COVID-19 ovplyvňuje digitálne cenné papiere

V tomto okamihu už nezostávajú takmer žiadne priemyselné odvetvia a jednotlivci, ktorí by neboli ovplyvnení COVID-19 v nejakej podobe alebo podobe. Medzi opatreniami sebaizolácie, stratou príjmu v dôsledku zatvorenia podniku a celkovým strachom majú mnohí z týchto radikálnych zmien v každodennom spôsobe života pocit nepokoja..

Dnes sa stručne pozrieme na niekoľko spôsobov, ako boli digitálne cenné papiere, mena a blockchain ako celok ovplyvnené prebiehajúcou globálnou pandémiou.

DTC pozastavuje papierové certifikáty

Toto prvé narušenie sa priamo týka obchodovania s cennými papiermi. Spoločnosť Depository Trust Company (DTC) dala pokyn všetkým prevodným agentom v štátoch Spojených štátov, že zastavujú svoje úsilie v oblasti spracovania cenných papierov na papieri.

Nasleduje zoznam poskytnutý DTC v oznámení, v ktorom je uvedené pozastavenie poskytovania služieb.

  • Všetky fyzické vklady
  • Odstúpenie & certifikáty na požiadanie (COD)
  • Newyorské okno (NYW)
  • Služby zúčtovania obálok (ESS)
  • Custody Reorg
  • Združovanie SBA

Aj keď sú také kroky potrebné na udržanie COVID na uzde, vrhajú svetlo aj na narastajúcu technológiu, ktorá sa používa na nahradenie tradičných papierových cenných papierov – bezpečnostné tokeny.

Aby sme lepšie porozumeli situácii, oslovujeme Dave Hendricks, Generálny riaditeľ spoločnosti Vertalo. Situáciu rozvinul komentovaním,

„Pozastavenie vybavovania certifikátov na papieri zo strany DTCC spôsobilo, že stav mnohých obchodov zostal v neistote. S výnimkami pravidla pre agentov prevodu, ktoré sú teraz zavedené podľa pokynov SEC, sa niektoré papierové transakcie nemusia spracovávať týždne, ak nie mesiace. Kde to ponechá dotknutých maklérskych obchodníkov alebo investorov? Nevieme. Vieme však, že digitálne alebo tokenizované akcie by neboli ovplyvnené, pretože nepodliehajú jednému mechanizmu zlyhania, ako je centralizované kancelárske spracovanie papiera. Toto systémové zlyhanie v čase veľkej potreby likvidity si určite vyžaduje nové spôsoby vlastníctva a obchodovania so všetkými druhmi aktív. “

Hendricks pokračoval a zdôraznil potrebu implementácie digitálnych zmien uvedením,

„Je čas, aby emitenti a investori, najmä pokiaľ ide o súkromné ​​aktíva, uskutočnili digitálnu transformáciu a zvýšili odolnosť a reakčnú dobu transakcií s cennými papiermi. Iba plne digitálni prenosoví agenti ako Vertalo sú schopní tohto druhu vylepšenia postupných funkcií. “

Ako spoločnosť slúžiaca sektoru digitálnych cenných papierov rôznymi spôsobmi, vrátane prevodného agenta, má Vertalo jedinečný a priamy prehľad o účinkoch COVID na súvisiace operácie.

Domáca bezpečnosť označuje správcov blockchainu ako „kritickú službu“

Túto časť začneme výňatkom z nedávno vydaného vyhlásenie americkým ministerstvom pre vnútornú bezpečnosť.

“Ak pracujete v priemysle kritickej infraštruktúry, ako ho definuje ministerstvo pre vnútornú bezpečnosť, ako sú zdravotnícke služby a dodávka liekov a potravín, máte osobitnú zodpovednosť za udržiavanie svojho bežného pracovného plánu.”

Jedna z najsľubnejších aplikácií technológie blockchain je v dodávateľských reťazcoch. Či už sa jedná o sledovanie pôvodu diamantov, pravosti dizajnérskeho tovaru alebo poľnohospodárskych výrobkov, tieto procesy sa zdajú byť šité na mieru, aby mohli ťažiť z blockchainu.

Tento bod je zdôraznený nedávnym začlenením Blockchain Managers ako „kritickej služby“, vnútornou bezpečnosťou. Aj keď využitie blockchainu môže byť ešte v počiatočných fázach, je zrejmé, že sa už etabloval ako kľúčový nástroj pre všetky zúčastnené strany, najmä v potravinárskom a poľnohospodárskom sektore. Okrem efektivity, ktorú umožňuje jeho použitie, majú dodávateľské reťazce založené na blockchaine schopnosť presne prenášať informácie o produktoch, od miesta pôvodu, dátumov výroby, cestovných trás a ďalších..

Zaznamenávanie a získanie rýchleho prístupu k týmto informáciám môže pri skríningu produktov prejsť dlhou cestou a zabezpečiť, aby obchodné kanály naďalej fungovali podľa plánu.

Skladací @ Home

Vďaka použitiu výpočtového výkonu získaného prostredníctvom globálnej distribuovanej siete sa spoločnosť Folding @ Home snaží prispieť k urýchleniu porozumenia systému COVID-19. Aj keď výslovne nepoužívate blockchain, myšlienka využitia distribuovanej siete na dosiahnutie goa s novými úrovňami rýchlosti a efektívnosti je spoločnou témou. Distribuovanú sieť využívanú serverom Folding @ Home tvoria všetci, ktorí majú prebytok výpočtovej sily.

  • Nečinné notebooky
  • Špičkové pracovné plochy
  • Zariadenia ASIC v kryptomene
  • Mobilné telefóny

Bowman, popredný medzinárodný projekt superpočítačovBowman, popredný medzinárodný projekt superpočítačov

Sledujte toto video na YouTube

Zoznam pokračuje. Kumulatívne sa verí, že sieť Folding @ Home, postavená na týchto zariadeniach, sa rozrástla tak, aby ovládala viac výpočtového výkonu ako väčšina svetových superpočítačov.

S ohľadom na Najmä COVID-19, Folding @ Home smeruje veľkú časť svojej kumulatívnej výpočtovej sily na pochopenie štruktúrovania proteínov nachádzajúcich sa vo vírusu. Získaním tohto porozumenia sa dúfa, že budú objavené nové spôsoby liečby.

Spoločnosť nedávno zaznamenala obrovský príliv prispievateľov – konkrétne od tých, ktorí sa už dobre orientujú v oblasti blockchainu a ťažby. To malo za následok, že sieť získala viac ako 450 výpočtového výkonu petaflops. Príkladom toho je špecialista na ťažbu kryptomeny CoreWeave. Spoločnosť zaujala voči COVID-19 seriózny a proaktívny postoj prerozdelením 6 000 špičkových GPU, ktoré sa zvyčajne využívajú na ťažbu, smerom k sieti Folding @ Home.

Netreba dodávať, že je povznášajúce vidieť, ako sa jednotlivci a spoločnosti z celého sveta stretávajú v snahe zastaviť šírenie COVID-19..

Digitálna mena centrálnej banky

Zatiaľ čo rôzne národy na celom svete oznámili svoj úmysel rozvíjať a vydávať digitálnu menu centrálnej banky (CBDC), Spojené štáty pristupovali ráznejšie. To sa však môže zmeniť, pretože nástup COVID-19 prinútil mnohých prehodnotiť zásluhy takéhoto úsilia.

Okrem často uvádzaných výhod CBDC je novou výhodou, ktorá sa nedávno objavila, schopnosť obmedziť prenos nákaz. Fyzické peniaze často prechádzajú nespočetnými rukami a prostrediami. Vďaka tejto podstate sú peniaze hlavným kandidátom na šírenie chorôb.

Čína to uznala ako prvá a na základe tejto skutočnosti odstránila hotovosť z obehu a buď ju dezinfikovala, alebo zničila. Blízko im boli USA, ktoré zaviedli podobné preventívne opatrenia. Tieto preventívne opatrenia sa týkajú peňazí, ktoré konkrétne vstupujú do krajiny z vysoko rizikových oblastí, ako je napríklad Ázia. Peniaze, ktoré „sa zmenia na účet“, prejdú predĺženým obdobím zadržania, ktoré umožní dezinfekciu potenciálne kontaminovaných účtov.

Vo svete ovládanom účinkami COVID-19 je to jeden čas, keď je pranie špinavých peňazí skutočne dobrá vec (v doslovnom zmysle slova).

V menšom rozsahu mnohí zaznamenali prudké narušenie schopnosti dokonca použiť hotovosť, ktorú majú. Pretože peniaze sú jednou z položiek, ktorá sa medzi ľuďmi prevádza najčastejšie, nespočetné množstvo firiem ich prestáva akceptovať ako formu platby. Namiesto toho sa mnohí spoliehajú na debetné a kreditné siete – čo ďalej zdôrazňuje potenciálnu potrebu CBDC.

Pozornosť venovaná americkému CBDC vzrástla natoľko, že sa o nej teraz diskutuje potenciálne stimulačné balíčky.  Aj keď sa nič konkrétne nepodarilo prepracovať do žiadnych konečných návrhov, okolo témy je zjavná intriga a do potenciálneho štruktúrovania takéhoto majetku sa vkladajú významné kroky..

Cesta vpred

Existuje iba niekoľko spôsobov, ako sa COVID-19 podarilo narušiť spôsob, akým vidíme blockchain, digitálne cenné papiere a meny. Keď bude pandémia stále na vzostupe, s pribúdajúcimi týždňami určite narazíme na nové implementácie.

Nevyhnutnosť je matkou vynálezu a mohli by sme vidieť, že snahy založené na blockchaine poskytujú cestu vpred pri hľadaní invenčných riešení.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map