Decentralizované financovanie je kľúčom k začleneniu blockchainu do konvenčných financií

Gruzínsko Rakusen, ConsenSys

Napriek neustále rastúcej popularite a rozšírenej diskusii existuje určitý odpor, ktorý blokuje blockchain mimo bežných financií. Inštitucionálni investori aj banky sú naďalej znepokojení otázkami, ako je regulácia digitálnych aktív, zlyhanie vývoja bitcoinu ako účtovnej jednotky, výmenného prostriedku a nedostatok záruk centrálnych bánk. Cesta k digitálnym menám je opatrná a konzervatívna. Tento príbeh sa musí zmeniť, aby sa blockchain stal súčasťou mainstreamovej konverzácie. Spoločnosť DeFi má kapacitu na uskutočnenie tejto zmeny. DeFi sľubuje, že podporí blockchain vo finančnej samozrejmosti vytvorením dôvery, zablokovaním nebankoviek a poskytnutím aplikácií pre blockchain v reálnom svete..

Budovanie dôvery

V poslednej dobe sa niekoľko veľkých hráčov opatrne pustilo do krypto priestoru, ktorý predstavuje dôležité míľniky pre priemysel digitálnych aktív. DeFi sa stará o to, aby sa na tejto ceste prijatia blockchainu mohla zúčastniť širšia široká verejnosť. Robí to budovaním dôvery pre maloobchodných používateľov. Používatelia požadujú vieru vo finančný systém a jeho infraštruktúru, inak neexistuje žiadny základ pre zákazníkov, ktorí pravidelne počujú o negatívnej reklame, ako sú hacky a strata kódov. Rovnako ako v prípade kryptomeny všeobecne, dôvera sa zakladá na vzdelaní a experimentovaní.

DeFi umožňuje takéto experimenty. Používatelia neustále testujú výhrady, ktoré majú, a vyšetrujú chyby. Spolupráca s DeFi, tiež známa ako „Web 2.0“, umožňuje používateľom nadviazať vzájomnú dôveru v blockchain zdieľaním skúseností, prístupom k záznamom a analýzou údajov. Aj keď inteligentná zmluva môže byť „nedôverčivá“ – v takom rozsahu, v akom nemožno dôverovať žiadnemu človeku – používatelia, ktorí sami nie sú schopní auditovať zmluvu, budú hľadať potvrdenie od komunity a ľudí, s ktorými sú v kontakte..

Unbanked

Napriek rýchlemu pokroku v našich globálnych finančných systémoch zostáva na celom svete neuveriteľných 2,5 miliardy ľudí bez bankového účtu. Finančné systémy, ktoré sľubujú decentralizované financovanie, sú pre túto kohortu veľmi atraktívne. Alternatíva DeFi k centrálnym bankám a tretím stranám znamená, že predtým nebankové spoločnosti mohli teraz nakupovať, predávať a požičiavať produkty a cenné papiere. Výmenou západnej infraštruktúry za DeFi majú používatelia kontrolu nad svojimi finančnými interakciami. Namiesto toho sa zapoja do vytvárania softvéru a inteligentných zmlúv „kód ako zákon“. Tieto kroky môžu nielen vylepšiť regionálne ekonomiky, ale môžu pokročiť v sociálnych otázkach, ktoré znásobuje taká veľká populácia bez bankového účtu, vrátane veľkého množstva najmä nebankových žien a nezaslúžených vidieckych spoločenstiev..

Praktické aplikácie DeFi

Ropovod skutočných aplikácií, ktoré DeFi predstavuje, ďalej posúva mainstreaming blockchainu. DeFi predstavuje revolúciu v tradičných finančných nástrojoch, ako sú úrokové účty a pôžičky, a eliminuje centralizované systémy a potrebu tretích strán.

Collateralized Debt Pozitions (CDP) sú skvelým príkladom takejto aplikácie. CPD sú inteligentné zmluvy, ktoré fungujú na ethereu. 95 percent CDP je otvorených iba na účely testovania. Vieme to, pretože (v čase vzniku tohto článku) je ich hodnota pod 0,0058ETH porovnateľná s hodnotou tesne nad jedným dolárom. Zvyšných 5% CDP je podľa prieskumu ConsenSys Codefi zaistených v priemere za 1 000 ETH (4,5 mil. USD), vďaka čomu je ich použitie v rozsahu žiaduce pre krypto veľryby a skorých kryptoinvestorov.

Táto CDP aplikácia DeFi predstavuje atraktívnu alternatívu k pomalším, nákladnejším a tradičným riešeniam prevodu peňazí. Spoločnosť DeFi v tomto prípade poskytuje takmer okamžité, nemenné, lacné transakcie a odstraňuje tretie strany.

Napriek svojej nepopierateľnej úlohe v budúcnosti financií stále existujú prekážky blokovania šírenia reťazcov v bežnom meradle. Spoločnosť DeFi neustále prekonáva tieto bariéry efektívnym využívaním technológie. Spoločnosť DeFi znamená narušenie a revolúciu v zavedených finančných sieťach a systémoch a zmenu odvetvia k lepšiemu. Nástroje na budovanie budúcnosti tohto odvetvia sú v našich rukách.

The nedávna správa používateľa DeFi od ConsenSys Codefi zisťuje, že držitelia kryptomeny (označovaní ako „hodlrs“) sa častejšie zaujímajú o základnú technológiu a jej praktické uplatnenie a o to, ako je možné ho uplatniť v praxi. Hodlri sú pri experimentovaní s DeFi opatrní, sledujú online diskusie a zdieľajú svoje skúsenosti. Používatelia si predtým, ako investujú niečo väčšie, často vyskúšajú protokol s malou čiastkou.

Pozri nedávne Správa o výskume používateľov DeFi pre viac nálezov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map