CoinMint – efektívna, zelená ťažba

Kto je CoinMint?

Spoločnosť CoinMint, ktorá bola založená začiatkom roku 2015, je spoločnosťou, ktorá chce priniesť do odvetvia ťažby kryptomien jednoduchosť.

Nachádza sa na viac ako 1300 akroch pôdy, pričom zariadenie ťaží z vyhradenej vodnej nádrže 3 km od miesta. To znamená, že zariadenie je primárne napájané z plne obnoviteľnej energie.

Sú jedným z najväčších ťažobných zariadení na svete a zároveň aj jedným z najefektívnejších. Vďaka použitiu rôznych zdrojov energie a najnovšieho dostupného hardvéru posúva CoinMint hranice efektívnosti ťažby.

Aký je problém?

Ťažba kryptomeny je náročný a zložitý proces. Aj keď skutočný čin ťažby môže byť jednoduchý, výpočty týkajúce sa výdavkov nie sú. Záujemcovia musia brať ohľad na vybavenie, životnosť hardvéru, náklady na elektrinu, opatrenia na chladenie atď. S masívnym nárastom bitcoinových hash sadzieb v priebehu roku 2018 už jednoducho nie je možné byť produktívnym baníkom v malom rozsahu.

Ako to CoinMint vyrieši?

Spoločnosť CoinMint sa snaží tento problém vyriešiť poskytnutím čiastočného vlastníctva hashrátu poskytovaného ich najmodernejším ťažobným zariadením nachádzajúcim sa na severe New Yorku. Toto zariadenie využíva vodné a veterné zdroje. Pritom sú schopní efektívne prevádzkovať zariadenia ASIC na ťažbu bitcoinov. Vďaka partnerstvu so spoločnosťou Samsung v oblasti poskytovania hardvéru spoločnosť eliminovala mnohé problémy so získavaním zdrojov, ktoré v súčasnosti trápia konkurenciu.

Prostredníctvom svojho ťažobného zariadenia sa môžu zúčastniť investori, ktorí sa zaujímajú o ťažbu, pričom sa vyhnú nasledujúcim prekážkam spojeným s týmto procesom

  •          Získanie a údržba hardvéru
  •          Prevádzkové náklady
  •          Potreba energie & dodávka
  •          Umiestnenie zariadenia
  •          Potrebné sú chladiace opatrenia

Je to iba niekoľko príkladov problémov, ktoré CoinMint odstraňuje z plôch potenciálnych baníkov a ktoré umiestňuje sám od seba..

CoinMint uznáva záujem trhu o ťažbu. Uznávajú tiež meniaci sa sentiment na trhu smerom k bezpečnostným tokenom a výhody, ktoré ponúkajú. V takom prípade sa CoinMint cíti byť dokonalým riešením pre investorov, ktorí sa môžu podieľať na ich prevádzke.

Ponukou vlastného bezpečnostného tokenu môžu investori vlastniť zlomkový podiel vedľajšieho produktu zariadenia – Hash rate. Výnosy z procesu ťažby sa rozdelia ako také.

  •          75% sa rozdelí proporcionálne medzi držiteľov tokenov
  •          25% si CoinMint ponechá na udržanie prevádzky a ako výkonnostný poplatok

Aby boli investície zaujímavejšie, investori budú mať úžitok z DENNÝCH výplat dividend. Táto jedinečná štruktúra dividend ich odlišuje od tradičných investícií, ktoré zvyčajne vidia, že investori dostávajú dividendy nie kratšie ako štvrťročné.

Tím?

Tí, ktorí stáli za projektom CoinMint, uznali potrebu odlíšiť sa od balíka. V Severnej Amerike existujú rôzne ťažobné pomôcky, ale žiadna z nich neponúka investície štruktúrované ako príležitosť, ktorú ponúka CoinMint. Tu je niekoľko myslí z CoinMint, ktoré stoja za touto myšlienkou.

Ashton Soniat – predseda

Prieur Leary – CTO

Steve Wang – viceprezident pre financie

Kyle Carlton – hlavný právny zástupca

Kathleen Schneider – kontrolórka

Čo bude ďalej?

Ťažba kryptomeny nie je odvetvím, kde môžete položiť základy a potom sa pohodlne usadiť a relaxovať. Ziskovosť si vyžaduje neustále vylepšovanie použitého hardvéru. To znamená, že dostatočné výnosy spoločnosti musia byť dôsledne recyklované do aktualizácií hardvéru a údržby. Iba tak si môžete udržať náskok pred konkurenciou a zostať dobrou investíciou pre tých, ktorí spoločnosti poskytli finančné prostriedky.

Okrem neustáleho zdokonaľovania vyžadovaného povahou odvetvia počítajte s tým, že v blízkej budúcnosti sa na sekundárnych trhoch objavia tokeny CoinMint. Pretože je vyvinutých veľa platforiem, ktoré uľahčujú obchodovanie s cennými papiermi na sekundárnom trhu, budú tie, ktoré investujú do CoinMint, profitovať z doteraz nevídaných úrovní likvidity..

Počiatočnú distribúciu ich tokenov kompatibilných s ERC-20, známych ako CBM, uľahčuje platforma Securitize pre cenné papiere.

Ak sa chcete dozvedieť viac podrobností o projekte, navštívte našu stránku so zoznamom tokenov CoinMint.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map