MicroStrategy pre ďalší ponor do bitcoinu s investíciou ďalších 550 miliónov USD

Po celom svete existuje nespočetne tvrdých veriacich v bitcoiny. Len veľmi málo z nich, ak vôbec existuje, preukázalo túto vieru viac ako výkonný riaditeľ MicroStrategy, Michael Saylor. Toto bolo ešte zdôraznené nedávnym oznámením spoločnosti oznámenie že chce kúpiť ďalšie špičkové digitálne aktívum v hodnote 550 miliónov USD.

Zvýšenie o 550 miliónov dolárov

Aby bolo možné tento nákup uskutočniť, má MicroStrategy uvedené že dúfa, že získa potrebný kapitál predajom „konvertibilných vyšších bankoviek“. Štáty MicroStrategy,

„Zmenky budú nezabezpečené, nadriadené záväzky spoločnosti MicroStrategy a budú úročené sadzbou 0,750% ročne, splatnou polročne v omeškaní 15. júna a 15. decembra každého roka, počnúc 15. júna 2021. Poznámky splatné 15. decembra 2025, pokiaľ nebudú spätne odkúpené, spätne odkúpené alebo prevedené … Bankovky budú pri voľbe spoločnosti MicroStrategy konvertibilné na peniaze, akcie kmeňových akcií spoločnosti MicroStrategy triedy A alebo kombináciu hotovosti a akcií kmeňových akcií spoločnosti MicroStrategy triedy A. “.

Napriek rozsahu tohto zvýšenia sa MicroStrategy chce zamerať výhradne na zvýšenie svojej expozície voči bitcoinom a posilniť svoju rezervu štátnej pokladnice digitálnym aktívom odolným voči inflácii..

„Spoločnosť MicroStrategy má v úmysle investovať čistý výnos z predaja bankoviek v bitcoinoch,“

Existujúca expozícia

Ako už bolo uvedené, rozhodnutie o zvýšení kapitálu na účely nákupu bitcoinu nie je pre MicroStrategy prvým vpádom do digitálnych aktív. Zhruba pred dvoma mesiacmi spoločnosť urobila vlny prvým nákupom 21 454 BTC. Spoločnosť sa neuspokojila s týmito majetkami, zdvojnásobila svoje investície a zakrátko nakúpila ďalších 16 796 BTC.

Aj keď zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, s ktorou spoločnosťou bude spoločnosť MicroStrategy nadviazať partnerstvo s cieľom uskutočniť skutočný nákup bitcoinov, každý z minulých nákupov spoločnosti uľahčila spoločnosť Coinbase..

Perfektné načasovanie?

Na základe týchto krokov nákupy – ktoré v čase nákupu predstavovali zhruba 425 miliónov USD – odvtedy významne vzrástli. Predpokladá sa, že tieto obrovské výnosy v súčasnosti dosahujú zhruba 250 miliónov USD. Ohromujúci návrat v krátkom čase.

Napriek obrovskému výnosu, ktorý sa dosiahol v prvej fáze tejto investície, všetky vonkajšie zdroje nedávne správy o zámere spoločnosti získať ďalších 550 mil. USD na nákup ďalších BTC nestretli s nadšením.

Toto sa nedávno zobrazilo, keď analytici Citi znížili úroveň akcií spoločnosti MicroStrategy z „neutrálneho“ na „predaný“. Zodpovední za túto zmenu naznačili, že spoločnosť sa „neprimerane zameriava“ na digitálne aktíva.

Čas ukáže, či má spoločnosť Citi pri znižovaní ratingu týchto akcií pravdu. Aj keď to môže byť správne v jeho tréme kvôli tomuto zameraniu na digitálne aktíva, jedna vec je istá – MicroStrategy je celá v bitcoinoch. Tieto rozhodnutia sa buď potopia alebo stúpajú na chrbte.

Prepočty

Aj keď Citi nemusí byť presvedčený o výhodách, ktoré stoja za rozhodnutím získať 550 miliónov USD na nákup bitcoinov, iní významní investori sa zmenili na veriacich, ktorí majú v pohybe pozitívnejší postoj.

Miliardár Ray Dalio nedávno vyjadril spoločnú vieru v budúcnosť aktív ako Bitcoin, pretože si predstavuje budúcnosť, v ktorej centrálne banky budú naďalej tlačiť hotovosť, čo povedie k nekontrolovanej inflácii.

„Myslím si, že bitcoiny (a niektoré ďalšie digitálne meny) sa za posledných desať rokov etablovali ako zaujímavé alternatívy aktív podobné zlatu, s podobnosťami a rozdielmi od zlata a iných zásob bohatstva v mobilných (na rozdiel od nehnuteľností) obmedzených dodávok. Mohlo by to teda slúžiť ako spestrenie zlata a ďalších podobných zásob majetkových aktív. “ – Ray Dalio

Aj keď priamo nekomentujeme rozhodnutia spoločnosti MicroStrategy, ďalším významným investorom, ktorý nedávno prejavil známky zahrievania bitcoinu, je Kevin O’Leary. Záhadný podnikateľ nedávno uviedol, že ak by bitcoinový ETF mal byť schválený komisiou SEC, pridelil by zhruba 5% svojho portfólia – počet, ktorý je zatiaľ potlačený súčasnou volatilitou BTC.

“Keby to tak bolo, keby sme sa zajtra ráno zobudili a SEC povedala, že môžete vytvoriť ETF s bitcoinmi a myslíme si, že bitcoin je legitímny, viete, platobný systém a zásoba bohatstva, nielenže to pôjde hore, ale aj vy Investovalo by do mňa veľa ľudí ako ja … Povedal by som, že dobre, dám mu 5% váhu, aby ste vedeli, že v skutočnosti nechcem, aby významná časť môjho portfólia mala také množstvo volatility. “ – Kevin O’Leary

MicroStrategy

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá bola založená v roku 1989, je jednou z popredných svetových firiem v oblasti business intelligence.

Výkonný riaditeľ Michael Saylor v súčasnosti dohliada na činnosť spoločnosti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map