FinTech „Unicorn“ Revolut vykazuje vo výročnej fiškálnej správe za rok 2019 pozitívny rast

Revolut, technický „jednorožec“, a jedna z najsľubnejších platforiem FinTech na dnešnom trhu, nedávno vydala svoju výročnú fiškálnu správu. Výročná fiškálna správa sa zaoberá rôznymi úspechmi, neúspechmi a finančnými ukazovateľmi okolo činnosti spoločnosti v priebehu fiškálneho roka 2019..

Podľa čísel

Spoločnosť Revolut sa musí podeliť o rôzne vývojové trendy a zdá sa, že ich čísla sú pozitívnym smerom.

Nasleduje jedna poskytnutá kľúčová metrika, ktorá ukazuje smer, ktorým sa viedli jej rozhodnutia – aktívni používatelia.

 • 2018: 3,5 mil
 • 2019: 10 mil
 • 2020: 13,5 mil. A počíta sa

So zvyšovaním užívateľskej základne sa zvyšuje aj držba hotovosti v mene používateľov, pričom tento celkový počet skákal z 903 miliónov GBP v roku 2018 na zhruba 2 281 miliónov GBP v roku 2019..

Revolut ďalej zaznamenáva podstatné zvýšenie výnosov v roku 2019 oproti roku 2018 (162,7 mil. GBP oproti 58,2 GBP). Výsledkom väčších operácií sú samozrejme aj veľké prevádzkové náklady. Spoločnosť Revolut zaznamenala výrazný nárast výnosov, ako aj strojnásobenie prevádzkových nákladov v rovnakom časovom rámci, keď v roku 2019 vyskočila na 107,4 mil. GBP z 34,01 mil. GBP v roku 2018..

Aj keď expanzia na nové trhy môže podporiť tento skok v príjmoch, expanziu umožnil predovšetkým rad úspešných zvýšení kapitálu. Spoločnosť Revolut len ​​v prvom polroku 2020 úspešne vyzbierala investície vo výške 580 miliónov GBP a očakávame ďalšie prostriedky.

Rozšírenie služieb

Za časť rastu Revolutu sú nepochybne zodpovedné aj rôzne funkcie platformy implementované v priebehu roku 2019. Niekoľko príkladov z nich:

 • Podpora pre Apple Pay
 • Bezplatné obchodovanie s akciami registrovanými v USA na províziu
 • Expanzia do Singapuru, Austrálie *, Spojených štátov *, Japonska *

* uvedené na trh v beta verzii

Teším sa

Napriek tomu, že nepriniesol zisk, bol rok 2019 pre Revolut celkovo pozitívnym rokom, vzhľadom na jeho pretrvávajúcu túžbu po globálnom raste. Pokiaľ ide o budúcnosť, spoločnosť už stanovila herný plán, ktorý má zabezpečiť, že zisky budú jedného dňa realizované. Nasleduje výňatok z fiškálnej správy, ktorý sa dotýka toho, čo tieto plány zahŕňajú.

 • Budúce investície do technologickej infraštruktúry a vývoj základnej ponuky produktov zákazníkom Revolut,
 • Pokračujte v prevádzkovaní Revolut Bank UAB a zavádzaní na ďalších európskych trhoch,
 • Získajte ďalšie regulačné oprávnenia potrebné na rozšírenie našej ponuky produktov v rôznych jurisdikciách,
 • Rozvíjať existujúce operácie v medzinárodných jurisdikciách vrátane Severnej Ameriky a ázijsko-pacifickej oblasti a zároveň pokračovať v rozširovaní našich prevádzok po Veľkej Británii a EHP,
 • Ďalšie investície do infraštruktúry zákazníckej podpory, rizík a compliance

Kanadská expanzia

Či už sa jedná o príjmy alebo straty zaznamenané v roku 2019, každý z nich možno z veľkej časti pripísať túžbe po globálnej expanzii. Revolut si vybudoval pevné miesto vo Veľkej Británii a Európe a má plány na expanziu.


Jedným z príkladov je očakávaný vstup spoločnosti do Kanady. Hoci spoločnosť Revolut neposkytla predpokladaný dátum uvedenia kanadských služieb na trh, v súčasnosti sa môžu používatelia, ktorí sa zaujímajú o pripojenie, pripojiť k čakací list pre skorý prístup.

Keď sa tento vstup nevyhnutne vyskytne, môže Revolut očakávať silnú konkurenciu zo strany iných finTech outfitov, ktoré sa usadili v Kanade. Nedávno sme sa dotkli tohto príkladu, pretože kanadská spoločnosť WealthSimple spustila novú kryptoobchodnú službu.

Keď každá z týchto spoločností vyvíja a uvádza na trh nové služby, tieto spoločnosti sa stávajú komplexnejšími a úzko prepojenými ako konkurencia. Či už hľadáte možnosti investovania, sporiace účty, obchodovanie s kryptami, predplatené debetné karty atď. – spoločnosť Revolut a jej konkurenti vás pokryjú.

Ak sa pozrieme ďalej ako na tieto dva a rastúci zoznam spoločností FinTech, ktoré nasledujú, nebolo by prekvapujúce, keby sme našli pravdu povesti že PayPal sa čoskoro zapojí do boja.

Revolut

Spoločnosť Revolut, ktorá bola založená v roku 2015, je spoločnosťou FinTech pôsobiacou v Londýne v Anglicku. V čase od uvedenia na trh vyvinula spoločnosť Revolut balík služieb obklopujúcich digitálne bankovníctvo. Prijatie týchto služieb umožnilo tímu Revolut do dnešného dňa expandovať s celkovým počtom viac ako 2 000 zamestnancov.

Výkonný riaditeľ Nikolay Storonsky v súčasnosti dohliada na činnosť spoločnosti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map