Nasleduje zmena – nový vedúci OCC, regulárne trhové pravidlá a legislatívne účty

Digitálne aktíva tu zostanú. Regulačné orgány a tradičné banky konečne prijímajú túto skutočnosť a upravujú operácie tak, aby vyhovovali ich integrácii.

Zmena vodcu

Len pred pár dňami sme diskutovali o neobsadenej úlohe predsedu SEC a Garyho Genslera – očakávaného nástupcu Jay Claytona. Dnes, správy prelomené že je nastavená ďalšia významná rola. Predpokladá sa, že Úrad kontrolóra meny (OCC) našiel svojho nového vodcu v spoločnosti Michael Barr.

Každá z týchto vyššie spomenutých rolí je obsadená nomináciami predsedníckej prezidentskej administratívy. Ako také, pozadie a profesionálna história týchto menovaných osôb môžu vrhnúť svetlo na pohnútky a ciele správy v nasledujúcich rokoch.

Našťastie pre digitálne cenné papiere, každý z tých, od ktorých sa očakáva, že budú menovaní, sa dobre orientuje v blockchaine a jeho mnohých implementáciách. Zatiaľ čo Gensler je známy svojou blockchainovou výučbou na M.I.T, Barr má skúsenosti ako poradca Ripple Labs siahajúce do roku 2015..

Úrad kontrolóra meny

OCC má v USA veľké množstvo moci. Zodpovedá za dohľad nad viac ako 1 200 bankami a za tvorbu predpisov, ktoré musia dodržiavať.

Za posledné mesiace boli subjekty zaoberajúce sa digitálnymi aktívami vnímané ako mimoriadne pozitívne v dôsledku rozmanitého vývoja. Okrem očakávaného vymenovania blockchainového dôvtipu Michaela Barra je nasledujúcich niekoľko príkladov týchto zmien, ktoré implementuje OCC a od ktorých sa očakáva, že budú prínosom pre dozrievanie digitálnych aktív..

Spravodlivý prístup

14. januára 2021 OCC zverejnila konečnú iteráciu svojich „Spravodlivý prístup‘Pravidlo. Zjednodušene povedané, tento vývoj bráni bankám v Spojených štátoch amerických uložiť plošné zákazy spoločnostiam a jednotlivcom spojeným s určitými priemyselnými odvetviami.

„Ako sa kontrolóri a zamestnanci v predchádzajúcich správnych orgánoch jasne vyjadrili v prejavoch, usmerňovaní a svedectvách, banky by nemali ukončovať služby pre celé kategórie klientov bez vykonania individuálnych hodnotení rizík. Je v rozpore so základnými zásadami obozretného riadenia rizika, aby sa rozhodnutia prijímali výlučne na základe presvedčivých alebo kategorických tvrdení o riziku bez skutočnej analýzy. “

Bohužiaľ, v posledných niekoľkých rokoch došlo k mnohým prípadom, keď spoločnosti odmietli služby v tradičnom bankovom sektore, jednoducho kvôli spojeniu s kryptomenami. Aj keď k tomuto odmietnutiu služby ešte stále môže dôjsť, OCC teraz zaisťuje, aby boli banky pri tom oprávnené.

„Keď sa veľká banka rozhodne prerušiť prístup k charitatívnym organizáciám alebo dokonca veľvyslanectvám slúžiacim v nebezpečných častiach sveta alebo spoločnostiam podnikajúcim legálne v USA, ktoré podporujú miestne pracovné miesta a národné hospodárstvo, musia preukázať svoju prácu a legitímne obchodné dôvody za to, “

Pre odvetvie, ktoré sa ešte len postavilo na nohy, bolo obmedzenie tradičných bankových služieb určite pretrvávajúcou prekážkou. S touto novou zmenou pravidiel, ktorá má začať platiť v apríli 2021, budú podmienky spravodlivejšie a transparentnejšie pre všetkých..

Povolenia udelené

OCC niekoľko dní pred dokončením rozhodnutia o spravodlivom prístupe zverejnila interpretačný list 1174. Išlo o ďalšiu pozitívnu zmenu, pretože umožňuje bankám využívať a vydávať svoje vlastné stablecoiny.

„Národné banky a federálne sporiteľné asociácie (súhrnne označované ako„ banky “) môžu na vykonávanie funkcií prípustných pre banky, ako sú napríklad platobné činnosti, používať nové technológie vrátane INVN a súvisiacich stablecoinov.“

Okrem toho, že OCC otvára možnosti bánk používať stablecoin, bol dnes uvedený legislatívny návrh zákona 648, ktorý sa týka bánk v štáte Nebraska. Cieľom tohto návrhu zákona je poskytnúť bankám možnosť uschovať kryptomeny pre klientelu. Tento návrh zákona, ktorý predložil senátor Mike Flood, je prvým krokom k jeho cieľ výroby Nebrasky ako centra pre FinTech.

Celkovo možno povedať, že medzi nedávnymi rozhodnutiami OCC a predložením návrhov zákonov nie je možné predpokladať, že v blízkej budúcnosti sa tradičné banky dostanú do digitálnych aktív. Pretože mnoho z nich je zapojených do digitálnych aktív a sú pevne presvedčení, že na úspešné prijatie nie je potrebné prijatie tradičnými bankami, je potrebné ešte určiť prínos tohto vývoja. Jedna vec je však istá – zmena je pešo.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map