Graham Rodford, generálny riaditeľ spoločnosti Archax Exchange – Interview Series

Graham Rodford je generálny riaditeľ a spoluzakladateľ burzy Archax so sídlom v Londýne v Anglicku. Graham má takmer 20 rokov skúseností v oblasti tradičných fondov / investícií a tieto znalosti a skúsenosti uplatňuje v digitálnych cenných papieroch. Svedectvom skúseností Grahama a jeho tímu je, že Archax je jednou z mála regulovaných búrz digitálnych cenných papierov, pravdepodobne v najväčšom finančnom centre na svete..

Archax je londýnska regulovaná burza pre obchodovanie s tokenmi krytými aktívami; výmena je zameraná predovšetkým na profesionálnu investorskú komunitu. Cieľom spoločnosti Archax je prepojiť krypto svet a tradičný investičný priestor s prístupom ku kvalite inštitúcie. 

RS: Jednou vetou, ako by ste opísali Archax?

GR: Archax je pripravovaná regulovaná, inštitucionálna, digitálna burza cenných papierov so sídlom v Londýne.

RS: Aká je dlhodobá vízia spoločnosti Archax?

GR: Našou víziou pre spoločnosť Archax je stať sa vedúcimi miestami pre primárnu emisiu a sekundárne obchodovanie s digitálnymi cennými papiermi na celom svete a prevádzkovať trh 24 × 7..

RS: Kto bude môcť používať platformu Archax? 

GR: Zameriavame sa na profesionálnych investorov a inštitucionálnych klientov z celého sveta ako priamych používateľov – na strane nákupu aj predaja. Akákoľvek maloobchodná účasť bude prostredníctvom sprostredkovateľov.

RS: Aké rozlišovacie znaky má spoločnosť Archax z podobných búrz? Ako oslovia profesionálnu investorskú komunitu?  

GR: Zamerané iba na inštitúcie / profesionálnych investorov – väčšina ostatných zariadení pokrýva retailové toky.

Zameranie na bezpečnostné tokeny – väčšina ostatných zariadení pokrýva kryptomeny / úžitkové tokeny, ktoré sú pre inštitúcie v súčasnosti neatraktívne.

Prvá digitálna burza cenných papierov regulovaná v Londýne, poprednom svetovom finančnom centre – väčšina ostatných zariadení je regulovaná v periférnych jurisdikciách.

Tím Archax pochádza zo sveta tradičných finančných trhov a je zvyknutý pôsobiť na regulovaných trhoch po celom svete.

Všetci naši technologickí partneri sú osvedčenými dodávateľmi pre tradičný inštitucionálny priestor.

Archax bude integrovaný do existujúceho tradičného obchodného pracovného toku prostredníctvom partnerstiev dodávateľov

Archax podporuje priemyselné štandardné obchodné API ako FIX

Všetko vyššie uvedené sa obracia na profesionálnu investorskú komunitu.

RS: Archax je regulovaná digitálna burza cenných papierov; môžete nám povedať viac o tom, kde ste regulovaní a čo toto nariadenie znamená pre investorov a spoločnosti uvedené na burze.

GR: Väčšina ostatných kryptoobchodov je neregulovaných a tie, ktoré sú regulované, pochádzajú zvyčajne z periférnych jurisdikcií. Svet tradičných inštitucionálnych investícií nemá rád obchodovanie na miestach regulovaných v týchto typoch jurisdikcií, chcú obchodovať na miestach regulovaných v popredných finančných centrách, ako je Londýn..

Spoločnosti, ktoré chcú zaradiť na trh digitálne zabezpečenie, chcú byť vystavení svetu inštitucionálnych investícií na modrej čipy – burza im dáva expozíciu ako Archax.

RS: Nedávno ste vytvorili niekoľko nových vzrušujúcich partnerstiev; Môžete nám povedať niektoré výhody, ktoré tieto partnerstvá prinesú?

GR: Naše partnerstvo s osvedčenými technologickými firmami z tradičného vesmíru, ako sú Aquis a Quod, nám poskytuje osvedčené schopnosti a priame odkazy priamo na náš cieľový trh..

Naše partnerstvo s firmami zaoberajúcimi sa tokenizáciami, ako sú Tokeny a Securitize, nám poskytuje tok kvalitných výpisov digitálneho zabezpečenia pre našu výmenu.

Naše partnerstvo s ClearBank nám poskytuje bankové kapacity na inštitucionálnej úrovni – všetko podporované Bank of England.

RS: Kedy očakávate, že bude Archax k dispozícii naživo?

GR: Očakávame, že Archax bude uvedený do života koncom Q3 začiatkom Q4 tohto roku.

RS: Ako by ste si predstavili, ako by niekto, kto má bohaté skúsenosti na finančných trhoch, trh s digitálnymi cennými papiermi v nasledujúcich 2 a 5 rokoch??

GR: Na bezpečnostné tokeny je ešte stále počiatok a v priebehu nasledujúcich dvoch rokov očakávame, že sa požadovaný podporný ekosystém bude naďalej objavovať spolu s kľúčovými hráčmi v primárnom vydávaní, úschove a obchodovaní na sekundárnom trhu. Regulačné prostredie sa bude vyvíjať tiež s tým, ako si regulačné orgány vo veľkých finančných centrách objasnia svoju pozíciu, pokiaľ ide o bezpečnostné tokeny, aj ďalšie kryptomeny. Rastie aj počet firiem, ktoré sa snažia vydať bezpečnostné tokeny, s pribúdajúcimi a významnejšími emisiami, ktoré sa objavia, keď sa začne formovať celá krajina.

Ak sa pozrieme na päť rokov, všetka táto aktivita vytvorí na týchto nových trhoch likviditu a bude podporovať prijatie v hlavnom prúde, o ktorom sa predpokladá, že bude dosť rýchlym tempom. Začneme tiež vidieť, že existujúce finančné nástroje tiež používajú tokenizáciu blockchainu / digitálneho zabezpečenia – pretože ide o oveľa efektívnejší a beztiažovejší spôsob nakladania s finančnými aktívami, ako sa používa v súčasnosti – najmä v zúčtovacom a zúčtovacom priestore po obchodovaní.

RS: Je ešte niečo, čo by si nám chcel povedať?   

GR: Tokenizácia aktív v reálnom svete pomocou technológie blockchain nielen odomkne likviditu a vytvorí sekundárne trhy pre aktíva, s ktorými sa v súčasnosti ťažko obchoduje, ale má tiež potenciál narušiť všetky tradičné finančné trhy. Existuje už viac ako 150 spoločností, ktoré použili alebo sa snažia použiť bezpečnostné tokeny ako spôsob zvýšenia kapitálu alebo odblokovania hodnoty aktív – celková hodnota presahuje 2 miliardy dolárov, zatiaľ je vyzbieraných 400 miliónov dolárov. Táto dynamika sa zvyšuje s novými iniciatívami, ktoré sa objavujú každý deň. Typy tokenov siahajú od tokenizácie vlastného imania / výnosov / dlhov ako spôsobu zvyšovania obchodného kapitálu, tokenizácie majetku alebo finančných prostriedkov na vytvorenie likvidity sekundárneho trhu a dokonca tokenizácie viac špecializovaných alebo exotických aktív – napríklad umenia, závodných koní, diamantov, nákladných lodí, lietadlo – odomknúť hodnotu novými, inovatívnymi spôsobmi.

Viac spravodajských reportáží o spoločnosti Archax nájdete tu. 

A prejdite na domovskú stránku spoločnosti Archax tu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map