Účty úrokov z digitálnych aktív sa množia ako negatívne sadzby

O rok neskôr COVID-19 stále spôsobuje katastrofy svetovým ekonomikám. Zatiaľ čo digitálne aktíva prekvitali, celé priemyselné odvetvia sa zmenili, pretože sa zmenili výdavkové návyky a priority. Účinky boli také veľké, že mnohé vlády sa uchýlili k drastickým opatreniam v snahe „stimulovať“ ekonomický rast.

Na „tlačiarenských strojoch“ a na zdanlivo nikdy nekončiacej dodávke produktov FIAT, ktoré vyrábajú, sa urobilo veľa – fixná dodávka je koniec koncov jedným z hlavných ťahov k aktívam, ako je bitcoin. Toto však nie je jediný nástroj, ktorý majú vlády a centrálne banky k dispozícii v prebiehajúcom stimulačnom úsilí. Druhým a nepochybne ešte pozoruhodnejším krokom je zníženie úrokových sadzieb.

Vo Veľkej Británii má Bank of England spravodlivé oznámil že poskytla komerčným bankám 6 mesiacov na prípravu na potenciálne negatívne úrokové sadzby. Ak k tomu nakoniec dôjde vo Veľkej Británii, nebude to prvý príklad národa, ktorý podnikne takéto kroky. Ostatné, ako napríklad Japonsko, Nemecko a ďalšie, tak robili v minulosti s rôznou úrovňou úspechu.

Negatívny úrok

Vo svete, ktorý dáva zmysel, si inštitúcie účtujú úrok z peňazí požičaných dlžníkom, zatiaľ čo úroky sa poskytujú tým, ktorí vedú vklady. Negatívne úrokové sadzby zvyčajne vedú k obratu v tejto štruktúre. To znamená, že banky budú klientom platiť za požičiavanie peňazí, pričom budú účtovať prostriedky uložené na sporiacich účtoch.

Účel je jednoduchý – podporiť výdavky spotrebiteľov. To však, bohužiaľ, znamená, že každý, kto sa snaží získať pasívny príjem z úspor, nemá šťastie. Znamená to tiež, že keďže by banky boli na úkor platiacich zákazníkov pri čerpaní pôžičiek, obmedzovali by prísnejšie schvaľovanie tých, ktorí by ich schvaľovali, a obmedzili by možnosti pôžičiek iba na tie, ktoré majú najlepšie kreditné skóre..

Účty úrokov z digitálnych aktív

Zatiaľ čo negatívne úrokové sadzby musia ešte zasiahnuť Severnú Ameriku, sú nebezpečne blízko. Napríklad od začiatku roku 2020 má Bank of Canada klesol úrokové sadzby od 1,75% do 0,25%, na ktorých sú dnes. Neočakáva sa, že sa to čoskoro zvýši, pričom Bank of Canada nedávno uviedla, že bude pracovať na udržaní nízkych sadzieb minimálne do roku 2023. V Spojených štátoch to nie je o nič lepšie.

Čo teda robiť, ak ste šetrič a chcete získať pasívny príjem na svojich podieloch? Našťastie s oživením odvetvia digitálnych aktív nový typ platformy poskytuje dôvtipným jednotlivcom prostriedky na boj proti poklesu úrokových sadzieb – účty úrokov z digitálnych aktív.

Toto sú ponuky spoločností, ktoré klientom poskytujú vysoko úrokové výnosy na sporiacich účtoch s digitálnymi aktívami. Nasledujú príklady najnovších a najväčších platforiem digitálnych aktív, ktoré ponúkajú takéto účty.

Blíženci zarábajú

Očakáva sa, že táto nová služba s názvom „Zarobiť“, ktorá je produktom platformy Winklevoss prevádzkovanej „Gemini“, bude prvou svojho druhu dostupnou vo všetkých 50 štátoch..

Priamo pred bránami sa spoločnosť Gemini Earn môže pochváliť jednou hlavnou výhodou oproti špičkovému priemyslu BlockFi.

Podporované aktíva – Blíženci zarábajú? 26. BlockFi? 8.


Generálny riaditeľ spoločnosti Gemini, Tyler Winklevoss, uvádza, „Dnešní investori vedia, že inteligentné a rozmanité portfólio zahŕňa krypto – je to investícia do ich budúceho ja … Navrhli sme program, ktorý umožňuje našim zákazníkom generovať skutočnú návratnosť ich kryptomien bez toho, aby museli predávať jedno z najvýkonnejších aktív triedy desaťročia. “

BlockFi

Zatiaľ čo spoločnosť Gemini Earn môže mať BlockFi porazený v rozsahu podporovaných aktív, BlockFi zostáva zaujímavejšou službou pre viac zameraných investorov, pretože sa všeobecne môže pochváliť vynikajúcimi sadzbami.

Kurz bitcoinu – Blíženci zarábajú? 3,05%. BlockFi? 3 – 6%

Miera éteru – Blíženci zarábajú? 3,05%. BlockFi? 5,25%

Je zaujímavé, že vlastný stabilný Gemini „GUSD“ nie je uvedený v zozname podporovaných aktív prostredníctvom programu Gemini Earn. BlockFi však poskytuje mieru 8,6% z populárneho stablecoinu.

Úroky sa zvyšujú a vyplácajú mesačne oproti denným príjmom z programu Gemini Earn.

Keď BlockFi začal ponúkať tieto služby, platformy na požičiavanie digitálnych aktív boli skôr novinkou. Spoločnosť sa dokázala etablovať ako dôveryhodná platforma prostredníctvom rôznych významných spoločností, strategických partnerstiev a spoľahlivosti. Výsledok bol mimoriadne výnosný nielen pre jej klientov, ale aj pre samotnú platformu s príjmom do roku 2020 zhruba 100 000 000 USD.

Bezpečnosť predovšetkým

Vyššie uvedené úverové platformy nie sú zďaleka jediné dostupné. Predstavujú jednoducho to najnovšie v skupine Gemini Earn a najväčšie v BlockFi. Napriek ich popularite je dôležité pamätať na jeden kľúčový detail – používaním týchto platforiem odovzdávate kontrolu nad svojím majetkom.

Áno, potenciál generovať úrok v čase, keď sa banky menia na záporné sadzby, je dosť lákavý. Tieto spoločnosti zvyčajne nie sú podporované Federálnou korporáciou pre poistenie vkladov (FDIC), čo znamená, že ak pôjdu „bruchom hore“, klienti nemusia dostať svoje prostriedky späť. Aj keď renomované spoločnosti ako Gemini a BlockFi využívajú prísne opatrenia na ukladanie dát, aby zabránili hackerom a krádežiam, pri zverení finančných prostriedkov inej strane stále existuje úroveň rizika.

Spodný riadok

Ak začiarknete všetky nasledujúce políčka, potom platforma na požičiavanie digitálnych aktív môže predstavovať skvelú príležitosť na rozšírenie vašich podielov.

  • Udržujte myslenie HODL pri obchodovaní
  • Pochopte a prijmite riziko možného straty aktív prostredníctvom nepoistených pôžičiek
  • Túžba po generovaní pasívneho príjmu
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map