Paxful Exchange: Osvojte si Sprievodcu recenzovaním používateľov kryptomeny

paxful výmena názorov

Ako používať, obchodovať a zaregistrovať sa na paxful crypto burze

Paxful je online trh, kde sa môžu kupujúci a predávajúci stretnúť, aby obchodovali s bitcoinmi. Je to podobné ako LocalBitcoins, ktoré ponúkajú množstvo platobných možností, ktoré sa na tradičných burzách nenachádzajú.

Vlastnosti

 • Nakupujte kryptomeny prostredníctvom služby PayPal, kreditných alebo debetných kariet alebo dokonca darčekových kariet Starbucks
 • Trh bitcoinov typu peer-to-peer spájajúci kupujúcich a predávajúcich
 • Viac ako 300 spôsobov platby za bitcoiny

Spôsoby vkladu

 • Bankové prevody
 • Kreditné a debetné karty
 • PayPal
 • Darčekové poukážky
 • Hotovosť
 • Celkom viac ako 300 spôsobov vkladu

Pros

 • Nakúpte bitcoiny okamžite pomocou viac ako 300 platobných metód
 • Podmienená služba, aby sa zabránilo podvodom
 • Spojte sa priamo s kupujúcimi alebo predávajúcimi

Zápory

 • Poplatky sprostredkovateľa
 • Limity nákupu
 • Niektorí zlomyseľní predajcovia alebo kupujúci nevyhnutne prekĺznu

Úvod

Paxful je jedinečné online trhovisko, kde môžete komunikovať s kupujúcimi a predávajúcimi so záujmom o bitcoiny. Funguje to podobne ako LocalBitcoins alebo eBay. Paxful v skutočnosti nekupuje ani nepredáva žiadne vlastné bitcoiny; namiesto toho funguje ako sprostredkovateľ pri všetkých transakciách. Po dokončení platby sú bitcoiny vedené v úschove.

Hlavnou výhodou Paxful je, že bitcoiny si môžete kúpiť pomocou viac ako 300 platobných metód. Je to závratná škála platobných metód, ktoré neustále pribúdajú nové. Ak niekto predáva bitcoiny za vrece jabĺk, potom si môžete myslieť, že bitcoiny za vrece jabĺk kúpite prostredníctvom služby Paxful.

Dnes populárne spôsoby platby na Paxful zahŕňajú miestne bankové prevody (Bank of America, Wells Fargo, SEPA, SWIFT a bankové prevody), online peňaženky (PayPal, Skrill, NetSpend, PerfectMoney a OkPay), darčekové karty (VISA, MasterCard, Amazon, Target, Best Buy a Walmart), debetné a kreditné karty a digitálne meny. Či už máte vo svojom PayPale darčekovú kartu Amazon v hodnote 20 dolárov alebo 10 000 dolárov, mali by ste byť schopní nájsť predajcu, ktorý je ochotný prijať vašu ponuku prostredníctvom služby Paxful.

Táto široká podpora platobných možností je hlavnou výhodou používania Paxful. LocalBitcoins je jediný ďalší významný trh, kde môžu používatelia nakupovať bitcoiny netradičnými spôsobmi platby, ako sú darčekové karty. Na konvenčných burzách môžu byť prijímané iba bankové prevody alebo krypto vklady. Paxful medzitým prijíma skoro všetko.

Umožnenie nákupu a predaja priamym vzájomným pôsobením kupujúcich samozrejme nevyhnutne prinesie bezpečnostné problémy. Preto Paxful významne investoval do bezpečnosti.

Veľa kupujúcich je plne chránených službou úschovy webových stránok a dvojfaktorovou autentifikáciou (2FA). Paxful overuje a kontroluje všetkých predajcov a umožňuje vám platiť s istotou. Po uskutočnení platby Paxful túto platbu uschová v úschove a overí ju. Potom predajca odošle bitcoin.

Paxful má tiež dobre zavedený systém podávania správ, vyšetrovania a riešenia sporov. V prípade sporu sa webová stránka snaží identifikovať a vyriešiť problém spravodlivým spôsobom pre všetky strany. Stále môžete nájsť množstvo správ o tom, že ľudia boli podvedení cez Paxful (alebo LocalBitcoins). Spoločnosť Paxful však podnikla rozumné kroky na zníženie pravdepodobnosti podvodov.

Paxful tiež beží dlhšie, ako si mnoho ľudí uvedomuje. Prvýkrát bola webová stránka spustená v roku 2014 pod názvom EasyBitz.

Kľúčové vlastnosti

Medzi kľúčové vlastnosti Paxful patria:

300 spôsobov platby: Paxful akceptuje viac ako 300 rôznych platobných metód, od darčekových kariet Amazon až po bankové prevody SWIFT. Ak je predajca ochotný akceptovať spôsob platby, pomocou tohto spôsobu platby budete môcť nakupovať bitcoiny prostredníctvom služby Paxful.

Miestne spôsoby platby: Niektoré burzy umožňujú iba bankové prevody od používateľov z USA alebo EÚ. Paxful však akceptuje spôsoby platby poskytované vo vašej miestnej oblasti. Chcete nakupovať bitcoiny prostredníctvom kanadského elektronického prevodu INTERAC? Môžete to urobiť s Paxful.

Dobrá medzinárodná podpora: Niektoré z najväčších trhov Paxful sa nachádzajú v regiónoch, ktoré sú tradične nedostatočne zastúpené inými burzami. V spoločnosti Paxful existujú tisíce kupujúcich a predávajúcich bitcoinov napríklad v Nigérii, Číne, Indii, Rusku a ďalších krajinách..

Obmedzené požiadavky KYC a AML: Overenie spoločnosti Paxful na prvej úrovni vám umožňuje nakupovať a predávať bitcoiny v hodnote až 1 500 dolárov iba pomocou overenia e-mailovej adresy a telefónneho čísla. Ak chcete kúpiť malé množstvo bitcoinov anonymne, potom vám to umožní Paxful.

Žiadne obmedzenia po overení KYC a AML: Verifikáciu dva alebo tri úrovne môžete dokončiť nahraním svojho ID a adresy a zvýšením limitu na 10 000 dolárov. Ak však prejdete overením na štvrtej úrovni, potom neexistujú nijaké obmedzenia.

K dispozícii na celom svete okrem sankcionovaných krajín: Väčšina búrz má prísne požiadavky, ktoré upravujú, ktoré krajiny môžu na burze obchodovať. Paxful je však k dispozícii všade na svete, s výnimkou niektorých sankcionovaných krajín, medzi ktoré patrí Burundi, Stredoafrická republika, Kuba, Krym, Irán, Irak, Libanon, Líbya, Severná Kórea, Somálsko, Južný Sudán, Sudán a Dárfúr, Sýria a Jemen.

Žiadne poplatky kupujúceho: Paxful neúčtuje kupujúcim žiadne poplatky v službe Paxful. Väčšina predajcov v službe Paxful si však účtuje svoje vlastné poplatky v závislosti od spôsobu platby.

1% Poplatky predajcu: Predajcovia na Paxful platia poplatok 1%.

Veľmi podobné ako LocalBitcoins: Spoločnosť LocalBitcoins bola založená v roku 2012, zatiaľ čo služba Paxful bola uvedená na trh v roku 2014. Dnes sú tieto dva webové stránky navzájom veľmi konkurencieschopné. Zdá sa, že LocalBitcoins má viac používateľov, aj keď Paxful môže mať lepšie hodnotenie služieb zákazníkom.

Partnerský program: Paxful vám umožní získať pasívny príjem prostredníctvom ich pridruženého programu. Zdieľajte svoj odkaz a potom zarobte bitcoin pre všetkých, ktorí sa zaregistrujú a prostredníctvom tohto odkazu uskutočnia obchod.

Bezplatné výbery: Paxful neúčtuje žiadne ďalšie poplatky pri výbere peňazí z vašej peňaženky Paxful (okrem poplatku za bitcoin miner).

Peňažné meny a páry

Paxful nemá rovnaké menové páry ako tradičná burza. Namiesto toho Paxful spája kupujúcich a predávajúcich za účelom obchodovania s bitcoinmi. Predajcovia na portáli Paxful akceptujú desiatky rôznych fiat mien z celého sveta. Nemali by ste mať problém s predajom vlastnej natívnej fiat meny za bitcoiny. Bitcoin je jediná kryptomena oficiálne uvedená na webových stránkach, aj keď možno nájdete predajcov ponúkajúcich aj iné kryptomeny. paxful-exchange-buy-sell-bitcoin

Maximálne podporované metódy vkladu a výberu

Paxful podporuje viac ako 300 metód vkladov a výberov, od bankových prevodov až po darčekové karty iTunes. Paxful podporuje bankové prevody, PayPal, Interac online, kreditné a debetné karty, darčekové karty, Skrill, hotovosť, Zelle Pay, Western Union, domáce bankové prevody, Venmo, ApplePay, Square, SEPA, SWIFT a ďalšie. Peniaze môžete vložiť aj pomocou niekoľkých vybraných kryptomien vrátane BTC a ETH.

paxful-krypto-vklad-výber

Proces hromadnej registrácie a prihlásenia

Paxful uľahčuje vytvorenie účtu a okamžitý nákup alebo predaj bitcoinov. Niektoré spôsoby platby, vrátane kreditných a debetných kariet alebo PayPal, je možné použiť okamžite po registrácii. Ďalšie spôsoby platby vrátane bankových prevodov si vyžadovali ďalšie overenie.

Paxful má štyri úrovne overenia, každú s rôznymi limitmi:

 • Úroveň 1: Overenie e-mailovej adresy a telefónneho čísla, limit 1 500 dolárov.
 • Úroveň 2: Vládou overené ID, limit 10 000 dolárov.
 • Úroveň 3: Overenie adresy, limit 10 000 dolárov.
 • Úroveň 4: Vylepšená due diligence a manuálna kontrola KYC, bez obmedzenia.

Paxful Trading

Paxful spája kupujúcich a predávajúcich pri obchodovaní. Po dokončení prevodu sú peniaze vedené v úschove. Niektorí kupujúci sú ochotní kúpiť bitcoin výmenou za fiat menu, zatiaľ čo iní kupujúci sú ochotní kúpiť fiat menu výmenou za predaj bitcoinov. Predajcovia odosielajú obchody na trh Paxful, potom ich kupujúci akceptujú. Paxful však nemá tradičné obchodné rozhranie, ako je to vidieť na niektorých iných burzách.

Dane za poplatok

Daňové poplatky prekvapivo nízke poplatky napriek tomu, že je sprostredkovateľom všetkých transakcií.

 • Poplatok kupujúceho: 0 dolárov
 • Poplatok predajcu: 1%

Pri výbere bitcoinu z burzy zaplatíte paušálny poplatok 0,0005 BTC, ktorý pokrýva náklady na ťažbu bitcoinov a infraštruktúru Paxful.

Môžete tiež bezplatne posielať bitcoiny ďalším používateľom služby Paxful až päťkrát mesačne. Potom bude za každú transakciu odoslanú inému zákazníkovi Paxful účtovaný poplatok 1 $ (v BTC).

Spoločnosť Paxful neúčtuje poplatky za výber.

Veľké množstvo bezpečnostných problémov a výpadkov

Rovnako ako na každom inom peer-to-peer trhu, aj tu môžete nájsť sťažnosti na serveri Paxful, ktoré sú podvodníkmi predajcov alebo kupujúcich. Spoločnosť Paxful však podniká kroky na zmiernenie týchto problémov a spoločnosť Paxful má zavedený dobrý systém riešenia sporov. Ľudia sa prostredníctvom Paxfulu nevyhnutne stále nechajú oklamať, hoci drvivá väčšina používateľov obchoduje na Paxful bez problémov. Spoločnosť Paxful nikdy neutrpela žiadne väčšie narušenie bezpečnosti, úniky informácií o používateľoch ani iné útoky.

Maximálna jednoduchosť použitia

Paxful môže byť ľahko použiteľný u niektorých predajcov, ale ťažšie u ostatných. V závislosti od spôsobu platby, ktorý si vyberiete, a poctivosti osoby, s ktorou obchodujete, sa vaše obchodné skúsenosti môžu veľmi líšiť. Niektorí ľudia sa zaregistrujú v službe Paxful a kúpia si prvé bitcoiny do 10 minút. Iní sa zaregistrujú na Paxful a dostanú sa podvodom hneď pri prvom obchode. Rozhranie je úplne webové. Nie sú k dispozícii žiadne mobilné aplikácie.

Spoločnosť Paxful odvádza skvelú prácu pri organizovaní ponúk pre váš región. Môžete vidieť spôsob platby, minimálnu a maximálnu sumu, sadzbu za bitcoin a sumu za dolár, ktorého sa vzdávate.

Maximálna dôvera a ochrana osobných údajov

Rovnako ako na každom trhu P2P, dôvera a súkromie závisia výlučne od jednotlivcov, s ktorými máte do činenia. Ak chcete s Paxful obchodovať v hodnote viac ako 1 500 dolárov v bitcoinoch, budete musieť potvrdiť svoju totožnosť (nahraním vládneho ID). Niektorí predajcovia môžu tiež vyžadovať ďalšie informácie. Mali by ste však byť schopní nájsť predajcov ochotných obchodovať s bitcoinmi anonymne. Môžete sa stretnúť napríklad pri osobnom prevode hotovosti.

Paxful zákaznícky servis

Spoločnosť Paxful má kvalitné služby zákazníkom a solídny systém riešenia sporov. Jednou z najlepších funkcií služieb zákazníkom je systém okamžitého živého chatu spoločnosti Paxful, ktorý vás prevedie vašim prvým obchodom. Ak je toto váš prvý obchod s bitcoinmi, môžete skúseného predajcu nechať viesť celým procesom prostredníctvom živého chatu každý s každým. Fondy sú vedené v úschove, kým je obchodovanie dokončené, a Paxful v prípade ich vzniku dôkladne vyšetruje spory.

Príručka používateľa Paxful: Ako nastaviť a používať program Paxful

Paxful je jednoduchý na použitie. Tu je postup, ako sa zaregistrovať a kúpiť svoje prvé bitcoiny v službe Paxful:

1. Zaregistrujte sa

nastavenie paxful-crypto-exchange

Kliknite na tlačidlo „Vytvoriť účet“ v hornej časti stránky.

proces paxful-exchange-signup-account-process

Zadajte svoju e-mailovú adresu, používateľské meno a heslo a potom vyjadrite súhlas so zmluvnými podmienkami.

paxful-exchange-verification

2. Overenie

Po overení telefónneho čísla a e-mailovej adresy (overenie prvej úrovne) môžete bitcoiny nakupovať alebo predávať v hodnote až 1 500 dolárov..

paxful-exchange-bitcoin-wallet

Vďaka overeniu na úrovni dva a tri (vládne ID a doklad o adrese) môžete s Paxful obchodovať s bitcoinmi v hodnote až 10 000 dolárov.

Vďaka overeniu na štvrtej úrovni (manuálna kontrola KYC / AML vykonaná zamestnancami Paxful) môžete obchodovať bitcoiny na platforme bez akýchkoľvek obmedzení.

výukový program paxful-crypto-trading

3. Overenie dvoma faktormi

Spoločnosť Paxful odporúča pre zvýšenie zabezpečenia nastavenie dvojfaktorovej autentifikácie (2FA).

Pred použitím svojho účtu Paxful budete musieť nastaviť bezpečnostné otázky. Tieto otázky budú použité, ak budete musieť resetovať svoj účet alebo zmeniť svoje telefónne číslo.

paxful-exchange-security-authentication

2FA nie je povinné, ale odporúča sa. 2FA môžete nastaviť pomocou SMS, Google Authenticator alebo Authy. Môžete sa tiež rozhodnúť použiť 2FA pri nákupe alebo predaji bitcoinu, na výber bitcoinu, na zmenu hesla a na vykonávanie ďalších úloh.

4. Spôsob platby

Paxful vám umožňuje vkladať peniaze do vašej peňaženky Paxful iba s použitím bitcoinu. Nie sú k dispozícii žiadne ďalšie spôsoby vkladu. Môžete však slobodne skontrolovať trh pre kupujúcich a predajcov, ktorí sú ochotní akceptovať viac ako 300 rôznych spôsobov platby, vrátane všetkého od darčekových kariet Starbucks až po prevody z banky Bank of America..

paxful-Payment-methods

5. Obchodovanie s kryptomenou

Prejdite si trh Paxful a nájdite niekoho, kto je ochotný kúpiť alebo predať kryptomenu pomocou požadovaného spôsobu platby.

paxful-cryptocurrency-prevodov

Ako už bolo spomenuté vyššie, program Paxful je k dispozícii prakticky vo všetkých krajinách na svete (s výnimkou určitých krajín, na ktoré sa uvádzajú sankcie alebo na ktoré je uvalené embargo). Nech ste kdekoľvek, mali by ste byť schopní nájsť aspoň jedného predajcu pôsobiaceho vo vašej oblasti. Vo väčších krajinách môžete mať stovky alebo dokonca tisíce predajcov, z ktorých si môžete vybrať.

Proces nákupu a predaja sa líši v závislosti od osoby, s ktorou obchodujete. Možno budete musieť napríklad poslať fotografiu darčekovej karty spoločnosti Paxful alebo uskutočniť bankový prevod. Predajca vysvetlí ďalšie kroky, ktoré treba podniknúť.

6. Odstúpenie

Bitcoiny môžete vyberať zo svojej peňaženky Paxful do ktorejkoľvek inej bitcoinovej peňaženky. Na Paxful môžete bitcoiny predávať aj pre ďalšie spôsoby platby, ako sú hotovosť alebo darčeková karta. V mnohých prípadoch môžete uskutočniť úplný obchod bez toho, aby ste sa Paxful dotkli vašich peňazí (okrem úschovy).

Záverečné slovo

Paxful je konkurent LocalBitcoins, ktorý bol založený v roku 2014 (pod názvom EasyBitz) s cieľom poskytnúť používateľom na celom svete ľahký spôsob nákupu a predaja bitcoinov. Dnes Paxful vyrástol na jedno z najväčších svetových bitcoinových trhov peer-to-peer. Je to jedno z mála miest, kde môžete na jednom mieste nakupovať a predávať bitcoiny za hotovosť, darčekové karty, bankové prevody, PayPal a ďalšie spôsoby platby..

Celkovo je Paxful dôveryhodným trhom, ktorý umožňuje ľahkú komunikáciu s kupcami alebo predajcami bitcoinov v bezpečnom prostredí typu peer-to-peer. Aj keď sa niektorí ľudia určite dostanú do omylu službou Paxful, web sa snaží zaistiť bezpečnosť všetkých používateľov pomocou úschovy, dobrého riešenia sporov a prístupných funkcií živého četu..

Obchodovanie & Výmena

 • Sprievodca kryptovaním 101: Výber najlepšej kryptoburzy
 • Sprievodca po výmene bittrexov: Ako obchodovať na bittrexe
 • Sprievodca výmenou Binance: Ako otvoriť účet Binance a čo by ste mali vedieť
 • Sprievodca po Gemini Exchange: Sprievodca recenzovaním používateľov
 • Sprievodca po Kraken Exchange: Sprievodca recenzovaním používateľov
 • Sprievodca po výmene Etherdelta: Ako obchodovať na Etherdelte
 • Sprievodca základmi obchodovania s kryptomenami: Úvod do technickej analýzy kryptomeny
 • Obchodovanie s kryptomenami: Pochopenie párov obchodovania s kryptomenami & Ako to funguje
 • Sprievodca obchodovaním s kryptami: 4 bežné úskalia, ktoré zažije každý obchodník s kryptoobchodmi

Peňaženky

 • Sprievodca kryptomenovými peňaženkami: Prečo potrebujete peňaženky?
 • Sprievodca kryptomenovými peňaženkami: otvorenie bitcoinovej peňaženky
 • Sprievodca po kryptomenových peňaženkách: Otvorenie MyEtherWallet (MEW)

Môžete sa tiež pripojiť k našej skupine na Facebooku na adrese Master The Crypto: Advanced Cryptocurrency Knowledge klásť akékoľvek otázky týkajúce sa kryptomien.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map