Prelomové: 88% kryptomien manipuluje s objemom obchodov do „posilnenia“ hodnotení

Tento článok pojednáva o veľkej epidémii v priemysle, kde 88% kryptomien manipuluje s objemom obchodov s cieľom „posilniť“ svoje hodnotenie. 

Nedávna správa od BlockchainTransparency naznačuje, že 88% z 25 najlepších kryptomenových búrz manipuluje svoj objem obchodovania s cieľom posilniť svoje hodnotenie v CoinMarketCap. Tieto zlomové štatistiky otvárajú dvere pochybným praktikám, ktoré používajú burzy kryptomien pri snahe nafúknuť svoje obchodné údaje. Rozsah manipulácie týmito kryptomenovými burzami naznačuje jednomyseľné úsilie „vyhrať za každú cenu“, aj keď to znamená klamať verejnosť.

Nekonzistencia vykazovaných údajov so skutočnými údajmi

Správa sa zamerala na 25 najvýznamnejších obchodných párov bitcoinov (BTC), pričom spočítala ich skutočné objemy a porovnala ich s oznámeným objemom na CoinMarketCap. Je hrôzou, že väčšina skutočného objemu obchodného páru je pod 1% ich nahláseného objemu, pričom sa zistilo, že iba 3 burzy – Finance, Bitfinex a Liquid – pravdivo oznamujú svoje obchodné čísla.

Kryptomeny manipulujú, kryptomeny manipulujú s objemom obchodovania, manipulujú s objemom obchodov

(Zdroj: BlockchainTransparency)

Na základe vyššie uvedených údajov je 88% výmenných kurzov Top 25 založených na objeme párov BTC manipulované a vážne prehnané. Najvýznamnejším vinníkom zdôrazneným v správe je OKEx, o ktorom sa zistilo, že manipuluje s objemom obchodovania všetkých ich 30 najlepších párov tokenov. Ďalším v poradí je Huobi, o ktorom sa zistilo, že manipuloval so svojimi top 25 tokenovými pármi. Tieto výsledky naznačujú závažnú manipuláciu s údajmi týmito kryptomenovými burzami.

(Prečítajte si viac: Sprievodca identifikáciou podvodných mincí)

Prečo burzy kryptomeny manipulujú svojim objemom obchodovania?

Existuje niekoľko dôvodov, prečo burzy manipulujú so svojim objemom obchodovania:

1) Sprostredkovanie z CoinMarketCap

CoinMarketCap (CMC) je najpopulárnejšia webová stránka o kryptomene, ktorá zobrazuje kľúčové finančné metriky a grafy pre všetky mince a tokeny vo svete kryptomien, ako aj súvisiace údaje o objeme obchodovania všetkých búrz kryptomeny. S hodnotením Alexa na úrovni 438 získava CMC denne priemerne 2,7 milióna zhliadnutí, čo je ekvivalent viac ako 8 miliónov zhliadnutí mesačne.!

Kryptomeny manipulujú, kryptomeny manipulujú s objemom obchodovania, manipulujú s objemom obchodov

(Zdroj: Rank2Traffic)

S takouto úrovňou expozície a dosahu je pre burzy kryptomien nevyhnutné, aby medzi sebou súperili o miesto na vysokej pozícii v CMC. Sprostredkovanie prostredníctvom CMC by bolo obrovskou podporou pre burzu a jej podnikanie. Pretože hlavným faktorom, ktorý väčšina investorov a obchodníkov s kryptomenami pri obchodovaní na burze vyhľadáva, je likvidita, burzy s kryptomenami by mali motiváciu umelo zvyšovať svoje počty, aby prilákali používateľov na svoju burzu..

Likvidita predstavuje schopnosť mince ľahko sa premeniť na hotovosť alebo iné mince. Vždy sa uprednostňuje vyšší stupeň likvidity, pretože používatelia môžu vykonávať svoje objednávky rýchlo a efektívne.

(Pozri tiež: Sprievodca decentralizovanými výmenami: Porovnanie populárnych DEX)

2) Poplatky za zaradenie do zoznamu

Prevádzka burzy s kryptomenami je veľmi lukratívna záležitosť, pričom poplatky za kótovanie sú obrovským motorom obchodného modelu búrz.. Správy navrhli, že projekty, ktoré chcú dostať svoje tokeny na burzu kryptomien, boli požiadané, aby zaplatili ohromujúcu sumu peňazí v rozmedzí od 50 000 USD do 1 milión USD. Vzhľadom na obrovské množstvo mincí a žetónov, ktoré vytvárajú projekty na trhu s kryptomenami, sa nemožno čudovať, že burzy sú na vrchole potravinového reťazca. Tu je pohľad na odhadované denné výnosy búrz s kryptomenami späť v marci 2018:

Kryptomeny manipulujú, kryptomeny manipulujú s objemom obchodovania, manipulujú s objemom obchodov

(Zdroj: Bloomberg)

Tieto výbušné čísla naznačujú rastúci trh s kryptomenami, ale čo je najdôležitejšie, svietia svetlo smerom k šialeným poplatkom za kótovanie, ktoré si účtujú burzy. Burzy s väčšou likviditou by mali vyšší poplatok za vypísanie, pretože likvidita tokenov je hlavným faktorom, ktorý obchodníci vyhľadávajú. Poskytuje dokonalú motiváciu pre kryptoburzy, aby nafúkli svoje objemy dlhodobým zásahom, aby zvýšili svoje hodnotenie a účtovali si značný poplatok za práva uvedené na burze..

(Viac informácií: povedie pokles ceny bitcoinu k jeho zániku?)

Ako výmeny kryptomeny manipulujú s ich objemom?

Burzy kryptomien používajú na manipuláciu so svojimi obchodnými údajmi techniku ​​tzv obchodovanie s praním.

Wash Trading je proces manipulácie s trhom, pri ktorom subjekt súčasne nakupuje a predáva cenné papiere s jediným účelom – vytvoriť klamlivú a umelú aktivitu na trhu..

Všeobecnou myšlienkou obchodovania s praním je vytvoriť mylný dojem, že v skutočnosti prebieha dobrá úroveň obchodnej činnosti. Toho sa dosahuje tým, že entita – v tomto prípade burza s kryptomenami – zadáva objednávky na burze a vykonáva ich sama, bez výmeny skutočnej hodnoty so skutočnými používateľmi. To znamená, že hodnota týchto falošných objednávok zostáva v tej istej ruke (alebo na účte). Hlavným cieľom tohto postupu je nafúknuť skutočné obchodné údaje, čím vznikne dojem, že po nástroji je väčší dopyt, ako je v skutočnosti..

Obchodovanie s praním je nezákonné pre akékoľvek finančné trhy v mnohých krajinách – najmä v Spojených štátoch amerických (USA) – pretože má výslovne za cieľ sfalšovať objem obchodovania.

(Prečítajte si tiež: Sprievodca daňami z kryptomeny: Sprievodca spoločnými daňovými situáciami)

Metódy testovania manipulácie s výmennými programami

Podľa ich správy BlockchainTransparency využíva na meranie rozsahu obchodnej manipulácie týchto búrz množstvo metodík, medzi ktoré patrí:

 • Posudzovanie objednávkových kníh výmen
 • Analýza dátových bodov objemu obchodovania
 • Interakcia s kľúčovými zainteresovanými stranami vrátane tvorcov trhu, vysokofrekvenčných obchodníkov a konzultantov dohľadu nad obchodom

Z rozsiahlych zhromaždených údajov boli tiež schopní odhaliť rôzne stratégie obchodných botov, ktoré burzy využívali na zvyšovanie svojich obchodných čísel. Títo roboti boli naprogramovaní na obchodovanie s rôznymi obchodnými pármi v závislosti od dennej doby. Je zaujímavé poznamenať, že nastavenia robota sa môžu meniť v závislosti od aktuálnych trendov objemu alebo aktuálneho humbuku okolo konkrétnej mince alebo tokenu počas daného obdobia.

Spoločná metóda na meranie manipulácie sa navyše nazýva „Slippage“, ktorá hodnotí likviditu digitálnych aktív predajom určitej hodnoty každého aktíva na rôznych burzách a meraním rýchlosti poklesu cien mincí. Výmeny, ktoré manipulovali so svojimi údajmi, mali obrovské sklzy, čo naznačoval vyšší stupeň poklesu cien a nestabilná kniha objednávok. To znamená, že ich objem obchodovania je vymyslený a nafúknutý, pretože malé množstvo príkazov na predaj je dostatočné na destabilizáciu knihy objednávok a nakoniec aj cien mincí..

(Pozri tiež: Sprievodca trhovou kapitalizáciou: Všetko, čo potrebujete vedieť o trhovej kapitalizácii)

Sú burzy kryptomeny regulované?

Je potrebné spomenúť, že väčšina búrz s kryptomenami nie je regulovaná. Vo svete kryptomien existujú dva typy búrz; burzy kryptomeny akceptujúce fiat a čisté burzy kryptomeny. Všetky burzy akceptujúce fiat vyžadujú licencie, pretože narábajú s národnými papierovými peniazmi regulovanými vládami, zatiaľ čo v súčasnosti existuje len málo alebo žiadne zákony upravujúce číre burzy kryptomeny. Tu je rýchle porovnanie medzi týmito dvoma:

Kryptomeny manipulujú, kryptomeny manipulujú s objemom obchodovania, manipulujú s objemom obchodov

Iba 10% z 100 najlepších búrz sú burzy akceptujúce fiat, zatiaľ čo zvyšok z 90% sú čisté burzy kryptomeny. To znamená, že iba malá časť búrz s kryptomenami – vo forme búrz akceptujúcich búrz – je regulovaná a monitorovaná príslušnými orgánmi. Prevažná časť výmen nie je, a preto sa môžu správať bezohľadne, pretože na ne nedohliadajú žiadne riadiace orgány. Jednoducho povedané, môžu si robiť, čo chcú, bez následkov.

Keď to všetko zhrniem

Znovu platí závažnosť obvinení, že burzy kryptomien využívajú pochybné praktiky. Predtým sa vyskytli početné správy a podklady, ktoré odhalili manipulatívne praktiky neregulovaných búrz kryptomeny. Používateľom sa dôrazne odporúča, aby pri výbere vhodných búrz na obchodovanie vykonali náležitú starostlivosť, a čo je najdôležitejšie, majú príslušné vedomosti o bezpečnom ukladaní svojich mincí a žetónov v digitálnych peňaženkách, než aby ich ukladali na burzách s kryptomenami. Projekty, ktoré chcú získať svoje tokeny, nájdete v zozname Poradný zoznam z BlockchainTransparency že blokuje výmeny kryptomien so zlými záznamami.

(Mohlo by vás zaujímať: Krypto ICO vs. Stock IPO: Aký je rozdiel?)

Prínosné zdroje, ktoré vám pomôžu začať

Ak začínate svoju cestu do zložitého sveta kryptomien, tu je zoznam užitočných zdrojov a príručiek, ktoré vás dostanú na vašu cestu:

Kryptomeny manipulujú, kryptomeny manipulujú s objemom obchodovania, manipulujú s objemom obchodov

Obchodovanie & Výmena

 • Sprievodca kryptovaním 101: Výber najlepšej kryptoburzy
 • Sprievodca po výmene bittrexov: Ako obchodovať na bittrexe
 • Sprievodca výmenou Binance: Ako otvoriť účet Binance a čo by ste mali vedieť
 • Sprievodca po výmene Etherdelta: Ako obchodovať na Etherdelte
 • Sprievodca základmi obchodovania s kryptomenami: Úvod do technickej analýzy kryptomeny
 • Obchodovanie s kryptomenami: Pochopenie párov obchodovania s kryptomenami & Ako to funguje
 • Sprievodca obchodovaním s kryptami: 4 bežné úskalia, ktoré zažije každý obchodník s kryptoobchodmi

Peňaženky

 • Sprievodca kryptomenovými peňaženkami: Prečo potrebujete peňaženky?
 • Sprievodca kryptomenovými peňaženkami: otvorenie bitcoinovej peňaženky
 • Sprievodca po kryptomenových peňaženkách: Otvorenie MyEtherWallet (MEW)

Prečítajte si tiež: Sprievodca kryptoobchodom: 4 bežné úskalia, ktoré každý obchodník s kryptomenami zažije, a Sprievodca základmi obchodovania s kryptomenami: Úvod do technickej analýzy kryptomeny.

Zaregistrujte sa teraz do nášho webinára o kryptomene zadarmo, aby ste sa dozvedeli všetko, čo potrebujete vedieť o investovaní do kryptomien.

Získajte naše exkluzívna elektronická kniha ktorá vás prevedie postupným procesom, ako začať zarábať peniaze prostredníctvom investícií do kryptomeny!

Môžete sa tiež pripojiť k našej skupine na Facebooku na adrese Master The Crypto: Advanced Cryptocurrency Knowledge klásť otázky týkajúce sa kryptomien!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map