Čo sú bezpečnostné tokeny?

Čo sú to bezpečnostné tokeny?

Bezpečnostné tokeny fungujú ako investičné zmluvy, pri ktorých kupujúci predpokladá budúce zisky z dividend, podielu na výnosoch alebo zhodnotenia trhu. Bezpečnostné tokeny sa od úžitkových mincí líšia niekoľkými spôsobmi. Hlavný rozdiel medzi týmito žetónmi je v tom, že bezpečnostné mince dodržiavajú prísne pokyny týkajúce sa toho, kto si môže tieto mince kúpiť a ich prevodu.

Zabezpečenie vs. úžitkový token

V kryptopriestore sú v súčasnosti dva typy tokenov – bezpečnostné tokeny a obslužné tokeny. Je dôležité naučiť sa rozdiely medzi týmito dvoma typmi tokenov. Mali by ste tiež pochopiť, že niektoré tokeny začínajú ako bezpečnostné tokeny počas ich ICO, ale neskôr sa z nich vyvinú úžitkové tokeny po vývoji platformy.

Mnoho investorov uprednostňuje bezpečnostné tokeny, pretože mince vyhovujú zákonným obmedzeniam SEC. Bezpečnostné tokeny sú priamym výsledkom želania investorov a podnikov využívať blockchainový crowdfundingový systém, ktorý vyhovuje súčasným požiadavkám SEC na IPO. Tieto nariadenia zahŕňajú implementáciu protokolov Know Your Customer (KYC). Zákony KYC požadujú, aby všetci investori odhalili svoju totožnosť predtým, ako sa môžu zúčastniť akcie crowdfunding.

Výhody bezpečnostných tokenov

Bezpečnostné tokeny poskytujú účastníkom transparentnejšie investičné skúsenosti. Startupy ponúkajúce bezpečnostné tokeny musia investorom poskytnúť nepreberné množstvo zákonom požadovaných informácií, ako je napríklad sídlo spoločnosti, finančné výkazy, obchodné účely a správa. Pred vykonaním akejkoľvek investície si musíte byť istí, že máte všetky cenné údaje. Aj keď tieto informácie môžu poskytnúť investície do prevádzkových tokenov, v súčasnosti sa od nich zákonne nevyžaduje.

Ďalej existuje niekoľko príkladov následkov pre poskytovateľov tokenov obslužných programov, ktorí poskytli falošné informácie. Tieto zákony poskytujú všetkým zúčastneným stranám cennú ochranu a mnohí v kryptopriestore sa domnievajú, že sú kritické pri potláčaní podvodov a pri podnecovaní rozsiahleho prijímania kryptomien..

Podvody v kryptopriestore prostredníctvom agentúry Bloomberg

Podvody v kryptopriestore prostredníctvom agentúry Bloomberg

Kvôli neregulovanej povahe kryptomarketu sa vo vesmíre nachádza značné množstvo podvodníkov. Títo jedinci sa živia pochybnosťami a obavami nových investorov, aby dosiahli zisk. Jeden štúdium dal počet podvodných ICO v roku 2017 na osemdesiat percent. Vzhľadom na množstvo podvodných aktivít na kryptomere nie je prekvapením, že investori hľadajú bezpečnejšiu alternatívu k súčasnému stavu.

Veľkí investori

Bezpečnostné tokeny priťahujú viac rozsiahlych investícií, pretože podliehajú právnym predpisom, ktoré chránia investorov, ako napríklad Zákon o cenných papieroch z roku 1933 a oddiel 3 Zákon o burze cenných papierov z roku 1924. Tieto ochrany sú potrebné na zabránenie podvodnej činnosti na trhu. Toto pridané zabezpečenie poskytuje bezpečnejšiu transakciu pre investorov aj korporácie, ktoré chcú využívať stratégie blockchainového získavania finančných prostriedkov.

Väčšia bezpečnosť pre vašu spoločnosť

Používatelia nie sú jediní, kto profituje z bezpečnostných tokenov. Podnik, ktorý sa rozhodne ponúkať bezpečnostné tokeny, získava istotu, že bude vedieť, že na neho nebudú mať neskôr právne alebo finančné dôsledky vyplývajúce z ich ICO. Ich tokeny sú v súlade s predpismi SEC, a preto môže spoločnosť pracovať s väčšou dôverou.

Úžitkové žetóny

Obslužné žetóny slúžia na konkrétny účel v rámci platformy. Investorom navyše neplatia žiadne dividendy ani podiely na výnosoch z držania mince. Dokonalým príkladom dobre známej úžitkovej mince je Ethereum. V júli SEC vládol že Ethereum (ETH) nie je bezpečnosť. Jeden vyšší úradník SEC uviedol, že Ethereum bol cenný papier počas jeho počiatočnej ponuky mincí (ICO), ale v súčasnom stave je to úžitkový token.

Test Howie

Nie je vždy ľahké určiť, či je minca bezpečnostným alebo úžitkovým tokenom. Je tiež dôležité pamätať na to, že SEC by mohla zmeniť ich jazyk a považovať dokonca úžitkové tokeny za spadajúce pod bezpečnostné zákony v budúcnosti. Napriek neistote na trhu môžete použiť test Howie na vlastnú kontrolu postavenia tokenu vo väčšine scenárov..

  • Investujete peniaze?
  • Očakávate zisky ako návratnosť svojej investície?
  • Investujete do spoločného podniku?
  • Budú vaše zisky pochádzať z úsilia promotéra alebo tretej strany?

Token, ktorý skúmate, je bezpečnostným tokenom, ak ste na tieto otázky odpovedali kladne. Navyše, ak je zisk z investície úplne mimo vašu kontrolu, je veľká šanca, že daný token spadá pod bezpečnostné zákony. Test Howie vznikol počas prípadu Najvyššieho súdu SEC v. W. J. Howey Co. SEC tvrdil, že spoločnosť Howie na Floride porušila zákony o cenných papieroch, keď nezaznamenala dohodu o pozemkových investíciách so SEC. Dohoda zahŕňala investora, ktorý kúpil polovicu nevyužitej pôdy spoločnosti, aby mohol zvyšok svojej krajiny rozvinúť do viacerých citrusových polí.

Šéf SEC Jay Clayton prostredníctvom denníka The Wallstreet Journal

Šéf SEC Jay Clayton prostredníctvom denníka The Wallstreet Journal

Najvyšší súd rozhodol, že pretože investori nemali „vedomosti, zručnosti a vybavenie potrebné na starostlivosť a pestovanie citrusových stromov“, konali ako špekulanti. Inými slovami, investovali do krajiny s nádejou, že budú mať úžitok z úsilia niekoho iného.

SEC zistila, že uskutočnené investície neboli do pôdy, ale do príležitosti podielu na budúcich ziskoch veľkého podniku na výrobu citrusových plodov. Howieho test funguje, keď sa použije na kryptomeny, ale vzhľadom na pohyblivú povahu tokenov nie je možné pomocou tejto techniky presne definovať všetky mince..

Nevýhody bezpečnostných tokenov

Existujú tiež niektoré nevýhody poskytované bezpečnostnými tokenmi. Hlavnou prekážkou tohto typu tokenov je znížená likvidita. Bez dodržania protokolov KYC nemôžete bezpečnostný token poslať hocikomu. Tieto obmedzenia dodávajú vašim požiadavkám na získavanie prostriedkov ďalšiu úroveň operácií.

Spoločnosti potrebujú úplnú transparentnosť, aby mohli hostovať ponuku cenných papierov (SCO). SEC vyžaduje pokladnicu informácií od spoločností, ktoré sa usilujú usporiadať SCO, vrátane kompletných finančných výkazov. Organizácia schvaľuje spoločnosti, ktoré tieto prísne pokyny spĺňajú, iba na sto percent.

Bezpečnejšia možnosť

Bezpečnostné tokeny zapĺňajú veľmi potrebné miesto na kryptomarkete. Zvýšená transparentnosť poskytnutá týmito tokenmi by mala pomôcť podnietiť zvýšenie investícií. Aj keď mnohí milujú anonymitu poskytovanú mnohými platformami v decentralizovanej ekonomike, veľkí investori hľadajú stabilitu požadovanú súčasnými existujúcimi finančnými systémami. Bezpečnostné tokeny dokonale plnia túto úlohu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map