Federálny rezervný systém USA spolupracuje s MIT na vývoji CBDC (digitálny dolár)

Federálny rezervný systém USA má práve prezradil nové informácie o jej postoji k CBDC.

Za posledný rok oznámilo množstvo národov po celom svete svoje zámery skúmať a prípadne zaviesť digitálnu menu centrálnej banky (CBDC). Dôvody sú rôzne, zvyčajne však závisia od niekoľkých kľúčových faktorov, medzi ktoré patrí schopnosť:

Zvýšte účinnosť – Znížené náklady s rýchlymi časmi zúčtovania

Znížte počet podvodov / nezákonných činností – KYC / AML

Buďte transparentnejší — História transakcií na základe hlavnej knihy

Ak tieto dôvody neboli dostatočným dôvodom na preskúmanie používania CBDC, zasiahol COVID a zdôraznil závažný nedostatok spojený so súčasným FIAT.

Fiat šíri choroboplodné zárodky – V Číne aj v USA došlo k prípadom, keď bolo zákonné platidlo vyradené z obehu a bolo potrebné vykonať dekontamináciu.

Digitálny dolár

Než pôjdeme ďalej, všetci by mali pochopiť, čo je CBDC na základnej úrovni. Ako už z jeho názvu vyplýva, CBDC je digitálna mena, ktorá bola vydaná centrálnou bankou daného štátu. V Spojených štátoch sa budúci CBDC bežne označuje ako „digitálny dolár“.

Tieto digitálne meny sú v podstate blockchainovým variantom súčasných mien, napríklad dolára. Využitím blockchainu, ktorý existuje ako virtuálne aktívum, sú CBDC ľahšie ovládané, monitorované a uskutočňované.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, čo robí CBDC kliešťom, nedávno sme sa bližšie pozreli na ich vnútorné fungovanie, TU.

Let in Making

Guvernér Lael Brainard z Federálneho rezervného systému si so zvýšenou pozornosťou venovanou CBDC našiel čas venovať sa ich vývoju v nedávnej dobe. reč.

„Posledné roky uskutočňujeme interné experimenty prostredníctvom prostriedkov, medzi ktoré patrí aj Board of Technology Lab, ktoré buduje a testuje rad platforiem distribuovanej hlavnej knihy, aby pochopil ich potenciálnu príležitosť a riziko.“ 

Aj keď Fed mohol v posledných rokoch o svojich plánoch na digitálny dolár mlčať, sľubuje počuť, že bol v zákulisí zaneprázdnený. Mnohí sa obávali, že Fed vo vývoji takéhoto produktu zaostane za ostatnými národmi. Guvernér Brainard tieto obavy rozptýlil konštatovaním,

„Vzhľadom na dôležitú úlohu dolára je nevyhnutné, aby Federálny rezervný systém zostal na hranici výskumu a rozvoja politiky v oblasti digitálnych mien centrálnych bánk … Rovnako ako ostatné centrálne banky, aj naďalej hodnotíme príležitosti a výzvy, ako aj využitie prípady pre digitálnu menu ako doplnok k hotovosti a iným možnostiam platby. “

Prečo vyvinúť CBDC?

Teraz, keď vieme, že vývoj prebieha a už nejaký čas trvá, čo za tým stojí federálna federácia?

Aj keď si mnohí uvedomujú potenciálne výhody, ktoré poskytujú CBDC, guvernér Brainard sa zmienil najmä o niekoľkých dôvodoch, ktoré riadili činnosť federálnej federácie. Tie obsahujú:

COVID-19 – Počas pandémie bolo dobre propagované, čo zažili milióny občanov USA značné oneskorenia pri prijímaní ich stimulačných kontrol. Fed pozorne sledoval výdavkové návyky a na základe toho, čo vidí, sú to jednoznačne peniaze, ktoré sú potrebné, ale nedochádza k ich efektívnemu rozdeleniu. Guvernér Brainard tento bod zdôraznil a uviedol: „Kríza COVID-19 je dramatickým pripomenutím dôležitosti odolnej a dôveryhodnej platobnej infraštruktúry, ktorá je prístupná všetkým Američanom“.

Bitcoin a Váhy – Od svojho uvedenia v roku 2009 bol bitcoin rozdeľujúcim majetkom. Niektorí ho považujú za menu budúcnosti, iní za náhradu zlata a dokonca aj tí, ktorí stále veria, že dôjde k jeho veľkému zrúteniu. Bez ohľadu na osud bitcoinu mnohých zaujali ideológie, ktoré ho riadia, a schopnosti, ktoré predviedol. Okrem jednoduchého upútania pozornosti poskytuje bitcoin potenciálny plán toho, ako by mala budúca mena vyzerať. Krajiny sa už nemusia báť, že svoje postavenie preskočia iba iné národy, ale potenciálny posun moci smerom k autonómnym a decentralizovaným protokolom, ako sú bitcoiny. Guvernér Brainard konkrétne spomenul problémy a otázky spojené s nárastom digitálnych mien a uviedol: „Zavedenie bitcoinu a následný vznik stablecoinov s potenciálne globálnym dosahom, ako sú napríklad váhy spoločnosti Facebook, priniesli základné otázky týkajúce sa právnych a regulačných záruk, finančnej stability, a úloha meny v spoločnosti. Táto vyhliadka zintenzívnila výzvy, aby CBDC zachovali suverénnu menu ako kotvu platobných systémov v krajine. “

Čína – Napriek mnohým krajinám, ktoré rozvíjajú CBDC, bola jediná krajina, ktorá bola konkrétne uvedená v prejave guvernéra Brainarda, Čína – akokoľvek stručná. Bolo poznamenané, že „Čína vo svojej verzii CBDC rýchlo pokročila.“ Pretože Čína neustále rastie a vyvíja sa z nej ešte väčšia svetová superveľmoc, je nevyhnutné, aby USA držali krok s takýmto technologickým pokrokom, ak si majú udržať svoju pozíciu na prvom mieste.

Spoločné úsilie

Okrem rozvíjania minulých a súčasných snáh týkajúcich sa CBDC, Fed tiež oznámil nová spolupráca s Massachusetts Institute of Technology (MIT).

„… Federálna rezervná banka v Bostone spolupracuje s výskumníkmi z Massachusetts Institute of Technology na viacročnom úsilí o vybudovanie hypotetickej digitálnej meny zameranej na použitie centrálnou bankou. Cieľom tohto výskumného projektu je podporiť širšie úsilie rady pri hodnotení bezpečnosti a efektívnosti systémov digitálnej meny centrálnych bánk. Projekt sa zameriava výlučne na rozvoj porozumenia kapacít a obmedzení príslušných technológií, a nie na to, aby slúžil ako prototyp digitálnej meny vydanej Federálnym rezervným systémom alebo na riešenie rozsiahlych politických problémov spojených s jej potenciálnym vydaním. “

MIT je už dlho spájaný s úsilím založeným na blockchaine a je ideálne vybavený pre spoluprácu ako je táto. V skutočnosti bude toto viacročné výskumné úsilie stáť na čele MITiniciatíva digitálna mena„- program štruktúrovaný tak, aby rozvíjal porozumenie a praktické využitie prípadov blockchainu.

Massachusettský technologický inštitút (MIT)

MIT je svetovo uznávaná výskumná univerzita so sídlom v Bostone v štáte Massachusetts. Univerzita bola pôvodne založená v roku 1861 a dodnes sa zameriava na oblasti ako veda a technológia.

Na operácie v MIT v súčasnosti dohliada prezident L. Rafael Reef.

Federálny rezervný systém

Federálny rezervný systém „Fed“ je centrálnou bankou Spojených štátov. Aj keď sú úlohy a zodpovednosti Fedu rozsiahle, všetky sú štruktúrované okolo zabezpečenia / uľahčenia zdravej ekonomiky.

Na operácie dohliada Najvyššia rada, ktorej predsedom je v súčasnosti guvernér Brainard.

Čo je to Fed?Čo je to Fed?

Sledujte toto video na YouTube

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map