Globálna perspektíva – vydanie pre Áziu

Globálna perspektíva

S rokom a desaťročím, ktoré sa blížia ku koncu, sme si v spoločnosti papers.io mysleli, že je rozumné odhadnúť súčasný sentiment odvetvia. Aký je súčasný stav v sektore digitálnych cenných papierov? Je to dnes lepšie ako včera? Možno majú tí „in-the-know“ pocit, že je ešte potrebné vykonať strategickú prácu.

Toto sú všetko otázky, ktoré môžu mať mnohí, vrátane nás, ako cenné papiere.io. V tejto súvislosti sme oslovili rôznych zástupcov v tomto sektore. Každý pochádza z rôznych oblastí sveta.

Nasledujúci komentár objasňuje ich myšlienkové pochody a to, ako môžu regulačné prostredia formovať vnímanie trhu.

Ovplyvňovatelia

Afrika, Ázia, Európa, Severná Amerika a Spojené kráľovstvo. Toto sú regióny, ktoré sme sa rozhodli preskúmať individuálne.

V tomto vydaní „Globálnej perspektívy“ si riaditelia týchto piatich spoločností našli čas a podelili sa o svoje myšlienky.

  • MERJ (Afrika)
  • InvestaX (Ázia)
  • Fintelum (EÚ)
  • Vertalo (Severná Amerika)
  • Smartlands (Spojené kráľovstvo)

Penny pre vaše myšlienky?

Naša metodika bola jednoduchá – položte 5 rovnakých jednoduchých otázok týkajúcich sa digitálnych cenných papierov 5 CEO z celého sveta. Cieľ? Získajte prehľad o rozdieloch vo vnímaní a prijatí sektoru na základe zemepisu. Niečo, čo považujeme za dôležitú metriku, vzhľadom na potenciál odvetvia ovplyvňovať FinTech v globálnom meradle. Otázky boli nasledujúce,

Ázia – Julian Kwan, generálny riaditeľ spoločnosti InvestaX

Spoločnosť InvestaX, ktorá bola založená v roku 2015, má sídlo v Singapure. Spoločnosť vedie CEO Julian Kwan s tímom pracujúcim na vývoji platformy špecializovanej na digitálne cenné papiere.

Spoločnosť popisuje svoje činnosti ako „jadro ekosystému kľúčových zainteresovaných strán, ktoré poskytujú komplexné riešenia pre emisiu cenných papierov, investície a odpredaj v digitálnom formáte“.

Nasleduje krátky, ale informatívny, 10-minútový klip Juliana Kwana diskutujúci o „Dejinách cenných papierov“.

Julian Kwan o „Dejinách cenných papierov“ Fórum digitálnych cenných papierov Singapur 2019Julian Kwan o „Dejinách cenných papierov“ Fórum digitálnych cenných papierov Singapur 2019

Sledujte toto video na YouTube

  1.    Podľa vášho názoru to, čo predstavuje najväčší dosiahnutý úspech / prekážku v odbore, doteraz?

Povedal by som, že inštitucionálne testovanie, prijatie a implementácia rôznych prípadov použitia blockchainu a DLT, teda projektu UBIN (MAS Singapur) a platformy JP Morgan’s Quorum.

  1.    Vďaka vyššie uvedeným úspechom tvorí základ pre toto odvetvie najväčšia prekážka vpred?

Najväčšou prekážkou je kvalita ľudí a projektov vstupujúcich do vesmíru. Krypto a ICO zaznamenali záplavu zlých aktérov, ktorí sa snažili zarobiť na nových ľahkých peniazoch a výsledky neboli vždy pozitívne. Na implementáciu digitálnych cenných papierov / bezpečnostných tokenov potrebujete ľudí, ktorí najskôr porozumejú kapitálovým trhom a potom druhej technológii, ktorá spojí to najlepšie z oboch svetov kompatibilným spôsobom, aby boli chránení investori a kvalita investícií sa musí dramaticky zlepšovať, čo sa deje počas celého obdobia 2019. 

  1.    Čo sa týka „priateľskej“ regulácie a prijatia vládou, všimli ste si, že niektoré krajiny nechávajú zvyšok za sebou?

Zdá sa, že Singapur a Švajčiarsko sú na mnohých úrovniach východiskom.

  1.    O transformačných schopnostiach digitálnych cenných papierov sa urobilo veľa. S potenciálom ovplyvniť zmeny v mnohých priemyselných odvetviach, z ktorých podľa vás bude mať najväčší úžitok sektor digitálnych cenných papierov?

Neexistuje žiadna osoba / priemysel, ktorý bude mať najväčšie výhody. Teraz máme lepšiu technológiu, ktorá vedie k lepšiemu a efektívnejšiemu spôsobu vykonávania podnikania, ľudia, ktorým ublížia, sú sprostredkovatelia hľadajúci rentu, ktorí nemusia byť a podniky budú môcť znížiť prevádzkové náklady odstránením papiera a administratívy, čo je pre mnohé podniky, najmä pre banky, značná nákladová záťaž.

  1.    Pozeráme sa dopredu, kde na rastovej trajektórii uvidíte digitálne cenné papiere v nasledujúcich dvoch a piatich rokoch?

O 2 roky vydá veľa inštitúcií svoju prvú digitálnu bezpečnosť, o 5 rokov už nebude založená žiadna nová spoločnosť v papierovej podobe a každá ponuka zabezpečenia bude digitálna, pretože inteligentné vlády migrujú založenie spoločnosti a správu do distribuovaných účtovných kníh, čím odpadá potreba na akýkoľvek papier.

Záver

No tu to máte! Pretože sa rok 2019 bude blížiť, v sektore je zrejmý jasný trend – pozitívny. Aj keď sa podarilo prekonať a odstrániť veľa prekážok, na obzore zostáva ešte veľa ďalších. Napriek tomu zostáva potenciál digitálnych cenných papierov na pretváranie investícií tak lákavý ako kedykoľvek predtým.

O niekoľko mesiacov sa dotkneme základne, aby sme znovu posúdili sentiment priemyslu s novou skupinou ovplyvňujúcich z celého sveta. Do tej doby buďte informovaní čítaním cenných papierov.io!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map