PayPal ocenený „Podmienenou bitLicenciou“ – na podporu výdavkov a obchodovania s bitcoinmi, litecoinmi, ethereom a bitcoinovými hotovosťami

PayPal bude čoskoro podpora rôzne kryptomeny na svojej platforme, pretože sa snaží expandovať a osloviť čoraz viac digitálnu spoločnosť. Táto podpora sa netýka iba obchodovania, ale aj výdavkov na podporované aktíva v rámci jeho siete obchodníkov po celom svete.

Detaily

Ako jeden z najväčších spracovateľov platieb na svete je PayPal gigantom spoločnosti FinTech. PayPal do dnešného dňa zhromaždil základňu klientov v celkovej hodnote viac ako 350 000 000 – z ktorých každá je obsluhovaná prostredníctvom siete zloženej z viac ako 27 000 000 obchodníkov..

Keď bude podpora kryptomien oficiálne zverejnená, služba PayPal začne obsluhovať americkú klientelu so sídlom v USA. Očakáva sa, že táto podpora začne v nadchádzajúcich týždňoch, zatiaľ čo k rozšíreniu služieb za hranice USA dôjde začiatkom roku 2021.

Aktíva, ktorých podpora sa očakáva pri spustení, sú Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH) a Bitcoin Cash (BCH). O budúcom rozšírení sa nehovorilo, aj keď by bolo rozumné očakávať v budúcnosti viac podporovaných aktív.

Dlhodobo spekulované

Aj keď mnohých môže zaskočiť, že PayPal čoskoro podporí kryptomeny, tí, ktorí sledujú toto odvetvie, nebudú.

PayPalu a jeho zámerov sme sa dotkli už predtým – Teraz konečne začneme diskutovať o tejto udalosti ako o fakte, a nie o dlho špekulovanej udalosti..

K poslednému dňu mal povedať nasledujúci generálny riaditeľ spoločnosti PayPal, Dan Schulman,

„Prechod na digitálne formy mien je nevyhnutný a prináša so sebou jasné výhody, pokiaľ ide o finančné začlenenie a prístup; efektívnosť, rýchlosť a odolnosť platobného systému; a schopnosť vlád rýchlo vyplácať finančné prostriedky občanom … Náš globálny dosah, odborné znalosti v oblasti digitálnych platieb, obojstranná sieť a dôsledná kontrola bezpečnosti a dodržiavania súladu nám poskytujú príležitosť a zodpovednosť pomôcť uľahčiť porozumenie, spätné odkúpenie a interoperabilitu. týchto nových nástrojov výmeny. Tešíme sa na spoluprácu s centrálnymi bankami a regulačnými orgánmi po celom svete, aby sme im ponúkli našu podporu a aby sme zmysluplne prispeli k formovaniu úlohy, ktorú budú hrať digitálne meny v budúcnosti globálnych financií a obchodu. “

Podmienená licencia

Sprievodným oznámením spoločnosti PayPal o podpore kryptomien bola správa o jej úspešnej aplikácii, ktorá získala ocenenie „Conditional BitLicense“..

BitLicense, ktorú vydáva newyorské ministerstvo finančných služieb (NYDFS), je notoricky ťažké dosiahnuť – od svojho vzniku v roku 2015., iba niekoľko spoločností bolo úspešných.  To nedávno prinútilo regulačné orgány v štáte vyvinúť podmienenú verziu, ktorá mala slúžiť ako odrazový mostík na ceste k úplnej licencii. PayPal sa teraz stala prvou spoločnosťou, ktorá získala túto podmienenú licenciu.

Jedným z predpokladov získania podmieneného Bitlicense je požiadavka spoločnosti, aby spolupracovala so spoločnosťou, ktorá je držiteľom úplnej licencie. V takom prípade poskytuje technológiu umožňujúcu tieto nové služby ponúkané službou PayPal držiteľ Bitlicense, spoločnosť Paxos Trust Company. Touto cestou môže PayPal začať pôsobiť ako firma s virtuálnymi menami v New Yorku, oveľa skôr, ako keby musela čakať na udelenie plnej licencie.

Je potrebné poznamenať, že podmienený BitLicense je myslený iba ako dočasné opatrenie. Očakáva sa, že PayPal bude usilovne pracovať na tom, aby bol schválený celý Bitlicense skôr alebo potom, ako vyprší platnosť podmieneného Bitlicense o dva roky.

Upozornenia

Dnešné správy sú na prvý pohľad fantastické pre ďalšie prijímanie kryptomien. Existuje niekoľko zásadných detailov, ktoré by mohli skresliť vnímanie užitočnosti novej služby PayPal.

Bude sa jednať konkrétne o „uzavretý systém“, podobný tomu, ktorý nedávno spustil program WealthSimple? V takomto systéme, aj keď je podporovaný nákup / predaj kryptomien, sú rampy zapnutia / vypnutia na platformu obmedzené iba na používateľov FIAT. Na základeFAQ„Vytvorené spoločnosťou PayPal, zdá sa, že je to skutočne tak.

„Bude PayPal podporovať kryptové obchody typu peer-to-peer (P2P)?  Momentálne nie. PayPal podporuje nákup a predaj kryptomeny iba pomocou vášho účtu PayPal. Na dokončenie transakcií P2P pomocou služby PayPal musia byť všetky aktíva kryptomeny vedené prostredníctvom služby PayPal predané, a teda prevedené na USD. “

Navrhnutím systému takýmto spôsobom znižuje riziko nelegálnej činnosti. Znamená to tiež, že systém bude vyhovovať predovšetkým novým používateľom a prvým kupujúcim kryptomeny. Do istej miery sa vyhýba existujúcim používateľom kryptomeny, pretože sú nútení prevádzať svoje aktíva späť na FIAT, prevádzať na platformu a potom prevádzať späť na svoje aktíva podľa vlastného výberu. Súčasní používatelia sú pritom nútení vykonať niekoľko ďalších krokov a generovať viac zdaniteľných udalostí.

Ďalej, zatiaľ čo PayPal bude aj naďalej poskytovať používateľskú ochranu pred podvodmi a neoprávnenou aktivitou účtov, transakcie nie je možné vrátiť späť, kvôli nemennej povahe podporovaných kryptomien.

Reakcia trhu

Bez ohľadu na očakávané obmedzenia podpory kryptomien spoločnosťou PayPal, celkový trh reagoval ohromne pozitívnou reakciou.

Štyri uvedené aktíva, ktoré služba podporuje, zaznamenávajú nasledujúci pohyb *.

BTC – nárast o 7,0% za 24 hodín

LTC – nárast o 11,5% za 24 hodín

ETH – nárast o 6,5% za 24 hodín

BCH – nárast o 5,3% za 24 hodín

Okrem vyššie uvedených aktív, ktorých hodnota stúpa, zaznamenal samotný PayPal za posledných 24 hodín tiež skok o 4,75%.

* Údaje načítané z CoinMarketCap v čase písania tohto článku. *

Súťažiaci

Aj keď môže byť PayPal jedným z najväčších spracovateľov platieb, ktorý zavádza takéto služby, určite nie sú prví. Spoločnosti ako Square, WealthSimple, Revolut a Robinhood porazili PayPal. Hlavne WealthSimple zažilo mimoriadne úspešných pár mesiacov, keď sa nedávno podarilo stať sa „jednorožcom“.

Napriek svojej dominancii ako spracovateľa platieb môže mať PayPal v nasledujúcich rokoch viac ako niekoľko konkurentov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map