Christian Platzer, spoluzakladateľ a riadiaci partner spoločnosti Black Manta Capital – Interview Series

Ako senior HR profesionál, výkonný riaditeľ a ako konzultant má Christian bohaté skúsenosti od startupov až po globálny podnik (Groupon). Riadil zložité medzinárodné tímy v prostredí s vysokým rastom a pôsobil vo viac ako 30 krajinách. Žil a pracoval v Berlíne, Zürichu, Sydney a vo Viedni. Christian je vášnivý pre startupy, talent manažment, prácu s ľuďmi a organizačný dizajn.

Mimo práce sa Christian rád dobre naje, často cestuje a tvrdo sa potápa. Sídli na Malte.

Ako ste sa prvýkrát osobne stretli s kryptomenami?

S kryptom som akosi dosť neskoro narazil: v roku 2017 počas konzultačného projektu a nakoniec zo zvedavosti. Pre môjho spoluzakladateľa Alexandra Rapatza a mňa bolo vytvorenie Black Manta Capital Partners skôr o prijatí blockchainových schopností v širokej oblasti cenných papierov, „skutočných aktívach“, ako o rozšírení oblasti adopcie kryptomeny. To znamená, že možnosť investovať do fiatovej aj kryptomeny na internete Investičná platforma Black Manta je jadrom našej hodnotovej ponuky.

 

Čo vás inšpirovalo pri založení spoločnosti Black Manta Capital Partners?

Náš úplne prvý obchodný nápad obiehal okolo tokenizovaných finančných prostriedkov. V našom tíme máme rozsiahle a hlboké skúsenosti s rizikovými fondmi a súkromným kapitálom. Keď sme však podrobne analyzovali trh, zostávala otázka: kto bude prevádzkovať všetky tie STO, do ktorých by sme chceli investovať? Založenie jedinej STO ako spoločnosti je zložité a zdĺhavé úsilie; musíte spojiť veľa služieb pre jednu ponuku. Nakoniec musíte celému balíku čeliť finančným regulačným orgánom. To nie je ľahké. Preto sme prišli s tokenizáciou ako službou® na platforme Multi-STO.

 

Priestor pre vydavateľov tokenov v Európe sa preplňuje vydavateľmi tokenov, ako je Fintelum & Neufund. Ako sa budú Black Manta odlišovať?

Preplnená? Dovoľujem si nesúhlasiť. V priestore je skutočne veľa hráčov FinTech, ktorí poskytujú tokenizačné nástroje. Potom niektorí hráči prešli do špecializovaných jurisdikcií, ako je Lichtenštajnsko, alebo do karantény v Londýne. Ale licencovaných inštitúcií finančného servisu na významných finančných trhoch, ako je Nemecko, ich príliš veľa nevidíme. V tejto súvislosti nás veľmi teší a povzbudzuje, že sa nám podarilo presvedčiť nemecký finančný regulátor BaFin, aby nám udelil súhlas.

 

Aké typy produktov je možné tokenizovať na vašej platforme?

Toto je ďalší spôsob, ako sa bude investičná platforma Black Manta odlišovať od toho, čo zatiaľ vidíme na trhu: krok za krokom, STO by STO, vytvoríme široké portfólio od nehnuteľností po startupy a malé a stredné podniky, od komodít na tokenizované prostriedky. Chceme dať investorom, tak retailovým, ako aj profesionálnym, možnosti diverzifikácie ich investícií STO na jednej platforme. Zároveň budú mať všetci naši emitenti úžitok z existujúcej a rastúcej skupiny registrovaných investorov.


 

Prečo by sa začínajúce podniky alebo malé podniky mali rozhodnúť tokenizovať v porovnaní s tradičnejšími metódami získavania finančných prostriedkov, ako je rizikový kapitál?

Pre nás to nevidíme ako – alebo, ani ako bezpečnostný token, ktorý ponúka čarovnú guľku zbierky. Ak plánujete úvodné kolo, mohol by vám dobre poslúžiť rizikový fond alebo obchodný anjel, jeho spojenia a odborné znalosti. Ak ste dospelým startupom, ktorý sa pozerá na kolo série B alebo C, alebo na zavedené malé a stredné podniky, ktoré majú na trhu dobré skúsenosti, možno vám oveľa lepšie poslúži STO. Nakoniec to vedie k tomu, že ako emitent bezpečnostného tokenu ste veľmi flexibilní pri štruktúrovaní svojho kapitálu a získate prístup na vysoko medzinárodný finančný trh..

 

Nedávno ste uzavreli partnerstvo s Tokenym, aby ste spustili platformu „Multi-STO“. Mohli by ste sa s nami podeliť o niekoľko podrobností týkajúcich sa tohto partnerstva a toho, čo to znamená pre potenciálnych klientov?

Tokeny Solutions považujeme za európskeho lídra v tejto oblasti a určite za jedného z popredných svetových hráčov. Ich platforma má preukázateľné výsledky, je stabilná a splnila regulačné požiadavky. V našom partnerstve sa obaja zameriavame na to, čo robíme najlepšie: Tokeny the FinTech v časti Blockchain, Black Manta Capital ako licencovaná inštitúcia finančných služieb. Pre klienta by sme si chceli myslieť, že z oboch častí dostanete to najlepšie. A okrem toho nás práca s týmito ľuďmi v Luxemburgu jednoducho baví.

 

Pre potenciálnych klientov, ktorých môžu zaujímať vaše služby. Existujú minimálne kapitálové alebo iné finančné požiadavky?

Všeobecne vidíme cieľový minimálny kapitál vo výške 5 miliónov EUR. V niektorých prípadoch uskutočníme prvé menšie kolo, ale tieto zvyčajne pripravia trh pre väčšie druhé kolo.

 

Platia klienti vopred alebo ide o poplatky vyberané z výnosov, ktoré sa generujú?

Naše služby týkajúce sa štruktúrovania a umiestnenia ponuky si vyžadujú zadržanie finančného a technického nastavenia a poplatok za úspech získaného kapitálu. Obe časti poplatku sú prispôsobené zložitosti projektu, typu aktíva, ktoré sa má tokenizovať, a odhadovanému predajnému a distribučnému úsiliu samotného umiestnenia..

 

Chystajú sa nejaké súčasné projekty?

Investičná platforma Black Manta sa začne v prvom štvrťroku 2020 dvoma nemeckými realitnými projektmi. Potom sa pozrieme na dlhý zoznam ponúk a rôznych druhov tokenovaných aktív, ale pre nich je ešte stále príliš skoro na to, aby sme robili oznámenia. Je dôležité vedieť, že v rámci slobody služieb Európskej únie a takzvanej smernice MiFID-II sme schopní vykonávať STO v celej Európe na základe našej nemeckej licencie.

 

Je ešte niečo, o čo by ste sa chceli podeliť so spoločnosťou Black Manta Capital Partners?

Na záver jedna otázka, ktorú dostávam veľa, je: prečo Black Manta? A jednoduchá odpoveď je: Som vášnivý potápač a Manta Rays nie sú iba ryby s najväčšou mozgovou silou, sú jednoducho majestátne a stretnúť ich v sýtomodrej farbe je ohromujúce..

Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte stránku Black Manta Capital alebo našu stránku so zoznamom firiem Black Manta Capital.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map