Budú Váhy ako Support Dwindles Flame Out?

Váhy: Sužovaný strachom a hnevom

Pri prvom oznámení dcérska spoločnosť Facebooku, Calibra, a jej digitálny token, Váhy, poukázali na svetlú budúcnosť digitálnych aktív.

Odvtedy sa však Kalibra a jej dva navrhované žetóny nestretli s ničím iným ako so strachom a nepriateľstvom – s veľkou časťou toho oprávneného.

Napriek súdnemu sporu a znižujúcej sa úrovni podpory zostávajú tí, ktorí stoja za projektom, neoblomne v tom, že to urobia. Aj keď sa to môže javiť ako bláznivé, spočiatku je dôležité pamätať na moc, ktorú má spoločnosť organizujúca celý tento podnik. Úprimne povedané, Facebook má finančné možnosti a vplyv, aby to dokázal sám.

Strata podpory

Ako bolo uvedené, od oznámenia svojho projektu zažili Facebook a ich dcérska spoločnosť Calibra búrlivých pár mesiacov. V dôsledku prebiehajúcej kontroly vládnych úradníkov z celého sveta, ktorá sa týka tohto projektu, sme teraz videli, že najmenej 6 z hlavných podporovateľov stojacich za projektom sa stiahlo.

Nasleduje niekoľko vyhlásení vydaných spravodajským serverom ako CoinDesk, Financial Times a ďalších, niektorými z tých, ktorí odchádzajú z projektu..

 • PayPal
 • „Stále podporujeme ašpirácie Váhy a tešíme sa na pokračujúci dialóg o spôsoboch spolupráce v budúcnosti. Facebook je dlhoročným a oceňovaným strategickým partnerom spoločnosti PayPal a budeme naďalej spolupracovať a podporovať Facebook v rôznych funkciách. “
 • MasterCard
  • „Spoločnosť MasterCard sa rozhodla, že sa v súčasnosti nestane členom združenia Váh. Stále sa zameriavame na našu stratégiu a naše vlastné významné úsilie o umožnenie finančného začlenenia do celého sveta. Veríme, že takéto iniciatívy majú potenciálne výhody a budeme naďalej monitorovať úsilie Váh. “
  • Visa
   • „Spoločnosť Visa sa rozhodla, že sa v súčasnosti nepripojí k združeniu Váh. Budeme pokračovať v hodnotení a naše konečné rozhodnutie bude určené mnohými faktormi, vrátane schopnosti asociácie plne uspokojiť všetky potrebné regulačné očakávania … Pokračujúci záujem spoločnosti Visa o Váhy vyplýva z našej viery, že dobre regulované siete založené na blockchaine môžu rozšíriť hodnotu bezpečných digitálnych platieb pre väčší počet ľudí a miest, najmä na rozvíjajúcich sa a rozvíjajúcich sa trhoch. “
   • Prúžok
    • „Stripe podporuje projekty, ktorých cieľom je zabezpečiť, aby bol online obchod prístupnejší pre ľudí na celom svete. Váhy tento potenciál majú. Budeme pozorne sledovať jeho pokrok a v neskoršej fáze zostaneme otvorení spolupráci so združením Váh. “
    • EBay
     • „Vysoko rešpektujeme víziu združenia Váh; eBay sa však rozhodol nepokračovať v ceste ako zakladajúci člen … tentoraz sa zameriavame na rozšírenie skúseností spravovaných platieb eBay pre našich zákazníkov. “
     • Napriek strate týchto veľkých hráčov zostáva Calibra dobre podporovaná množstvom ďalších, ako sú Coinbase, Uber, Spotify a ďalšie. Budú tieto spoločnosti a ďalšie nasledovať príklad a opustia loď?

      Porušenie ochrannej známky

      Ďalšia komplikácia situácie okolo Calibry a jej dvoch tokenov je nedávno oznámená súdny spor proti spoločnosti.

      Spoločnosť Current, poskytovateľ finančných služieb so sídlom v New Yorku, podala žalobu pre porušenie ochrannej známky. Spoločnosť sa konkrétnejšie domnieva, že Facebook skopíroval ich značku a použil ju na svoje vlastné účely. Nasledujúce obrázky zobrazujú ikony používané každou spoločnosťou, pričom je zrejmá zrejmá podobnosť.

      Budú Váhy ako Support Dwindles Flame Out?

      Aj keď je táto situácia ešte len v začiatkoch, neurobí nič iné, len skomplikuje už aj tak komplikovanú situáciu. Čas ukáže, aký vplyv má toto potenciálne porušenie ochrannej známky na životaschopnosť Calibry.

      Kalibra

      Dcérska spoločnosť spoločnosti Facebook, Calibra, bola uvedená na trh v roku 2019. Tento projekt bol postavený tak, aby fungoval ako digitálna peňaženka na podporu stablecoinu Váh ako prípadnej globálnej meny.

      Ak sa chcete podrobnejšie pozrieť na projekt a na dva tokeny, na ktorých je postavený, prečítajte si nasledujúci článok.

      Calibra – produkt Facebooku, postavený na dvoch žetónoch

      V ďalších správach

      Za posledných pár mesiacov sme pokryli niekoľko vývojových trendov týkajúcich sa Calibry a ich príslušných tokenov. Pokiaľ sa situácia bude rozplývať, budeme v tom pokračovať. Tu je zatiaľ krátky pohľad na postup akceptácie, ktorý zažil projekt.

      SEC Pozri tlak na označovanie Váh za bezpečnostný token

      Orgány majú váhu na Facebooku a ich stablecoinoch, váhy

      Bude pobočka Facebooku, Calibra, uzrieť denné svetlo?

      Mike Owergreen Administrator
      Sorry! The Author has not filled his profile.
      follow me
      Like this post? Please share to your friends:
      map