Kraken sa stáva prvou americkou licencovanou bankou digitálnych aktív

Populárna výmena digitálnych aktív, Kraken, bol daný zelené svetlo „Špeciálna depozitná inštitúcia (SPDI)“. Toto označenie umožní spoločnosti Kraken vyvinúť nový subjekt známy ako Kraken Financial, ktorý bude pôsobiť ako autorizovaná banka ponúkajúca komplexné služby v oblasti digitálnych aktív, ako sú prijímanie vkladov, úschova a fiduciárne služby..

„Víziou spoločnosti Kraken je stať sa dôveryhodným mostom medzi kryptoekonomikou budúcnosti a súčasným existujúcim finančným ekosystémom.“

Kraken je prvou spoločnosťou špecializovanou na digitálne aktíva, ktorá získala status SPDI – čo je obzvlášť pozoruhodný krok vpred pre Kraken a blockchainový priemysel ako celok.

Stať sa bankou

Očakáva sa, že Kraken Financial bude prvou bankou svojho druhu v USA, bude hrať dôležitú úlohu pri ďalšom prijímaní digitálnych aktív. Medzi ďalšie výhody patrí:

  • Spoločnosť Kraken Financial získava výhodu prvého ťahu ako prvý subjekt svojho druhu
  • Blockchain ako celok bude mať úžitok zo zvýšeného vplyvu, adopcie a prevalencie
  • Verejnosť bude mať prospech z lepšieho prístupu k finančným službám vytvoreným pre budúcnosť

Progresívna povaha regulačných orgánov štátu Wyoming nezostala bez povšimnutia osobami zodpovednými za služby Kraken. Zatiaľ čo veľa štátov pristupuje k adopcii kryptomien opatrnejšie, zdá sa, že spoločnosť Wyoming je pripravená vyraziť smerom vpred prostredníctvom liečby technológiou FinTech.

„Sme nadšení, že pracujeme v stave, ktorý je v súlade s našou filozofiou a hodnotami. Wyoming je vzácnym a žiarivým príkladom toho, ako premyslená regulácia môže podnietiť inovácie pre spoločnosti FinTech. “ – David Kinitsky, generálny riaditeľ spoločnosti Kraken Financial

Pri prvom spustení spoločnosti Kraken Financial budú služby obmedzené iba na klientelu so sídlom v USA. Spoločnosť poznamenáva, že dostupnosť sa časom rozšíri tak, aby zahŕňala aj medzinárodných klientov.

Nové služby?

Tvrdá práca, ktorú Kraken venoval dosiahnutiu tohto cieľa, sa netýkala iba titulu. Ak sa stane autorizovanou bankou, bude teraz môcť legálne ponúkať rôzne nové služby; z ktorých každá pomôže spoločnosti dosiahnuť jej konečný cieľ, ktorým je preklenutie tradičných financií do sveta blockchainu a kryptomien. Nasleduje iba niekoľko služieb, ktoré majú byť podporované v priebehu času.

  • Depozitné služby
  • Platobné brány FIAT
  • Služby správy účtov

„Od platenia účtov a prijímania platov v kryptomene až po začlenenie digitálnych aktív do investičných a obchodných portfólií umožní spoločnosť Kraken Financial klientom Kraken v USA bezproblémové bankovníctvo medzi digitálnymi aktívami a národnými menami.“

Nové aktíva?

Spolu s ponukou nových služieb získa Kraken tiež schopnosť podporovať širšiu škálu tried aktív. Spoločnosť sa doteraz zaoberala predovšetkým kryptomenami. Vpred však Kraken poznamenáva, že naďalej existuje možnosť podpory cenných papierov. S koreňmi spoločnosti v oblasti digitálnych aktív by bolo logické, že podpora pre cenné papiere bude zahŕňať aj digitálne cenné papiere / bezpečnostné tokeny.

Nové obmedzenia

Zatiaľ čo vyššie uvedené rozšírenie podporovaných aktív a ponúkaných služieb je pre Kraken jednoznačným pozitívom, jeho nové označenie ako banky prichádza so zvýšenou regulačnou kontrolou.

Okrem toho, že sa na ňu v súčasnosti vzťahujú všetky rovnaké pravidlá ako na tradičnú banku, upozorňujeme, že bude potrebné neustále udržiavať 100% depozitných rezerv. To znamená, že banka sa nebude podieľať na požičiavaní čiastkových rezerv – svojim klientom bude mať neustále plný prístup k svojim finančným prostriedkom.

Kraken Financial

Spoločnosť Kraken Financial, ktorá bola založená v roku 2020, má ústredie v Cheyenne vo Wyomingu. Táto dcérska spoločnosť spoločnosti Kraken bude fungovať ako autorizovaná banka, ktorá ponúka rôzne služby šité na mieru tak, aby preklenuli tradičné financie s aktívami založenými na blockchaine.

Výkonný riaditeľ Dave Kinitsky v súčasnosti dohliada na činnosť spoločnosti.

V ďalších správach

Kraken bol vždy lídrom vo svete blockchainu. Spoločnosť je nielen hlasným zástancom digitálnych aktív, ale aj podnikla rôzne predchádzajúce kroky s cieľom posunúť tento sektor vpred. Vysvetlili sme jeden taký prípad, pretože Kraken bol zakladajúcim členom „Crypto Ratings Council (CRC)“.

CRC je samoregulačná skupina zložená z lídrov v odbore ako Coinbase, Circle, Bittrex, a Kraken – ktorá si dala za úlohu vzdelávať verejnosť v oblasti klasifikácie aktív. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, čo CRC robí a ako to robia, nezabudnite si prezrieť naše predchádzajúce spravodajstvo TU.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map