Investičná aktivita v Japonsku signalizuje záujem o digitálnu sekuritizáciu

Všetky časti zapadajú do pozície pre trh digitálnych cenných papierov v Japonsku. Tokai Tokyo Financial Holdings, jedna z najväčších tradičných finančných inštitúcií v Japonsku, rýchlo napreduje so svojimi plánmi digitalizácie finančných služieb, ktoré spoločnosť poskytuje v tradičnom zmysle..

Nová investícia do spoločnosti Blockchain od Tokai Tokio

Podľa a Správa Nikkei, Tokai Tokio dokončil novú investíciu do blockchainovej vývojárskej spoločnosti Hash Dash Holdings. Tokai Tokyo Financial Holdings bude vlastniť 33% akcií spoločnosti, ktorá pracuje na integrácii technológie blockchain do tradičného finančného priemyslu. Cieľom je umožniť vydávanie digitálnych cenných papierov a zároveň poskytovať investorom obchodné služby na ich mobilných zariadeniach.

Digitálna sekuritizácia naberá na obrátkach, keď sa do priestoru digitálnych aktív odvážia tradičnejšie finančné inštitúcie. Keďže na tradičných trhoch sa objavuje neistota, digitálne aktíva vzbudzujú záujem investorov – a to nielen maloobchodu, ale aj inštitúcií, ktoré podnikajú jasné kroky, aby boli súčasťou zmeny paradigmy. Úsilie spoločnosti Tokai Tokio o vybudovanie digitálnej burzy cenných papierov je príkladom najnovšej akcie v tejto oblasti.

Podľa tejto správy bude platforma Tokai Tokio tokenizovať cenné papiere a začne s japonským realitným priemyslom s plánmi na preskúmanie digitalizácie aktív duševného vlastníctva a podnikových dlhopisov.

Okrem Tokai Tokio sú ďalšími akcionármi zakladatelia spoločností Hash Dash a ICH X Tech, ktorá prevádzkuje iSTOX. Cieľom tohto podniku je vydať digitálne cenné papiere založené na technológii blockchain a obchodovať s nimi na iSTOX, burze digitálnych cenných papierov so sídlom v Singapure..

Burza iSTOX má tiež predchádzajúce silné väzby s Tokai Tokio, pretože tento iba pred siedmimi mesiacmi v novembri 2019 oznámil investíciu vo výške 4,5 milióna dolárov do ICH X Tech..

Ako už bolo uvedené, digitálna ústredňa iSTOX bola súčasťou programu MAS Fintech Sandbox, ktorý prešiel Singapurským menovým úradom, a bola jedným z vybraných úspešných produktov. Motiváciou investície bolo sprístupnenie digitálnych cenných papierov na platforme iSTOX japonským investorom; toto je možné prostredníctvom sprostredkovateľských schopností spoločnosti Tokai Tokyo Financial Holdings.

Ak v tom čase bola digitálna burza cenných papierov karanténou, odvtedy sa stala uznávaným operátorom trhu s licenciou na služby kapitálového trhu. Medzi ďalších investorov iSTOX patrili Singapurská burza (SGX), štátna investičná spoločnosť Temasek Heliconia Capital a Hanwha Asset Management.

Je známe, že ázijské krajiny sú v čele odvetvia digitálnych aktív – počnúc dominantnou prítomnosťou v ťažobnom priemysle, až po množstvo platform na výmenu kryptomien v rôznych krajinách a populáciu, ktorá túži experimentovať s novými kryptomenami.

Japonské spoločnosti približujú digitálnu sekuritizáciu mainstreamu

V posledných niekoľkých rokoch japonské spoločnosti tiež aktívne hľadali príležitosti na vstup do priestoru digitálnej sekuritizácie. SBI Holdings sa vďaka svojej spolupráci so spoločnosťami Ripple a XRP dlhodobo drží na popredných priečkach v odbore.

V uplynulom roku Nomura a Nomura Research Institute založili platformu BOOSTRY zameranú na emisiu cenných papierov a dlhopisov. Tokenizačná platforma Spoločnosť Securitize už vytvorila japonskú realitnú investičnú platformu, ktorá získala financovanie od mnohých významných japonských investičných spoločností.

Zatiaľ čo Tokai Tokyo Financial Holdings je takmer storočná spoločnosť s hlbokými koreňmi na tradičných finančných trhoch, je odhodlaná prispôsobiť sa meniacim sa trhovým podmienkam.

V decembri spoločnosť Tokai Tokio investovala 500 miliónov jenov (4,7 milióna dolárov) do japonskej Huobi, populárnej kryptoburzy licencovanej v Japonsku. S cieľom splniť svoju víziu stať sa „pokročilou finančnou integrovanou skupinou“ sa Tokai Tokio zameriava na uspokojovanie potrieb spotrebiteľov nasadením popredných technológií od spoločnosti FinTech a priestoru kryptomeny, podľa spoločnosti tlačová správa v tom čase.

Ďalej v tlačovej správe bolo uvedené:

Finančné podnikanie využívajúce technológiu blockchain v posledných rokoch rýchlo napredovalo s globálnym rozširovaním aplikačnej oblasti kryptoaktív a ponuky bezpečnostných tokenov (STO)..

V marci sa Tokai stal členom Japonskej asociácie ponúkajúcich tokeny, samoregulačnej organizácie pre STO.

Zámer japonského finančného giganta je jasný a vyzerá to, že si spoločnosť dáva za svoju prioritu silnú pozíciu v priemysle digitálnej sekuritizácie..

Celkovo je to prirodzený a pravdepodobne nevyhnutný pokrok, ktorý musia finančné inštitúcie brať do úvahy, keďže digitálne cenné papiere sa v nasledujúcom desaťročí môžu stať prevládajúcimi finančnými produktmi, ktoré investori hľadajú..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map