Investícia spoločnosti GSR do spoločnosti tZERO klesla zo 400 miliónov na 100 miliónov dolárov

GSR znížila investície

Spoločnosť Overstock a jej dcérska spoločnosť, tZERO, dnes informovali o tom, že ich dlho očakávaná dohoda so spoločnosťou GSR Capital bola znížená.

Niektorí čitatelia môžu poznať názov GSR Capital, pretože sú to tiež tí, ktorí sa pri tokenizácii kobaltu obrátili na tZERO. Okrem toho duo urobilo vlny posledných pár mesiacov, pretože sa očakávalo, že spoločnosť GSR investuje do spoločnosti tZERO 404 miliónov dolárov.

Táto dohoda sa, bohužiaľ, nikdy neuskutočnila. Zatiaľ čo oznámenie bolo zverejnené v polovici roka 2018, k obchodu malo dôjsť na jeseň. To sa potom oneskorilo, pretože na palubu mala vstúpiť tretia strana. Rýchly posun vpred do dnešného dňa a dohoda sa teraz zmenšila s očakávaným dátumom dokončenia v apríli 2019.

Pri tomto znížení sa zníži objem 404 miliónov dolárov na 100 miliónov dolárov. Aby sa zabezpečilo prípadné dokončenie dohody, každá zo zúčastnených strán podpísala memorandum o porozumení s uvedením dohody.

Nový účastník

Spoločnosť GSR Capital neposkytne iba investíciu vo výške 100 miliónov dolárov. Zainteresovaná tretia strana bola teraz identifikovaná ako Makara Capital.

Makara Capital je investičná spoločnosť s existujúcimi úzkymi väzbami na GSR Capital.

Prečo ísť cez ťažkosti?

Okrem zjavnej príťažlivosti zapojených finančných prostriedkov má táto dohoda viac než jednoduché finančné lákadlá. Každá z týchto investičných spoločností má silné postavenie na ázijských trhoch. Pretože spoločnosť tZERO pokračuje v plánoch globálnej expanzie, budú kľúčové strategické partnerstvá, ako je tu opísané dnes.

Komentár

Patrick M. Byrne, skôr dnes, vydal vyhlásenie prostredníctvom tlačovej správy k programu Overstock. Toto musel povedať.

„Predtým ohlásené kapitálové investície GSR do spoločností Overstock a tZERO neboli dokončené. V súvislosti s potenciálnou transakciou však naďalej vedieme rokovania s GSR Capital a Makara Capital, kľúčovým partnerom spoločnosti GSR Capital. Obaja nedávno podpísali memorandum o porozumení so spoločnosťou tZERO, ktoré načrtáva transakciu, v ktorej by Makara a GSR spoluviedli investíciu do kmeňových akcií spoločnosti tZERO až do výšky 100 miliónov dolárov a transakciu uzavreli v apríli na základe náležitej starostlivosti, dojednania záväzných zmlúv a súhlasu regulačných orgánov. Investori by tiež pomáhali s expanziou spoločnosti tZERO v Ázii a ďalších regiónoch sveta a spájali ich s ďalšími kľúčovými partnermi z ich portfólií.

Po nedávnom úspešnom spustení novej technológie obchodovania s bezpečnostnými tokenmi spoločnosti tZERO sme nadšení z rozvíjajúcich sa partnerstiev a obchodných príležitostí, ktoré sú pred nami. Viac informácií o maloobchodných a blockchainových vlastnostiach spoločnosti Overstock sa dozvieme v našom pripravovanom prehľade FY Earnings 2018. Žiadam vás, aby ste sa pripojili k diskusii o našom podnikaní v čase a dátume, ktorý bude čoskoro oznámený. “

Pre tých, ktorých môže vyššie uvedené vyhlásenie prekvapiť: nebuďte. Keď pri tejto investícii došlo k prvému oneskoreniu, Patrick Byrne vydal varovanie, aby „nepočítal vaše kurčatá pred vyliahnutím“.

V tom čase on uviedol,

„Napriek obavám (ktoré nepochybne zdieľate) sme sa rozhodli poskytnúť spoločnosti GSR čas potrebný na zapojenie tohto dodatočného partnera (o ktorom si myslíme, že bude v skutočnosti veľmi cenným účastníkom ekosystému). Na dôkaz záväzku k nášmu partnerstvu navyše GSR podpísala udržiavaciu dohodu so spoločnosťou tZERO, aby sa zaistilo, že kobaltová ponuka sa týmto rozšírením investície GSR nezdržuje. Aj keď si vážime záväzok spoločnosti GSR a sme nadšení z príležitosti v ponuke kobaltu, potvrdzujeme vám, že naši akcionári by nemali predpokladať príchod investície spoločnosti GSR, kým nepríde. “

GSR

Zakladateľ spoločnosti GSR Capital, Sonny Wu, Spoločnosť bola založená v roku 2004. Prevádzka je v súčasnosti mimo čínskeho Hongkongu.

Spoločnosť GSR dodnes prejavila veľký záujem o blockchainový priemysel ako celok. Napriek tomuto škytaniu sa očakáva, že budú naďalej aktívni v blockchainových investíciách.

MAKARA kapitál

Ako nezávislá spoločnosť bola spoločnosť Makara Capital založená v roku 2008. Odvtedy zaznamenala táto investičná spoločnosť veľký úspech s rôznymi globálnymi uzlami.

Sídlo spoločnosti sa nachádza v Singapure, kde spoločnosť Makara Capital reguluje Singapurský menový úrad.

tZERO

Mladá spoločnosť, tZERO, má na svedomí Patrick Byrne – zakladateľ overstock.com. tZERO upúta pozornosť mnohých v rýchlo sa rozvíjajúcom sektore digitálnych cenných papierov. Urobili tak dodnes prostredníctvom pôsobivého uskutočnenia svojho plánu. Posledným veľkým míľnikom bolo spustenie ich platformy na obchodovanie s digitálnymi cennými papiermi.

V ďalších správach

Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o spoločnostiach a dohodách, o ktorých sa tu dnes diskutuje, prečítajte si niekoľko článkov uvedených nižšie.

GSR Capital sa obrátil na tZERO kvôli tokenizácii kobaltu

tZERO dokončuje distribúciu bezpečnostného tokenu

Patrick Byrne sa bude viac zameriavať na tZERO a digitálne burzy cenných papierov

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map