Užívateľská príručka pre používateľov Poloniex Exchange: Master The Crypto

recenzia poloniex

Ako používať, obchodovať a zaregistrovať sa na krypto burze Poloniex

Poloniex je jednou z najznámejších a najpopulárnejších búrz kryptomien na svete. Pokračujte v čítaní a objavte všetko, čo potrebujete vedieť o Poloniexe a o tom, ako ho používať.

Vlastnosti

 • Burza kryptomien so sídlom v USA dostupná na celom svete
 • Primerané poplatky za obchodovanie od 0,15% do 0,25%
 • Ak vyberáte menej ako 2 000 dolárov za deň, nevyžaduje sa žiadne overenie

Spôsoby vkladu

 • Krypto
 • Fiat
 • Kreditné / debetné karty
 • Bankové prevody

Pros

 • Dobre regulované
 • Podporené spoločnosťou Circle (spoločnosť podporovaná spoločnosťou Goldman Sachs)
 • Viac ako 100 kryptomien

Zápory

 • Kreditné / debetné vklady nie sú k dispozícii pre všetkých používateľov
 • Sťažnosti na zlé služby zákazníkom

Úvod

Poloniex je burza kryptomien so sídlom v USA, ktorú v roku 2014 zaviedol Tristan D’Agosta. Burza je oficiálne zaregistrovaná v štáte Delaware. V roku 2018 získal Poloniex spoločnosť Circle, krypto platforma podporovaná spoločnosťou Goldman Sachs. Od akvizície spoločnosť Poloniex urobila čoraz väčšie kroky k tomu, aby sa stala lepšie regulovanou burzou. Poloniex sa zaregistroval napríklad na SEC a FINRA ako maklér / dealer a plánuje expanziu na ázijský trh.

čo je výmena poloniex

Väčšina ľudí vie, že Poloniex má vysoký objem obchodov s altcoinmi. Burza je jednou z najlikvidnejších hlavných platforiem, ktoré sú dnes k dispozícii. Všetky hlavné kryptomeny sú dobre zastúpené viacerými obchodnými pármi, nájdete tu však aj veľa menších kryptomien a menej známych altcoinov so slušným objemom obchodovania..

obchodná burza poloniex

Poloniex je určený pre nových aj pokročilých obchodníkov s kryptomenami. Rozhranie môže byť trochu skľučujúce pre niekoho, kto je v kryptomene úplne nový. Ktokoľvek, kto má základné znalosti výmenných platforiem, však nebude mať problém s orientáciou v Poloniexe.

Je dôležité poznamenať, že Poloniex sa zaoberá iba kryptomenami a na platforme nie sú uvedené žiadne fiatové menové páry. Poloniex nedávno začal prijímať vklady v fiat mene (prostredníctvom bankových prevodov a debetných / kreditných kariet), aj keď vaša fiat mena bude po uložení vymenená za stablecoiny (USDT alebo USDC).

Poloniex je obľúbený najmä medzi dennými obchodníkmi alebo obchodníkmi s veľkým objemom transakcií kvôli svojej veľkej likvidite. Maržové obchodovanie je k dispozícii aj vďaka platforme požičiavania marží typu peer-to-peer spoločnosti Poloniex.

Od roku 2019 má Poloniex približne 100 obchodných párov. Aj keď Poloniex neprijíma vklady ani výbery z fiat meny, burza má viac párov USD Tether (USDT).

Poloniex tiež nedávno predstavil mobilné aplikácie pre iOS a Android. Mobilné aplikácie vám umožňujú obchodovať s kryptomenami na cestách. Z mobilného zariadenia máte prístup k celej rade funkcií Poloniex.

Jednou z najvýraznejších funkcií pri prvom prihlásení do Poloniexu je rozsiahla škála nástrojov a grafov na analýzu údajov. Hlavné rozhranie Poloniex vyzerá ako to, čo by videl profesionálny obchodník s akciami. Máte okamžitý prístup k viacerým typom objednávok (nákup, zastavenie a predaj), viacerým zobrazeniam a časovým harmonogramom grafov, knihe trhových objednávok a novinkám, okrem iných funkcií. Všetko je dostupné z jedného pohodlného obchodného rozhrania.

Mnoho pokročilých obchodníkov tiež ocení desiatky dostupných indikátorov. Analyzujte trhy na základe všetkých typov ukazovateľov – od základných Bollingerových pásiem až po pokročilejšie ukazovatele, ako napríklad Commodity Channel Index, EMA Cross a Fisher Transform. Nástroje spoločnosti Poloniex na tvorbu grafov využívajú technológiu TradingView.

Po technickej stránke Poloniex vykonáva väčšinu kódov obchodného rozhrania na strane klienta. Celý kód Poloniex je otvorený zdrojový kód a každý si môže kód skontrolovať, aby si overil, ako Poloniex funguje. Poloniex tiež sprístupňuje API pre vývojárov, čo uľahčuje integráciu Poloniexu do vášho každodenného obchodného nastavenia.

Poloniex je celkovo obľúbený medzi stredne pokročilými a pokročilými obchodníkmi. Burza podporuje pokročilejšie obchodné stratégie a nástroje a na štyroch hlavných trhoch (BTC, ETH, USDC a USDT) je k dispozícii viac ako 100 párov kryptomien..

Kľúčové vlastnosti

Medzi kľúčové vlastnosti Poloniexu patria:

Poistený: Poloniex má na svojej platforme uložené poistné krytie pre kryptomeny.

Viac ako 60 kryptomien: Poloniex podporuje viac ako 60 kryptomien a stablecoinov a viac ako 100 párov kryptomien.

Teraz podporuje karty a bankové účty: Poloniex po väčšinu svojej histórie nepodporoval možnosti vkladu tradičných fiat mien, ako sú karty a bankové účty. Odkedy ho spoločnosť Circle získala, mal Poloniex lepšiu podporu pre karty a bankové účty.

Páka: Poloniex podporuje obchodovanie s maržami v širokej škále párov, čo vám umožňuje využívať obchodovanie na väčšie výnosy.

Rýchle API: Poloniex vám umožňuje spúšťať inteligentné algoritmy a stratégie obchodovania s robotmi tým, že obchodníkom poskytuje plný prístup k API, čo uľahčuje integráciu Poloniexu do vášho existujúceho obchodného nastavenia.

Mobilné aplikácie pre iOS a Android: Poloniex nedávno uviedol mobilné aplikácie pre iOS a Android.

výhody poloniexu

Decentralizovaná burza (DEX): Poloniex nedávno spustil decentralizovanú burzu s názvom Poloni DEX. Burza umožňuje obchodovať s TRON (TRX) bez poplatkov za obchodovanie. Objem je menší ako plná burza Poloniex, ale môžete vymeniť desiatky párov TRX v decentralizovanom obchodnom prostredí s nulovými poplatkami. Poloniex získal burzu s názvom TRXMarket v novembri 2019 a premenoval ju na Poloni DEX.

funkcie výmeny poloniex

Obchodovať bez overenia: Používatelia môžu obchodovať bez nahrávania ID alebo dokončenia overenia KYC / AML. Overenie prvej úrovne vám umožňuje obchodovať na Poloniexe, hoci si môžete vybrať iba maximálne 2 000 dolárov za deň.

Obchodovanie na strane klienta: Kód obchodného rozhrania Poloniex sa vykonáva na strane klienta.

Open Source: Celý obchodný kód Poloniex je otvorený zdroj a je k dispozícii obchodníkom na preskúmanie.

K dispozícii na celom svete: Poloniex je k dispozícii kdekoľvek na svete, s výnimkou sankcionovaných krajín.

Viac možností grafov: Poloniex má k dispozícii rozsiahle nástroje na tvorbu grafov a je ľahké si tieto grafy prispôsobiť, ako sa vám páči. Prezerajte si grafy v rôznych časových intervaloch, napríklad 6, 24 alebo 48 hodín.

Push oznámenia pre zmeny ceny: Nastavte upozornenia push na svojom mobilnom zariadení, aby ste dostávali upozornenia na zmeny cien.

Pokročilé ukazovatele: Nástroje Poloniex na tvorbu grafov podporujú širokú škálu ukazovateľov vrátane všetkého od ukazovateľov kĺzavého priemeru Aroon a Arnaud Legoux po ukazovatele Williams% R a Zig Zag. Pre obchodníkov, ktorí hľadajú pokročilejšie nástroje na tvorbu grafov, môže byť Poloniex tou najlepšou stávkou. Všetky technické ukazovatele a grafy využívajú technológiu TradingView.

ako poloniex funguje

Kreditné a debetné vklady: Niektorí overení používatelia môžu vkladať peniaze na platformu pomocou kreditných alebo debetných kariet.

Bankové prevody: Poloniex podporuje bezplatné vklady a výbery bankovým prevodom, čo vám umožňuje vkladať na platformu fiat menu. Vaša fiat mena bude prevedená do jedného z dvoch stablecoinov podporovaných Poloniexom (USDC alebo USDT).

Niektoré funkcie nie sú k dispozícii v Spojených štátoch: Poloniex sa riadi americkými predpismi, čo znamená, že americkí obchodníci so spoločnosťou Poloniex čelia obzvlášť prísnym požiadavkám. Určité kryptomeny nie sú napríklad americkým obchodníkom k dispozícii (okrem iného DCR, BCN a ARDR) a americkí obchodníci budú musieť pred obchodovaním absolvovať ďalšie overenie..

Meny a páry Poloniex

Poloniex podporuje viac ako 60 kryptomien a 100+ párov obchodovania s kryptomenami. Páry sú rozdelené na štyri trhy, vrátane BTC, USDC, ETH a USDT. Na platforme sú uvedené všetky hlavné kryptomeny vrátane BTC, ETH, XRP, LTC, XMR, BCHABC, BCHSV, ETC, ZEC, DGB, EOS a ďalších. Nájdete tiež menej známe kryptomeny ako Primecoin (XPM), Livepeer (LPT), MaidSafeCoin (MAID) a Numeraire (NMR)..

Poloniex podporuje spôsoby vkladu a výberu

Poloniex väčšinu svojej histórie podporoval iba vklady a výbery z kryptomeny. V roku 2019 však Poloniex začal prijímať vklady a výbery prostredníctvom bankových prevodov a kariet. Vďaka akvizícii Poloniexu spoločnosťou Circle môžete vkladať a vyberať peniaze na platforme viac spôsobmi ako kedykoľvek predtým. Ak vložíte fiat menu do Poloniexu, bude prevedená do USDC alebo USDT stablecoin. Poloniex technicky neukladá vašu fiat menu ako fiat mena.

Proces registrácie a prihlásenia Poloniex

Poloniex má jednoduchý proces registrácie a prihlásenia, ktorý je podobný akejkoľvek regulovanej výmene. Môžete si zaregistrovať účet a začať obchodovať už dnes zadaním svojej e-mailovej adresy a krajiny. V závislosti od vašej krajiny budete pravdepodobne môcť začať obchodovať s Poloniexom okamžite. Alebo môže Poloniex vyžadovať, aby ste dokončili ďalšie overenie.

Poloniex má rovnako jednoduchý proces overovania. Pri overení prvej úrovne sa vyžaduje, aby ste potvrdili svoju e-mailovú adresu a krajinu pobytu. Na prvej úrovni môžu obyvatelia mnohých krajín obchodovať na Poloniexe, ale vyberú si iba 2 000 dolárov za deň. Verifikácia druhej úrovne vyžaduje vašu fyzickú adresu, poštovú adresu, dátum narodenia, cestovný pas a telefónne číslo vrátane nahrania občianskeho preukazu alebo cestovných fotografií. Po schválení pre druhú úroveň sa vaše limity vkladov a výberov zvýšia na 25 000 dolárov.

Obchodovanie Poloniex

Obchodná platforma Poloniex je podobná obchodnej platforme na akejkoľvek burze kryptomien. Hlavná obchodná stránka obsahuje graf a knihu objednávok. V dolnej časti stránky uvidíte viac typov objednávok – vrátane polí na objednávku, obmedzenie a predaj. Zadajte čiastku, ktorú chcete obchodovať, a potom vykonajte obchod. To je všetko.

Poplatky za Poloniex

Poloniex účtuje podobné poplatky za obchodovanie ako väčšina regulovaných búrz. Väčšina obchodníkov (menej ako 600 BTC objemu obchodov mesačne) zaplatí poplatok za sprostredkovanie vo výške 0,15% a poplatok za príjem vo výške 0,25%. Na najvyššej obchodovacej úrovni (viac ako 120 000 BTC objemu obchodov za mesiac) budete platiť 0% poplatky za príjem a 0,05% poplatky za sprostredkovanie. Objem obchodov vychádza z koncového 30-denného priemeru.

Poplatky za Poloniex

Poloniex príležitostne zníži svoje poplatky za obchodovanie. Napríklad od roku 2019 nebude Poloniex do konca roka účtovať poplatky za obchodovanie.

poplatky za obchodovanie s poloniexom

Poloniex si za bankové prevody neúčtuje žiadne poplatky za vklad ani výber. Ak je však váš bankový prevod odmietnutý a je potrebné ho vrátiť (povedzme kvôli chýbajúcim alebo nesprávne napísaným referenčným číslam alebo prekročenému limitu vkladu), bude Poloniex účtovať poplatok 50 USD.

poloniex trovy

Poloniex neúčtuje žiadne poplatky za vklady alebo výbery z kryptomeny. Pri výbere kryptomeny však zaplatíte sieťový poplatok (t. J. Poplatok za ťažbu požadovaný za všetky bitcoinové transakcie).

Bezpečnostné problémy a prestoje Poloniex

Poloniex mal v roku 2014, čo bol prvý rok svojej existencie, jeden významný hacker. Poloniex počas hackovania stratil 12,3% všetkých svojich bitcoinov. Po hacknutí dal Poloniex postihnutým používateľom úplnú náhradu.

Rovnako ako väčšina kryptoburz, aj Poloniex podporuje dvojfaktorovú autentizáciu pre vyššiu bezpečnosť účtov.

Jednoduchosť použitia

Poloniex je priamo použiteľný pre každého, kto používal iné kryptoburzy a ovláda základné grafické rozhrania. Ak ste však v krypto priestore úplným začiatočníkom, potom sa rozhranie Poloniexu môže zdať ohromujúce. V predvolenom nastavení sa na obchodnej obrazovke zobrazuje veľa informácií a je ľahké sa nechať zahltiť. Z tohto dôvodu je Poloniex vhodnejší pre stredne pokročilých alebo pokročilých obchodníkov s kryptomenami.

Dôvera a ochrana osobných údajov

Poloniex tvrdí, že väčšinu vkladov zákazníkov drží v chladiarenských skladoch so vzduchovou medzerou. Jediné prostriedky vedené online sú tie, ktoré sú potrebné na každodenné aktívne obchodovanie. Poloniex tiež tvrdí, že má audítorské programy, ktoré fungujú 24/7/365. Ak tieto programy auditu zistia niečo podozrivé, potom je aktivita blokovaná skôr, ako sa stane problémom. Tieto procesy sú samozrejme podobné tým, ktoré vidíme na iných burzách.

Poloniex čelil určitej horúčave kvôli zmene podmienok používania v auguste 2017 po bitcoinovej pevnej vidlici, ktorá vytvorila BCH. Poloniex zmenil svoje podmienky používania, aby zabránil používateľom postaviť Poloniex z akéhokoľvek dôvodu pred súd alebo sa napríklad zapojiť do hromadných žalôb..

Zákaznícky servis

Jednou z mála významných nevýhod Poloniexu je jeho zákaznícky servis. Nadpriemerný počet sťažností na zákaznícke služby spoločnosti Poloniex nájdete online. Používatelia sa sťažujú napríklad na dlhú reakčnú dobu a zlé riešenie chýbajúcich finančných prostriedkov. Tieto sťažnosti možno nájsť pri akejkoľvek výmene, aj keď sa zdajú byť s Poloniexom o niečo častejšie.

zákaznícky servis poloniex

Užívateľská príručka pre Poloniex: Ako nastaviť a používať Poloniex

Poloniex má jednoduchý proces registrácie a registrácia je otvorená pre takmer všetkých na svete (okrem krajín v sankcionovaných krajinách). Tu je príklad, ako nastaviť a používať Poloniex prvýkrát.

1. Zaregistrujte sa

Zaregistrujte sa do Poloniexu zadaním svojho mena, e-mailovej adresy, krajiny pobytu, dátumu narodenia a hesla.

prihlásiť sa do poloniexu

2. Overenie

Overte svoju e-mailovú adresu kliknutím na odkaz Odoslaný Poloniex:

overenie poloniex

Potom dokončite proces overenia a začnite obchodovať (vyžaduje sa v niektorých krajinách, v iných nie). Na dokončenie overenia budete musieť zadať svoju overenú adresu a potom nahrať štátny preukaz totožnosti s fotografiou (napríklad vodičský preukaz, občiansky preukaz alebo cestovný pas).

výmenný profil poloniex

bezpečnosť identity poloniex

obchodná bezpečnosť poloniex

3. Overenie dvoma faktormi

Poloniex podporuje dvojfaktorové overenie. Poloniex používa aplikáciu Google Authenticator pre 2FA.

overenie poloniex

Poloniex má tiež 16-ciferný kľúč a QR kód, ktorý môžete použiť na obnovenie účtu. Tento kód sa zmení zakaždým, keď povolíte 2FA. Poloniex odporúča, aby ste si napísali alebo vytlačili kópiu svojho 16-ciferného kľúča a uložili ho na bezpečné miesto. Tento kľúč na obnovenie budete potrebovať, ak dôjde k strate, krádeži alebo vymazaniu vášho telefónu (používaného pre 2FA).

4. Spôsob platby

Prostriedky môžete vkladať do Poloniexu pomocou ktorejkoľvek z viac ako 60 kryptomien podporovaných na platforme.

spôsob platby poloniex

Prípadne môžete vložiť prostriedky bankovým prevodom. Prípadne, ak ste overeným používateľom, môžete na vklad prostriedkov použiť debetnú alebo kreditnú kartu.

5. Obchodovanie s kryptomenou

Akonáhle sú prostriedky na vašom účte, môžete uzavrieť obchod. Obchodovanie na Poloniexe je jednoduché. Stačí si zvoliť požadovaný pár kryptomeny a potom v dolnej časti obrazovky zvoliť možnosť nákupu, predaja alebo obmedzenie obchodu. Až budete pripravení, vykonajte obchod. To je všetko.

obchodovanie s kryptomenou poloniex

6. Odstúpenie

Finančné prostriedky môžete z Poloniexu kedykoľvek vybrať. Výbery bankovým prevodom sú bezplatné. Bezplatné sú aj výbery kryptomeny, aj keď zaplatíte sieťový poplatok.

Záverečné slovo

Spoločnosť Poloniex, ktorá bola založená v roku 2014, je dlhotrvajúca burza kryptomien, ktorá si v tomto odbore vybudovala počas mnohých rokov silnú reputáciu. Burza má štruktúru konkurenčných poplatkov, pokročilý systém obchodovania, obchodovanie s maržami a ďalšie funkcie, ktoré oslovia stredne pokročilých a pokročilých obchodníkov.

Poloniex nie je dnes pre výmenníkov najpriaznivejších pre začiatočníkov a existuje niekoľko sťažností na zákaznícke služby spoločnosti Poloniex. Celkovo je však Poloniex z jedného dôvodu jednou z najpopulárnejších kryptoburz na svete.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map