Dave Hodgson, CIO pre skupinu NEM a výkonný riaditeľ spoločnosti NEM Ventures – Interview Series

Dave je investičným riaditeľom spoločnosti Skupina NEM a výkonný riaditeľ spoločnosti NEM Ventures, kde jeho úloha zahŕňa riadenie skupinových investícií, analýzu jurisdikcie, budovanie partnerstiev a návrh podnikovej štruktúry. 

Dave má 15-ročné skúsenosti s konzultáciami s rôznymi veľkosťami organizácií, vládnych agentúr a mimovládnych organizácií o technologických projektoch. Bol prvým používateľom a vedúcim programu v oblasti verejných cloudových projektov, ktorý prostredníctvom svojich adopčných programov viedol viac veľkých organizácií..

Kedy ste sa prvýkrát zapojili do kryptomeny a / alebo digitálnych cenných papierov?

Prvýkrát som sa o blockchain a krypto začal zaujímať pred niekoľkými rokmi, ale profesionálne som sa zapojil už v roku 2016, keď som bol súčasťou projektu, ktorý sa usiloval o vytvorenie paralelného systému vyrovnania spotreby energie. Tento projekt sa tiež zameriaval na zvýšenie bezpečnostných tokenov a pri získaní spoločnosti sme prešli procesom začatia spustenia STO. Vo výsledku bolo moje zapojenie do blockchainu, kryptomeny a digitálnych cenných papierov z veľkej časti paralelné.

Mohli by ste začať vysvetlením, čo je blockchain NEM a ako sa odlišuje od ostatných verejných blockchainov?

NEM je upravený blockchain Proof-of-Stake (PoS), ktorý je písaný od nuly a verzia 1, ktorú označujeme ako NIS1, funguje vo verejnom reťazci od roku 2015. V tom čase bol NIS1 jedným z predchádzajúcich reťazcov PoS. , ako jeden z prvých podporuje viacnásobný podpis v reťazci. NEM NIS1 sa využíva na prípady použitia od sledovania luxusného tovaru, sledovania dodávateľského reťazca, sociálnych médií, výskumu kmeňových buniek a naposledy pre digitálnu menu centrálnej banky (CBDC) v Litve. Odlišujeme sa tým, že sme jedným zo starších reťazcov, nemali sme žiadne výpadky, žiadne stratené aktíva, žiadne hacky na úrovni protokolu a podporovali sme priateľské vývojárske skúsenosti a komunitu. Tento reťazec má ľahko použiteľné softvérové ​​vývojové kity (SDK), ktoré podnikovým vývojárom poskytujú známe vývojové skúsenosti. Na praktickej úrovni to znamená, že čas na uvedenie na trh je pre väčšinu spoločností rýchlejší, pretože existuje len veľmi malý vlastný obsah, ktorý je možné absorbovať..

Môžete opísať NEM Ventures a typ investícií, ktoré sa zvyčajne uskutočňujú?

Ako rameno rizikového kapitálu, NEM Ventures investuje do spoločností, ktoré stavajú na technológii NEM alebo nejakým spôsobom rozširujú ekosystém alebo platformy NEM. Tieto investície sa uskutočňujú v mene ekosystému a komunity NEM. Máme tendenciu zameriavať sa na investície do veľmi raných fázových projektov až po kolá série A, pričom zmes spoločností stavia priamo na technológii a využíva ju inovatívnymi spôsobmi alebo všeobecne ako partner ekosystému. Vyžadujeme, aby spoločnosti mali skutočný obchodný plán a pravdepodobnosť dosiahnutia finančnej sebestačnosti, nie je to však naše jediné opatrenie návrhu.

Jedným z najnovších produktov spoločnosti NEM je Symbol, hybridný blockchain, zostavený špeciálne s ohľadom na podniky. Môžete vysvetliť, čo je Symbol a prečo by mali podniky venovať pozornosť?

Vývojári postavili náš súčasný verejný reťazec (NIS1) od nuly a funguje už 5,5 roka so špičkovou sadou funkcií. Tím vzal poznatky z tohto procesu, pokroky v priemysle a nápady na množiny funkcií a všetky ich spojil do vývoja nášho druhého reťazca Symbol. Symbol je nový reťazec, ktorý je od nuly vyrobený tak, aby bol bezpečný, škálovateľný, decentralizovaný a použiteľný na rôzne účely..

Táto technológia môže byť nasadená ako súkromný alebo verejný reťazec a umožňuje krížové reťazcové výmeny na úrovni protokolu medzi verejným a súkromným reťazcom, ale tiež na ethereum (ETH) a bitcoin (BTC) prostredníctvom konkrétneho typu transakcie. Reťazec podporuje na reťazci multi sig (viacúrovňové) šablónové inteligentné zmluvy, ako sú agregované a viazané transakcie, má zabudované funkcie menného priestoru, ktoré umožňujú aliasing tokenov a účtov s užívateľsky prívetivými názvami. Má tiež podporu na úrovni protokolu pre bezpečnostné tokeny prostredníctvom kombinácie obmedzenia účtu a tokenu, delegovateľné role pre správu tokenov a metaúdaje založené na účte.

Symbol je atraktívny z podnikového hľadiska, pretože je možné súčasne udržiavať súkromné ​​aj verejné použitie technológie pri použití riešenia, ktoré je určené na podporu tohto modelu. Vytvoril ho tiež tím, ktorý reťaz napísal úplne od začiatku a má s tým skúsenosti z produktu testovaného na bitky, ktorý je starší ako 5 rokov. Skutočnosť, že NEM je etablovaná v tomto vesmíre, uľahčuje presun konverzácie s podnikmi od toho, či je Symbol robustný a spoľahlivý, k tomu, ako môžu využiť technológiu otvoreného zdroja na svoje vlastné komerčné účely. Náš open source produkt a komunita zároveň profitujú symbiotickým spôsobom. Toto je jedinečná hodnota a v podnikovom blockchainovom priestore je relatívne málo konkurentov, ktorí zaškrtnú všetky tieto políčka.

Prvé bezpečnostné tokeny, ktoré sa spustia v blockchaine Symbol, sú pre Bourbonov fond. Mohli by ste nás rýchlo previesť, čo je tento fond?

Digitálny fond Kentucky Whiskey je v podstate vlastníctvom výrobnej série kvalitnej whisky Kentucky Bourbon, ktorá mala v priebehu času tendenciu zhodnocovať hodnotu. Fond demokratizuje vlastníctvo viacerých strán prostredníctvom digitálneho majetku (bezpečnostný token), ktorý bude založený na symbole. Fond nakúpi množstvo sudov na výrobu, uskladní, udržiava a obchoduje s nimi až do stáčania a predaja, od ktorých sa dá očakávať, že budú vyššie ako náklady na nákup výroby, potom fľašu a predaj produktu a vrátenie produktu. zisky.

Tento špecializovaný trh je zvyčajne otvorený iba pre veľkých investorov z dôvodu veľkosti a hodnoty výrobného cyklu, ako aj nákladov na skladovanie a času. Je to tiež veľmi nelikvidný trh, ironicky vzhľadom na predmet úpravy. Nie je možné vlastniť čiastkové vlastníctvo menšie ako barel vo všeobecnosti a takisto nie je možné s tým obchodovať až do doby splatnosti. Výsledkom je, že tento fond ponúka veľkú príležitosť pre investorov aj nadšencov whisky.

Jedným z novo uvedených produktov na trh je LBCOIN, ktorý je oslavovaný ako prvá na svete blockchainová digitálna zberateľská minca. Mohli by ste rozvinúť tento projekt?

The LBCoin projekt pochádza od litovskej centrálnej banky a vyvinul ho SuperHow? a postavené na NEM NIS1. Je to pripomienka nezávislosti Litvy a predstavuje významný prvý krok k digitálnej mene centrálnej banky (CBDC)..

Základným konceptom je, že banka vydáva zberateľské mince, ktoré budú vydané a obchodovateľné na reťazci. Prvou fázou je vydanie sady zberateľských žetónov v našom súčasnom verejnom reťazci. Zainteresované strany budú mať nejaký čas na to, aby zhromaždili celú sadu obchodovaním s nimi, a keď budú mať celú sadu, môžu požadovať zberateľskú mincu.

Jednou z nových ponúkaných služieb je NEM Ignite, čo je program typu inkubátora. Mohli by ste prediskutovať, čo by sme od toho mali čakať?

Náš tím zistil, že v blockchainovom priestore je veľa skvelých nápadov, ale niekedy nie sú úplne vyvinuté natoľko, aby boli investovateľné. Niektoré projekty majú potenciál stať sa komerčne životaschopným, ale aby sa tam dostali, potrebujú určitú podporu a vedenie, podobne ako inkubátory v iných odvetviach.. NEM Zapáliť je naša odpoveď na to – vynakladáme malé finančné investície a venujeme čas rôznym ľuďom a partnerom v ekosystéme, aby sme tieto projekty trénovali v počiatočných fázach spustenia a pomáhali im tak pripraviť sa na svoje počiatočné investičné kolá.

Program NEM Ignite bol oznámený už v marci 2020 a v čase, keď sme očakávali, že teraz otvoríme kohortu. S programom Covid a súvisiacim ekonomickým a investičným prostredím sme však neštartovali tak rýchlo, ako sme očakávali. Veľkú pozornosť zameriavame na úspešné spustenie spoločnosti Symbol a záväzky týkajúce sa jej vývoja. Momentálne inkubujeme beta kohortu jedného projektu, z čoho sme veľmi nadšení a očakávame, že ju zverejníme v najbližších týždňoch. Očakávame, že program NEM Ignite sa znovu otvorí v širšom rozsahu, keď sa ekonomika dostane opäť do rovnováhy.

Čo považujete za najväčšiu prekážku rastu digitálnych cenných papierov?

Vidím to ako dvojité:

  • Nariadenia – Predpisy sú v rôznych jurisdikciách v rôznych fázach a v niektorých prípadoch sú nejasné. Zatiaľ čo sa hovorí, že sa pohybuje správnym smerom, pohybuje sa pomaly, ako to vždy býva. Predpisy boli pôvodne vypracované pre rôzne technologické prístupy a je potrebné ich priebežne aktualizovať, aby umožňovali cezhraničné kótovanie a obchodovanie alebo prístup retailových investorov, ktorí môžu byť správcami digitálnych aktív. Regulácia je vo všeobecnosti hlavným hráčom v raste priestoru digitálnych aktív a v nasledujúcich mesiacoch a rokoch sa ukáže ako pomocná látka..
  • Infraštruktúra – Klepanie na účinok regulačných prekážok znamená, že sme v rodiacej sa fáze infraštruktúry digitálnych cenných papierov. Nemáme spoločné medzinárodné štandardy medzi regulovanými burzami a správcami, napríklad nemáme štandardizované prístupy AML / KYC. Tento nedostatok spoločnej infraštruktúry sa vyrieši a už vidíme začiatok určitého pokroku, ktorý však v súčasnosti zostáva prekážkou rastu.

Je niečo, o čom by ste sa chceli s NEM alebo NEM Ventures podeliť??

Odporúčam sledovať nás ďalej Twitter a LinkedIn aby sme boli informovaní o všetkých našich oznámeniach, ktoré sa chystajú. Náskok pred uvedením Symbolu predstavuje vzrušujúci čas pre ekosystém NEM a teraz viac ako kedykoľvek predtým vítame kohokoľvek, aby oslovil a zapojil sa!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map