Čo je to DeFi (decentralizované financovanie)?

Decentralizované financovanie (DeFi) je spojenie tradičných bankových služieb s decentralizovanými technológiami, ako je blockchain. DeFi môže kvôli svojmu inkluzívnemu formátu tiež ísť pod názvom Open Finance. Dôležité je, že komunita DeFi sa snaží vytvoriť alternatívy ku všetkým finančným službám, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii. Tieto služby zahŕňajú položky, ako sú sporiace a bežné účty, pôžičky, obchodovanie s aktívami, poistenie a oveľa viac.

Dôležitosť DeFi

DeFi naďalej hrá dôležitú úlohu vo vývoji finančného sektora z mnohých dôvodov. Pre jedného, ​​DeFi rozširuje funkčnosť a dosah peňazí. Pretože v sektore DeFi potrebujete všetko, čo potrebujete, aby ste sa dozvedeli, čo znamená Smartphone, existuje obrovský potenciál pre rozšírenie globálnej ekonomiky. Analytici preto vidia tento sektor ako jeden z najdôležitejších v súčasnosti vyvíjaných v krypto priestore.

Tento záväzok k rozvoju ekosystému DeFi sa dá ľahko spoznať. Dôležité je, že DeFi je najrýchlejšie rastúci sektor v blockchaine. Podľa posledných správ tokeny DEFI nepretržite prekonať ich náprotivky. Pretože toto časové obdobie predstavuje začiatok tejto fázy integrácie, trh má teraz jedinečnú príležitosť vidieť úplne nový rozkvet odvetvia..

Čo sú to Dapps (decentralizované aplikácie)?

DeFi veľmi závisí od Dapps. Aby ste pochopili schopnosti DeFi, musíte pochopiť koncept, ktorý stojí za programom Dapps. Dapps sú programy určené na fungovanie v decentralizovaných sieťach. Tieto siete môžu byť blockchainy, siete Tor alebo technológie Distributed Ledgers Technologies (DLT). Kľúčovou súčasťou týchto protokolov je ich decentralizovaná povaha. Neexistuje žiadny ústredný orgán, spoločnosti alebo agentúra, ktorá by monitorovala a schvaľovala obchodné funkcie týchto aplikácií.

Zlúčenina - DeFi Dapp

Zlúčenina – DeFi Dapp

Dapps v skutočnosti vyžaduje len veľmi málo ľudských zásahov. Namiesto toho tieto platformy integrujú pokročilé inteligentné zmluvy na zefektívnenie ich obchodných systémov. Inteligentné zmluvy sú predprogramované protokoly, ktoré sa inicializujú po prijatí kryptomeny na ich adresu. Dôležité je, že inteligentné zmluvy dokážu zvládnuť najrôznejšie úlohy od schválenia zákazníkom až po uskutočnenie platieb.

Kľúčové komponenty DeFi

V súčasnosti existuje viac aplikácií DeFi než kedykoľvek predtým. Tieto aplikácie už šetria firmám a čas a peniaze zákazníka. V skutočnosti sa platformy DeFi začali objavovať takmer v každom finančnom sektore. Keď sa sektor DeFi rozširuje, je dôležité pochopiť, aké vlastnosti majú všetky DeFi Dapps spoločné. Tu sú najbežnejšie.

Open-source

Aplikácia DeFi by mala byť otvoreným zdrojom. Open source kódovanie sa vzťahuje na skutočnosť, že sa kódovanie zverejňuje. Týmto spôsobom ho môže ktokoľvek skontrolovať a overiť jeho funkčnosť, zabezpečenie a možnosti. Kódy otvoreného zdroja sú vďaka tejto interakcii s komunitou oveľa stabilnejšie a bezpečnejšie ako súkromné ​​kódy. Ďalej poskytuje väčšiu dôveru v platformu, pretože používatelia si môžu byť istí, že na pozadí nepracuje žiadne skryté škodlivé kódovanie.

Transparentnosť

DeFi poskytuje svetu nové úrovne transparentnosti. Pretože väčšina aplikácií DeFi funguje na verejných blockchainoch, ako je napríklad Ethereum, všetky transakcie sú verejne dostupné. V skutočnosti je všetka činnosť na blockchaine verejná. Hlavný rozdiel v tomto prístupe v porovnaní s tradičným bankovým účtom spočíva v tom, že účty nie sú viazané na nikoho priamo. Namiesto toho sú účty pseudonymné a uvádzajú iba číselnú adresu.

Aj keď účty priamo nesúvisia s menom nikoho, predovšetkým existujú spôsoby, ako môžu vedci v prípade potreby zistiť, kto ich vlastní. Programy ako prieskumníci blokov môžu pomôcť ľuďom sledovať a vystopovať decentralizované transakcie mincí nesúvisiacich s ochranou súkromia.

Globálne publikum

Dapps predstavuje rozšírenie spôsobu, akým si vývojári predstavujú finančné platformy. Na platformách DeFi sa môže zúčastniť ktokoľvek z celého sveta. Potrebujete iba Smartphone s prístupom na internet a do komunity DeFi sa dostanete behom niekoľkých minút.

Vďaka tomu majú DeFi Dapps schopnosť poskytnúť bankám sveta prístup k finančným službám prvýkrát v zaznamenanej histórii. Táto otvorenosť je obrovským vylepšením súčasného bankového systému, ktorý ponecháva asi 40% globálnej populácie bez akejkoľvek formy bankovníctva.

Dôležité je, že keď uvažujete o nebankových populáciách, je ľahké si predstaviť dedinu niekde v trópoch alebo púšti, ale realita je oveľa iná. Napríklad nedávny štúdium zistilo, že 25% domácností v USA zostáva bez bankového účtu. Práve na týchto miestach má DeFi okamžitý účinok.

Bez dovolenia

Sektor DeFi funguje bez vrátnikov. Ako taký môže ktokoľvek vyvinúť aplikáciu DeFi a ponúknuť ju svetu. Okrem toho sa na DeFi Dapps môže zúčastniť ktokoľvek bez obáv o schválenie. Táto stratégia je vzdialená dnešnému finančnému systému, ktorý vyžaduje, aby potenciálni používatelia prekonali nespočetné množstvo regulačných overovacích systémov predtým, ako sa môžu zapojiť do globálnej ekonomiky.

Interoperabilita

Ďalším pilierom komunity DeFi je interoperabilita. Interoperabilita je kritická, pretože zaisťuje, že pri vstupe väčšieho počtu vývojárov do priestoru nedôjde k strate všetkej predchádzajúcej práce. Namiesto toho môžu používatelia ukladať svoje produkty DeFi na vyššiu úroveň vystavenia tejto ekonomike nového veku. Je napríklad bežné, že jeden používateľ používa stabilné mince, decentralizované burzy a peňaženky súčasne. Táto stratégia je možná vďaka bezproblémovej integrácii aplikácií DeFi.

Flexibilita

Vďaka otvorenej povahe prostredia DeFi sú vývojári schopní využívať väčšiu flexibilitu na svojich platformách. Používatelia získavajú značné možnosti aj vďaka integrácii integrácie aplikácií tretích strán. Používatelia si v skutočnosti môžu dokonca zvoliť vytvorenie vlastných rozhraní, ak považujú súčasné možnosti za nedostatočné.

DeFi v požičiavaní

Jedným z najviac postihnutých sektorov zavedením DeFi je sektor poskytovania úverov. Ak ste niekedy požiadali o pôžičku, viete, že tento proces je časovo náročný. Najhoršie zo všetkého je, že ste nútení spolupracovať s úverovými spoločnosťami špeciálne navrhnutými na maximalizáciu ich výnosov. Komunita DeFi našťastie prišla s niekoľkými zaujímavými spôsobmi, ako tento trh vylepšiť.

Zlúčenina

The Zlúčenina Dapp predstavuje skutočnú moc DeFi a jej schopnosť transformovať to, ako si svet predstavuje úlohu finančného trhu. Spoločnosť Compound umožňuje používateľom požičať svoju kryptomenu iným používateľom. Výmenou za poskytnutie pôžičky získavajú používatelia úrok v podobe kryptomeny. Dôležité je, že platforma využíva inteligentné zmluvy na spárovanie veriteľov a dlžníkov. Okrem toho tieto inteligentné zmluvy automaticky upravujú úroky na základe aktuálneho stavu trhu.

Decentralizované výmeny

Mnohí považujú decentralizované burzy za ďalší logický krok vo vývoji krypto sektora. Tieto obchodné platformy typu peer-to-peer poskytujú používateľom efektívnejšie UX, prísnejšie zabezpečenie a väčšiu flexibilitu. Tradičné burzy fungujú prostredníctvom centralizovanej organizácie, ktorá uľahčuje, monitoruje a schvaľuje všetky obchody v rámci platformy.

Problém tohto prístupu spočíva v tom, že necháva otvorených príliš veľa útočných vektorov. Hackeri sa môžu zamerať na výmenu a zarábať s miliónmi. Rýchle vyhľadávanie Google demonštruje početné príklady výmenných hackov, pri ktorých centrálna organizácia utrpela obrovské straty. V mnohých prípadoch boli tieto firmy kvôli stratám nútené prerušiť činnosť.

Binance DEX cez domovskú stránku

Binance DEX cez domovskú stránku

Decentralizované výmeny eliminujú mnohé z týchto obáv. Keď si používateľ vymieňa aktíva prostredníctvom decentralizovanej burzy, platforma tieto aktíva nikdy nedrží priamo. Namiesto toho sa používajú inteligentné zmluvy, ktoré umožňujú súčasnú výmenu peňaženiek. Týmto spôsobom neexistuje žiadny hlavný bod slabosti v rámci platformy, ktorú by hacker mohol zneužiť.

Uniswap

The Uniswap platforma predstavila inovatívny mechanizmus známy ako Automated Market Making. Tento protokol umožňuje takmer okamžité vyrovnanie medzi stranami. Dôležité je, že protokol je nastavený tak, aby uzatváral obchody čo najbližšie k súčasnej trhovej hodnote. Pomocou funkcie Pooling platformy môžete dokonca požičať svoje kryptomeny a získať určitý úrok.

Úspory New Age s DeFi

DeFi umožňuje niektorým z najzákladnejších finančných akcií znovu získať nový život. Napríklad PoolTogether Dapp je platforma, na ktorej sa môžu sporitelia stretnúť a zúčastniť sa hry bez strát. V hre každý vkladá krypto do peňaženky so záujmom. Na konci mesiaca odíde jeden šťastný výherca so všetkým získaným úrokom. Je prekvapujúce, že všetci ostatní odchádzajú s pôvodnou investíciou do pôvodného stavu.

Platformy DeFi Predikcie

Ďalším zaujímavým vývojom v tomto sektore je zrod predikčných platforiem. Predikčná platforma sa používa na analýzu súčasnej verejnej mienky o určitej udalosti. Využitie múdrosti masy môže byť cenným nástrojom pre podniky, ktoré hľadajú viac informácií o trhu.

Guesser

Platforma Guesser umožňuje predpovedať a skúmať výsledky ostatných v skupine. Kriticky si za svoju účasť dokonca zarobíte kryptomenu. Jednoducho vložte sumu s vašou predpoveďou, ak máte pravdu, zarobíte si za svoju múdrosť kryptomenu navyše.

Ako je tu DeFi

Pretože hlavné systémy našej spoločnosti prechádzajú transformáciou smerom k decentralizácii, v budúcnosti bude väčší dopyt po DeFi Dapps. Tieto aplikácie nového veku naďalej pozoruhodným spôsobom narúšajú súčasné podnikové systémy.

Decentralizované aplikácie čoskoro nastavia nový štandard pre ekonomiku vpred. V dôsledku toho by globálna ekonomika mohla v nadchádzajúcich rokoch výrazne zvýšiť účasť. DeFi nateraz poskytuje svetu pohľad na demokratickejšiu existenciu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map