Výmena ShapeShift: Sprievodca recenziou používateľa The Crypto

ShapeShift

ShapeShift je populárna platforma na obchodovanie s kryptami, ktorá vám umožní ľahko vymeniť viac ako 50 kryptomien. V našej recenzii sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť o tom, ako ShapeShift dnes funguje.

Vlastnosti

  • Obchodovanie medzi kryptami a kryptami s konkurenčnými obchodnými poplatkami
  • Pohodlné výmeny prostredníctvom stránky ShapeShift.com alebo vašej natívnej peňaženky
  • Zamieňajte viac ako 50 kryptomien v akejkoľvek kombinácii

Spôsoby vkladu

  • Krypto

Pros

  • Vymeňte ľubovoľnú podporovanú kryptomenu za inú podporovanú kryptomenu
  • Jednoduché obchodné rozhranie pre začiatočníkov aj pokročilých obchodníkov
  • Rýchle transakčné časy

Zápory

  • Iba 50+ kryptomien
  • Vyššie obchodné poplatky ako Changelly (poplatok 0,50% zahrnutý do spreadu)

Úvod

ShapeShift založil v roku 2013 Erik Voorhees, čo je najskoršia vyvinutá platforma pre krypto swapy. Cieľom spoločnosti ShapeShift od začiatku bolo ponúkať priame výmeny medzi kryptami. Dnes ShapeShift naďalej plní tento cieľ. ShapeShift v roku 2019 stále nepodporuje žiadne obchodovanie typu fiat-to-crypto.

čo je ShapeShift

Ako burza kryptomien ponúka ShapeShift jedno z najpriamočiarejších rozhraní, aké uvidíte. Používanie je ľahké pre každého. Vyberiete si kryptomeny, ktoré chcete zameniť, zadajte sumu, ktorú chcete zameniť, nalepíte na prijímaciu adresu svojej novej kryptomeny a potom dokončíte obchod. Finančné prostriedky pošlete spoločnosti ShapeShift a kryptoburza uvoľní prostriedky do vašej peňaženky hneď, ako ich získa.

Recenzia ShapeShift

Pretože transakcie ShapeShift prebiehajú okamžite, vaše kryptomena nikdy nie je držaná na centralizovanej burze; namiesto toho sa dodáva používateľom priamo prostredníctvom adresy vkladu nastavenej pomocou ShapeShift. Vďaka tomu je ShapeShift neväzobnou výmennou platformou. Nikdy nemusíte vkladať peniaze do ShapeShift, ani nemusíte dôverovať ShapeShift, aby sa o vaše peniaze postaral.

ShapeShift je k dispozícii kdekoľvek na svete. Všetci používatelia majú určité transakčné limity, aj keď ich môžete zvýšiť dokončením overenia KYC / AML.

ShapeShift má v kryptomenovom swapovom priestore niekoľko konkurentov. Changelly je jeho najväčšou konkurenciou. V porovnaní s Changelly ponúka ShapeShift zvyčajne rýchlejšie časy vykonania objednávky. ShapeShift, rovnako ako Changelly, technicky neúčtuje poplatky za obchodovanie, ale predstavuje asi 0,50% z väčšiny výmenných kurzov ponúkaných prostredníctvom platformy. Spoločnosť Changelly nedávno znížila svoje poplatky na 0,25%, čím získala Changelly tu výhodu.

Recenzia výmeny ShapeShift

ShapeShift však nedávno predstavil aj svoje FOX tokeny, ktoré sa výrazne líšia od bitcoinov. Tieto tokeny môžu znížiť vaše poplatky za obchodovanie na nulu. Za každý 1 token FOX, ktorý máte v peňaženke, získate 10 dolárov bezplatného obchodovania. Od decembra 2019 vám ShapeShift dáva 100 bezplatných tokenov FOX len na prihlásenie.

ShapeShift mal tiež kedysi obrovskú výhodu oproti iným výmenným platformám: nevyžadoval žiadne prihlásenie, registráciu ani nastavenie. Bohužiaľ pre anonymných obchodníkov s kryptami bola táto funkcia v roku 2018 odstránená, pretože spoločnosť ShapeShift sa snažila vyhovieť regulačným požiadavkám. Predtým, ako začnete obchodovať na ShapeShift, musíte si zaregistrovať účet a dokončiť overenie KYC / AML.

Kľúčové vlastnosti

Medzi kľúčové vlastnosti ShapeShift patria:


50+ podporovaných kryptomien: ShapeShift podporuje niečo viac ako 50 kryptomien. Aktuálne podporované kryptomeny spoločnosti ShapeShift sme uviedli v sekcii Meny a páry uvedené nižšie.

Regulované: ShapeShift je registrovaná firma, za ktorou stojí transparentný a známy tím. Spoločnosť ShapeShift sa snaží dodržiavať všetky príslušné regulačné požiadavky a plniť všetky zákonné povinnosti.

Vyžaduje sa overenie KYC / AML: Od roku 2018 vyžaduje ShapeShift používateľov, aby sa prihlásili, zaregistrovali a overili svoju totožnosť.

Non-depozitná burza: ShapeShift je neväzobná výmena, čo znamená, že do ShapeShift nemôžete vkladať peniaze. ShapeShift nikdy nedrží vaše peniaze. Pri výmene prostredníctvom služby ShapeShift sa vaše prostriedky uvoľnia hneď, ako ShapeShift prijme vaše prostriedky.

Rýchle časy transakcií: Transakčné časy na ShapeShift sa veľmi líšia. V určitých obdobiach je ShapeShift najrýchlejšou platformou na výmenu kryptomien za kryptomeny na internete, ktorá ponúka obchody za menej ako 10 minút. Inokedy je ShapeShift pomerne pomalý a spracovanie obchodu mu trvá 30 až 50 minút.

Primerané poplatky za obchodovanie: ShapeShift ponúka poplatky za obchodovanie okolo 0,5%, ktoré vyberá prostredníctvom kurzového rozpätia namiesto priameho poplatku za obchodovanie. Toto je primeraný poplatok, pretože môžete na platforme vymeniť ktorýkoľvek z viac ako 50 podporovaných kryptomien, hoci to vyzeralo menej rozumne, pretože Changelly znížila svoj poplatok na 0,25%.

FOX Token: ShapeShift nedávno predstavil svoj vlastný natívny obslužný token s názvom FOX. Token FOX sa použije na odmeny za členstvo na platforme ShapeShift vrátane bezplatného obchodovania.

Variabilná likvidita a podpora mincí: Podpora a likvidita mincí od ShapeShift sa pre väčšinu podporovaných mincí mení takmer každý deň. Nižšie uvádzame podporované mince, aj keď ShapeShift nemusí každý deň podporovať každú mincu z dôvodu problémov s likviditou.

Podpora softvérovej peňaženky: ShapeShift priamo podporuje softvérovú peňaženku Portis.

Podpora hardvérovej peňaženky: ShapeShift podporuje viac hardvérových peňaženiek, vrátane peňaženiek KeepKey, Trezor a Ledger.

Bezplatné obchodovanie s tokenmi FOX: Ak držíte FOX tokeny, môžete obchodovať zadarmo so ShapeShift. Každý token FOX, ktorý držíte, vám dáva 10 dolárov na bezplatné obchodovanie. Váš objem sa obnovuje každých 30 dní. Získate 100 FOX (alebo 1 000 dolárov bezplatného obchodného kreditu) len za registráciu v službe ShapeShift. To v podstate znamená, že nízkoobjemoví obchodníci na ShapeShift nikdy nemohli platiť významné obchodné poplatky. Veľkoobjemoví obchodníci so službou ShapeShift si medzitým môžu kúpiť tokeny FOX, aby znížili zaťaženie transakčnými poplatkami.

Nová obchodná platforma s podporou priamej peňaženky: S programom ShapeShift môžete stále komunikovať prostredníctvom funkcie „ShapeShift Classic“. Od roku 2019 však spoločnosť ShapeShift predstavila novú obchodnú platformu, ktorá sa spája priamo s vašou softvérovou peňaženkou (Portis) alebo hardvérovou peňaženkou (KeepKey, Trezor alebo Ledger). Je to nové a vylepšené obchodné rozhranie, ktoré môže byť nepríjemné pre klasických obchodníkov ShapeShift, ale ocenia ho noví obchodníci ShapeShift..

Podpora API: ShapeShift ponúka API, ktoré uľahčuje integráciu ShapeShift do vášho existujúceho nastavenia.

Nakúpte krypto za USD: ShapeShift nedávno pridal možnosť nákupu kryptomeny za USD priamo z vášho bankového účtu a zároveň platiť poplatky nižšie ako 1%, čo je prekvapivo lacné. Táto možnosť je k dispozícii iba zákazníkom v USA.

Výhody ShapeShift

Meny a páry ShapeShift

ShapeShift v súčasnosti podporuje všetky hlavné kryptomeny a niekoľko menej známych tokenov.

Medzi aktuálne podporované kryptomeny na ShapeShift patria: 1ST, AE, ANT, ATOM, BAT, BCH, BNB, BNT, BTC, CVC, DASH, DGB, DGD, DNT, DOGE, EDG, ELF, ETH, FOX, FUN, GNO, GNT , GTO, ICN, IOST, KCS, KNC, LINK, LTC, MANA, MCO, MKR, MLN, MTL, NMR, OMG, PAX, PAY, POLY, PPT, RCN, REP, RLC, SAI, SALT, SNGLS, SNT , SPANK, STORJ, SWT, TRST, TUSD, USDT, WINGS, ZIL a ZRX.

ShapeShift bude pravidelne odstraňovať alebo pridávať určité tokeny z vyššie uvedeného zoznamu. Dôkladne skontrolujte pomocou ShapeShift, či je podporovaný token, s ktorým chcete obchodovať.

ShapeShift tiež nedávno pridal možnosť platiť pomocou USD z bankového účtu. Pri nákupe kryptomeny za USD z bankového účtu budete platiť poplatky nižšie ako 1%.

ShapeShift Podporované metódy vkladu a výberu

ShapeShift technicky neprijíma žiadne vklady, pretože sa jedná o neväzbovú výmenu: nikdy nevkladáte žetóny do ShapeShift a ShapeShift nikdy nedrží vaše prostriedky na vlastnom účte.

Pri výmene však budete posielať tokeny do ShapeShift. ShapeShift podporuje swapy pomocou všetkých vyššie uvedených kryptomien, čo znamená, že môžete „vkladať“ a „vyberať“ pomocou ktorejkoľvek z viac ako 50 kryptomien uvedených vyššie.

Proces registrácie a prihlásenia ShapeShift

ShapeShift nevyžaduje od používateľov prihlásenie alebo registráciu. Na ShapeShift môžete obchodovať bez registrácie. Obchodovanie môže byť anonymné. Môžete si však tiež zaregistrovať účet pomocou služby ShapeShift, ak chcete, v takom prípade nájdete jednoduchý postup registrácie.

ShapeShift obchodovanie

Obchodovanie ShapeShift je ľahké pre začiatočníkov aj pokročilých obchodníkov. K dispozícii je iba jeden jednoduchý obchod: výmena kryptomeny za kryptomenu.

Zadajte typ kryptomeny, ktorú chcete predať, a typ kryptomeny, ktorú chcete kúpiť. Zadajte čiastku, ktorú chcete predať, a služba ShapeShift vypočíta výmenný kurz. Majte na pamäti, že do tohto výmenného kurzu bude zabudovaný poplatok ShapeShift vo výške približne 0,5%. Zadajte prijímaciu adresu (kryptomena, ktorú kupujete, bude odoslaná na túto adresu). Potvrďte podrobnosti a potom žetóny odošlite na zobrazenú adresu ShapeShift. ShapeShift uvoľní vaše žetóny a dokončí výmenu hneď, ako dostane vaše žetóny.

Poplatky za ShapeShift

ShapeShift okrem poplatku za ťažbu neúčtuje žiadne konkrétne poplatky. ShapeShift však zarába peniaze z rozpätia výmenného kurzu každej mince.

ShapeShift si zvyčajne kladie za cieľ dosiahnuť výnosy asi 0,50% z každého obchodu (50 bázických bodov). Jedna príjemná vec na ShapeShift je, že dostávate presne to, čo ukazuje výmenný kurz. Pri platformách Changelly a iných swapových platformách sa výmenné kurzy počítajú v reálnom čase, čo znamená, že výmenný kurz, ktorý vidíte na prvej potvrdzovacej stránke, nemusí byť výmenný kurz, ktorý platíte v čase výmeny..

Poplatky za ShapeShift

Okrem poplatkov za obchodovanie zaplatíte za každú kryptomenu poplatok za ťažbu alebo poplatok za sieť.

ShapeShift teraz podporuje bankové prevody v USD a nákup kryptomien, pričom za túto službu si účtuje poplatky menej ako 1%.

Problémy so zabezpečením ShapeShift a prestoje

Reputácia bezpečnosti spoločnosti ShapeShift zasiahla rok 2016, keď bola spoločnosť niekoľkokrát napadnutá, pričom za každý hack stratila niekoľko stotisíc dolárov. Mnohí tvrdili, že tieto hackery boli súčasťou pracovných miest.

Počas týchto porušení sa však nestratili žiadne finančné prostriedky zákazníkov a všetku ukradnutú kryptomenu vlastnil samotný ShapeShift. ShapeShift to neskôr použil ako dôkaz, že neväzobná burza funguje tak, ako má fungovať.

Je pozoruhodné, že odvtedy nebol ShapeShift napadnutý hackermi. A od roku 2018 sa spoločnosť ShapeShift snaží vylepšiť svoj regulačný status vyžadovaním overenia KYC / AML od používateľov.

Jednoduchosť použitia

ShapeShift sa ľahko používa a výmena sa od poslednej aktualizácie ešte zjednodušila. Dnes môžu pôvodní používatelia ShapeShift naďalej používať ShapeShift Classic, zatiaľ čo novým používateľom by sa nová verzia ShapeShift mala veľmi ľahko používať. Svoju peňaženku môžete dokonca priamo pripojiť k ShapeShift pre čo najjednoduchší obchodný proces.

Dôvera a ochrana osobných údajov

Sprievodca výmenou kryptomien ShapeShift

ShapeShift bola anonymná výmenná platforma medzi kryptami a kryptami po väčšinu svojej histórie od roku 2013. Od roku 2018 však spoločnosť ShapeShift podľahla regulačnému tlaku a začala od používateľov vyžadovať, aby mohli platformu využívať. KYC / AML overenie. To je zlá vec pre anonymných obchodníkov s kryptami, ale je to dobrá vec pre každého, kto chce vo svojich kryptoburzách zvýšiť dôveru a súkromie. Dnes je ShapeShift dôveryhodnejší, transparentnejší a regulovanejší ako kedykoľvek predtým.

Zákaznícky servis

Rovnako ako väčšina kryptoburz, aj ShapeShift ponúka priemerné služby zákazníkom. K dispozícii je centrum pomoci Zendesk tu. Prostredníctvom tohto centra môžete odoslať žiadosť, pozrieť si výukové programy alebo skontrolovať časté otázky.

ShapeShift neponúka podporu živého chatu ani telefonickú podporu. Celá zákaznícka podpora sa poskytuje prostredníctvom e-mailových požiadaviek.

Užívateľská príručka k ShapeShift: Ako nastaviť a používať ShapeShift

ShapeShift je jednoduchý na použitie pre začiatočníkov aj pokročilých obchodníkov. Tu je krátky návod, ako uskutočniť prvý obchod na ShapeShift:

1. Zaregistrujte sa

Po väčšinu svojej histórie vám ShapeShift umožňuje obchodovať s aktívami bez nutnosti prihlásenia, registrácie alebo overenia. Od roku 2018 však spoločnosť ShapeShift vyžaduje, aby sa používatelia pred uskutočnením obchodu zaregistrovali.

Užívateľská príručka k aplikácii ShapeShift

Navštívte stránku ShapeShift.com a kliknite na možnosť „Zaregistrovať sa“. Môžete sa tiež prihlásiť pomocou svojho účtu Google.

Ako nastaviť a používať ShapeShift

Zadajte svoju e-mailovú adresu a zvoľte heslo

2. Overenie

ShapeShift vás umiestni priamo na hlavný panel účtu bez potreby overenia vašej e-mailovej adresy. Uvidíte štvorstupňový proces overenia, ktorý musíte dokončiť.

Sprievodca bezpečnosťou tvarovej prevodovky a výmeny

Ak chcete začať, overte svoju e-mailovú adresu kliknutím na odkaz, ktorý vám bol poslaný ShapeShift.

Registračný účet ShapeShift

Potom dokončite zvyšné kroky zadaním svojho mena, dátumu narodenia, telefónneho čísla a adresy.

nastavenie tvaru-krypto-výmeny-kontroly-nastavenia

Kliknite na „Ďalej“ a program ShapeShift vás požiada o preukázanie všetkých informácií, ktoré ste práve zadali. Budete musieť nahrať fotku určitého typu úradne vydaného preukazu totožnosti s fotografiou, napríklad vodičského preukazu, občianskeho preukazu alebo pasu.

Počkajte, kým ShapeShift overí informácie o vašom účte. Potom je váš proces overenia dokončený a môžete začať vytvárať swapy na ShapeShift.

3. Overenie dvoma faktormi

Rovnako ako všetky dobré výmeny, aj ShapeShift podporuje dvojfaktorovú autentizáciu (2FA). ShapeShift vám poskytuje sériu čísel záložných kódov, ktoré môžete použiť na opätovné získanie prístupu do svojho účtu, ak stratíte druhé autentifikačné zariadenie. Skontrolujte, či ste vytlačili alebo skopírovali kódy, potom kliknite na „Hotovo“.

Kryptomena ShapeShift

ShapeShift podporuje 2FA cez Google Authenticator. Stiahnite si aplikáciu Google Authenticator a potom potvrďte nastavenie 2FA zadaním nového overovacieho kódu.

Overenie výmeny ShapeShift

4. Vykonajte výmenu

Kliknutím na „Výmena“ v ľavej ponuke ShapeShift uskutočnite obchod. Obchodovať môžete priamo z titulnej stránky stránky ShapeShift.io.

Najprv vyberte obchod „Rýchly“ alebo „Presný“.

Rýchlo objednávky vám umožňujú vložiť ľubovoľné množstvo prostriedkov, ktoré by ste chceli, na adresu vkladu, ktorú poskytuje ShapeShift bez časových obmedzení, a zároveň vám umožňujú vytvoriť opakovane použiteľnú adresu vkladu.

Presné objednávky vyžadujú, aby ste vopred poskytli presnú čiastku zálohy.

Ak viete presnú sumu, ktorú chcete dnes vymeniť, kliknite na položku Presné. Ak si nie ste istí, kliknite na tlačidlo „Rýchle“.

Kliknutím na niektorú ikonu kryptomeny vyberte svoje kryptomeny. V časti Vklad vyberte kryptomenu, ktorú chcete poslať do služby ShapeShift. V časti Prijať vyberte kryptomenu, ktorú chcete dostávať výmenou.

Možnosti obchodovania s kryptomenami ShapeShift

Po kliknutí na každú ikonu sa zobrazí zoznam všetkých kryptomien, ktoré sú v súčasnosti podporované programom ShapeShift.

Kliknutím na „Ďalej“ zadajte svoju prijímaciu adresu. Toto je adresa verejnej peňaženky, na ktorú chcete posielať svoje prijaté prostriedky.

Skontrolujte výmenný kurz a potvrďte podrobnosti. Majte na pamäti, že ShapeShift účtuje poplatok za výmenný kurz približne 0,5%, aj keď sa kurz môže u rôznych párov mierne líšiť.

Ak máte na svojom účte tokeny FOX, môžete získať zľavu z poplatkov za obchodovanie (alebo dokonca úplne zadarmo). Za každý 1 token FOX, ktorý sa nachádza na vašom účte, dostanete bezplatný objem obchodovania 10 dolárov.

Kliknite na Ďalej. ShapeShift pre vás vygeneruje odosielaciu adresu.

Alebo ak ste už predtým pripojili softvérovú alebo hardvérovú peňaženku, objaví sa transakčná obrazovka pre túto peňaženku. V každom prípade pošlete svoju kryptomenu na zobrazenú adresu.

Hneď ako ShapeShift dostane vašu kryptomenu, uvoľní vaše tokeny na vami uvedenú prijímaciu adresu.

Prípadne môžete získať prístup k tradičnejšiemu obchodnému rozhraniu na stránke ShapeShift.com (ShapeShift.io obsahuje klasické rozhranie ShapeShift).

5. Odstúpenie

Od ShapeShift sa nevyžaduje žiadny skutočný „výber“; ShapeShift nikdy nedrží vaše peniaze. Žetóny, ktoré ste dostali počas výmeny, sú už v peňaženke, ktorú ste poskytli počas výmeny.

To je všetko! Úspešne ste vymenili program ShapeShift.

Záverečné slovo

ShapeShift je najviac zavedený názov v kryptomennom swapovom priestore. Spoločnosť ShapeShift, ktorá bola založená v roku 2013, dnes naďalej ponúka konkurenčné ceny pri obchodoch medzi kryptami. ShapeShift výrazne zmenil svoj obchodný model v roku 2018, keď začal vyžadovať od používateľov overenie ich identity a prihlásenie pred uskutočnením obchodu. Je to však známka toho, že ShapeShift zahŕňa súčasné regulačné prostredie.

Dnes môžu používatelia ShapeShift zameniť viac ako 50 kryptomien za poplatok (zabudovaný do výmenného kurzu) okolo 0,50%.

Ak sa chcete dozvedieť viac o ShapeShift a o tom, ako to funguje, navštívte burzu online na ShapeShift.com. Alternatívne je ShapeShift zabudovaný do mnohých softvérových peňaženiek, vďaka čomu môžete okamžite zamieňať mince bez toho, aby ste opustili svoju súčasnú peňaženku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map