Výzva pre odvetvie kryptomien na odmietnutie extrémistov

Je nepopierateľné, že bitcoin má temnú históriu, iba v roku 2019 viac ako 1 miliarda dolárov v bitcoinoch boli použité na temnom webe. Tieto prostriedky boli použité na mnoho účelov – niektoré dobré, iné zlé. Bohužiaľ, v niektorých prípadoch to bolo použité na obchodovanie s drogami, detské pornografie a dokonca na najatie nájomného vraha, ako napríklad prípad v Kalifornii, kde žena zaplatila 12 bitcoinov za vraždu svojho bývalého manžela.

Kryptomeny založené na ochrane súkromia, ako sú Monero a Zcash, sú historicky spájané so škodlivými účelmi. Tieto kryptomeny majú prípady použitia, kedy je dôležité súkromie, a podporujeme slobodu používateľov rozhodnúť sa, kedy a kde by sa tieto kryptomeny mali použiť na legitímne účely. Napriek tomu priemysel strávil roky neúnavnou prácou na legitimizácii digitálnych aktív. Odborníci išli na kongres diskutovať o výhodách odvetvia, iní podporili prípady pozitívneho použitia ako napr remitencie v zahraničí, a v mnohých prípadoch sa jednotlivcom ponúkajú príležitosti na bankovanie v oblastiach s autokratickými vládami.

Aj napriek všetkým týmto spoločným dejinám, vrátane rokov boja, ktoré boli venované legitimizácii tohto odvetvia, však môžeme mať problém. Po nedávnych útokoch poblázneného davu podporovateľov Trumpa na Capitol Hill a následných represiách voči domácim teroristom zo strany sociálnych médií sa obnovil záujem niektorých členov komunity kryptomien presadiť produkty kryptomeny, ktoré používajú extrémisti, konšpirační teoretici a domáci teroristi. V niektorých prípadoch ide iba o pumpovanie tokenu, ktorý neskôr plánujú vyhodiť, v iných prípadoch o podporu projektu, pre ktorý sú vášniví..

Príklady toho môžete vidieť na všetkých platformách sociálnych médií, ako je Twitter – Tweety, ktoré tlačia na služby decentralizovanej hostiteľskej platformy Filecoin, aby mohla hostiť webové stránky, ako je Parler, ktoré navštevujú extrémisti a priaznivci QAnon, ktorí sa snažia zvrhnúť Spojené štáty. Vláda štátov. To je dôvod, prečo Amazon vypovedala svoju dohodu so spoločnosťou Parler a odstránil web / aplikáciu zo svojej cloudovej hostiteľskej platformy.

Iní tlačia na kryptomeny založené na súkromí, ako sú Zcash, Monero a Dash, pre prípad, že by tí istí nebezpeční jedinci potrebovali presunúť prostriedky bez toho, aby si to všimli orgány činné v trestnom konaní, aby si mohli kúpiť nelegálne zbrane alebo iné služby, ktoré sa používajú na temné účely.

Iróniou je, že mnohí z tých istých jednotlivcov, ktorí tlačia tokeny súkromia, nechápu, ako sú kryptomeny sledované na blockchaine a skutočnosť, že Monera v súčasnosti monitoruje FBI. Ak bude tento trend pokračovať, na burzy bude vyvíjaný tlak, aby sa tieto tokeny vyradili, čo bude mať za následok, že sa tie isté tokeny oprávnene vrhnú na hodnotu, aká škoda by to bola.

Je potrebné si položiť otázku „prečo“? Prečo niektorí členovia komunity cítia potrebu byť spájaní s násilnými extrémistami alebo s temným webom? Existuje skutočne nejaké množstvo peňazí, ktoré by mohlo ospravedlniť negatívne dôsledky týchto činov?

Z čisto egoistického hľadiska, čím negatívnejšie asociácie toto odvetvie zdieľa, tým je nepravdepodobnejšie, že bude mať odvetvie rozsiahle prijatie, investície rizikových fondov a SEC schválenie bitcoinového ETF..

Toto odvetvie nemusí byť poslednou baštou pre tých, ktorí požadujú decentralizované služby, aby skryli svoje zločinné aktivity. Musíme stáť spolu a povedať extrémistom, že s nimi nechceme byť spájaní. Globálna komunita môže byť konečne všeobecne akceptovaná, až keď sa toto odvetvie spojí s cieľom vytlačiť zlodejov, podvodníkov a extrémistov. Ak chceme skutočné prijatie na trhu, musíme hrať svoju úlohu.

Mnohí tvrdia, že kvôli ochrane prvého pozmeňujúceho a doplňujúceho návrhu je potrebné umožniť týmto disidentom. Bohužiaľ, sú to tí istí ľudia, ktorí nepochopili, čo vlastne znamená 1. dodatok, tak je to napísané v ústava:

„Kongres neprijme žiadne zákony rešpektujúce náboženské zriadenie alebo zakazujúce ich slobodné vykonávanie; slobodu slova alebo tlače; alebo právo ľudí pokojne sa zhromažďovať a žiadať vládu o nápravu sťažností. “

Prvý pozmeňujúci a doplňujúci návrh nikdy nestanovuje, že súkromné ​​spoločnosti sú povinné ponúknuť útočisko všetkým subjektom, ktoré zneužívajú podmienky a služby svojej platformy. Ak niekto vlastní platformu, je na prvom pozmeňujúcom a doplňujúcom práve, aby si vybral, ako chce túto platformu strážiť. Je to v tom, že komunity majú právo požadovať zodpovednosť, požadovať podmienky proti nenávistným prejavom a odstraňovať používateľov, ktorí sa dopúšťajú priestupkov.

Dúfam, že naša decentralizovaná komunita môže odmietnuť výzvu na použitie extrémistami. Táto komunita a svet si zaslúžia lepšie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map