Obchodovanie s bitcoinmi – jednoduchý sprievodca pre priemerného človeka

Ako informovaný investor musíte pevne pochopiť rôzne stratégie obchodovania s bitcoinmi a terminológiu, ktorá sa dnes používa. Ekonomika je každý deň o krok bližšie k digitalizácii. V dôsledku toho sa každodenný bitcoin stáva dôležitejšou súčasťou medzinárodného finančného systému.

Dôležité je, že obchodovanie s bitcoinmi môže zahŕňať množstvo stratégií. Ak chcete zistiť, ktorý typ obchodníka najlepšie vyhovuje vášmu životnému štýlu, musíte zvážiť niekoľko dôležitých faktorov. Aký je napríklad váš celkový investičný cieľ? Chcete obchodovať a získať viac fiat alebo viac kryptomeny alebo oboje?

Obchodovanie s bitcoinmi vs. investovanie

Pamätajte, že obchodovanie s bitcoinmi je iné ako investovanie mnohými spôsobmi. Obchodníci s bitcoinmi predovšetkým nedržia svoje kryptomeny dlho, ako napríklad investori. V mnohých prípadoch mohol investor jednoducho akumulovať bitcoiny bez úmyslu niekedy predať svoje podiely. Táto stratégia je známa ako HODL (vydržte pre drahý život).

Obchodovanie s bitcoinmi - analýza prostredníctvom CoinMarketCap

Obchodovanie s bitcoinmi – analýza cez CoinMarketCapBitcoin obchodovanie – analýza cez CoinMarketCap

HODLeri využívajú bitcoin skôr ako uchovávateľ hodnoty ako „systém elektronickej hotovosti“. HODLeri navyše akceptujú volatilitu bitcoinu a namiesto toho sa zameriavajú na dlhodobé zisky a zmeny, ktoré táto revolučná mena prináša na trh. Je bežné, že niekto HODL získa určité množstvo bitcoinu a obchoduje so svojimi ostatnými holdingmi.

Ako začať obchodovať s bitcoinmi

Ako obchodník s bitcoinmi je vaším hlavným cieľom nakupovať nízko a predávať vysoko. Na splnenie tejto úlohy budete musieť vylepšiť svoje schopnosti analýzy trhu. Nikto nemôže určiť budúci pohyb trhu. Existuje však niekoľko ukazovateľov, ktoré vám môžu pomôcť urobiť kvalifikovaný odhad budúcich pohybov trhu.

Existujú dva hlavné typy analýzy trhu – technická a základná. V závislosti na vašom investičnom prístupe môžete nájsť jeden, ktorý lepšie vyhovuje vašej stratégii, ako druhý. V technickej analýze sa pozeráte iba na cenu a objem bitcoinu. Tieto informácie sú dostatočné na to, aby ste mohli určiť vznik akýchkoľvek trendov.

Technická analýza sa od základnej analýzy líši niekoľkými kľúčovými spôsobmi. Za prvé, fundamentálna analýza zohľadňuje všetky faktory, ktoré ovplyvňujú hodnotu aktíva. Zásadní analytici skúmajú široké spektrum údajov s cieľom určiť skutočnú hodnotu bitcoinu. Táto stratégia by mohla zahŕňať zohľadnenie posledných správ, objemu, aktuálnej ceny, vývoja v komunite, ako aj možných právnych predpisov, ktoré by mohli ovplyvniť trh.

Techniky obchodovania s bitcoinmi

Každý štýl obchodovania s bitcoinmi môže byť vhodný tak, aby vyhovoval vašim celkovým investičným cieľom. Hlavná vec, ktorú musíte pochopiť, je, že nie ste viazaní na jeden typ obchodnej stratégie. V skutočnosti je chytrý nápad precvičiť si všetky tieto obchodné techniky a zistiť, čo vám najviac vyhovuje. Tu uvádzame najbežnejšie stratégie obchodovania s bitcoinmi, ktoré sa dnes používajú:

Denné obchodovanie

Denní obchodníci patria medzi najaktívnejšiu obchodnú triedu na trhu. Títo investori uskutočňujú viac obchodov za deň. Tieto obchody sú založené na krátkodobých predikciách cien. Väčšina denných obchodníkov využíva kombináciu tradičnej a základnej analýzy trhu na zníženie rizika. Okrem toho je bežné, že denní obchodníci zatvoria všetky obchody na konci dňa

Skalpovanie

Skalpovanie si môžete predstaviť ako denné obchodovanie so steroidmi. Títo obchodníci na plný úväzok uskutočňujú počas celého dňa početné obchody založené na mikro kolísaní cien. Prekvapivo. Skalper mohol vykonať viac ako 100 obchodov denne. Cieľom všetkých týchto aktivít je využívať zisky a zároveň znižovať vystavenie riziku. Ak sa to urobí správne, skalpovanie môže byť efektívnym spôsobom, ako poskladať satoshi.

Swingové obchodovanie

Obchodníci s hojdačkou využívajú trpezlivejší prístup na trh. Títo obchodníci budú monitorovať dlhodobé vzorce na trhu. Akonáhle identifikujú vzor, ​​pokúsia sa vstúpiť do najnižšieho bodu a predať za najvyššie miesto. Dôležité je, že obchodníci s hojdačkou sú oveľa menej aktívni ako denní obchodníci alebo scalperi. Je bežné, že obchodník s swingom uskutoční jeden obchod každých pár týždňov.

Terminológia obchodovania s bitcoinmi

Ako vzdelaný investor by ste mali pevne pochopiť základnú terminológiu obchodovania s bitcoinmi, ktorá sa dnes používa. Mnohé z týchto výrazov nie sú výhradné pre kryptomarket. Ako taký získate tiež niekoľko cenných poznatkov o terminológii obchodovania s ostatnými triedami aktív.

Objem

Objem obchodovania s bitcoinmi je počet celkových obchodovaných bitcoinov v danom časovom rámci. Môžete použiť zmeny objemu na identifikáciu dôležitosti trendov. Prudké zmeny v objeme predstavujú zmenu hybnosti trhu. Dôležité je, že väčší objem obchodov nemusí nutne znamenať, že cena bitcoinu stúpa, ale tiež to môže znamenať pravý opak. Objem by mohol byť dôsledkom toho, že skupina obchodníkov predala svoje podiely.

Trhová (alebo okamžitá) objednávka

Trhové objednávky sú objednávky, ktoré sa plnia okamžite. Tieto objednávky sú splnené za každú možnú cenu. V zásade platí, že keď zadáte trhovú objednávku, vaša burza vyplní objednávku predajcami, ktorí sa najviac zhodujú s vašou požiadavkou na cenu. Je bežné, že vašu objednávku nezodpovedá jeden kupujúci alebo predávajúci, ale viac ľudí, a to za odlišné ceny.

Využiť trhovú objednávku je jednoduché. Stačí nastaviť počet bitcoinov, ktoré chcete kúpiť alebo predať, a zvyšok budú mať pokročilé algoritmy vašej obľúbenej obchodnej platformy. Váš obchod na trhu je dokončený, keď je dostatok transakcií na splnenie vašej objednávky. Trhové objednávky sú vynikajúce, keď potrebujete rýchlo predať alebo kúpiť bitcoin. Pri tejto stratégii však môžete nakoniec zaplatiť viac alebo predať menej, ako ste zamýšľali.

Obmedziť objednávku 

Limitná objednávka je konkrétnejšia ako trhová objednávka. Limitované objednávky vám umožňujú nakupovať alebo predávať za konkrétnu cenu a iba za túto cenu. Pretože táto stratégia je menej flexibilná, môžete zistiť, že vaše objednávky môžu zostať nesplnené. Ak k tomu dôjde, znamená to, že v súčasnosti nie je dostatok predajcov ochotných zaplatiť vašu požadovanú cenu. Limitované objednávky sú skvelé na uskutočnenie presného nákupu. Nie sú skvelou metódou na zníženie rizika, pretože v čase volatility trhu nechcete, aby vám niekto zostal v ruke.

Stop-Loss príkaz

Ak chcete byť úspešným obchodníkom s bitcoinmi, musíte sa oboznámiť s príkazmi stop-loss. Stop-loss funguje presne tak, ako to naznačuje názov „stop loss“. Stop lossy vám umožňujú určiť cenu, za ktorú chcete zlikvidovať svoje aktíva prostredníctvom trhového pokynu. Dôvtipní obchodníci upravia svoje stop loss počas svojich obchodov, aby zaistili, že zaistia svoje zisky.

Bitcoinové obchodné platformy / výmeny

Bitcoinové obchodné platformy sú populárnejšie ako kedykoľvek predtým. Na týchto online stránkach sa môžu kupujúci a predávajúci bezpečne stretnúť a vymieňať si satoshi. Dôležité je, že väčšina obchodných platforiem využíva protokol na automatické priradenie kupujúcich a predávajúcich. K platformám na obchodovanie s bitcoinmi sa ľahko pripája a naviguje sa. Preto sú najpopulárnejším spôsobom obchodovania s bitcoinmi.

Sprostredkovateľ

Bitcoinoví makléri fungujú ako burzy, ale na osobnejšej úrovni. Sprostredkovatelia umožňujú kupujúcim a predávajúcim komunikovať priamo medzi sebou. Na rozdiel od decentralizovaných búrz vám sprostredkovatelia predajú bitcoiny priamo a s ďalšími opatreniami na ochranu súkromia. Celá táto pridaná personalizácia a zabezpečenie však prichádza za cenu vyšších poplatkov za transakcie.

Objednajte si knihu cez Coinbase PRO

Objednajte si knihu cez Coinbase PRO

Kniha objednávok

Kniha objednávok je kompletný zoznam všetkých objednávok na nákup a predaja na burze. Táto metrika údajov v reálnom čase vám umožňuje lepšie monitorovať aktivitu na trhu. V knihe objednávok sa nákupné objednávky nazývajú „cenové ponuky“ a predajné objednávky sa nazývajú „dopyt“. Väčšina búrz vedie knihu objednávok v hlavnom obchodnom okne.

Veľryba

Bitcoinová veľryba je niekto, kto má veľké množstvo bitcoinových pozícií. Títo jedinci majú na trhu neuveriteľnú kontrolu. Preto je chytrý nápad sledovať ich pohyb pomocou veľrýb monitorovanie platformy. Napríklad, ak dostanete upozornenie, že veľryba práve presunula 100 BTC z chladiarenského skladu na burzu, je možné predpokladať, že tieto hospodárstva plánujú v najbližších dňoch zlikvidovať. Táto likvidácia bude mať za následok výkyvy cien.

Výmeny bitcoinov na použitie

Obchodovanie s bitcoinmi je umenie, ktorého zvládnutie si vyžaduje čas. Je dôležité vyhľadať renomované burzy. Securities.io ponúka zoznam 5 najvýznamnejších búrz kryptomeny. Môžete si na nich prečítať recenzie, ale zoradili ich v tomto poradí:

  1. Binance (ID sprostredkovania: EE59L0QP za 10% cashback zo všetkých poplatkov za obchodovanie.)
  2. KuCoin
  3. Bittrex
  4. Poloniex (Referenčný kód: P44N7LQZ za 10% cashback zo všetkých poplatkov za obchodovanie.)
  5. Bitfinex
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map