Tokenizované akcie od spoločností Apple, Tesla a Amazon sú teraz k dispozícii prostredníctvom spoločnosti Bittrex Global

Chceli ste niekedy vlastniť akcie v spoločnostiach ako Facebook, Google alebo dokonca Netflix, ale nemáte prístup k takýmto aktívam? To sa čoskoro zmení pre veľkú časť Bittrex Global klientov, keďže výmena digitálnych aktív v USA práve vydala zaujímavé oznámenie – teraz podporuje a ponúka ‘tokenizované akcie“.

Tokenizovaná akcia nie je cenným papierom, je to skôr derivát vo forme tokenu, ktorý je uviazaný alebo „viazaný“ na podkladové aktívum. Namiesto toho, aby boli tieto tokeny viazané na FIAT, ako napríklad stablecoin, sú viazané na verejne obchodovanú akciu.

Na dosiahnutie tejto podpory, Bittrex Global bude spolupracovať ruka v ruke s DigitalAssetsAG. V zjednodušenom procese by to fungovalo nasledovne,

 1. DigitalAssetsAG kupuje akcie spoločnosti, ktoré sú určené na tokenizáciu
 2. Nakúpené zásoby spravuje licencovaná banka
 3. Bittrex generuje digitálne tokeny v pomere 1: 1 pre každú akciu, čo predstavuje zaistenú derivátovú zmluvu
 4. Investori nakupujú tokeny a nepriamo sa tak dostávajú do kontaktu s akciami spoločnosti

Podporované aktíva

Bittrex Global poznamenal, že vpred bude pokračovať v práci na rozširovaní funkčnosti svojich tokenizovaných skladových služieb, ako aj podporovaných aktív. V súčasnosti sú to tieto spoločnosti, voči ktorým môžu investori získať expozíciu používaním tejto novej služby.

 • Amazon
 • Alibaba
 • Apple
 • Spoločnosť Beyond Meat Inc..
 • Bilibili
 • BioNTech
 • Facebook
 • Google
 • Netflix
 • Pfizer
 • SPDR S&P 500 ETF

Ak vás myšlienka týchto tokenizovaných akcií zaujíma, nezabudnite sa zaregistrovať na adrese Bittrex Global.

Výhody ponúkané

Teraz, keď vieme, čo sú tokenizované akcie a ktoré sú v ponuke, prečo sú dôležité? Tieto aktíva ponúkajú investorom rôzne výhody / výhody. Nasleduje niekoľko kľúčových príkladov.

Geografické obmedzenie

Investori na celom svete majú svoje príležitosti často obmedzené na aktíva obchodované v rámci ich vlastnej krajiny. Investor, ktorý má bydlisko mimo USA, bude mať obvykle ťažké dostať sa do styku so spoločnosťami so sídlom v USA, ako sú Apple, Tesla a Amazon. Použitím tokenizovaných akcií sa tento problém eliminuje, pretože investor jednoducho kupuje derivát – zatiaľ čo skutočné akcie nakupuje oprávnený subjekt..

Táto výhoda je obzvlášť užitočná pre investorov, ktorí sa chcú legálnym spôsobom dostať k medzinárodným obchodným spoločnostiam. Samotné tieto udalosti zaznamenali obmedzený rast z dôvodu obmedzenej skupiny investorov. Tým, že investorom poskytne príležitosť kúpiť si tokenizované akcie, sa táto skupina investorov okamžite rozšíri tak, aby zahŕňala takmer globálne publikum – potenciálne tak naštartuje sektor digitálnych cenných papierov.

Poplatky

Ak sa investori dostanú do spoločnosti prostredníctvom tokenovaných akcií, môžu sa vyhnúť niekedy veľkým poplatkom, pretože sa nevyžaduje použitie sprostredkovateľa..

Včasný prístup

Akcie ako Apple, Tesla a Amazon sú kótované na tradičných burzách. To znamená, že na obchodovanie s týmito aktívami musia investori urobiť v rámci bežných obchodných hodín. Nákupom tokenizovanej akcie môžu investori nakupovať / predávať kedykoľvek, bez ohľadu na to, či sú otvorené tradičné trhy.

Nie digitálne cenné papiere

S terminológiou, ako sú digitálne cenné papiere, bezpečnostné tokeny, tokenizované cenné papiere a teraz tokenizované akcie, je ľahké byť ohromený a zmätený. Aj keď sa nebudeme venovať zložitostiam toho, čo odlišuje každý z týchto typov aktív, je dôležité poznamenať, že tokenizované akcie nie sú cenným papierom. Predstavujú skôr derivátovú zmluvu, ktorá je zabezpečená cenným papierom. Pretože sú tokenizované cenné papiere vytvárané a viazané na tieto cenné papiere na základe pomeru 1: 1, bude priamo napodobňovať trhovú aktivitu svojich základných cenných papierov..

Právne strasti

Ponuka tokenizovaných akcií predstavuje pre spoločnosť veľkú zmenu Bittrex.  Rozhodnutie ponúknuť tieto deriváty je pozitívnym znakom rozšírenia platformy po období konsolidácie v rokoch 2019 a 2020.

Počas tohto časového obdobia, Bittrex zaoberal sa rôzne právne otázky, čo viedlo k tomu, že spoločnosť obmedzila služby na obchodníkov s bydliskom v 31 krajinách sveta. To tiež viedlo k vzostupu Bittrex Global, variant platformy zameranej špeciálne pre tých mimo USA a burza, prostredníctvom ktorej sú tieto tokenizované akcie v ponuke.

Najprv hore?

Zatiaľ čo myšlienka tokenizovaných akcií môže znieť sviežo a zaujímavo, Bittrex Global nie je v žiadnom prípade prvou spoločnosťou, ktorá sa ich pokúsila podporiť.

Pred viac ako dvoma rokmi spoločnosť DX.Exchange odštartovala z Estónska s veľkými nádejami na založenie rešpektovanej burzy, ktorá bude hostiteľom rôznych digitálnych aktív. V tom čase spoločnosť upútala pozornosť mnohých, pretože bola jednou z prvých búrz, ktoré oznámili podporu tokenizovaných akcií, ako sú Apple, Tesla, Amazon a ďalšie. Aj keď bola táto myšlienka zaujímavá, výmena trpela problémami a nakoniec skrachovala sotva rok po svojom životnom cykle..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map