Beating Bullion: Nahradí bitcoin nakoniec zlato?

Bitcoin sa v tejto chvíli môže zriedka držať mimo pozornosti a môže nasledovať silný koniec roku 2020, keď najväčšia kryptomena na svete opakovane porazila svoju historicky najvyššiu cenu, minca začala viesť debaty o jej vhodnosti ako prípadnej náhrady zlata ako uchovávateľa hodnoty. 

Názory na vhodnosť kryptomeny ako prostriedku na udržanie bohatstva podobným spôsobom ako v prípade drahých kovov sa však stále nezhodujú..

Beating Bullion: Nahradí bitcoin nakoniec zlato?

Zdroj: Coingecko

Ako ukazuje graf vyššie, Bitcoin vyrástol zo skromného pôvodu len pred desiatimi rokmi do fenoménu. Aj keď je budúcnosť kryptomeny charakterizovaná silnou volatilitou trhu, vyzerá to, že vyššie úrovne adopcie poukazujú na vyššie ceny v budúcnosti. zatiaľ čo kryptoburzy neustále vyvíjať silnejšie prvky z hľadiska bezpečnosti a použiteľnosti pre investorov. 

Beating Bullion: Nahradí bitcoin nakoniec zlato?

Zdroj: BullionVault

Aj keď je to menej volatilné ako bitcoin, vidíme, že hodnota zlata sa tiež v posledných rokoch stabilne zvyšuje, aj keď sa ani zďaleka nezhoduje s rovnakou mierou ako BTC. 

Pozrime sa podrobnejšie na to, čo by mohla budúcnosť priniesť bitcoinová investícia a či má skutočne potenciál nahradiť zlato ako zvýhodnené úložisko hodnoty:

Momentum budovania bitcoinu

Bitcoin spôsobuje veľké vzrušenie medzi investormi aj analytikmi trhu. Rick Rieder, hlavný investičný riaditeľ spoločnosti BlackRock s pevným príjmom je optimistický o budúcej pozícii bitcoinu vo svete financií, a koncom roka 2020 v rozhovore pre CNBC tvrdila, že kryptomena „je tu na to, aby zostala“.

Zatiaľ čo toto potvrdenie od spoločnosti BlackRock, globálnej spoločnosti pre správu investícií so sídlom v New Yorku s takmer 8 biliónmi dolárov v správe aktív, je posledným znakom potvrdenia platnosti kryptomeny, ďalšie spoločnosti sa tiež hromadia v súvislosti s bitcoinom.. 

Niektorí stratégovia poukazujú na záujem niektorých z najväčších svetových správcovských spoločností, vrátane JPMorgan Chase ako indikátora toho, že existuje silný potenciál, aby bitcoin jedného dňa nahradil zlato ako alternatívu investovania do bezpečného prístavu. 

ABC Money poukazuje na už nastupujúci trend kde sa alokácie štátnej pokladnice spoločnosti začínajú posúvať smerom k bitcoinu. MicroStrategy a Square sú dva pozoruhodné príklady. Prvý z nich investoval do bitcoinu 425 miliónov dolárov predtým, ako oznámil ponuku konvertibilných dlhopisov v hodnote 400 miliónov dolárov, z ktorej by výťažok smeroval do BTC nákupov. Kvôli ohromujúcemu dopytu sa ponuka za pár dní následne zvýšila na 550 miliónov dolárov. 

Pokiaľ ide o podnikové pokladnice, BTC môže byť jedným z mála dobrých investičných nápadov. Vládne a podnikové dlhopisy sú v porovnaní s výnosom veľmi nízke a historicky najvyššie. Kdekoľvek inde peniaze strácajú kúpnu silu v dôsledku inflácie. Volatilita, ktorá predtým vystrašila investorov od nákupu bitcoinov a kryptomien, však klesla na historické minimum v súvislosti so zlatom. 

V nasledujúcich rokoch sa môže stať, že bitcoiny sa postupne dostanú do trhového podielu zlata ako bezpečného útočiska a zásoby bohatstva. Vďaka svojej matematicky definovanej a overiteľnej vzácnosti a sieťovým metrikám okolo hashovacej sily a aktívnych účtov by mohol priniesť väčšiu príťažlivosť pre investorov. 

Okrem toho, s relatívne malou trhovou kapitalizáciou kryptomeny a všeobecným zrýchlením mier adopcie, by bitcoin mohol investorom ponúknuť niektoré atraktívne výhody spojené s rizikom a výnosom. 

Ťažkosti s napodobňovaním zlata

Aj napriek rastúcej popularite bitcoinu stále existujú určité ostré kontrasty medzi kryptomenou a zlatom. Jeden z najväčších rozdielov prichádza v podobe divoko odlišných prípady použitia medzi BTC a zlatom

Zatiaľ čo bitcoin aj zlato možno považovať za uchovávače hodnoty, zlato má praktické prípady použitia, pokiaľ ide okrem iného o výrobu šperkov a výrobu tovaru v elektronickom a automobilovom priemysle.. 

Napriek tomu, že bitcoiny fungujú na technológii blockchain, ich infraštruktúra je rudimentárnejšia ako iné blockchainové siete, ktoré sa dajú nájsť na ethereu a iných altcoinoch, čo znamená, že zlato prakticky prekoná mincu, pokiaľ ide o použitie. 

 Je vábenie bitcoinu dosť silné?

Na konci roku 2020 pohyby trhu naznačovali, že zo zlata do digitálnych aktív začalo prúdiť viac peňazí. V novembri klesli ceny zlata o 5% v deň oznámenia, že bola vyvinutá vakcína Covid s 90% mierou účinnosti. Táto správa však spôsobila rast bitcoinu o 2%. V nasledujúcich dňoch a týždňoch opustilo zlato viac peňazí a vstúpilo na trhy s kryptomenami. 

Ak peniaze opúšťajú zlato a idú do bitcoinu, môže to byť v závislosti od väčšieho optimizmu v ekonomike, pokiaľ ide o prechod na „risk-on“ obchody v rámci akcií a kryptomien. Aj keď to z bitcoinu nerobí bezpečné útočisko, ako naznačujú niektorí analytici, existuje šanca, že to ukazuje jasný signál, že investori sa prebúdzajú k potenciálu mince, ktorá zbavuje svoju volatilitu a vyhráva nápadníkov po celom svete.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me