Čo je to digitálna peňaženka?

Pojem „digitálna peňaženka“ je vďaka zavedeniu technológie blockchain populárnejší ako kedykoľvek predtým. Tieto užitočné protokoly do značnej miery eliminujú potrebu mať pri sebe svoju tradičnú peňaženku. Namiesto toho digitálne peňaženky ukladajú všetky vaše cenné informácie prostredníctvom aplikácie. Digitálne peňaženky sa tiež nazývajú „elektronické peňaženky“.

Dnešné digitálne peňaženky môžu slúžiť na rôzne účely. Tieto mobilné aplikácie vám umožňujú nahrávať položky, ako napríklad váš vodičský preukaz, darčekové karty, kreditné karty, lístky na zábavné podujatia a dopravné preukazy. Týmto spôsobom digitálne peňaženky zjednodušujú vaše každodenné činnosti. Ďalšie zabezpečenie získate, keď viete, že nemusíte so sebou nosiť originálne dokumenty. Stratené dáta môžete navyše obnoviť pomocou záloh. Skúste to urobiť so stratenou peňaženkou.

Ako funguje digitálna peňaženka?

Našťastie digitálne peňaženky nemajú zložitú povahu. Vo väčšine prípadov si na začiatok stačí stiahnuť mobilnú aplikáciu s digitálnou peňaženkou. Tieto mobilné peňaženky sú ideálne z niekoľkých dôvodov. Jeden môže fungovať na takmer akomkoľvek inteligentnom zariadení. Medzi tieto zariadenia patria smartphony, tablety a inteligentné hodinky.

Pre tých, ktorí majú záujem o uchovanie všetkých týchto údajov v mobilnom zariadení, sú k dispozícii aj verzie digitálnych peňaženiek založené na CPU. Tieto platformy nie sú také populárne ako ich mobilní kolegovia. Sú však o niečo bezpečnejšie, najmä pred stratou alebo odcudzením. Kryptomeny ako bitcoin ponúkajú používateľom možnosti digitálnej peňaženky procesora ako bezpečnejšiu alternatívu k mobilným aplikáciám.

Kde môžem získať digitálnu peňaženku?

V dnešnej dobe sú digitálne peňaženky dostupnejšie ako kedykoľvek predtým. Tieto aplikácie nájdete na mnohých miestach. Jedným z prvých miest na vyhľadanie spoľahlivej digitálnej peňaženky je vaša banka. Všetky veľké banky ponúkajú určitú formu digitálnej peňaženky na doplnenie svojich bankových služieb.

Digitálna peňaženka prijímajúca platby kreditnými kartami

Digitálna peňaženka prijímajúca platby kreditnými kartami

Okrem toho tiež neexistuje nedostatok možností mobilnej peňaženky od tretích strán. Stačí ísť do Google Play alebo Apple Store a môžete si vybrať z mnohých obľúbených možností. Čo je dôležité, pred stiahnutím produktu si vždy urobte prieskum u poskytovateľov aplikácií elektronickej peňaženky. Pamätajte, že táto aplikácia bude pre vás hostiť množstvo súkromných a dôležitých údajov. Musíte si byť istí, že idete iba s dôveryhodnými alternatívami.

V prípade kryptomien je potrebné zvážiť ďalšie možnosti. Najlepšie je zvyčajne peňaženka poskytnutá vývojármi kryptomeny. Bude to najbezpečnejšie. Môže vám však poskytnúť všetku potrebnú flexibilitu. Našťastie vývojári tretích strán predstavili aj niekoľko renomovaných možností viacerých kryptomien, ktoré môžete zvážiť.

Používanie digitálnej peňaženky na každodenné nákupy

Používanie digitálnej peňaženky na každodenné nákupy je jednoduché. Prvým krokom je nájsť obchodníka, ktorý prijíma platby digitálnou peňaženkou. Tento krok je dosť jednoduchý. Jednoducho hľadajte symbol digitálnej peňaženky na POS obchodníka. Dôležité je, že dnes sa zvyčajne používajú dva typy POS systémov digitálnej peňaženky – bezkontaktné a magnetické.

Bezkontaktné terminály vám umožnia vykonávať transakcie prostredníctvom NFC, Bluetooth, WI-FI alebo inej formy bezdrôtového prenosu. Technológia Near Field Communications alebo NFC je jedným z najrýchlejšie rastúcich typov technológií mobilných peňaženiek, ktoré sú v súčasnosti na trhu. Táto technológia umožňuje bez námahy posielať prostriedky jednoducho tak, že sa nachádzate v blízkosti POS. Na porovnanie, väčšina ostatných foriem transakcií s mobilnou peňaženkou vyžaduje, aby ste pre dokončenie transakcií držali telefón až po POS.

Po vyhľadaní zúčastneného predajcu ste pripravení dať svoju mobilnú peňaženku do používania. Jednoducho podržte svoj smartphone v POS a čakajte na výzvu na schválenie. Po zobrazení výzvy schválte transakciu a vaša transakcia je dokončená. Je to také ľahké.

Digitálna peňaženka v bankomatoch

Digitálne peňaženky tiež spríjemňujú a zefektívňujú návštevy bankomatov. Podobne ako pri POS nemusíte pri uskutočňovaní transakcie fyzicky manipulovať so žiadnymi inými položkami okrem telefónu. Jednoducho podržte smartphone v blízkosti bankomatu a počkajte, kým sa zobrazí výzva. Odtiaľto môžete spravovať svoj účet a prijímať hotovosť z bankomatu, všetko zo zabezpečenia vášho smartphonu. Dôležité je, že táto funkcia si počas pandémie koronavírusov naďalej získava popularitu. Teraz sú viac ako kedykoľvek predtým ideálne bezdotykové možnosti pre spotrebiteľa.

Výhody digitálnej peňaženky

Digitálne peňaženky prinášajú na trh niekoľko hlavných výhod. Po prvé, elektronické peňaženky poskytujú používateľom väčšiu bezpečnosť. Stratili ste niekedy peňaženku? Pamätáte si ten pocit, keď ste si uvedomili, že všetky vaše osobné a citlivé informácie teraz voľne plávajú po svete? Toto strašenie môžete eliminovať pomocou digitálnej peňaženky.

Informácie o kreditnej karte uložené v digitálnej peňaženke Apple Pay

Informácie o kreditnej karte uložené v digitálnej peňaženke Apple Pay

Digitálne peňaženky obsahujú rôzne bezpečnostné protokoly, ktoré zaisťujú, že prístup k informáciám v nich získa iba oprávnený vlastník. V závislosti na poskytovateľovi peňaženky môže toto zabezpečenie obsahovať heslá, technológiu snímania odtlačkov prstov alebo snímania tváre, techniky dvojfaktorovej autorizácie a šifrovanie..

Organizácia

Digitálnou peňaženkou získate veľa organizácie. Ku všetkým vašim informáciám je možné pohodlným spôsobom získať prístup. Už žiadne prehrabávanie v peňaženke alebo kabelke, aby ste našli jednu členskú kartu, ktorú sotva niekedy použijete, ale teraz to tak veľmi potrebujete. Už žiadne stratené alebo zabudnuté bankomaty alebo kreditné karty.

Ľahšie

Snáď jedným z najdôležitejších dôvodov, prečo uvažovať o digitálnej peňaženke, je skutočnosť, že tieto aplikácie sa používajú oveľa ľahšie ako tradičné peňaženky. Okrem toho, že so sebou nemusíte nosiť objemnú peňaženku, získate tiež schopnosť bez námahy uskutočňovať platby prostredníctvom telefónu. Keď máte peňaženku nastavenú na všetky svoje platobné informácie a členské karty, môžete dosiahnuť skutočné úspory. Teraz máte informácie o zľave vždy po ruke.

Typy digitálnych peňaženiek

Dnes sú vo vašej službe k dispozícii všetky typy poskytovateľov digitálnej peňaženky. Kvôli citlivej povahe informácií vo vašej peňaženke vrátane možnosti prístupu k vášmu bankovému účtu je však dôležité držať sa iba renomovaných značiek. Tu sú najlepšie možnosti digitálnej peňaženky:

Možnosti digitálnej peňaženky bez kryptomeny

Keď počujete slovo „digitálna peňaženka“, môžete predpokladať, že tento výraz je výhradný pre blockchainový priestor. V skutočnosti sa digitálne peňaženky vyvíjali oddelene od technológie blockchain, aj keď v rovnakom časovom rámci. Hlavní finanční poskytovatelia sa vždy zaujímali o spôsoby, ako zjednodušiť transakcie používateľov. Digitálne peňaženky boli preto vždy predmetom záujmu vývojárov finančných služieb.

Dnes majú spotrebitelia prístup k väčšiemu počtu digitálnych peňaženiek ako kedykoľvek predtým. Do priestoru naďalej vstupujú noví poskytovatelia, všetci majú svoje jedinečné vlastnosti a nastavenia. Pretože je vesmír čoraz viac preplnený, je dôležité uznať priekopníkov v tomto sektore:

PayPal One Touch

Platforma PayPal OneTouch pochádza od jednej z najstarších významných digitálnych platobných spoločností na svete – PayPal. Táto platforma ako taká využíva sieť tohto zavedeného poskytovateľa, aby vám umožnila používať vašu elektronickú peňaženku takmer kdekoľvek. Platforma navyše zjednodušuje najobľúbenejšie služby PayPal. Prostredníctvom rozhrania peňaženky môžete odosielať, prijímať a požadovať prostriedky.

Venmo

Venmo je jednou z najpopulárnejších aplikácií digitálnej peňaženky na svete. Od roku 2019 registrovala platobná aplikácia viac ako 40 miliónov aktívnych používateľov. Jednou z najlepších častí spoločnosti Venmo je skutočnosť, že túto aplikáciu prijalo mnoho podnikateľov. Táto podpora verejného a obchodného sektora posúva prijatie mobilnej peňaženky do nových výšin.

Venmo sa stalo tak populárnym vďaka najrôznejším dôvodom. Dôležité je, že spoločnosť Venmo poskytuje používateľom bankové prevody zadarmo. Priemerná doba bankového prevodu môže s aplikáciou trvať 3 dni, ale môžete prostriedky urýchliť o ďalšie 1%. PayPal predovšetkým kúpil spoločnosť Venmo v roku 2016 v rámci akvizície spoločnosti Braintree za 800 miliónov dolárov.

Samsung Pay

Spoločnosť Samsung bola jednou z prvých firiem, ktorá rozpoznala potrebu väčšieho množstva možností digitálnej peňaženky v danom priestore. Preto spoločnosť Samsung Pay vstúpila na trh už v roku 2011. Dnes je platforma silnejšia ako kedykoľvek predtým. Môžete platiť osobne, v aplikácii alebo online pomocou rozhrania. Jedinou nevýhodou tejto platformy je, že ak ju chcete používať, musíte vlastniť smartphone Samsung.

Apple Pay

Aplikácia Apply Pay vznikla ako reakcia na Samsung Pay. Táto elektronická peňaženka obsahuje všetky funkcie, ktoré by ste očakávali od jedného z najuznávanejších mien v technologickom priemysle. Podľa politiky spoločnosti je Apply Pay určená výhradne pre používateľov iPhone alebo Apple Watch. Platforma umožňuje používateľom zariadení iPhone uskutočňovať transakcie v obchode a online priamo zo svojich zariadení.

Pokiaľ ide o bezpečnosť v tomto odvetví, spoločnosť Apple Pay je na čele. Platforma obsahuje zabudovaný systém overovania ID. Systém vyžaduje, aby ste na potvrdenie transakcie poskytli Face-ID alebo Pin kód.

elektronická peňaženka

Aplikácia eWallet je mimoriadne všestranná aplikácia, ktorá je k dispozícii na počítačoch Apple, Android, Mac alebo Windows. Táto jedinečná platforma sa nehodí na bežné funkcie digitálnej peňaženky, pretože nemôžete posielať ani prijímať platby. Platforma však môže ukladať všetky vaše citlivé finančné informácie na bezpečnom online mieste, ku ktorému máte globálny prístup z ľubovoľného zariadenia.

Spolu so schopnosťou uchovávať informácie o vašej kreditnej a debetnej karte môžu eWallety ukladať vaše pasy, karty poistencov, karty vernostného programu, karty knižnice a dokonca aj vaše karty s častými letákmi leteckých spoločností. Celá táto funkcia vás bude stáť okolo 9,99 dolárov.

Možnosti krypto digitálnej peňaženky

Digitálne peňaženky sú hlavnou súčasťou blockchainovej infraštruktúry. Sú hlavným rozhraním pre interakcie kryptomeny. Preto sú tieto digitálne trezory určené na bezpečné uchovanie vašich súkromných kľúčov. Okrem toho interagujú s rôznymi komponentmi v rámci blockchainového ekosystému, aby uľahčili transakcie

Digitálna peňaženka Bitcoin.org

Digitálna peňaženka Bitcoin.org

Väčšina rozsiahlych projektov kryptomeny ako Bitcoin, Ethereum a Monero poskytuje natívnu peňaženku. Vo väčšine prípadov je možnosť vývojárskej peňaženky najbezpečnejšia. Môžete posielať, prijímať, monitorovať trhy a dokonca vkladať svoje mince, aby ste zarobili viac v závislosti od typu kryptomeny, ktorú držíte.

Najobľúbenejšou možnosťou sú digitálne peňaženky tretích strán určené na podporu kryptomien. Tieto peňaženky poskytujú používateľom väčšiu interoperabilitu na trhu. Napríklad peňaženky ako napr Jaxx, vám umožní ukladať viac kryptomien do jednej peňaženky. Môžete tiež získať prístup k cenným trhovým údajom vrátane objemov, správ a blokovaní prieskumníkov.

Obavy z digitálnej peňaženky

Jeden z hlavných problémov pri prijímaní digitálnej peňaženky pramení z technologických obmedzení, nie z protokolov, ale zo zariadení, na ktorých fungujú. Dokonca aj najlepšia digitálna peňaženka na svete je v podstate zbytočná, ak batéria vášho telefónu zomrie. Možno ste sa v minulosti zaoberali odmietnutou alebo stratenou kreditnou kartou, ale predstavte si kartu, ktorú je potrebné pred použitím použiť, naúčtovať poplatok. V extrémnych situáciách by používatelia mohli zostať bez prístupu k svojim finančným prostriedkom.

Tradičný systém stále funguje

Ďalším významným prekážkou v prijímaní digitálnych peňaženiek je skutočnosť, že väčšina ľudí stále radšej používa plasty a hotovosť. Štúdie preukázali, že spotrebitelia v súčasnosti nepociťujú skutočnú potrebu upgradovať svoje platobné systémy. V skutočnosti 3 zo 4 spotrebiteľov nevidí bod v aktualizácii momentálne.

Problémy s dôverou

Podľa prieskumu uskutočneného spoločnosťou YouGov si 43% spotrebiteľov nemyslí, že sú mobilné peňaženky bezpečné. Asi 38% má navyše obavy zo straty svojho zariadenia. Ak nenájdete telefón, vaša mobilná peňaženka vám veľmi nepomôže.

Digitálne peňaženky – budúcnosť financií

Napriek týmto obavám si digitálna ekonomika vyžaduje fungovanie digitálnych peňaženiek. Môžete očakávať, že tieto protokoly budú naďalej dôležitou súčasťou finančného sektora vpred. Zatiaľ sa zdá, že revolúcia v blockchaine opäť tlačí digitálne peňaženky do centra pozornosti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map