Debetné karty na zaplavenie kryptomeny s ponukami spoločností Coinbase, Paxful atď.

Pretože popularita kryptomien stále rastie, zaznamenávame veľmi potrebný nárast spoločností, ktoré sa snažia poskytovať služby tomuto sektoru. Zatiaľ čo kryptomeny ponúkajú veľa rôznych možností, v popredí bude vždy jedna implementácia – výdavky obchodníka. To znamená poskytnúť širokej verejnosti schopnosť podporovať svoje každodenné stravovacie návyky pomocou kryptomien.

Deň, v ktorý môže zákazník použiť svoje kryptomeny na benzínovej pumpe, nič iné ako debetná karta, bude pre tento sektor dôležitým dňom. Chvalabohu, je to deň, ktorý čoskoro príde.

Krypto debetné karty

Krypto debetná karta je presne to, čo naznačuje jej názov – debetná karta, ktorá umožňuje používateľovi uskutočňovať každodenné nákupy pomocou prostriedkov kryptomeny. Na dosiahnutie tohto cieľa sú spoločnosti zvyčajne nútené uzavrieť partnerstvo s existujúcimi platobnými procesormi a využívať súčasnú infraštruktúru. Pre väčšinu doteraz oznámených krypto debetných kariet sa Visa stala týmto vybraným partnerom.

Zmiernené očakávanie

Ak znie myšlienka krypto-debetnej karty ako fantastický krok vpred, zmiernite svoje očakávania. Aj keď uvedenie takýchto kariet na trh skutočne demonštruje dynamiku v kryptomene, väčšina nebude fungovať podľa očakávaní.

Zatiaľ čo držitelia kariet budú môcť na financovanie nákupu čerpať z prostriedkov držaných v kryptomene, obchodníci nebudú kryptomeny akceptovať. Tieto partnerstvá so spoločnosťou Visa skôr uvidia, ako spracovateľ platieb prevádza kryptomeny na FIAT v mieste predaja obchodníka..

V ideálnom prípade, keď obchodníci uvidia, že čoraz viac zákazníkov platí takýmito prostriedkami, a stane sa im lepšie digitálne vybavenie, jedného dňa podporia úplnú integráciu.

Pripravované ponuky

Teraz, keď sme zistili, čo je krypto debetná karta a aké sú súvisiace výhody / nevýhody, kedy sa môžeme tešiť na ich použitie?

Keď sa datuje niekoľko rokov dozadu, vyvinuli sa rôzne spoločnosti, aby vyvinuli takúto kartu. Väčšina priekopníkov, ktorí za touto myšlienkou stáli, však bola obmedzená predpismi a nezrelosťou trhu. To sa však zmenilo v roku 2020, keď rôzne významné spoločnosti ohlásili bezprostredné spustenie vlastných iterácií. Očakáva sa, že každá z nasledujúcich kariet bude uvedená na trh v nasledujúcich mesiacoch v Spojených štátoch a rôznych krajinách po celom svete.

Coinbase

Ako jedno z najväčších mien spájaných s kryptomenou je akákoľvek ponuka spoločnosti Coinbase veľmi očakávaná. Spoločnosť Coinbase oznámila svoj vstup na debetné karty založené na kryptomene „Coinbase Card“. Karta, ktorá je už nejaký čas k dispozícii mimo USA, čoskoro vyjde ako prvá vzhľad v rámci hraníc USA.

Coinbase zašiel o krok ďalej ako len k podpore výdavkov na kryptomeny. Oznámila, že jej karta bude ponúkať aj funkcie odmien, ktoré svojim používateľom poskytnú 4% späť v Stelleri alebo 1% späť v bitcoinoch.

Paxful

Toto je najnovšie oznámil tu uvedená krypto debetná karta. Karta, ktorá bola možná vďaka spolupráci spoločností Paxful a Ternio, bola vyvinutá s cieľom „bankovania nebankových subjektov“. Spoločnosť Paxful osobitne zaznamenáva údaje zhromaždené Svetovou bankou – čo naznačuje, že 1,7 miliárd ľudí na celom svete je nebankových – ako motív snahy.

Daneil Gouldman, generálny riaditeľ spoločnosti Ternio, tvrdí: „Spoločnosť Paxful je najlepšou burzou peer to peer na trhu peer to peer, takže sme napumpovaní schopnosťou poskytnúť svojim zákazníkom prístup na platformu BlockCard … Bude to zábava spárovať všetky dohromady. silných stránok Paxful s funkciami globálnej debetnej karty a bankového účtu Blockcard. Spoločnosť Ternio sa zaviazala poskytovať interoperabilitu medzi kryptomenami a tradičným bankovým systémom. “

BlockFi

Zatiaľ čo vyššie uvedené ponuky zdieľajú rôzne podobnosti, Ponuka BlockFi sa mierne líši. Namiesto toho, aby umožnil zákazníkovi nakupovať pomocou kryptomien, uzavrel partnerstvo so spoločnosťou Visa s cieľom vyvinúť jednu z prvých kariet s odmenou pre kryptomenu..

To znamená, že pri typických debetných nákupoch bude môcť držiteľ karty prijímať podporované kryptomeny, podobne ako by získavali vernostné body, napríklad vzdušné míle alebo „cashback“.

Skutočné výdavky sa budú stále čerpať iba zo zostatkov držiteľov kariet iba v menách FIAT. Pri ďalších ponukách poskytujúcich schopnosť prijímať krypto odmeny by okrem výdavkov malo byť zaujímavé zistiť, či sa pri spustení zmení štruktúra karty BlockFi.

Verdikt je stále vonku

Poskytnuté príklady krypto debetných kariet sú plánované iba zopár z nich. Zatiaľ čo je zverejnených veľmi málo informácií, stále zostáva verdikt, či budú tieto karty úspešné. Zaujímajú sa zákazníci iba o karty s odmenami? Kombinácia oboch? Alebo ich to vôbec nezaujíma?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map