Crypto získava tvrdé stanovisko od nigérijských a indických regulačných orgánov

Ubehli desaťročia od začiatku vývoja digitálnych aktív a zhruba 13 rokov od uvedenia bitcoinu do života. Napriek času, ktorý uplynul, regulačné orgány na celom svete stále prichádzajú na to, ako chcú k týmto aktívam pristupovať – ​​pričom väčšina z nich nestanovila jasné regulačné pokyny týkajúce sa ich používania.

Keďže digitálne aktíva, ako sú kryptomeny, začali v uplynulom roku priťahovať pozornosť hlavného prúdu, vyzeralo by to, akoby regulačné orgány konečne presúvali viac svojej pozornosti na triedu aktív, ktorá tu zjavne zostáva.

Zvýšená pozornosť však nemusí byť nevyhnutne dobrá vec. Hoci národy ako USA, Kanada, Švajčiarsko atď. Zaujali trochu vnímavý postoj, existujú krajiny ako Nigéria a India, ktoré sa zdajú byť kritickejšie voči narastajúcej triede aktív, čo vedie k tvrdým reakciám..

Nigéria

Bitcoiny si našli miesto v srdciach Nigérijčanov, pretože národný FIAT každoročne trpí vysokou mierou inflácie, ktorá sa v tomto procese znehodnocuje. Táto zvýšená pozornosť venovaná digitálnym aktívam nezostala bez povšimnutia centrálnej banky a Komisie pre cenné papiere.

Zhruba pred dvoma týždňami Nigérijská centrálna banka zopakoval predchádzajúci príkaz nútiaci celú banku zrušiť všetky účty spojené s kryptomenami. Toto rozhodnutie centrálnej banky je v príkrom rozpore s nigérijským SEC, ktorý predtým oznámil, že aktívne vyvíja rámec pre reguláciu sektoru digitálnych aktív – namiesto toho, aby ho jednoducho zakázal.

Centrálna banka Nigérie, zatiaľ čo opakuje svoj predtým oznámený postoj, vo svojom komentári vystupovala ostro a dala jasne najavo, že nenávidí digitálne aktíva. Nielenže sa opakujú rôzne klišé, ktoré vypovedajú o kryptomenách, ako napríklad komentár „jedu na krysy“ Silk Road a Warren Buffets, ale aj centrálna banka označuje účastníkov trhu ako „konglomerát zúfalých, nesúrodých a neregulovaných aktérov“, ktorý ohrozuje „sofistikované finančné systémy“..

Aj keď je súčasťou regulačných orgánov na ochranu investorov a zabezpečenie spravodlivých trhov, zdá sa, akoby tieto posledné kroky neurobili nič iné ako to. Namiesto zastavenia prílivu osôb prijímajúcich digitálne aktíva v rámci hraníc krajiny je výsledkom týchto nedávnych krokov prudká prémia platená za aktíva ako BTC. Aj keď sa toto číslo líši, predpokladá sa, že bežná cena BTC v Nigérii je okolo 85 000 dolárov – čo je veľká prémia vo výške 30 000 dolárov nad skutočnými trhovými cenami.

Je možné, že práve vďaka tejto reakcii si nigérijská komisia pre cenné papiere vyhradila čas na opätovné riešenie problému. V nedávnej správe Nigérijská komisia pre cenné papiere a trhy zaznamenáva, že nemožno ignorovať iba digitálne aktíva, ale že v spolupráci s centrálnou bankou obnovila vývoj regulačného rámca..

„Našou túžbou je urobiť viac práce, spolupracovať ako regulačné orgány a analyzovať, aby sme zabezpečili rovnaké podmienky pre všetkých, kde budú spokojní a šťastní Nigérijčania, medzinárodní investori a ktokoľvek, kto sa zaujíma o tento priestor.“

Aj keď sa zdá, že nigérijská SEC naznačuje, že teraz pracuje s národnou centrálnou bankou, malo by byť zaujímavé sledovať, aký pokrok sa dosiahol vpred, pretože tieto dva subjekty vidia digitálne aktíva zreteľne odlišne..

India

Za posledných pár rokov zaznamenal digitálny majetok v Indii spravodlivý podiel obmedzení a tvrdých zákrokov – z ktorých posledné sa očakáva od rady pre cenné papiere a burzy v Indii (SEBI). Je to bytie hlásené že SBI čoskoro obmedzí spoločnosti, ktoré chcú podporiť IPO v držaní a digitálnych aktív, ako sú kryptomeny, v ich súvahách.

Predpokladá sa, že toto vyššie uvedené obmedzenie bude kladené na promotérov IPO, je výsledkom všeobecne očakávaného zákazu kryptomien ako celku v krajine. Aj keď to ešte nie je oficiálne, ak by k tomuto zákazu malo dôjsť, znamenalo by to, že promotéri IPO, ktorí majú v držbe kryptomeny, by vlastnili nelegálne aktíva – čo SEBI neprehliada. Tieto potenciálne kroky nadväzujú na predchádzajúce zákazy kryptomien zo strany Royal Bank of India, ktoré boli neskôr vyvrátené / objasnené samotnou organizáciou, keď najvyššie súdy rozhodli o legálnej platnosti kryptomien.

Zdá sa, že rôzne frakcie zodpovedné za reguláciu financií v Indii sú navzájom v rozpore. Napriek minulému plošnému zákazu a jeho následnému zrušeniu sa India čoskoro pravdepodobne dočká svojho parlamentu zakaz krypto ešte raz.

Ak nedostatok regulačných zrozumiteľností nebol dosť zlý, investori, ktorí majú bydlisko v Indii, musia bojovať s neustále sa meniacimi pravidlami. Prinajmenšom v prípade, že dôjde k najnovšiemu prísnemu zákazu, verí sa, že investori dostanú adekvátne prostriedky čas odložiť všetky držby kryptomeny.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map