Globálna perspektíva – vydanie pre Afriku

Globálna perspektíva

S rokom a dekádou, ktorá sa blíži ku koncu, sme si v spoločnosti papers.io mysleli, že je rozumné merať súčasný globálny priemyselný sentiment. Aký je súčasný stav v sektore digitálnych cenných papierov? Je to dnes lepšie ako včera? Možno majú tí „in-the-know“ pocit, že je ešte potrebné vykonať strategickú prácu.

Toto sú všetko otázky, ktoré môžu mať mnohí, vrátane nás, ako cenné papiere.io. V tejto súvislosti sme oslovili rôznych zástupcov v tomto sektore. Každý pochádza z rôznych oblastí sveta.

Nasledujúci komentár objasňuje ich myšlienkové pochody a to, ako môžu regulačné prostredia formovať vnímanie trhu.

Ovplyvňovatelia

Afrika, Ázia, Európa, Severná Amerika a Spojené kráľovstvo. Toto sú regióny, ktoré sme sa rozhodli preskúmať individuálne.

Nasledujúce spoločnosti a ich vodcovia si našli čas a podelili sa o svoje myšlienky.

  • MERJ (Afrika)
  • InvestaX (Ázia)
  • Fintelum (Európa)
  • Vertalo (Severná Amerika)
  • Smartlands (Spojené kráľovstvo)

Penny pre vaše myšlienky?

Naša metodika bola jednoduchá – položte 5 rovnakých jednoduchých otázok týkajúcich sa digitálnych cenných papierov 5 CEO / Managing Directors z celého sveta.

Cieľ? Získajte prehľad o rozdieloch vo vnímaní a prijatí sektoru na základe zemepisu. Niečo, čo považujeme za dôležitú metriku, vzhľadom na potenciál odvetvia ovplyvňovať FinTech v globálnom meradle.

Afrika – Ed Tuohy, generálny riaditeľ spoločnosti MERJ

Seychely sú ostrovné krajiny, ktoré sa nachádzajú v Indickom oceáne východne od Tanzánie MERJ.  MERJ je burza cenných papierov, ktorú vedie CEO Ed Tuohy a ktorá funguje od roku 2011.

Výsledkom ich snáh bola prvá spoločnosť, ktorá úspešne vydala tokenizované akcie na digitálnej burze. Spoločnosť navyše nadviazala niekoľko strategických partnerstiev, ktoré by mali umožniť veľkú expanziu nielen do USA, ale aj do Európy.

Kto sú MERJ Exchange?Kto sú MERJ Exchange?

Sledujte toto video na YouTube

  1.    Podľa vášho názoru to, čo predstavuje najväčší dosiahnutý úspech / prekážku v odbore, doteraz?

Znie to jednoducho, ale pochopenie, že digitálne cenné papiere alebo tokenizované cenné papiere nie sú to isté ako kryptomeny. Fáza ICO spôsobila technológii veľké škody na dobrej povesti a chvíľu trvalo, kým sa digitálne cenné papiere oddelili od tejto stigmy..

  1.    Vďaka vyššie spomenutým úspechom tvorí základ pre toto odvetvie najväčšia prekážka vpred?

Užívateľská skúsenosť. Väčšina sveta nie je pripravená na vlastnú úschovu pomocou súkromných kľúčov atď. Kým nebude UX zoradené, sú všetky výhody tokenizácie ešte stále dosť ďaleko. Rast tiež mierne podkopáva spektrum základných reťazcov. Je to ako mať na výber 30 rôznych internetoch. Štandardizácia by určite pomohla s interoperabilitou.

  1.    Čo sa týka „priateľskej“ regulácie a prijatia vládou, všimli ste si, že niektoré krajiny nechávajú zvyšok za sebou?

V skutočnosti je veľa krajín veľmi iniciatívnych a ja do toho zahrňujem Seychely, ale toto je tímový šport a musíme pracovať globálne. V tomto ohľade ste len tak silný ako váš najslabší článok. USA a Čína sú také veľké ťažiská, a hoci sú obidve v určitých ohľadoch proaktívne, stále sú pre túto technológiu dosť náročným prostredím..

  1.    O transformačných schopnostiach digitálnych cenných papierov sa urobilo veľa. S potenciálom ovplyvniť zmeny v mnohých priemyselných odvetviach, z ktorých podľa vás bude mať najväčší úžitok sektor digitálnych cenných papierov?

Sú to spotrebitelia kapitálových trhov – tj. Emitenti a investori. Sú to obyčajní ľudia na ulici, ktorí nikdy nemuseli mať počítač pevnej siete alebo účet obchodníka s cennými papiermi, ale teraz majú inteligentný telefón. Našu technológiu navrhujeme tak, aby sa bez problémov integrovala s inteligentnými telefónmi. Poskytujeme prístupový bod na kapitálové trhy, ktoré predtým neexistovali pre milióny ľudí. To je zatiaľ najväčší víťaz. Demokratizácia kapitálových trhov.

  1.    Pozeráme sa dopredu, kde na rastovej trajektórii uvidíte digitálne cenné papiere v nasledujúcich dvoch a piatich rokoch?

V nasledujúcich dvoch rokoch očakávame veľa cenných papierov krytých aktívami – tvrdé aktíva ako zlato, zberateľské aktíva ako autá a umenie a nehnuteľnosti. Verím, že za 5 rokov bude k dispozícii viac nehmotného majetku – autorské práva, hudobné práva, autorské práva, ako aj rozsiahla a likvidná skupina zárodkových, rizikových a malých a stredných spoločností. Sú ideálne pre investorov v rozvíjajúcich sa regiónoch, ktorí hľadajú spôsoby medzinárodnej diverzifikácie.

Záver

No tu to máte! Pretože sa rok 2019 bude blížiť, v sektore je zrejmý jasný trend – pozitívny. Aj keď sa podarilo prekonať a odstrániť veľa prekážok, na obzore zostáva ešte veľa ďalších. Napriek tomu zostáva potenciál digitálnych cenných papierov na pretvorenie spoločnosti FinTech rovnako lákavý ako kedykoľvek predtým.

O niekoľko mesiacov sa dotkneme základne, aby sme znovu posúdili sentiment priemyslu s novou skupinou ovplyvňujúcich z celého sveta. Do tej doby zostaňte informovaní navštevovaním cenných papierov.io!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map