Hlavné daňové riešenia, ktoré sa dostávajú do kryptomeny

Mainstreamové prijímanie kryptomien je v plnom prúde. V posledných mesiacoch prebiehajúca pandémia zdôraznila výhody digitálnych mien po celom svete, čo vyústilo do masívneho oživenia trhu s kryptomenami. Centrálne banky rozvíjajú digitálne meny, veľké korporácie prevádzajú finančné rezervy na bitcoiny a firmy FinTech vyvíjajú platformy podporujúce tieto aktíva.

Napriek tomuto pozitívnemu vývoju existuje niekoľko oblastí, o ktorých sa často hovorí, že chýbajú – brzdenie kryptomien od skutočného letu.

  • Obchodné terminály – Schopnosť uskutočňovať jednoduché nákupy v digitálnych menách
  • Depozitné služby – schopnosť bezpečne ukladať digitálne aktíva bez nutnosti technologického dôvtipu

Každá z nich je často označovaná ako veľká prekážka, ktorú je potrebné odstrániť, aby mohlo dôjsť k prijatiu do hlavného prúdu – a to z dobrého dôvodu, pretože obe sú problémami v skutočnom živote, s ktorými by sa stretli každodenní používatelia.

Jednou z oblastí, na ktorú sa často zabúda, je potreba jednoduchých a efektívnych daňových riešení. Nákup a predaj kryptomien nie je zábavná činnosť bez daňového zaťaženia. Vlády zvyčajne požadujú, aby sa kapitálové zisky počítali z každého uskutočneného obchodu spolu s rôznymi ďalšími požiadavkami.

Mnoho investorov, bohužiaľ, vôbec nevie o daňových dôsledkoch spojených s obchodovaním s kryptomenami. Ďalej to komplikuje jednoduchý nedostatok možností, ako tento proces zjednodušiť. Áno, existujú spoločnosti tretích strán, ktoré sa o to pokúšajú, ale ich nedostatočná integrácia s hlavnými obchodnými platformami vedie k tomu, že tieto služby zostávajú mnohým neznáme..

Deň zúčtovania

Pre mnohých z tých, ktorí sú ochotní nahliadnuť za nedostatok užívateľsky prívetivých riešení a napriek tomu pokračovať v obchodovaní, prichádza deň zúčtovania. Keď sa ten deň stane, buď sa nájdu tí, ktorí nahlásili svoju činnosť, a vznášajú sa – a budú aj takí, ktorí to neurobili, a potopia sa.

Každá krajina na celom svete má vlastné pravidlá a pokyny týkajúce sa požiadaviek na vykazovanie kryptomien. Aj keď možno prví účastníci odvetvia obchádzali spravodajskú činnosť v dôsledku laxného dohľadu, toto sa rýchlo mení. Subjekty ako Internal Revenue Service (IRS) a Canada Revenue Agency (CRA), objasnili, že sledujú, a očakávajú príslušné správy.

Daň

Otázka daní a kryptomien bude, dúfajme, v nadchádzajúcich rokoch minulosťou, pretože populárne platformy sa v tomto priemysle naďalej zaoberajú. Nasledujú tri príklady známych spoločností zapojených do spoločnosti FinTech, ich vpády do kryptomien a to, čo robia v oblasti daní – dve s plánom a jedna s divokou kartou.

PayPal

Najnovšia firma z oblasti FinTech, ktorá skočila do kryptomien, je jednou z najväčších v okolí – PayPal. Aj keď sa podpora neočakáva ešte niekoľko týždňov / mesiacov, v závislosti od sídla spoločnosti, investori, ktorí očakávajú využitie tejto služby, sú už teraz zvedaví, aké daňové riešenie PayPal ponúkne.

Spoločnosť PayPal neuviedla, aké sú jej plány na minimalizáciu záťaže súvisiacej s daňovým vykazovaním. So všetkým zrakom na PayPal (regulačné orgány aj používatelia) to tak zatiaľ môže byť, ale pravdepodobne nie navždy. Otázkou je, vyvinie PayPal svoje vlastné riešenie? Získa spoločnosť ako SimpleTax? Alebo sa stane partnerom a integruje služby iného podobného subjektu TaxBit?

BohatstvoJednoduché

Relatívny nováčik v oblasti kryptomien, spoločnosť WealthSimple oznámila svoju krypto platformu koncom roku 2020. Táto platforma, ktorá uľahčuje nákup a predaj rôznych hlavných aktív (bitcoin, ethereum atď.), Má veľký potenciál predstaviť kryptomeny rozmanitej skupine klientov..

Či už je to úmyselné alebo nie, WealthSimple má šťastie, že v roku 2018 vykonal strategický krok, z ktorého bude mať prospech jeho novovzniknutá krypto platforma – nákup SimpleTax.  Táto populárna daňovo orientovaná platforma prináša do registrácie daní jedného používateľa jednoduchosť. Ďalej má už roky podporovaných používateľov, ktorí sa podieľajú na obchodovaní s kryptomenami. Vďaka tomu je WealthSimple pripravený a pripravený podporiť svoju novú platformu s veľmi potrebným daňovým riešením zameraným na kryptomeny.

Blíženci

Zatiaľ čo program WealthSimple poskytuje prístup k širokej škále finančných možností, vrátane TFSA / RRSP / atď., Gemini má viac zameraný prístup ku kryptomenám.

Stále populárnejšia platforma má práve oznámil že pôjde o integráciu softvéru od spoločnosti TaxBit, ktorý je navrhnutý špeciálne na hlásenie kryptoobchodnej činnosti. Jedným z vrcholov tejto služby je schopnosť investorov nielen generovať koncoročné správy, ale aj sledovať vplyv ich obchodovania na dane v reálnom čase..

Tyler Winklevoss, generálny riaditeľ spoločnosti Gemini, uviedol: „Softvér spoločnosti TaxBit automatizuje výpočty potrebné na vykazovanie krypto daní, čím pomáha znižovať bolestivosť krypto daní pre našich používateľov. Investori budú tiež môcť vidieť daňové dôsledky akýchkoľvek obchodov, ktoré uskutočnia na spoločnosti Gemini, v reálnom čase. “

Maximalista podľa výberu?

Pojem, ktorý sa často používa pri diskusiách o investovaní do bitcoinu, je „maximalistický“. Týka sa to investorov, ktorí predovšetkým veria v účinnosť bitcoinu a maximalizujú svoje držanie v tomto jedinom aktíve, skôr ako diverzifikáciu medzi rôznymi alt-coinmi.

Berúc do úvahy otázku, ktorá sa tu dnes diskutuje o daniach, kladie sa otázka – sú všetci investori bitcoinoví maximalisti podľa výberu? Alebo ich jednoducho odrádzajú náročné daňové požiadavky a nedostatok možností, ako to prekonať?

Dúfajme, že skôr ako neskôr sa táto otázka stane diskutabilnou a spoločnosti ako WealthSimple, Gemini, PayPal a ďalšie budú naďalej uspokojovať priemyselné potreby..

Získanie z toho všetkého je jednoduché – osvojte si miestne miestne daňové požiadavky a dodržiavajte ich. Nenechajte sa nachytať pri kódovaní, keď sa snažíte pochopiť roky neohlásenú činnosť, keď stojí IRS / CRA / atď. príde volanie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map