Ukradnuté bitcoiny v hodnote 1 miliardy dolárov spojené s „Silk Road“, ktorú zabavil DOJ

Ministerstvo spravodlivosti Spojených štátov amerických (DOJ) áno oznámil najväčší záchyt v jeho histórii, zahŕňajúci kryptomeny, ktoré sa považujú za výnos zo zaniknutého trhoviska s temnými webmi „Silk Road“.

  • 69 370 bitcoinov
  • 69 370 bitcoin hotovosti
  • 69 370 bitcoinových zlatých
  • 370 bitcoin SV

Len samotný bitcoin, ktorý bol zaistený, predstavuje zhruba 1 miliardu USD USD. Toto spolu s rôznymi vidličkami robí zo zaistenia významný úspech DOJ.

DOJ za oponou

Investori, ktorí sa snažia porozumieť bitcoinovým trhom a profitovať z nich, budú často sledovať udalosti, ktoré majú potenciál ovplyvňovať ceny. Existujú aj také, ktoré neustále monitorujú pohyb aktív v rámci značných bitcoinových peňaženiek. Peňaženka prevádzajúca značné množstvo bitcoinov na burzu môže naznačovať zámer predať, zatiaľ čo naopak môže naznačovať zámer držať.

Uznávajúc to, jedna transakcia zaujala investorov začiatkom tohto týždňa, keď bol z dlhej spiacej peňaženky prevedený bitcoin v hodnote zhruba 1 miliardy USD. Špekulácie bežali divoko, pretože investori sa snažili určiť, kto je za oponou a zodpovedný za takýto krok.

Rýchlo dopredu do 6. novembra a teraz máme svoju odpoveď – Ministerstvo spravodlivosti Spojených štátov amerických (DOJ).

Čo bola Hodvábna cesta?

Silk Road bol názov trhu s temnými webmi, ktorý zorganizoval Ross Ulbricht a ktorý sa v roku 2011 dostal na výslnie. V podstate fungoval ako „eBay“ pre nelegálne položky a služby. Bohužiaľ, Silk Road je nepochybne hlavným dôvodom toho, že bitcoin je dodnes spojený s nelegálnou činnosťou. V tom čase fungoval bitcoin ako ideálne médium pre takéto aktivity.

Ako hlavný organizátor Hodvábnej cesty bol Ross Ulbricht v roku 2015 uznaný vinným z rôznych trestných činov – sprisahania s dopravnými narkotikami, prania špinavých peňazí atď. Na základe týchto odsúdení si teraz Ulbricht odpykáva viac doživotných trestov odňatia slobody..

Ako to dokázali?

Hodvábna cesta je preč od roku 2013, čo vyvoláva otázku – ako sa tieto prostriedky teraz práve získavajú z DOJ?

V priebehu času sa schopnosti regulačných orgánov a orgánov, ako napríklad DOJ, stali oveľa sofistikovanejšími. Pretože svet kryptomien naďalej rastie nebývalým tempom, sú tieto schopnosti nevyhnutnosťou na zabezpečenie kontroly nezákonnej činnosti. Vďaka lepšiemu porozumeniu kryptomien a novým prostriedkom na sledovanie transakcií dokázala DOJ práve toto.

„V roku 2020 príslušníci orgánov činných v trestnom konaní použili spoločnosť tretej strany na pripisovanie bitcoinov na analýzu bitcoinových transakcií vykonaných Silk Road. Z tejto kontroly sledovali 54 transakcií, ktoré boli odoslané z bitcoinových adries kontrolovaných Silk Road, na dve bitcoinové adresy, “

Veci však budú ešte zaujímavejšie – DOJ poznamenal, že hoci sa domnieva, že tieto prostriedky sú výnosom z činnosti Hodvábnej cesty, boli v skutočnosti ukradnuté z trhu..

„… Týchto 54 transakcií nebolo v databáze Silk Road zaznamenaných ako výber dodávateľa alebo výber zamestnancov Silk Road, a preto sa zdá, že predstavujú bitcoin, ktorý bol ukradnutý zo Silk Road.“

Ďalej upevňujúcu vieru v to, že finančné prostriedky boli ukradnuté, je skutočnosť, že DOJ dokázala identifikovať osobu spojenú s pôvodnou transakciou, ktorá presunula prostriedky z Hodvábnej cesty.

„Podľa vyšetrovania sa Individual X dokázal nabúrať na Silk Road a získať neoprávnený a nelegálny prístup k Silk Road, a tak ukradnúť nelegálnu kryptomenu zo Silk Road a presunúť ju do peňaženiek, ktoré ovládal Individual X. Podľa vyšetrovania sa Ulbricht dozvedel o online identite jednotlivca X a pohrozil jednotlivcovi X návratom kryptomeny do Ulbrichtu. Jednotlivec X kryptomenu nevrátil, ale ponechal si ju a neutratil ju … 3. novembra 2020 podpísal jednotlivec X súhlas a dohodu o prepadnutí s americkým právnym zástupcom v severnom okrese Kalifornia. V tejto dohode spoločnosť Individual X súhlasila s prepadnutím žalovaného majetku vláde Spojených štátov. “

Stále v limbe

Je potrebné poznamenať, že zatiaľ čo sa DOJ podarilo tieto prostriedky zabaviť, zatiaľ nie sú oficiálne majetkom vlády. Zatiaľ čo finančné prostriedky teraz má DOJ, budovaný prípad sa teraz musí preukázať súdnou cestou.

Na základe minulých udalostí by bolo logické, že ak / keď dôjde k oficiálnemu prepadnutiu finančných prostriedkov, DOJ nakoniec dá kryptomeny do aukcie – k postupu, ktorý sa v minulosti vyskytol viackrát.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map