Alokácia bitcoinu rastie medzi štátnymi rezervami

Nájdenie identity

Od svojho vzniku považovali bitcoiny mnohí za menu budúcnosti – digitálne aktívum, ktoré je schopné fungovať v globálnom meradle a poskytuje schopnosť efektívne ukladať a prenášať hodnotu.

Aj keď konečným cieľom bitcoinu môže byť etablovať sa ako skutočná a praktická mena, ešte tam jednoducho nie je. Na dosiahnutí tohto cieľa pracujú rôzne spoločnosti, ktoré však vyvíjajú riešenia ako Lightning Network. Tieto riešenia sú pokusmi o zvýšenie škálovateľnosti a ochrany súkromia pri súčasnom znížení prevádzkových nákladov. Aj keď Lightning Network začína byť zmysluplne prijatý, bude ešte nejaký čas trvať, kým bude protokol druhej vrstvy bežný.

Zatiaľ by sa zdalo, že nová vlna inštitucionálnych investorov vstupujúcich na trh tak robí z jedného dôležitého dôvodu – zaistiť svoje stávky. Vo výsledku sledujeme čoraz väčšie množstvo „pokladničných rezerv“, ktoré profitujú z rastúcej úrovne alokácie bitcoinov.

Pokladničné rezervy

Táto identita, ktorá je sfalšovaná ako hedžová investícia, nevykazuje žiadne známky slabnutia, keď sa blížime k novému roku. Nasledujúce spoločnosti sú niektoré z posledných mesiacov, ktoré zvýraznili a posilnili tento trend, pretože každá investovala značné sumy do bitcoinu.

MicroStrategy

Snáď najväčším známym investorom do bitcoinu v súčasnosti je firma Business Intelligence, MicroStrategy. V rámci výdavkov, ktoré sa začali v októbri, sa táto spoločnosť so sídlom v USA stala hlasným zástancom digitálneho majetku.

Generálny riaditeľ MicroStrategy, Michael Saylor, je presvedčený, že „Bitcoin je banka v kyberpriestore, prevádzkovaná neporušiteľným softvérom a ponúka globálny, cenovo dostupný, jednoduchý, & bezpečný sporiaci účet pre miliardy ľudí, ktorí nemajú možnosť alebo vôľu viesť svoj vlastný hedžový fond. “

Bitcoinová investícia – 70 470 BTC v hodnote 1 858 202 289 USD

SkyBridge

Vďaka značným investíciám a pripravovanému bitcoinovému fondu urobila SkyBridge jednu z väčších škvŕn v tomto sektore už neskoro..

Spoluzakladateľ spoločnosti SkyBridge, Anthony Scaramucci, nedávno pre CNBC uviedol: „Musíte akceptovať, či sú bitcoiny uchovávateľom hodnoty alebo nie … Stále existujú skeptici, a preto si myslím, že sme v prvej zmene. Ale po uskutočnenom výskume … a vzhľadom na menovú zásobu a globálnu koordináciu centrálneho bankovníctva práve teraz to bude v nasledujúcom desaťročí veľmi silná trieda aktív. “

Bitcoinová investícia – 182 000 000 USD

Námestie

Ako jeden z najhlasnejších zástancov bitcoinu nebolo prekvapením, keď spoločnosť Jack Dorsey, Square, oznámila koncom roku 2020 nákup digitálneho aktíva v hodnote 50 miliónov USD. Bol to jednoznačne múdry krok, pretože táto investícia medzitým prudko vzrástla v hodnote, ktorá sa od tej doby takmer strojnásobila.

Finančná riaditeľka námestia, Amrita Ahuja, uvádza, “Veríme, že bitcoin má v budúcnosti potenciál stať sa všadeprítomnejšou menou … Postupným rastom v adopcii sa chceme učiť a disciplinovane sa zúčastňovať.” Pre spoločnosť, ktorá vyrába produkty založené na inkluzívnejšej budúcnosti, je táto investícia krokom na tejto ceste. “

Investícia do bitcoinu – 4 709 BTC v hodnote 124 170 208 USD

Coinsilium

Napriek dlhodobému záujmu o kryptomeny ako celok spoločnosť Coinsilium uznala hodnotu určitých špičkových aktív, ako sú Bitcoin a Ethereum. Spoločnosť preto nedávno podnikla kroky na zvýšenie svojej expozície voči týmto najdôležitejším aktívam prostredníctvom svojich štátnych rezerv.

Bitcoinová investícia – 1 090 000 USD +

Ruffer

Táto britská investičná spoločnosť spravuje aktíva v hodnote viac ako 27 miliárd dolárov. Spoločnosť nedávno urobila vlny, keď sa rozhodla kúpiť značné množstvo bitcoinu, o ktorom sa predpokladá, že bude tvoriť zhruba 2,5% jej štátnych rezerv..

„Bitcoin diverzifikuje (oveľa väčšie) investície spoločnosti do zlata a dlhopisov spojených s infláciou a slúži ako zaistenie niektorých menových a trhových rizík, ktoré vidíme,“

Bitcoinová investícia – 45 000 BTC v hodnote 1 186 591 500 USD

Digitálne aktíva BIGG

Ako sprostredkovateľská firma v oblasti kryptomeny BIGG praktizuje to, čo káže. Nielenže ponúka služby spojené s bitcoinmi pre svoju klientelu, ale spoločnosť uznala hodnotu, ktorá stojí za bitcoinom, a investovala značnú časť svojej pokladnice do digitálnych aktív.

Generálny riaditeľ BIGG, Mark Binns, uvádza: „BIGG (predtým BIG Blockchain Intelligence Group) začala hromadiť bitcoiny už v roku 2015. Bitcoin sa v horizonte 1, 2, 5 a 10 rokov podstatne zhodnotil ako trieda aktív a veríme potenciálu pre vplyvné zhodnotenie ceny je dnes silnejšie ako kedykoľvek predtým. Cena bitcoinu bude naďalej ovplyvňovať inštitucionálne zapojenie a nákup, ako aj bežné prijímanie, pretože ponuka bude naďalej obmedzená. Veríme, že naše podiely v bitcoinoch môžu časom pôsobiť ako samofinancovanie, pretože pokračujeme v rozširovaní nášho základného obchodovania s kryptomenami a blockchainového forenzného softvéru. “

Investícia do bitcoinu – 189,5 BTC v hodnote 4 996 868 USD

* údaje presné v čase písania článku. Hodnota bitcoinu v USD môže rýchlo kolísať.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map