Juan Hernandez, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti OpenFinance Network – Interview Series

Juan Hernandez je zakladateľom a CEO OpenFinance Network („OFN“) a skúseným fintech podnikateľom. OFN bola spustená v decembri 2018 ako prvá živá regulovaná obchodná platforma bezpečnostných tokenov v Spojených štátoch. OFN naďalej vedie v regulovanom obchodovaní s bezpečnostnými tokenmi.

RS: OpenFinance Network („OFN“) je známa ako prvá platforma, ktorá umožňuje ľuďom obchodovať s bezpečnostnými tokenmi, ale OFN je oveľa viac než len obchodovanie s bezpečnostnými tokenmi. Môžete vysvetliť niektoré funkcie dostupné používateľom OFN?

JH: Okrem bezpečnostných tokenov sme pripravení obchodovať so všetkými alternatívnymi aktívami, ako sú nehnuteľnosti, súkromné ​​kapitálové fondy, fondy rizikového kapitálu, hedžové fondy, nekótované REIT a ďalšie komanditné spoločnosti. Všetky tieto „tradičné“ alternatívne aktíva sú skvelými kandidátmi na tokenizáciu a práve v tejto oblasti vidíme výrazný potenciál rastu do budúcnosti.

RS: Prvý konkurent spoločnosti OFN, spoločnosť TZERO, bola uvedená na trh nedávno. Môžete nám povedať, čo odlišuje OFN od TZERO?

JH: OpenFinance ATS sa snaží vytvoriť otvorené prostredie pre obchodovanie. V súčasnosti sme jediný ATS, ktorý uviedol viac tokenov z ponúk cenných papierov na základe platných výnimiek SEC. Ďalej sme uzavreli partnerstvo s viacerými platformami v celom odbore, aby sme zabezpečili prístup našich používateľov k širokej škále ponúk produktov.

 

RS: Ako vyzerá nástup do zamestnania, aby investor získal pas investora a začal obchodovať s bezpečnostnými tokenmi?

JH: Registrácia vyžaduje 4 jednoduché kroky. Najprv vás požiadame, aby ste si nastavili svoj účet MetaMask, čo je nástroj, ktorý vám umožní spravovať vašu peňaženku Ethereum vo vašom prehliadači a vyžaduje sa od neho obchodovanie na platforme OFN. Ďalej vás žiadame o vyplnenie pasu pre investorov, ktorý slúži ako jednorazový proces overenia, ktorý vám umožní investovať na základe vašej oprávnenosti. Po schválení vám zostáva iba financovať vašu obchodnú peňaženku a začať obchodovať! Vytvorili sme výukové videá pre nastavenie vášho Účet MetaMask ako aj nastavenie vášho Pas pre investorov.

 

RS: Je zrejmé, že jednotliví investori, ktorí majú záujem o obchodovanie s bezpečnostnými tokenmi, by chceli používať platformu OpenFinance, môžete nám povedať, na koho iného sa OpenFinance odvoláva a akú hodnotu im platforma dáva?

JH: Okrem investorov získavajú emitenti hodnotu z našej platformy aj tým, že majú regulované a dôveryhodné fórum, kde môžu ich investori hľadať likviditu.

 

RS: Neakreditovaní používatelia môžu otvárať účty v OFN, na aké akcie sa títo používatelia obmedzujú?

JH: Všetci používatelia platformy, medzinárodní alebo americkí, akreditovaní alebo neakreditovaní, majú na platforme k dispozícii rôzne akcie. Náš mechanizmus Investor Passport nám umožňuje rozlíšiť tieto rôzne typy používateľov a zabezpečiť, aby sa zúčastňovali iba na cenných papieroch, na ktorých sa môžu úplne zúčastňovať. Napríklad niektoré cenné papiere, ako napríklad Reg D, majú dobu viazanosti 12 mesiacov, zatiaľ čo iné, ako Reg A + a Reg CF, sú neobmedzenými cennými papiermi, na ktorých sa môžu podieľať neakreditovaní investori. Náš pas pre investorov zaisťuje všetky kontroly týchto rôznych predpisov, aby používateľ mal bezproblémový a bezproblémový zážitok.

RS: Aké požiadavky na výpis musia mať spoločnosti, ktoré chcú mať na platforme uvedený svoj bezpečnostný token?  

JH: Zaradenie digitálneho zabezpečenia do obchodovania v sieti OpenFinance Network ATS zahŕňa kontrolu technológií aj súladu. Z technologického hľadiska musia spoločnosti používať jednu z našich schválených noriem. Počnúc kontrolným zoznamom súladu musia emitenti predložiť všetky súvisiace dokumenty týkajúce sa ponuky a podrobností spoločnosti. Po prijatí položiek náš tím dokončí náležitú starostlivosť o vydanie, aby sa zabezpečilo, že boli dodržané všetky regulačné požiadavky počas rôznych krokov procesu, ako sú KYC / AML a tvrdé akreditačné kontroly (pre výnimky podľa 506 (c)). Po schválení potom môžeme s emitentom uzavrieť dohodu o kótovaní.

 

RS: OFN je prepojený s alternatívnym systémom obchodovania a maklérskym predajcom. Môžete čitateľom vysvetliť, ako je to prospešné pre používateľov OFN?

JH: Sme prepojení s maklérskym predajcom (Sageworks Capital, LLC) a alternatívnym obchodným systémom (ATS) pre alternatívne aktíva (vrátane bezpečnostných tokenov). Pridruženie k registrovanej entite znamená, že sa držíme vyššieho štandardu ochrany našich používateľov, pokiaľ ide o transakcie s cennými papiermi. Nielenže existujú určité požiadavky, ktoré musíme dodržiavať u regulačných orgánov, ale máme aj sprostredkovateľa-sprostredkovateľa záznamov o všetkých obchodoch, na ktoré sa vzťahujú nariadenia FINRA a SEC..

 

RS: Nedávno ste uzavreli partnerstvo so spoločnosťou Krypital Group, môžete nám povedať niečo viac o tomto partnerstve?

JH: Sme nadšení z partnerstva so spoločnosťou Krypital Group, keď sa neustále zdokonaľujeme s lídrami v konzultačných a poradenských službách v oblasti blockchainu. Tešíme sa na spoluprácu, ktorá prinesie ďalšie prijatie vyhovujúcich ponúk bezpečnostných tokenov pre emitentov na celom svete.

 

RS: Pravidelne ste tvrdili, že na dozretie odvetvia je nevyhnutná regulácia. Aké konkrétne nariadenie by sa malo implementovať a prečo??  

JH: Stále existuje veľa debát okolo „bezpečnostného tokenu vs. užitkového tokenu“ (pozri situáciu Kin vs. SEC), ktoré je potrebné objasniť, aby bolo viac emitentov a účastníkov dostatočne pohodlných na to, aby mohli vstúpiť na tento trh..

 

RS: Aké štandardy tokenov sú v súčasnosti akceptované v OFN a máte plány na začlenenie ďalších štandardov?  

JH: Spolupracujeme s našimi partnermi na začlenení rôznych štandardov tokenov do platformy. Napríklad niekoľko našich partnerov má protokoly, ktoré zverejnili a ktoré integrujeme, vrátane protokolu DS-20 od Securitize a protokolu R-Token od Harbour..

 

RS: Existujú nejaké vzrušujúce veci, o ktorých by ste mohli čitateľom povedať?

JH: V súčasnej dobe máme na platforme uvedené tri bezpečnostné tokeny, ktoré aktívne obchodujú, vrátane Blockchain Capital, a očakávame, že v nasledujúcich týždňoch uvedieme oveľa viac bezpečnostných tokenov.

RS: Je ešte niečo, čo by ste chceli, aby sa čitatelia dozvedeli o OpenFinance Network?

JH: OpenFinance ATS je otvorený pre všetkých. Zatiaľ čo alternatívne aktíva boli tradične dostupné malej podskupine kvalifikovaných investorov, sprístupňujeme tieto príležitosti všetkým. Náš pas pre investorov zaisťuje, že používatelia obchodujú iba na základe svojej spôsobilosti. Keď budeme na platformu naďalej pridávať ďalšie aktíva, zvýšia sa príležitosti všetkých investorov podieľať sa na obchodovaní.

 

Pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o OFN, môžete navštíviť Otvorte finančný web

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map