Atomyze oznamuje mäkké spustenie tokenizačnej platformy

Choďte na spustenie

Aj keď už existujú rôzne tokenizačné platformy – a ešte sa chystajú – jednou z najočakávanejších je platforma Atomyze..

Produkt TokenTrustAg má práve oznámil testovacie spustenie ich služby. Hlavným hnacím faktorom očakávania tejto platformy spadá späť do ich nadviazaných vzťahov. Napríklad Vladimir Potanin, najbohatší muž Ruska a prezident Norilsk Nickel (Nornickel), verejne vyhlásil svoj úmysel tokenizovať rôzne komodity pre obchodovanie na platforme.

Je potrebné poznamenať, že testovacie obdobie platformy Atomyze je obmedzené iba na podniky; Konkrétne tie podniky, ktoré tvoria ich zoznam partnerov.

Spoločnosť poznamenáva, že po získaní úplného povolenia sa operácie rozšíria tak, aby zahŕňali väčší rozsah investorov.

Schopnosti

Tokenizácia aktív sa neobmedzuje iba na cenné papiere. Používanie blockchainu a DLT je možné rozšíriť v podstate na čokoľvek hodnotné – vrátane bežne obchodovaných komodít.

Bez ohľadu na podkladové aktívum Atomyze poznamenáva, že využitím blockchainu a DLT budú klienti ich platformy profitovať z rôznych funkcií, okrem iného vrátane nasledujúcich.

 • Povolené zobrazenie transakcií
 • Zvýšená rýchlosť transakcií
 • Financovanie
 • Prepojenie medzi spoločnosťami a investormi

Diela z programu „Get-Go“

Aj keď sa očakáva, že sa na platforme Atomyze včas bude nachádzať veľa aktív, v priebehu tejto testovacej fázy budú k dispozícii tri významné komodity..

 • Paládium
 • Kobalt
 • Meď

Každý z nich je kľúčovým aktívom pre Nornickel a ich operácie. Každý z nich bude tokenizovaný, pričom investori získajú možnosť obchodovať s týmito tokenmi krytými aktívami.

Partnerstvo hore

Ako sme už spomínali vyššie v tomto článku, spoločnosti Atomyze sa podarilo vytvoriť pôsobivý zoznam partnerov v snahe vytvoriť niečo zvláštne. Zatiaľ čo prítomnosť Vladimira Potanina a Nornickela je sama osebe dôležitá, v mixe sú aj nasledujúce spoločnosti, ktoré Atomyze prinášajú vplyv a potenciál..

 • IBM
 • Umicore
 • Trafigura
 • Globálny fond paládia
 • Traxys

Komodity vs. cenné papiere

Okrem intríg, ktoré poskytujú ich doterajšie úspechy, prostredníctvom Atomyze nemá TokenTrustAg v úmysle obmedziť sa iba na obchodovanie s komoditami..

Spoločnosť je v súčasnosti v procese uchádzania sa o niekoľko označení, ktoré by im a ich dcérskym spoločnostiam umožnili preniknúť do sveta tokenizovaných cenných papierov. Ak bude tieto označenie úspešne ocenené, TokenTrustAg sa stane „samoregulačnou organizáciou“ a zároveň licencovanou spoločnosťou v oblasti cenných papierov vo Švajčiarsku..

Komentár

Po ohlásení spustenia testu si zástupcovia spoločnosti Atomyze a tiež ďalší partneri našli čas na vyjadrenie.

Uviedol Marco Grossi, generálny riaditeľ spoločnosti Atomyze,

„Hlavná myšlienka tokenizácie nie je v nákupe alebo obchodovaní s kryptomenami; spočíva vo vytvorení moderného a transparentného mechanizmu na digitalizáciu aktív a vo vytvorení nových digitálnych trhov, kde tokenizácia je služba, ktorá pomáha emitentom previesť práva na ich aktíva do digitálnej podoby. “

Manish Chawla, globálny výkonný riaditeľ pre energetiku & Natural Resources Industries v IBM, uviedol,

„Spoločné úsilie medzi spoločnosťami Atomyze, IBM a Nornickel umožnilo vyvinúť skutočne silné a jedinečné odvetvové riešenie. Obchodovanie s aktívami / komoditami je iba jednou z mnohých príležitostí v našom priemysle, kde tokenizácia môže transformovať súčasné obchodné procesy … Ako líder vo vytváraní povolených a riadených súkromných blockchainových sietí pre výsledky odvetvia sa snažíme pomôcť pri presadzovaní myšlienky nového tokenu – ekonomika založená na tomto projekte. “

Tycoon

Vladimir Potanin je ruský magnát známy svojim veľkým bohatstvom. Bohatstvo, ktoré bolo umožnené vďaka ťažobnému gigantu Nornickel, kde zastáva funkciu prezidenta spoločnosti. V roku 2020 sa predpokladá, že jeho bohatstvo presahuje 27 miliárd dolárov, čo z neho robí jedného z najbohatších jednotlivcov na celom svete – a najbohatšieho v Rusku..

Urobil si čas na rozpracovanie svojho pohľadu na digitalizáciu a na to, ako sa Nornickel pripravuje na to, aby zostal konkurencieschopný v budúcnosti prostredníctvom Atomyze.

„Ekonomika sa digitalizuje, to znamená, že sa tok kapitálu prelieva z tradičnej ekonomiky do digitálnej. Nornickel investuje do rôznych digitálnych riešení pre priemyselné aplikácie. Jedným z nich je tokenizácia platobných vyrovnaní. Nornickel bude prvou spoločnosťou medzi lídrami v ťažobnom priemysle, ktorá začala obchodovať pomocou tokenov. Nornickel sa o tento projekt zaujíma, pretože to spoločnosti umožní prechod na digitálne obchodné metódy popularizovať paládium a ďalšie kovy. “

Atomyze

Atomyze predovšetkým funguje ako tokenizačná platforma, pričom si udržiava ústredie vo švajčiarskom Zugovom „krypto údolí“. Spoločnosť funguje ako produkt TokenTrustAg. Úplné spustenie služieb sa očakáva niekedy koncom roka 2020.

Výkonný riaditeľ Marco Grossi v súčasnosti dohliada na činnosť spoločnosti.

V ďalších správach

Spustenie Atomyze nateraz vidí operácie vykonávané iba v testovacom režime. To poskytne klientom platformy čas na oboznámenie sa s jej ponukami v očakávaní spustenia systému koncom roka 2020.

Toto čakanie do konca roku 2020 je čiastočne spôsobené blížiacimi sa zmenami okolo ruskej regulácie digitálnych aktív. Nedávno sme sa v krátkosti pozreli na cieľ Ruska zmeniť a doplniť predchádzajúce nariadenia v snahe modernizovať ich prístup.

Banka Ruska sa chystá na reguláciu retcon okolo digitálnych aktív

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map