Sprievodca kryptovaním 101: Výber najlepšej kryptoburzy

Tento článok pojednáva o dôležitých faktoroch, ktoré musíte vziať do úvahy pred výberom najlepšej burzy kryptomien. Vymysleli sme pre vás zoznam búrz.

Zoznam búrz

Existuje veľa dostupných búrz, na ktorých si môžete kryptomeny kúpiť, a orientácia v správnej burze môže byť náročná. Existuje niekoľko faktorov, ktoré musíte brať do úvahy pri zabezpečovaní toho, že ste otvorili správnu burzu na základe vašich očakávaní, požiadaviek a toho, čo je pre vás najlepšie. Väčšina búrz ponúka iba najvyššie coiny, ktoré zvyčajne pozostávajú z bitcoinu a ethereum. (Pozri tiež: Mince, žetóny & Altcoiny: Aký je rozdiel?)

Táto príručka vám pomôže urobiť informované rozhodnutie o tom, aké burzy sú k dispozícii, ktoré by ste si mali zvoliť, a o faktoroch, ktoré je dôležité brať do úvahy pri otvorení krypto účtu na burze..

Prevod peňazí na mince

Ak ste v oblasti kryptomien nováčikom, vaším prvým krokom by bolo nájsť burzu, ktorá vám umožní vkladať peniaze. Z dôvodu právnych predpisov vyžaduje každá výmena, aby ste pred vložením finančných prostriedkov overili svoj účet, a to predložením dokladu totožnosti a akýchkoľvek ďalších osobných údajov. Preto by ste si mali najskôr nájsť burzu vo svojej domácej krajine, aby ste mohli previesť peniaze z vášho bankového účtu na bitcoin.

Je dôležité si uvedomiť, že nie všetky kryptoburzy akceptujú nekryté peniaze; niektoré burzy umožňujú iba vkladať mince (najčastejšie bitcoin) na nákup ďalších alternatívnych coinov. Bitcoin je najpopulárnejšia kryptomena, ktorá sa ponúka takmer na všetkých kryptoburzách, a predstavuje bránu k nákupu ďalších coinov. Inými slovami, ak si chcete kúpiť ďalšie mince, musíte urobiť toto:

Krok 1: Otvorte domácu burzu kryptomien vo vašej krajine a overte svoj účet (predložte doklad totožnosti)

Krok 2: Vložte prostriedky zo svojho bankového účtu na svoj účet kryptoburzy a začnite nakupovať bitcoiny

Krok 3: Otvorte si kryptoburzový účet, ktorý ponúka rôzne ďalšie mince. Tieto burzy zvyčajne neprijímajú fiatové vklady a povoľujú iba vklady mincí

Krok 4: Po overení účtu preveďte bitcoiny, ktoré ste kúpili z miestnej burzy, na svoju novú kryptoburzu a so svojimi bitcoinmi môžete začať nakupovať ďalšie mince.

(Prečítajte si tiež: 4 dôvody, prečo je teraz najlepší čas na investovanie do kryptomien)

Výber najlepšej kryptomenovej burzy

Dôležitá poznámka: Poplatky za obchodovanie sa s objemom zmenšujú. Hodnoty uvedené v tabuľke sú maximálny rozsah * (Tvorca Poplatky sa platia, keď do našej knihy objednávok pridáte likviditu zadaním limitnej objednávky pod ticker cenou za nákup a nad ticker cenou za predaj. Užívateľ Poplatky sa platia, keď odstránite likviditu z našej knihy objednávok zadaním akejkoľvek objednávky, ktorá sa vykoná oproti objednávke v knihe objednávok.)

Po otvorení výmenného účtu, ktorý umožňuje fiat vklad, môžete prepojiť svoj osobný bankový účet s kryptomenovým účtom a začať vkladať prostriedky na nákup bitcoinov..

Dôležité faktory, ktoré je potrebné vziať do úvahy:

1. K dispozícii sú dvojice mincí

Mnoho búrz ponúka iba hŕstku mincí; najobľúbenejšie sú bitcoiny a ethereum. Existuje iba niekoľko búrz, ktoré ponúkajú širšiu škálu mincí. Rôznorodejšie dostupné mince sú lepšie, pretože vám poskytujú viac možností nákupu mincí. (Pozri tiež: Mince, žetóny & Altcoiny: Aký je rozdiel?)

2. Likvidita

Likvidita predstavuje ľahký nákup / predaj na trhu. Vysoká likvidita znamená, že existuje obrovské množstvo kupujúcich / predávajúcich. Vysoká likvidita je dobrá, pretože vedie k lepšiemu určovaniu cien a umožňuje vám rýchlejšie obchodovať.

3. Bezpečnosť

Úroveň a typ bezpečnostných mechanizmov používaných pri výmene je nevyhnutná na zaistenie bezpečnosti vašich mincí. Príklady dobrých bezpečnostných postupov uskutočňovaných výmenami zahŕňajú:

a) Udržiavanie vkladov v chladiarenský sklad; To znamená, že vaše mince sú bezpečne zastrčené offline, mimo dosahu hackerov

b) Dostupnosť Dvojfaktorová autentifikácia (2FA) možnosť; 2FA zvyšuje bezpečnosť vášho účtu

c) Šifrovanie a overovanie e-mailov; pre každú transakciu bude na váš účet zaslaný e-mail s potvrdením transakcie

(Prečítajte si tiež: Sprievodca bezpečnosťou kryptomeny: Aktivácia 2FA)

4. Kvalita zákazníckej podpory

Pohotová podpora zákazníkov by vám ušetrila veľa času a obáv, najmä v rýchlom prostredí. Problémy s vaším procesom overovania, vkladom / výberom, odrazom finančných prostriedkov a obchodnými príkazmi by mali burzy vyriešiť rýchlo, inak by to mohlo stáť kompromitovanie času, peňazí a pohody.

5. Poplatky za obchodovanie

Nízke transakčné poplatky za nákup a predaj by relatívne zabránili zjedeniu vašich marží, najmä ak neustále obchodujete. Je dôležité pozrieť sa na poplatky za vašu burzu, aby ste zistili, či je to relatívne porovnateľné s inými burzami.

6. Ľahké použitie

Užívateľské rozhranie burzy by malo byť ľahko použiteľné a čisté, aby nedošlo k zámene. Mať potrebné indikátory na špičke prstov a ľahkú navigáciu po platforme by malo každému uľahčiť používanie rozhrania. (Prečítajte si tiež: Sprievodca bežnými kryptografickými podmienkami)

Všetko vo všetkom

Výber burzy je bránou do kryptosveta. Existuje veľa faktorov, ktoré treba brať do úvahy, kedy výber najlepšej výmeny, a uvedené faktory by mali slúžiť ako pomôcka. Neváhajte položiť akékoľvek otázky a my sa vám ozveme čo najskôr!

(Prečítajte si viac: Sprievodca peňaženkami v kryptomene: Prečo potrebujete peňaženky?)

Zaregistrujte sa teraz do nášho webinára o kryptomene zadarmo, aby ste sa dozvedeli všetko, čo potrebujete vedieť o investovaní do kryptomien.

Získajte naše exkluzívna elektronická kniha ktorá vás prevedie postupným procesom, ako začať zarábať peniaze prostredníctvom investícií do kryptomeny! 

Môžete sa tiež pripojiť k našej skupine na Facebooku na adrese Master The Crypto: Advanced Cryptocurrency Knowledge klásť otázky týkajúce sa kryptomien!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map