Čo sú to digitálne cenné papiere?

Digitálne cenné papiere si tradičné investičné spoločnosti naďalej osvojujú z mnohých dôvodov. Tieto tokeny odstraňujú mnoho prekážok, s ktorými sa investori stretávajú, a usmerňujú celý bezpečnostný proces od vydania po dohľad. Okrem toho poskytujú nové trhové príležitosti pre nelikvidné investície. Z týchto všetkých dôvodov a mnohých ďalších tu ostávajú bezpečnostné tokeny.

Digitálne cenné papiere alebo bezpečnostné tokeny majú veľa podôb. Všetky tieto formy zdieľajú jednu spoločnú vec, sú to digitálne reprezentácie cenných papierov, a preto podliehajú tradičným zákonom o cenných papieroch. Dôležité je, že nie všetky digitálne aktíva sú bezpečnostnými tokenmi.

Bezpečnostné tokeny sa objavili na konci chvosta býčieho trhu v roku 2017 v reakcii na rastúci počet podvodov vo vesmíre. Investori prišli o miliardy na Ponziho schémach ako napr Bitconnect. Skutočné projekty potrebovali spôsob, ako odlíšiť svoje tokeny od podvodníkov a tradičné investičné spoločnosti potrebovali regulovaným spôsobom využívať technológiu blockchain..

Rodia sa digitálne cenné papiere

Digitálne cenné papiere môžu predstavovať všetky typy aktív vrátane investičných zmlúv, akcií spoločnosti, časti zmeniek, dlhových cenných papierov alebo dokonca frakcionovaného úroku. V zásade je každý elektronicky zaregistrovaný a prevoditeľný dlh, kapitál alebo majetok, ktorý emituje alebo obchoduje pomocou technológie blockchain, bezpečnostným tokenom..

Štatistika digitálnych cenných papierov

Štatistika digitálnych cenných papierov

Výhody digitálnych cenných papierov

Výhody, ktoré blockchainová technológia prináša sektoru, sú obrovské. Pre jedného je vlastníctvo overené a zaznamenané v distribuovanej účtovnej knihe. To poskytuje bezpečnejšiu alternatívu ako tradičné metódy. Technológia blockchain navyše umožňuje prevod súkromných a neuvedených alternatívnych aktív. V dôsledku toho poskytujú bezpečnostné tokeny viac príležitostí, efektívnosti a likvidity na trhu.

Presadzovanie predpisov

Bezpečnostné tokeny by neexistovali, keby inteligentné zmluvy nikdy nevstúpili na scénu. Tieto predprogramované protokoly je možné rozvinúť priamo do tokenu. Táto stratégia umožňuje automatické presadzovanie všetkých predpisov. Inteligentné zmluvy v zásade pomáhajú eliminovať väčšinu nadbytočných papierových procesov, ktoré sa v súčasnosti používajú.

Druhy digitálnych cenných papierov

Dnes existuje viac druhov bezpečnostných tokenov ako kedykoľvek predtým. Trh sa naďalej vyvíja, keď sa objavia výhodnejšie koncepty tokenizácie. Mali by ste očakávať, že tento trend bude pokračovať aj naďalej, pretože bezpečnostné tokeny sa budú dokonale hodiť na mnohé trhy. Ďalej uvádzame najbežnejšie typy digitálnych cenných papierov, ktoré sa dnes používajú.

Nehnuteľnosť

Realitný sektor zažil za posledný rok explóziu tokenizačných stratégií. Vývojári aj platformy pre tokenizáciu prešli na tokenizačné vlastníctvo. Tokenizovaná nehnuteľnosť má niekoľko jasných výhod. Pre jedného umožňuje rozdelenie predaja. Táto stratégia znižuje vstupnú úroveň pre investorov a poskytuje viac príležitostí na diverzifikáciu.

Tokenizačná platforma Polymath v septembri 2018 priniesol titulky po nadviazaní partnerstva s realitnou developerskou spoločnosťou BlockEstate. V rámci stratégie sa zrodil Block Estate Alpha Token alebo BEAT. Tento token využíval jedinečný štandard tokenov Etherea ST-20 spoločnosti Polymaths, aby sa zabezpečilo, že projekt zostane v súlade. Každý token predstavoval podiel na vlastníctve fondu.

Rizikový kapitál

Možno jedným z najpopulárnejších spôsobov, ako digitálne cenné papiere vidia použitie, je rizikový kapitál. Ponuky bezpečnostných tokenov (STO) poskytujú podnikom všetky výhody technológie blockchain, ako je globálny dosah, pridaná bezpečnosť a okamžitá sledovateľnosť. Okrem toho STO umožňujú spoločnostiam, aby sa pri organizovaní hromadného financovania držali regulačných pokynov svojho odvetvia a regiónu.

Rojový fond - digitálne cenné papiere

Rojový fond – digitálne cenné papiere

Perfektným príkladom tejto stratégie je STO 2017, ktorú organizuje Rojový fond. Táto platforma pre tokenizáciu zabezpečila 5 500 000 dolárov na ďalší rozvoj svojho bezpečnostného tokenu a výmenného ekosystému.

Súkromný majetok

Private equity je ďalším typom bezpečnostného tokenu, ktorý si vo vesmíre stále viac osvojuje. Tieto bezpečnostné tokeny môžu byť tiež označené názvom tokeny vlastného imania. Ponuky akciových tokenov (ETO) sú populárnejšie ako kedykoľvek predtým, pretože tokenizované akcie poskytujú na trhu väčšiu likviditu.

Skutočné aktíva

Jednou z najlepších funkcií tokenizácie je, že sa dá použiť na toľko druhov aktív. Na blockchaine už žijú skutočné aktíva ako zlato alebo diamanty. Nie je prekvapením, že tieto tokeny patrili medzi prvý typ bezpečnostných tokenov, ktoré sa objavili.

Aj keď koncepcia tokenizácie aktív, ako je zlato, nie je na trhu sama o sebe ničím novým, dôsledky týchto manévrov sú zrejmé. Po prvé, platformy pre tokenizáciu sa teraz snažia nielen tokenizovať zlato, ale využívať token spojený so zlatom ako novú formu stablecoin.

Stablecoiny sú mince uviazané na aktívach z reálneho sveta, ako je USD, alebo v tomto scenári zlato. Tieto tokeny umožňujú používateľom získať výhody kryptomeny, ale vyhnúť sa všetkej volatilite, ktorá sa dnes nachádza na trhu.

Zabezpečovacie fondy

Tokenizované zaisťovacie fondy sú ďalším dokonalým príkladom digitálnych cenných papierov. Hedge fondy sú skvelým spôsobom, ako diverzifikovať svoje portfólio. Tradičné zaisťovacie fondy majú obmedzené obchodné časy a metódy používané na prevod týchto aktív sú zastarané. Tokenizované zaisťovacie fondy vytvárajú pre investorov zážitok bez trení.

The Protos Hedge Fund obsahuje množstvo top kryptomien, ktoré existujú. Fond počas svojej primárnej emisie predal 6,5 milióna dolárov. Protos bol predovšetkým prvým licencovaným tokenizovaným zaisťovacím fondom, ktorý obchodoval na alternatívnom systéme obchodovania (ATS) v USA..

Digitálne cenné papiere – svetlá budúcnosť

Teraz, keď chápete, čo sú digitálne cenné papiere, je ľahké pochopiť, prečo si ich prijatie na trhu naďalej osvojuje. Tieto finančné nástroje nového veku poskytujú viac investičných príležitostí a znižujú pracovné zaťaženie a náklady zvyčajne spojené s týmito transakciami. Môžete očakávať, že sa bezpečnostné tokeny stanú populárnejšími, pretože tieto výhody sa stávajú bežnými investičnými znalosťami.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map