Kraken Exchange: Sprievodca recenzovaním používateľov kryptomeny

kraken-exchange-review

Ako používať, obchodovať a zaregistrovať sa na burze Kraken

Kraken je jednou z najväčších a najznámejších kryptobúrz na internete a ponúka nízke poplatky, skvelú mobilnú aplikáciu a nástroje pre pokročilých obchodníkov..

Vlastnosti

 • Obchodovanie s bitcoinovou maržou až 5-násobne
 • Dôkaz o kontrole rezerv
 • Developer API

Spôsoby vkladu

 • SEPA pre obyvateľov EÚ
 • Vklady v bankových prevodoch USD / EUR / JPY
 • Krypto vkladov

Pros

 • Lacné poplatky za výber a vklad
 • Dobrá mobilná aplikácia
 • Pokročilé obchodné nástroje

Zápory

 • Pravidelné odstávky počas obdobia vysokej premávky
 • Proces overenia dĺžky
 • Žiadne možnosti vkladu na kreditnú alebo debetnú kartu

Úvod

Kraken je burza kryptomien so sídlom v USA, ktorá bola založená v roku 2011, čo z nej robí jednu z najstarších neustále fungujúcich kryptomien, ktoré sú dnes k dispozícii. Za tie roky si Kraken vybudoval reputáciu tým, že ponúka bezpečnú a užívateľsky príjemnú výmenu pri dodržaní všetkých platných predpisov.

Spoločnosť Kraken založil technologický podnikateľ Jesse Powell v júli 2011, hoci burza sa verejnosti oficiálne otvorila až v septembri 2013 po dvoch rokoch vývoja. Powell bol motivovaný vybudovať burzu po sledovaní Mt. Gox sa zrútil v roku 2011 po viacerých porušeniach bezpečnosti. Uvedomil si, že krypto komunita potrebuje lepšiu voľbu – tak ju vybudoval.

Burza so sídlom v San Franciscu sa stala najväčšou kryptoburzou na svete pre objem obchodovania s eurom v roku 2014. Kraken tiež vydával zvuky za spustenie prvého overiteľného kryptografického systému kontroly rezerv, ktorý umožňuje komukoľvek kryptograficky overiť rezervy Krakenu.

Od roku 2019 je registrácia v službe Kraken otvorená pre obyvateľov Spojených štátov, Kanady a niektorých európskych krajín. Obchodné páry sú k dispozícii vo viacerých fiat menách vrátane amerického dolára, kanadského dolára, eura a britskej libry. Kraken bol kedysi obľúbený medzi japonskými obchodníkmi s kryptami, aj keď v apríli 2018 Kraken oznámil, že v Japonsku už nebude podnikať kvôli vysokým regulačným nákladom.

Kraken je tiež známy pre svoju bezpečnosť a stabilitu. Je zriedkavé nájsť burzu, ktorá nepretržite funguje od začiatku 2010. rokov bez väčších porušení bezpečnosti, ale to je presne to, čo máme v prípade Krakenu. Kraken prežil v začiatkoch kryptomeny so svojou neporušenou reputáciou v oblasti bezpečnosti. V skutočnosti po Mt. Spoločnosť Gox podala žiadosť o ochranu pred bankrotom. Kraken bol vybraný ako jeden zo spoľahlivých výmenných partnerov na uľahčenie platieb veriteľom.

Kraken pokračoval v expanzii do inštitucionálneho krypto priestoru. Burza prevádzkuje dark pool, čo je súkromná burza, kde môžu inštitucionálni investori obchodovať medzi sebou bez toho, aby boli obchody vysielané na hlavnej burze. Kraken tiež vo februári 2019 pridal obchodovanie s futures na kryptomeny.

V roku 2019 spoločnosť Kraken získala 100 miliónov dolárov v priamej ponuke svojim najväčším zákazníkom. Hodnota spoločnosti bola 4 miliardy dolárov.

Poďme si urobiť čas a preskúmať Kraken, aby sme zistili, či by mal stáť medzi priemyselnými gigantmi ako Coinbase, Gemini, Binance, Bittrex a ďalšími..

Kľúčové vlastnosti

kraken-burza-obchodovanie-trhy

Medzi kľúčové vlastnosti Krakenu patria:

Funkčnosť: Kraken je vysoko funkčná a užívateľsky príjemná burza na stolných aj mobilných zariadeniach. Mobilná aplikácia pre iOS je jednou z najpopulárnejších dostupných kryptoobchodných aplikácií.


Bezpečnosť & Stabilita: Väčšina búrz zaznamenala v priebehu rokov jedno alebo viac porušení bezpečnosti. Kraken, napriek tomu, že bol spustený úplne v roku 2013, nikdy nedošlo k veľkému narušeniu bezpečnosti a dokonca aj malé bezpečnostné incidenty sú zriedkavé..

Likvidita: Kraken bol jedným z prvých, kto uviedol na trh kryptograficky overiteľný kontrolný systém, vďaka čomu je ľahké overiť, či má burza dostatočné rezervy na krytie svojich záväzkov. Kraken používa na zabezpečenie svojich finančných prostriedkov techniky chladenia, ako aj šifrovanie PGP / GPG. Používateľov tiež tešia funkcie ako dvojfaktorová autentifikácia, hlavný kľúč a globálne nastavenie.

Možnosti obchodovania: Kraken ponúka obchodovanie s bitcoinovou maržou až 5x. Obchodníci tiež využívajú pokročilé funkcie, ako sú stop-loss objednávky, automatizované obchodovanie a ďalšie.

K dispozícii vo viacerých krajinách: Produkt Kraken je k dispozícii v Spojených štátoch, Kanade a rôznych európskych krajinách. Burza ponúka 47 trhových párov so 7 základnými menami vrátane USD, GBP, EUR, CAD a ďalších.

Populárne meny a páry Kraken

Od septembra 2019 sa približne 60% objemu obchodov Krakenu vyskytuje v pároch BTC / EUR a BTC / USD. Medzi ďalšie populárne páry patria ETH / USD, ETH / EUR, XRP / USD a XRP / EUR, ktoré spolu tvoria približne 25% objemu obchodov. Kraken má tiež silný objem v iných pároch mimo hlavných mien, vrátane párov zahŕňajúcich LTC, BCH, XTZ, XLM, EOS, XMR a ďalšie.

Kraken podporoval metódy vkladu a výberu

Kraken umožňuje používateľom vkladať a vyberať pomocou USD, EUR, GBP a CAD. Všetky vklady a výbery v fiat mene sa uskutočňujú bankovým prevodom. SEPA môžu využívať aj obyvatelia Európskeho hospodárskeho priestoru.

Ak chcete vložiť vklad do Krakenu, prejdite do ponuky > Financovanie a potom vyberte preferovaný spôsob vkladu. Vložiť môžete pomocou bankového prevodu, bankového prevodu alebo kryptomeny.

Proces registrácie a prihlásenia Kraken

Registrácia účtu Kraken je jednoduchá. Na začiatok zadajte svoje meno, e-mailovú adresu a heslo. Všetky heslá musia mať najmenej 8 znakov.

K dispozícii sú základné aj pokročilé účty. Základný účet vyžaduje vaše celé meno, dátum narodenia, adresu a telefónne číslo. Pokročilý účet vyžaduje nasledujúce metódy overenia:

ID nahrávania: Ak chcete overiť svoj pokročilý účet, budete musieť nahrať úradom vydaný preukaz totožnosti a doklad o pobyte. Obyvatelia USA sú tiež povinní nahrať číslo sociálneho zabezpečenia.

Dokumentácia: Budete musieť do Krakenu nahrať svoj doklad o adrese vrátane fotografie pošty s uvedením vášho mena a adresy.

Používatelia majú tiež možnosť nastavenia dvojfaktorovej autentifikácie. Na zabezpečenie vášho účtu je k dispozícii niekoľko metód 2FA.

Po overení vášho účtu (čo môže trvať od niekoľkých hodín do niekoľkých dní) budete môcť vkladať prostriedky na svoj účet. Prejdite na svoj účet a potom pridajte informácie o svojom bankovom účte.

Aj keď bude váš účet overený ako „Pokročilý“, budete musieť odstrániť tri úrovne overenia prostredníctvom troch úrovní overenia. Overenie úrovne 1 a úrovne 2 môže byť rýchle spracovanie (priemerne trvá 3 až 5 pracovných dní), hoci overenie úrovne 3 môže trvať týždne. Kraken mal pôvodne štvorstupňový overovací systém, aj keď odvtedy zjednodušil svoje overovacie požiadavky na Starter, Intermediate a Pro. kraken-exchange-account-types

Kraken Trading

Po financovaní vášho účtu môžete prejsť do obchodu > Nová objednávka a vyberte obchod, ktorý chcete uskutočniť. Vyberte meny, ktoré chcete nakupovať a predávať, a potom vyberte, či chcete uskutočniť trhový alebo limitný príkaz. Nakoniec nákup potvrďte kliknutím na zelené potvrdzovacie tlačidlo.

kraken-burza-obchodovanie-platforma

Krakenove poplatky

Kraken ponúka konkurenčné obchodné poplatky v porovnaní s inými regulovanými platformami fiatového obchodovania. Poplatky nie sú úplne na dne ako niektorí giganti na výmenu kryptomien, ale v porovnaní s inými legitímnymi burzami sú relatívne nízke, dokonca aj pre tie, ktoré obchodujú za menej ako 50 000 dolárov mesačne..

0 až 50 000 dolárov: 0,16% tvorca, 0,26% tvorca

50 001 až 100 000 dolárov: 0,14% tvorca, 0,24% tvorca

100 001 až 250 000 dolárov: 0,12% tvorca, 0,22% tvorca

250 001 až 500 000 dolárov: 0,10% tvorca, 0,20% tvorca

500 001 až 1 000 000 dolárov: 0,08% tvorca, 0,18% tvorca

1 000 001 až 2 500 000 dolárov: 0,06% tvorca, 0,16% tvorca

2 500 001 až 5 000 000 dolárov: 0,04% tvorca, 0,14% tvorca

5 000 001 až 10 000 000 dolárov: 0,02% tvorca, 0,12% tvorca

10 000 000 $ +: 0,00% tvorca, 0,10% príjemca

Samostatné poplatky sú k dispozícii pre obchody so stablecoinmi, obchody s dark pool a obchodovanie s maržami. Poplatky za maržu sa pohybujú od 0,01% do 0,02% ako úvodný poplatok, s poplatkom za prevrátenie 0,01% až 0,02% každé 4 hodiny.

Poplatky za vklad spoločnosti Kraken sa pohybujú od bezplatných (za prevody SEPA a určité prevody meny fiat menou) po paušálne poplatky 10 GBP / USD / EUR za vklady GBP, USD a EUR.

Krypto prevody bývajú pre vklady bezplatné, za výber sú malé poplatky.

kraken-trading-poplatky-graf

Krakenove bezpecnostne problemy a prestoje

V porovnaní s inými významnými ústredňami došlo v Krakene k relatívne malému narušeniu bezpečnosti a malému výpadku. Vyskytli sa však niektoré pozoruhodné incidenty.

2017: Počas celého roku 2017 utrpel Kraken náhodný výpadok kvôli pokračujúcim DDoS útokom. Zabezpečenie účtu a ochrana osobných údajov však napriek pokračujúcim útokom nikdy neboli ohrozené.

Január 2018: 10. januára Kraken pozastavil obchodovanie na celých 48 hodín, aby si nainštaloval upgrade, ktorý mal pôvodne trvať iba dve hodiny. Išlo o najdlhšie prerušenie prevádzky od uvedenia spoločnosti Kraken v roku 2013. Spoločnosť Kraken sa do 31. januára vrátila online s bezplatným obchodovaním ako ospravedlnenie používateľom.

Pre burzu fungujúcu nepretržite od roku 2013 mal Kraken pôsobivo málo bezpečnostných problémov. Zatiaľ čo ďalšie burzy v tomto období rástli a klesali, Kraken zostáva bezpečnou a dlhodobou burzou.

Jednoduchosť použitia

Používatelia produktu Kraken všeobecne oceňujú výmenu za jej ľahké použitie pre používateľov počítačov aj mobilných telefónov. Rozhranie je podobné ako u iných hlavných ústrední. Rovnako ako v čomkoľvek, aj v tomto prípade môže byť používateľské rozhranie osobnou preferenciou a niektorým ľuďom sa nepáči rozloženie Krakena v porovnaní napríklad s Coinbase. Tvrdia, že jeho používanie je komplikované a nie je ľahké pre oči..

Dôvera a ochrana osobných údajov

Kraken má vynikajúcu reputáciu v oblasti ochrany súkromia a bezpečnosti. Napriek tomu, že burza nepretržite funguje od roku 2013, burza neutrpela žiadne známe veľké porušenia bezpečnosti. Informácie o používateľoch nikdy neboli odhalené a burza neutrpela ani žiadne veľké hacky alebo straty spotrebiteľských fondov. Kraken má tiež svoj renomovaný kryptografický systém kontroly rezerv, ktorý dáva používateľom ďalšiu vrstvu dôvery s vedomím, že môžu kedykoľvek skontrolovať rezervy Krakenu.

Zákaznícky servis

Kraken má na svojej domovskej stránke živé okno chatu Zendesk, ktoré uľahčuje rýchle kladenie otázok. Na rozdiel od okien chatu z iných búrz je Krakenov chat obsluhovaný skutočným človekom – nie robotom. Používatelia môžu tiež odosielať žiadosti prostredníctvom online formulára s odpoveďami do 3 až 5 pracovných dní.

kraken-customer-service-support

Užívateľská príručka pre Kraken: Ako nastaviť a používať Kraken

1. Zaregistrujte sa

zaregistrovať-začať-začať-kraken-výmenný účet

Registrácia začína na domovskej stránke Kraken. Zadajte svoju e-mailovú adresu, používateľské meno a heslo.

join-kraken-exchange

Na váš e-mail bude zaslaný aktivačný kód na overenie vášho účtu.

kraken-registration-email

2. Overenie

Ak chcete použiť svoj účet Kraken na čokoľvek, musíte prejsť viacúrovňovým overovacím systémom.

Overením svojej e-mailovej adresy sa dostanete na úroveň 0, ktorá vám neumožňuje vkladať, vyberať alebo obchodovať.

Kliknutím na kartu Overenie zobrazíte aktuálny stav úrovne od 0 do 3.

kraken-exchange-account-types

Posunutím nadol do dolnej časti stránky zobrazíte úrovne úrovní vrátane informácií potrebných na dokončenie jednotlivých úrovní overenia. Ak chcete zvýšiť svoje limity pre vklad, výber alebo obchodovanie, budete musieť predložiť požadovanú dokumentáciu.

3. Autentifikácia

Kraken nevyžaduje dvojfaktorové overenie (2FA), ale dôrazne sa odporúča. Povoľte 2FA tak, že prejdete do ponuky zabezpečenia a v podponuke kliknete na dvojfaktorové overenie.

kraken-exchange-security-2fa

Na rozdiel od iných búrz môžete povoliť 2FA v Krakene pre konkrétne akcie. Upozornenie 2FA môžete dostať napríklad pri každom obchodovaní alebo pri každom prihlásení. Kliknite na tlačidlo nastavenia vedľa každej akcie, pre ktorú chcete povoliť 2FA.

Na nasledujúcej stránke vyberte metódu 2FA, ktorú chcete pre danú akciu povoliť, vrátane zadania hesla alebo aplikácie Google Authenticator.

Na základe vami vybranej metódy budete musieť zadať ďalšie možnosti 2FA.

Ak používate Google Authenticator, budete musieť naskenovať QR kód, aby ste prepojili svoj účet Kraken s Google Authenticator.

4. Spôsob platby

Ak chcete vložiť prostriedky do Krakenu, prejdite na stránku svojho účtu a potom kliknite na položku Vklad v časti Financovanie. Na ľavej strane je zoznam dostupných mien, ktoré môžete vložiť. Vyberte menu, ktorú chcete vložiť.

pomocou-kraken-platby-fondy

V závislosti na zvolenej možnosti vkladu budete musieť zadať konkrétne informácie spojené s touto metódou. Budete tiež musieť zadať sumu, ktorú chcete vložiť (nezabudnite, že vás môže obmedziť vaša úroveň).

5. Nákup kryptomeny

Ak chcete uskutočniť nový obchod na Krakene, vyberte Obchod > Nová objednávka, aby ste videli jednoduché obchodné menu.

kraken-burza-obchodovanie-platforma

Zadajte množstvo kryptomeny, ktoré chcete kúpiť, spolu s maximálnou cenou za mincu, ktorú ste ochotní minúť (pre limitné objednávky). Alebo vyberte trhovú objednávku, aby ste okamžite nakúpili kryptomenu za najlepšiu dostupnú mieru. Obchod dokončite kliknutím na zelené tlačidlo „Kúpiť“.

Predchádzajúce obchody si môžete pozrieť na účte > Obchody a objednávky. Kraken zobrazuje stav, objem, poplatok, náklady a ďalšie informácie o objednávke.

kraken-trade-order-history

6. Odstúpenie

Z Krakenu si môžete vybrať fiat menu alebo kryptomenu. Ak chcete vybrať, prejdite do časti Financovanie a potom z čiastkových možností vyberte možnosť Vybrať.

ako-vybrat-krypto-od-kraken

Ďalej vyberte fiat alebo kryptomenu, ktorú chcete vybrať, pomocou možností na ľavej strane stránky.

Každá fiat mena alebo kryptomena má odlišné pokyny na výber. Výbery z Fiatu sú tiež dostupné iba pre účty, ktoré dokončili overenie úrovne 2, hoci výbery kryptomeny sú k dispozícii pre zákazníkov úrovne 1.

Ak vyberáte kryptomenu, budete musieť kliknúť na požadovanú kryptomenu a potom kliknúť na modré tlačidlo Pridať adresu.

Zadajte príslušnú adresu pre výber kryptomeny a potom napíšte popis adresy. Adresa bude uložená vo vašom účte, aby bolo uľahčené budúce výbery.

Po dokončení tohto kroku sa dostanete späť na stránku výberu. Vyberte adresu peňaženky, ktorú ste práve pridali, a sumu, ktorú chcete vybrať. Môžete si tiež pozrieť poplatok požadovaný na dokončenie výberu.

Po vyplnení týchto informácií dostanete e-mail s potvrdením vašej žiadosti o výber. S týmto e-mailom nemusíte podniknúť žiadne kroky. Aj keď ste e-mail dostali bez žiadosti o výber, mohlo by to znamenať, že niekto má prístup k vášmu účtu (alebo sa vás niekto snaží oklamať kliknutím na odkaz neoprávnene získavajúci údaje)..

Záverečné slovo

Kraken bol založený už v roku 2011. Výmena trvala dva roky vo vývoji a potom sa začala predávať verejnosti v roku 2013. Je zrejmé, že tento vývojový čas stál za to, pretože Kraken nikdy neutrpel žiadne závažné narušenie bezpečnosti..

Kraken dnes zostáva jednou z najznámejších a najlepšie zabezpečených búrz na svete, ktorá ponúka ľahké registrácie, skvelú mobilnú aplikáciu a všetky obchodné funkcie, ktoré by ste od modernej kryptoburzy očakávali..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map