Prognózy PwC Zásadné prijatie blockchainu – identifikuje prípady najvyššieho použitia

„Veľká štvorka“ je prezývka často používaná pri odkazoch na najväčšie účtovné siete na svete. Keď teda jeden z týchto priemyselných gigantov predpovedá budúcu ekonomiku, svet počúva. Spoločnosť PricewaterhouseCoopers (PwC) nedávno vydala a správa skúmanie prípadov použitia blockchainovej technológie a jej dopadu na globálny hrubý domáci produkt (HDP) v nasledujúcich rokoch.

Tým, že PwC zaznamenala schopnosť blockchainu vylepšiť „… dôveru, transparentnosť a efektívnosť naprieč organizáciami“, vykreslila pre rodiacu sa technológiu pravdepodobne žiarivú svetlú budúcnosť..

Prípady použitia

Jedným z apelov na blockchain je jeho potenciál zmeniť množstvo priemyselných odvetví k lepšiemu. Aj keď je týchto prípadov použitia veľa, PwC sa zapojila do oblastí, ktoré považuje za 5 najviac „meniacich sa“ aplikácií pre túto technológiu.

1. Proveniencia

Schopnosť sledovať, overovať a zaznamenávať životný cyklus produktu počnúc jeho bodom pôvodu sa nazýva proveniencia. Tento výraz, aj keď je často spájaný s výtvarným umením, je použiteľný v súvislosti s dodávateľskými reťazcami. Pri použití v dodávateľských reťazcoch má blockchain a jeho charakter digitálnej knihy schopnosť šetriť peniaze elimináciou falšovaného tovaru, sledovaním kontaminácie v potravinárskom priemysle atď..

Príkladom toho môžu byť služby ako „tracr‘- blockchainová služba používaná spoločnosťou De Beers Group na overenie pravosti a pôvodu diamantov.

PwC očakáva, že táto implementácia bude do roku 2030 predstavovať zvýšenie globálneho HDP o 962 miliárd USD.

2. Platby

Digitálne meny centrálnych bánk (CBDC), kryptomeny a stablecoiny sa spoliehajú na fungovanie blockchainu. Aj keď každý využíva blockchain sa líši, všetky poskytujú koncovému používateľovi niekoľko kľúčových výhod:

  • Finančná transparentnosť
  • Zvýšená účinnosť
  • Okamžité transakcie
  • Zvýšiť finančné začlenenie

Príkladom toho môže byť bitcoin – najväčšia kryptomena, ktorá sa dá použiť na prevod hodnoty medzi jednotlivcami na celom svete bez potreby sprostredkovateľov..

PwC očakáva, že do roku 2030 sa pri tejto implementácii dosiahne zvýšenie svetového HDP o 433 miliárd USD.

3. Totožnosť

Aj keď blockchain môže ponúknuť finančnú transparentnosť, dá sa použiť aj na zabezpečenie citlivých údajov a v rámci prevencie proti krádeži identity. Tieto údaje môžu zahŕňať všetko od pasov až po čísla sociálneho poistenia atď.


Príkladom toho môže byť služba ako „IBM Verify Credentials„- služba založená na blockchaine postavená na ochranu a zároveň poskytuje ľahkú distribúciu údajov používateľa na príkaz.

PwC očakáva, že táto implementácia bude do roku 2030 predstavovať zvýšenie globálneho HDP o 224 miliárd USD.

4. Zmluvy a riešenie sporov

Jedným z najzaujímavejších aspektov blockchainu je schopnosť hostovať „inteligentné zmluvy“. Protokoly blockchain, ktoré podporujú inteligentné zmluvy, umožňujú kódovať prednastavené podmienky do digitálnych zmlúv. Týmto spôsobom je možné automatizovať mnoho procesov a súčasne poskytnúť digitálnu stopu pre plánovaný audit.

Príkladom toho môže byť blockchain založený na „závet a závet„- právny dokument, ktorý by automaticky prevádzal vlastníctvo majetku na základe vopred nastaveného parametra (smrť tvorcov).

PwC očakáva, že táto implementácia bude do roku 2030 predstavovať zvýšenie globálneho HDP o 73 miliárd USD.

5. Zapojenie zákazníka

Vernostné programy / programy odmien existujú už celé desaťročia. Výsledkom je, bohužiaľ, to, že sa od koncových používateľov vyžaduje, aby viedli veľa rôznych účtov a ku každému nosili karty. Blockchain umožňuje vývoj agregačných platforiem – poskytuje používateľovi prístup k ich rôznym účtom prostredníctvom jediného portálu. Týmto spôsobom môže blockchain vdýchnuť nový život systému vypadávajúcemu z módy s nasledujúcimi generáciami opätovným zavedením pohodlia a stimulovaných výdavkov.

Príkladom toho môže byť očakávané vydanie Program odmien spoločnosti Bakkt, čo umožňuje prevod vernostných bodov na kryptomeny.

PwC očakáva, že táto implementácia bude do roku 2030 predstavovať zvýšenie globálneho HDP o 54 miliárd USD.

Kumulatívne PwC očakáva, že použitie blockchainu v týchto aplikáciách a ďalšie budú priamo zodpovedné za pridanie zhruba 1,76 bilióna dolárov do globálneho hrubého domáceho produktu (HDP). Očakáva sa, že k tomu dôjde za pouhých 9 rokov.

Pri súčasnom globálnom HDP okolo 80 biliónov dolárov by to znamenalo, že na 1,76 biliónoch dolárov by bol blockchain zodpovedný za zhruba 1,4% globálneho HDP – ak majú pravdu ekonómovia PwC.

Prispôsobenie programu

Na základe 5 už spomenutých prípadov použitia má blockchain potenciál pomôcť samotnej PwC pri dosahovaní nedávno oznámených cieľov – „čisté nulové emisie uhlíka do roku 2030“.

Jednou z oblastí, v ktorých je to možné, je zvýšenie efektívnosti dodávateľských reťazcov medzi PwC a jej mnohými partnermi po celom svete.

Dodávateľské reťazce sú už dlho označované ako neefektívne a ktoré potrebujú zmenu. Ďalším príkladom projektu založeného na blockchaine, ktorý sa snaží zmeniť tento príbeh, je „TradeLens“. Tento projekt, ktorý pracuje na digitalizácii globálnych dodávateľských reťazcov, bol najviac nedávno prijaté kanadský prepravný gigant „Canada Pacific“.

PwC sa globálne zaviaže k nulovej hodnote do roku 2030PwC sa globálne zaviaže k nulovej hodnote do roku 2030

Sledujte toto video na YouTube

Daňové hlásenie

Ak to nie je zrejmé, blockchain je v súčasnosti aktuálnou témou. S hospodárskymi nepokojmi po celom svete jednotlivci aj podniky aktívne hľadajú riešenia mnohých problémov. Blockchain však nie je dokonalým riešením pre všetkých. S touto technológiou, ktorá má potenciál prekonať rôzne priemyselné odvetvia (napríklad vyššie uvedené prípady použitia), prichádza aj rad nových problémov – regulačné usmernenie a zdaňovanie.

PwC si všimla túto prekážku a nedávno vydala správu správa o potrebe neustáleho rastu v súvislosti s reguláciou digitálnych aktív, ako sú kryptomeny – jedna z najbežnejších implementácií blockchainu a bežne sa používa ako forma platieb.

PwC vo svojej správe zdôrazňuje postoje rôznych krajín po celom svete k digitálnym aktívam, ako sú kryptomeny. Ak bola objasnená jedna vec, je to, že hoci sa dosiahol pokrok, je potrebné oveľa viac.

„… Za posledných pár rokov vykonali daňové úrady významnú prácu s cieľom poskytnúť usmernenie daňovým poplatníkom. Zistili sme však tiež, že vydané pokyny nezodpovedajú najnovšiemu vývoju v priemysle. “

Pokračuje sa,

„Vzhľadom na rýchlosť zmien v tomto odbore, ako aj na šírku aplikácií pre digitálne finančné aktíva, bude dôležité, aby vydané budúce usmernenia vychádzali z princípov a neboli príliš normatívne. Tým sa zabráni zastaraniu usmernení pred jeho vydaním a zabráni sa tomu, aby dane brzdili vývoj vzrušujúcich nových obchodných modelov, ktoré tvorcovia politiky ešte nemôžu predstaviť. “

PwC

Spoločnosť PricewaterhouseCoopers (PwC), ktorá bola založená v roku 1998, má sídlo v Londýne vo Veľkej Británii. Sieť PwC je dnes považovaná za jednu z najväčších svetových účtovných spoločností a zamestnáva viac ako 250 000 osôb na celom svete.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map