Čo je digitálne bankovníctvo?

Digitálne bankovníctvo je jadrom dnešného finančného systému. Nie vždy to však bolo tak. Bankovníctvo prešlo cestou, od návštevy miestneho pokladníka a požadovania finančných prostriedkov, až po zaistenie a zabezpečenie vašej kryptomeny. V súčasnosti takmer každá banka ponúka svojim zákazníkom určitú formu digitálneho bankovníctva.

Čo je to digitálne bankovníctvo?

Digitálne bankovníctvo, ktoré sa niekedy označuje ako elektronické bankovníctvo, sa za posledných niekoľko desaťročí pomaly rozvíjalo. Dôležité je, že portály digitálneho bankovníctva umožňujú bankám poskytovať zákazníkom prístup k tradičným bankovým službám prostredníctvom ich počítačov alebo inteligentných zariadení. Tieto služby šetria zákazníkom a banke čas a peniaze. Preto sú populárnejšie ako kedykoľvek predtým.

Dejiny digitálneho bankovníctva

Najskoršie formy digitálneho bankovníctva sa objavili v 60. rokoch. To bolo v tomto období svet začal vidieť prvé bankomaty a debetné karty predstavené. Tieto produkty boli revolučné z niekoľkých dôvodov. Pre jedného, ​​prvýkrát v histórii, mohli zákazníci bankovníctva získať prístup k svojim financiám 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Pamätajte, že do tohto okamihu ste museli ísť dole do miestnej pobočky, aby ste vybrali alebo vložili prostriedky. V závislosti na tom, kde ste bývali, mohol tento proces trvať značný čas.

Prvý bankomat - história digitálneho bankovníctva

Prvý bankomat – história digitálneho bankovníctva

Zavedenie internetu navždy zmenilo digitálne bankovníctvo. Spočiatku sa banky spoliehali na internet pri interných funkciách, ako je monitorovanie účtov alebo prevody fondov. Koncom 90. rokov však banky začali ponúkať služby ako aktualizácia zostatkov a prevody prostriedkov priamo z portálu digitálneho bankovníctva. Do tohto bodu sa digitálne bankovníctvo dostávalo na cestu k tomu, aby sa stalo hlavným trendom.

Za menej ako desať rokov došlo na internete k obrovskému rozšíreniu možností. Pridaný prenos dát a vylepšené techniky výroby počítačov viedli k vytvoreniu inteligentných telefónov. Dnes je ťažké si predstaviť život bez vášho smartphonu. Tieto šikovné vreckové počítače umožnili bankám ponúkať zo svojich portálov celú škálu produktov.

V dôsledku toho sa kvôli dostupnosti inteligentných telefónov objavila celá rada nových služieb. Na trhu sa začali objavovať funkcie, ako je preplácanie fotografií. Táto funkcia umožňuje klientom vkladať šeky fotografovaním na mobilný telefón prostredníctvom svojej bankovej aplikácie.

Vzhľadom na všetky výhody, ktoré digitálne bankovníctvo prináša tomuto sektoru, je ľahké pochopiť, prečo dnes každá banka ponúka svojim klientom určitú formu digitálneho bankovníctva. Klienti aj banky môžu z tejto hi-tech integrácie veľa získať.

Výhody digitálneho bankovníctva

Digitálne bankovníctvo je oveľa výhodnejšie pre banky aj pre zákazníkov. Zákazníci šetria drahocenný čas a zdroje tým, že nemusia chodiť na fyzické miesto. Navyše sú ich transakcie bezpečnejšie, pretože nevyžadujú, aby klient cestoval s finančnými prostriedkami v ruke.

Dôležité je, že tlak na digitálne bankovníctvo vyšiel väčšinou od bankárov. Banky získavajú obrovské množstvo flexibility a úspor prostredníctvom portálov elektronického bankovníctva. Peniaze ušetrené na infraštruktúre môžu ísť na ďalší vývoj ich online rozhraní. Online bankovníctvo eliminuje z hľadiska obchodného modelu bankovníctva veľkú časť nájmu, zabezpečenia, nájmu a náhodných potrieb zákazníkov, napríklad vkladových lístkov..


Digitálne bankovníctvo vs online bankovníctvo

Oblasť elektronického bankovníctva viedla k veľkému vývoju vo finančnom sektore. Pôvodne existovali portály elektronického bankovníctva, ktoré pomáhali dopĺňať kamenné banky. Dnes to tak nie je, pretože sa objavuje viac bánk iba online.

Za posledných päť rokov sa banky výlučne online stali hlavným trendom na trhu. Tieto firmy nemajú fyzické sídlo. Preto môžu klienti vykonávať všetky transakcie prostredníctvom svojho počítača alebo smartphonu. Vo väčšine prípadov sa klientská základňa týchto bánk rozprestiera po celej krajine.

Portál elektronického bankovníctva UBS prostredníctvom domovskej stránky

Portál elektronického bankovníctva UBS prostredníctvom domovskej stránky

Výhody elektronického bankovníctva

Keď sa na trhu objaví viac digitálnych bánk, je dôležité pochopiť ich výhody. Digitálne banky môžu byť pružnejšie v tom, komu poskytujú služby a ako získavajú klientov. Štúdie navyše preukázali, že zákazníci uprednostňujú banky s portálmi digitálneho bankovníctva pred svojimi tradičnými partnermi.

Ľahšie sa pripojiť

Všetko zmenila integrácia protokolov KYC a AML do online bankovníctva. Teraz by banky mohli získať nových klientov, aj keď budú naďalej v súlade, prostredníctvom svojho online portálu. Na splnenie týchto významných úloh zahŕňajú postupy registrácie elektronického bankovníctva systémy overovania ID. Potenciálni klienti tu musia poskytnúť veľké množstvo dokumentov, ako sú doklady totožnosti, doklad o zamestnaní, adresa atď.

Smartfóny umožňujú klientom poskytovať tieto dokumenty v pôvodnej digitálnej kvalite. Čo je dôležité, platforma digitálneho bankovníctva automaticky extrapoluje a spracuje príslušné údaje prostredníctvom predprogramovaných protokolov. Táto stratégia šetrí banke a zákazníkom drahocenný čas.

Diskusia o vývoji, Nnamdi Azodo ALAT Digital Bank hovoril o dôležitosti racionalizácie bankového sektoru. Elektronické bankovníctvo opísal ako „aplikáciu technológie na každú bankovú činnosť“. Azodo vysvetlil, že digitálne bankovníctvo je budúcnosťou bankovníctva a že aby zostali konkurencieschopné, musia všetky banky prijať tieto vylepšenia.

24 hodinové bankovníctvo

Jednou z najväčších vylepšení, ktoré digitálne bankovníctvo v tomto sektore prináša, je dostupnosť. Pamätajte, že pred úsvitom elektronického bankovníctva ste museli ísť do miestnej pobočky. Aj keď v niektorých prípadoch, napríklad pri požiadaní o pôžičku, môže byť vaším želaním osobný prístup, vo väčšine prípadov, napríklad pri vklade, nie sú osobné transakcie výhodné..

Digitálne bankovníctvo vám umožňuje prístup k informáciám o vašom účte a trhovým transakciám 24 hodín denne a po celom svete. Táto medzinárodná dostupnosť pomohla posunúť globálnu ekonomiku vpred. Digitálne bankovníctvo je teraz jadrom nášho globálneho finančného systému.

Úspora nákladov

Za starých čias banky utrácali veľkú časť svojich výnosov za procesy ako overovanie a účtovníctvo. Našťastie počítače odstránili veľkú časť tohto pracovného zaťaženia bánk. V súčasnosti zohráva automatizácia v moderných bankových systémoch zásadnú úlohu. Automatizácia šetrí bankám peniaze a čas pri vykonávaní najbežnejších transakcií.

Digitalizácia redukuje kroky spojené s transakciami a tiež redukuje potrebný počet zamestnancov. Digitálne banky šetria tony na zamestnancoch a nákladoch na údržbu. Tieto náklady sa potom môžu preniesť na zákazníkov. Tieto úspory sú jedným z dôvodov, prečo sa digitálne banky stále stretávajú s globálnym prijatím.

Blockchain technológia

Nástup technológie blockchain posunul digitálne bankovníctvo do nových výšin. Technológia blockchain poskytuje bankám efektívnejšiu a transparentnejšiu alternatívu k súčasnému stavu. Táto revolučná technológia umožňuje bankám vylúčiť z mnohých systémov overovania tretích strán, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii. V dôsledku toho poskytuje bankám obrovské úspory nákladov a bezpečnejšiu platformu na vykonávanie transakcií v rámci banky.

Krypto digitálne banky

Okrem zavedenia novej éry efektívnosti predstavila blockchain technológia svetu aj kryptomeny. Kryptomeny ako bitcoin naďalej priťahujú záujmy investorov. V dôsledku toho vznik týchto nových finančných nástrojov vytvoril jedinečnú príležitosť v sektore elektronického bankovníctva – krypto banky.

Služby CryptoBank prostredníctvom domovskej stránky

Služby CryptoBank prostredníctvom domovskej stránky

Digitálne banky v oblasti kryptomeny poskytujú tradičné bankové služby kryptoklientom, ako sú poskytovatelia služieb, investori alebo burzy. Kryptomena vám napríklad umožňuje ukladať, ukladať, míňať a prevádzať kryptomeny z bankového portálu. Populárnosť tohto štýlu bankovníctva za posledných päť rokov rástla spolu s nárastom používania kryptomeny.

Dnes sa krypto banky dajú ľahko nájsť. Jedným z príkladov krypto banky je Svetová bitová banka. Táto platforma ponúka používateľom kryptomeny prístup k debetnej karte, nízkonákladovým transakčným poplatkom, zmenárenským zmenám a prístup k platbám kdekoľvek na svete v reálnom čase. Okrem týchto funkcií banka predstavila natívnu kryptomenu nazvanú WIBCOIN (WBBC).

Dôležité je, že Svetová bitová banka využíva WBBC ako účtovnú jednotku pre všetky transakcie v ekosystéme WBB. Okrem toho budú WBBC fungovať ako základ interakcie s inými digitálnymi menami na platforme.

Pripojenie sa k Svetovej banke bitov je jednoduché. Jednoducho si stiahnite DAPP z Apple Store alebo Google Play. Po stiahnutí dostanete niekoľko výziev na overenie. Po overení vášho ID ste pripravení začať s bankovníctvom. Je to také ľahké.

Digitálne bankovníctvo – bankovníctvo pre svet

Novým trendom na trhu je použitie AI pre zefektívniť bankové procesy. Pokročilé algoritmy AI dokážu automaticky určiť oprávnenosť a kvalifikáciu klientov. Napríklad pôžička online, o ktorú ste požiadali minulý týždeň, nemusí nikdy ísť pred skutočného človeka. Namiesto toho systém umelej inteligencie banky určí vašu oprávnenosť na financovanie pomocou súboru vopred naprogramovaných kritérií.

Digitálne bankovníctvo naďalej zaznamenáva rast vo finančnom sektore. Je dôležité, že množstvo významných bankových inštitúcií v poslednej dobe odklonilo prostriedky z vytvorenia nových pobočiek na vylepšenia platforiem elektronického bankovníctva. Môžete očakávať, že tento trend bude pokračovať s rozširujúcou sa digitalizáciou trhu. Zatiaľ môže byť digitálna banka dokonalým riešením všetkých vašich bankových potrieb počas pandémie koronavírusov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map