli o finančné prostriedky na 2FA založenú na SMS, pretože hackerom sa podarilo získať kontrolu nad ich telefónnym číslom. Namiesto toho čoraz viac používateľov prešlo na aplikáciu Google Authenticator, čo je mobilná aplikácia nainštalovaná vo vašom telefóne. Pokiaľ máte svoj telefón, budete môcť dokončiť overenie 2FA.

3. Nahrajte dokumentáciu

Blíženci vás požiadajú, aby ste preukázali svoju totožnosť. Ak to chcete urobiť, musíte dokončiť proces overenia KYC nahraním kusu preukazu totožnosti s fotografiou.

Týmto preukazom môže byť cestovný pas, vodičský preukaz alebo národná registračná karta.

Proces KYC je zvyčajne dokončený v priebehu niekoľkých hodín. V niektorých prípadoch – napríklad v dobách veľkého zálohovania – môže dokončenie trvať niekoľko dní.

4. Spôsob vkladu

Ak chcete začať obchodovať, musíte vložiť peniaze do služby Gemini. Väčšina ľudí vkladá peniaze do služby Gemini bankovým prevodom z banky v USA. Peniaze však môžete prevádzať aj debetnou alebo kreditnou kartou od spoločností Visa, MasterCard alebo American Express.

Po dokončení overenia KYC a bankového účtu môžete previesť peniaze na svoj účet Gemini a začať obchodovať s kryptomenami.

5. Obchodovanie s kryptomenou

Gemini na svojej platforme uľahčuje obchodovanie s kryptomenami. Ako už bolo spomenuté vyššie, k dispozícii je sedem rôznych typov objednávok vrátane štandardných trhových a limitných objednávok a pokročilejších typov objednávok.

obchodovanie-na-gemini-krypto-burze

6. Odstúpenie

Gemini vám umožňuje kedykoľvek bezplatne vybrať peniaze z platformy. Prostriedky v USD môžete ľahko vybrať na svoj bankový účet v USA. Prípadne si môžete vybrať svoje bitcoiny, ETH a ďalšie kryptomeny na svoju krypto adresu.

Upozorňujeme, že mesačne získate iba 10 bezplatných výberov kryptomeny (mesačne získate neobmedzený výber bankovým prevodom). Potom zaplatíte malý poplatok.

Záverečné slovo

Blíženci sú nepochybne najdôveryhodnejším a najlepšie regulovaným menom v kryptopriestore. Newyorský krypto gigant si vydláždil cestu z hľadiska regulačných štandardov. Dnes sú to dôveryhodné a transparentné meno ideálne pre obchodníkov s kryptomenami, ktorí hľadajú regulované prostredie, v ktorom môžu obchodovať.

Existujú určité nevýhody Blížencov. Registrácia je otvorená iba pre používateľov v šiestich regiónoch (USA, Kanada, Spojené kráľovstvo, Južná Kórea, Singapur a Hongkong. Na obchodovanie je k dispozícii iba päť kryptomien (BTC, ETH, BCH, LTC a ZEC).

Ak vám tieto menšie nevýhody neprekážajú, potom zistíte, že Gemini ponúka niektoré z najbezpečnejších kryptomien, ktoré sú dnes k dispozícii.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map