Čo je to farmárčenie s výnosom DeFi? – Ľahko sledovateľný sprievodca pre začiatočníkov

Zavedenie sektoru DeFi prinieslo veľa humbuku okolo jeho nových produktov a funkcií. Jednou z týchto funkcií, ktorá sa v priemysle stala bežnou vecou, ​​je DeFi Yield Farming. Tento jedinečný protokol umožňuje novým používateľom získať pasívny príjem pri veľmi malom porozumení trhových podmienok a kryptomien všeobecne. Z týchto dôvodov je výnosové poľnohospodárstvo DeFi jedným z najrýchlejšie rastúcich sektorov kryptomien na trhu.

Farmárčenie alebo vkladanie výnosov DeFi umožňuje jednotlivcom získavať žetóny výmenou za ich účasť v aplikáciách DeFi. V súčasnosti môžu používatelia vkladať stablecoiny, ako sú Dai, USDT alebo USD Coin, spolu s nekonečnými tokenmi riadenia platformy. Je tiež možné vyťažiť farmu pomocou kryptomien, ako je Ether, pretože väčšina platforiem sa v súčasnosti nachádza na blockchaine Ethereum..

Aké problémy sa pokúša vyriešiť výťažok z poľnohospodárstva DeFi?

Poľnohospodárstvo DeFi sa snaží napraviť niekoľko hlavných problémov, ktoré v súčasnosti trápia trh. Hospodárenie s výnosmi poskytuje predovšetkým novým používateľom kryptomien ľahšiu alternatívu k pasívnemu príjmu. V porovnaní s obchodovaním s kryptomenami vyžaduje farmárčenie výnosov menej porozumenia a úsilia. Týmto spôsobom poskytuje výnosové poľnohospodárstvo bezpečnejšiu alternatívu k obchodovaniu s kryptomenami bez skúseností.

ZLÚČENINA

ZLÚČENINA

Ako funguje farmárčenie s výnosom DeFi

Každá platforma má svoje vlastné technické špecifiká týkajúce sa stratégie výnosu. Preto budete musieť investovať trochu času, aby ste lepšie pochopili výhody jednotlivých platforiem, ako sú obdobia blokovania a návratnosť. Všeobecne však najbežnejšia metóda výnosu vyžaduje, aby ste svoju kryptomenu uzavreli do inteligentnej zmluvy o likviditnom fonde.

V závislosti od platformy môže fond likvidity slúžiť na rôzne účely. Vaša likvidita by mohla byť uzamknutá vo verejnej skupine, ktorá umožňuje používateľom požičiavať si finančné prostriedky s úrokmi. Tento úrok sa vracia aj do fondu, aby získal viac odmien. Nakoniec táto stratégia vytvorí ziskovú slučku pre dôvtipných investorov.

Existujú aj fondy likvidity, ktoré poskytujú financovanie projektom na trhu. V tomto scenári dostanete odmenu za pomoc pri zvyšovaní likvidity konkrétneho projektu. Toto je v súčasnosti najbežnejší typ výnosu. Bola to tiež pôvodná stratégia, ktorú si predstavovali vývojári vo vesmíre.

Výhody farmy s výnosom z DeFi

Poľnohospodárstvo s výnosom z DeFi má veľa výhod. Za prvé, investori pomocou tohto prístupu získavajú prístup k väčším NI s menším úsilím. Investori v ranom vtáctve ťažia najviac, pretože získavajú odmeny a ťažia z zhodnotenia tokenu počas spustenia. Investori zvyčajne tieto zisky vezmú a reinvestujú ich do ďalších projektov DeFi, aby dosiahli ešte vyšší výnos.

Interoperabilita

Celý sektor DeFi je založený na interoperabilite, ktorá robí trh mimoriadne univerzálnym. Niektoré platformy vezmú vaše vsadené kryptomeny a automaticky ich odrazia od platformy k platforme. Celá táto interoperabilita zlepšuje návratnosť investorov a poskytuje viac možností pre používateľov. Je bežné, že skúsení investori ukladajú protokoly, aby ďalej profitovali.

História farmy s výnosom z DeFi

História výnosu sa začína v lete 2020. v tom čase spoločnosť COMPOUND prvýkrát uviedla na trh službu. Stratégiou spoločnosti COMPOUND bolo ponúknuť používateľom malý podiel transakčných poplatkov za zabezpečenie likvidity pre konkrétnu aplikáciu. V tomto prípade zlúčenina COMPOUND začala s bazénmi v Uniswap alebo Balancer. Obe služby sa ukázali ako mimoriadne úspešné.

DeFi likvidita uzamknutá cez Coindesk

DeFi likvidita uzamknutá cez Coindesk

Tento úspech spôsobil, že na trh vstúpil vodopád kopírovacích platforiem. Dodatočne do priestoru vstúpili aj niektoré špičkové platformy, ktoré rozšírili koncepciu farmárskeho výnosu. Tieto platformy predstavili funkcie, ako je pridružené riadenie alebo natívne tokeny. Platformy tiež začali odmeňovať používateľov skôr natívnymi tokenmi ako ETH.

Pokročilé hospodárenie s výnosmi

Vďaka interoperabilite odvetvia a rýchlemu zavedeniu nových a zaujímavých poľnohospodárskych metód sa objavila pokročilá taktika poľnohospodárskeho výnosu. Títo používatelia budú vkladať tokeny do reťazca protokolov s cieľom dosiahnuť maximálny výnos. Tieto pokročilé metódy vkladania vytvárajú bezkonkurenčné návratnosti investícií, sú však pre priemerného používateľa veľmi zložité.

Riziká farmy s výnosom z DeFi

Hospodárenie s výnosmi je vzrušujúce, ale prináša množstvo rizík, ktoré je potrebné zvážiť pred investovaním. Ak chcete predovšetkým získať veľkú odmenu za svoje poľnohospodárske úsilie, budete musieť zložiť veľkú hodnotu počiatočného kapitálu. To zvyšuje vaše vystavenie riziku.

Čistá špekulácia

Vysoko volatilná povaha tokenov DeFi navyše vyvoláva ďalšie obavy. Väčšina investorov DeFi je v tejto chvíli čisto špekulatívna. Majú v úmysle svoj token predať neskôr, aby dosiahli zisky. Problémom tejto skupiny investorov je, že často prejavujú roztrasené ruky.

Špekulatívni investori rýchlo predávajú svoje podiely počas poklesu trhu. Tieto predaje môžu viesť k tomu, že sa k nim pripojí kaskáda ďalších investorov. Nakoniec skončíte s odpredajom, ktorý vyhladí hodnotu platformy a investorom spôsobí utrpenie.

Dokonalým príkladom tejto situácie je, keď Hot Dog Swap tento rok zaznamenala veľké straty. V tomto prípade trh náhle poklesol a nechal investorov držať tašku. Konkrétne Hotdog vyhodil 99,9% svojej hodnoty len za pár hodín po uvedení na trh.

Riziká kódovania

Kódovacie riziká sú ďalšou otázkou, ktorú by investori mali zvážiť. Mnohé z týchto platforiem nie sú open-source. To znamená, že kódovanie nepreverila komunita. Keď je tím projektu a podkladový inteligentná zmluva kódy nemožno preveriť, významne sa zvyšuje úroveň rizika. Sektor DeFi zažíva boom a vývojári neustále bootujú projekty od nuly alebo kopírujú kód svojich predchodcov. Straty sa vyskytujú vždy, keď sa neaudituje kód, pretože chyby a vektory útoku objavia používatelia a hackeri, a nie vývojári.

Dokonalý príklad toho, ako môže chybné kódovanie stáť investorov, sa stal v spoločnosti YAM Finance. Riadok zlého kódovania spôsobil pri tomto spustení chaos. Konkrétne platforma zaznamenala, že jej obslužný token vyskočil na hodnotu 57 miliónov dolárov len za dva dni kvôli chybám v kódovaní. Tento rast bol zjavnou chybou kódovania. Neskoršie vyšetrovanie odhalilo nepreberné množstvo problémov s kódovaním a bezpečnosťou platformy.

Farmárstvo s výnosom DeFi – čo prinesie budúcnosť

Zdá sa, že sektor DeFi je na dobrej ceste k upevneniu svojej pozície na trhu. Rovnako ako boom ICO v roku 2017, aj tu musia investori DYOR, kým sa dostanú na tento trh. Ak sa to urobí správne, poľnohospodárstvo s výnosom DeFi je skvelý spôsob, ako zarobiť nejaké bezplatné kryptomeny. Váš úspech však bude priamo závisieť od vašej schopnosti presne vyhodnotiť platnosť platformy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map