INX získa a zlúči s OpenFinance, čím vytvorí regulovanú obchodnú platformu pre digitálne cenné papiere a kryptomeny

Likvidita je často známy prísľub a lákadlo digitálnych cenných papierov. Na uľahčenie tohto potenciálu sú potrebné sekundárne trhy, ktoré umožňujú platformu, na ktorej môžu investori tieto aktíva ľahko kúpiť / predať. Jedna z najznámejších platforiem tohto druhu v tomto sektore, OpenFinance, práve bola získané spoločnosťou INX Limited.

Pritom bude môcť INX okamžite rozšíriť svoju užívateľskú základňu a poskytnúť investorom silnú ponuku – a dúfajme, že lepšiu likviditu medzi kótovanými digitálnymi cennými papiermi..

Komentár

Aj keď finančné podrobnosti akvizície neboli zverejnené, v dohode sa uvidia konsolidované platformy každej spoločnosti – čo znamená, že INX zdedí licenciu, ktorú v súčasnosti vlastní OpenFinance.

Po ohlásení tejto akvizície / fúzie si zástupcovia každej spoločnosti našli čas na vyjadrenie.

Shy Datika, prezident INX, uvádza,

„Digitálne cenné papiere predstavujú nový vývoj na tradičných kapitálových trhoch. V porovnaní s tradičnými akciami existujú obrovské výhody kótovania a obchodovania s digitálnymi aktívami … Openfinance sa stala priekopníkom v tomto priestore a získala si rešpekt Wall Street, blockchainovej komunity a amerických regulačných orgánov. Sme hrdí na to, že do portfólia INX pridávame tieto neuveriteľné úspechy – ponúkame investorom lepší prístup k likvidite. “

Uvádza Jim Stonebridge, generálny riaditeľ OpenFinance,

„INX a Openfinance zdieľajú rovnakú víziu poskytovania bezpečného a regulovaného ekosystému pre kótovanie a obchodovanie s digitálnymi aktívami. Veríme, že regulačný dohľad v kombinácii s likviditou urobí z digitálnych aktív finančný nástroj pre spoločnosti a investorov, ktorí sa snažia získať prístup a zvýšiť kapitál. Konsolidácia dvoch vedúcich platforiem bude katalyzátorom potrebným na posunutie tohto odvetvia vpred. “

Minulé strasti

Akvizícia / fúzia tohto druhu môže byť pre OpenFinance najlepším výsledkom. V posledných mesiacoch sa spoločnosť verejne rozplakala, čo naznačuje, že potrebuje finančnú pomoc. Platforma v tom čase naznačila, že začne vyraďovať digitálne cenné papiere hostené na jej platforme, pokiaľ sa ich emitenti nezintenzívnia a nezaplatí poplatky za kótovanie..

Bez získania spoločnosťou INX by tento článok dnes mohol veľmi dobre diskutovať o uzávierke určitých služieb na OpenFinance. Našťastie to tak nie je a budúcnosť teraz vyzerá jasnejšie pre každú platformu, ktorá sa posúva vpred, keď sektor digitálnych cenných papierov naďalej dozrieva.

Minulé úspechy

Rok 2020 bol pre väčšinu, vrátane OpenFinance, hrboľatou cestou. INX sa tohto trendu vzdialila, avšak za posledných pár mesiacov zaznamenala spoločnosť rôzne úspechy; primárnym z nich je prebiehajúce tokenizované IPO spoločnosti.

Táto prebiehajúca udalosť generovania kapitálu bola doteraz úspešná. Nedávno sme pokryli dôležitý ukazovateľ udalosti, pretože INX prekročila svoju minimálnu hranicu zvýšenia – v procese otvárania možnosti pre investorov začať využívať kryptomeny ako spôsob financovania.

Súčasťou príťažlivosti tejto udalosti nie je len schopnosť využiť kryptomenu ako prostriedok nákupu, ale aj samotné štruktúrovanie tokenu INX. Tieto digitálne cenné papiere, známe ako INX Security Token F-1, využívajú inteligentné kontrakty ako zabudovaný prostriedok na zabezpečenie súladu so zákonmi KYC / AML a vlastníckeho práva..

Prichádza konkurent?

INX a OpenFinance nie sú jediné, ktoré uznali potrebu sekundárnych trhov v sektore digitálnych cenných papierov. Priekopník v odbore, Securitize, nedávno urobil správu, keď získal svojho vlastného sprostredkovateľa / obchodníka – DTM a Velocity Platform.

Či už pri pohľade na dohodu INX alebo Securitize, každý bude mať prospech zo zrýchleného procesu smerujúceho k rozvoju sekundárneho trhu. S takými platformami, ktoré si vyžadujú získanie licencie, ktorej získanie trvá dlho, môže akvizícia spoločnosti, ktorá už má licenciu, ušetriť mesiace čakania.

INX

Spoločnosť INX, ktorá bola založená v roku 2017, má sídlo v Gibraltári. Tím spoločnosti INX predovšetkým pracuje na vývoji komplexnej obchodnej platformy, ktorá podporuje nielen kryptomeny, ale aj bezpečnostné tokeny a deriváty..

Na činnosť spoločnosti dohliadajú nasledujúce osoby.

Shy Datika – spoluzakladateľ & Predseda

Alan Silbert – výkonný riaditeľ

OpenFinance

Spoločnosť OpenFinance Network, ktorá bola založená v roku 2017, má sídlo v Chicagu v štáte Illinois. OFN predovšetkým funguje ako registrovaná obchodná platforma pre cenné papiere s tokenizáciou aj bez tokenizácie.

Generálny riaditeľ, Jim Stonebridge, v súčasnosti dohliada na činnosť spoločnosti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map